Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
OgzK

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen OgzK » Cum Eyl 08, 2023 2:29 pm

Merhaba,
Aşağıdaki konular hakkında bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?
-Ulusal vize başvuru formu hangi dilde doldurulmalı? (Almanca bilmiyorum.)
-İkamet belgesi veya eşdeğer belge no ve geçerlilik bölümünü anlamadım. Bu bilgilere nereden erişiyoruz bilginiz varsa paylaşabilirseniz çok memnun olurum.
-Almanya’da kalmayı planladığınız yer bölümü için; Biz bir yer ayarlamadık henüz, bu bölümün doldurulması zorunlu mu? Nasıl yazmamızı tavsiye edersiniz?
- 12. Bölümde Almanya’da kalmak istediğimiz süre kısmında planladığımız gidiş tarihini yazacağız ama dönüş tarihi net değil öğrenim bu… Bu kısmı boş mu bırakmalıyız okulun 2 yıl sonraki bitiş tarihini mi yazmalıyız?

Şimdiden çok teşekkür ederim 🙏🏼

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Cum Eyl 08, 2023 2:41 pm

Garavel yazdı: Cum Eyl 08, 2023 1:54 pm Merhaba, teşekkür ederim. Evet arkadaşıma da bana da aynısını söyledi vize memuru ona mail geldi fakat bana gelmemişti hiçbir şey. Telaş yapmıştım, demek ki farklı bir değerlendirme oldu. Bana dediğiniz gibi bir mail gelmedi kısacası. Dsh sınavıyla alakalı da pek bir bilgim yok açıkçası.
Anladım teşekkürler... Peki arkadaşınız vizeyi aldı mı?

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Cum Eyl 08, 2023 2:45 pm

OgzK yazdı: Cum Eyl 08, 2023 2:29 pm Merhaba,
-İkamet belgesi veya eşdeğer belge no ve geçerlilik bölümünü anlamadım. Bu bilgilere nereden erişiyoruz bilginiz varsa paylaşabilirseniz çok memnun olurum.
-Almanya’da kalmayı planladığınız yer bölümü için; Biz bir yer ayarlamadık henüz, bu bölümün doldurulması zorunlu mu? Nasıl yazmamızı tavsiye edersiniz?
- 12. Bölümde Almanya’da kalmak istediğimiz süre kısmında planladığımız gidiş tarihini yazacağız ama dönüş tarihi net değil öğrenim bu… Bu kısmı boş mu bırakmalıyız okulun 2 yıl sonraki bitiş tarihini mi yazmalıyız?

1. Türkçesi yazıyor zaten, Almanca doldursanız iyi olur.
2. Ben nüfus müdürlüğünden alıp doldurmuştum ama çoğu kişi boş bırakmış orayı gördüğüm kadarıyla
3. Zorunlu olması lazım
4. Boş bırakmıştım ben. Tam olarak net değil çünkü.

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Cum Eyl 08, 2023 2:46 pm

OgzK yazdı: Cum Eyl 08, 2023 2:29 pm Merhaba,

1. ingilizce doldurabilirsiniz
2.bunu turk vatandasi olmayip turkiyede ikamet edenlerden istiyorlar diye biliyorum bos birakabilirsiniz
3. yurt adresi yazin bitane veya ayarlamaya calistiginiz yer varsa oranin adresini yazin
4.bos birakabilirsiniz

Garavel

Mesaj gönderen Garavel » Cum Eyl 08, 2023 3:30 pm

Bekop yazdı: Cum Eyl 08, 2023 2:41 pm Anladım teşekkürler... Peki arkadaşınız vizeyi aldı mı?
Yok ona henüz gelmedi ama önümüzdeki hafta içi gelir diye tahmin ediyorum

Denizs

Mesaj gönderen Denizs » Cum Eyl 08, 2023 4:39 pm

devletamca yazdı: Cum Eyl 08, 2023 1:44 pm Ben de onu düşündüm fakat fintiba plustan mawista incomings insuranceım vardı, ek olarak AT-11 belgesi de teslim ettim. Okulun sınavı 6 Ekim’de, o sebepten diye düşünüyorum.
Hocam merhaba.Bende A11 belgesini çıkarmaya gittim yalnız bana 14 günlük tek verebileceklerini söylediler.şuan da bir yerde sigortalı olduğumdan yıllık izin kadar verebileceklerini söylediler.Doğru mudur açaba.Yada siz ne dediniz nasıl çıkardınız.

girlinred

Mesaj gönderen girlinred » Cum Eyl 08, 2023 6:26 pm

semrad yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 12:23 pm herkese merhaba,

yakın zamanda 56: Gönüllü Hizmet/Freiwilligendienst vizesi alan var mı?

şimdiden çok teşekkür ederim.

merhaba ben de 56: Gönüllü Hizmet/Freiwilligendienst vizesi için randevu ataması bekliyorum 4 haziranda başvurdum.
izmir için bekliyorum bugün 3 ay 4 gün oldu.

devletamca

Mesaj gönderen devletamca » Cum Eyl 08, 2023 6:48 pm

itsemin53 yazdı: Cum Eyl 08, 2023 1:44 pm at 11 başlangıcı 1 ekim olabilir mi?
AT-11 belgesini zaten semester başlangıç tarihlerine göre veriyorlar. Çoğu okul 01.10 şeklinde yazıyor sistemlerine ve kabul kağıtlarına. Bu sebepten olduğunu düşünmüyorum, mawista’da 05.09 yazıyordu.

İbrahimkilic3543

Mesaj gönderen İbrahimkilic3543 » Cum Eyl 08, 2023 7:01 pm

utkusb yazdı: Prş Eyl 07, 2023 2:52 pm Vize başvuru, atanma ve randevu tarihleriyle alakalı excel'de veri tutuyordum ama sizinki bana bir karışık geldi. Randevunuz;

iken nasıl oldu da randevu tarihiniz 26 Temmuz'a çekildi merak ettim. :)
Merhaba tuttuğunuz Excel tablosunu paylaşma imkanınız var mı ?

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Cum Eyl 08, 2023 8:21 pm

İbrahimkilic3543 yazdı: Cum Eyl 08, 2023 7:01 pm Merhaba tuttuğunuz Excel tablosunu paylaşma imkanınız var mı ?
Buradan paylaşabileceğimi sanmıyorum ama eğer vize türü ve başvuru tarihini verirseniz tahmini vize çıkma tarihlerini paylaşabilirim. Bu sadece Istanbul için geçerli.

Bari

Motivasyon mektubu

Mesaj gönderen Bari » Cum Eyl 08, 2023 9:09 pm

Motivasyon yazım bu kontrol edermisiniz bir sorun var mı
Sehr geerhrte Damen und Herren

Ich bin Bari, 18 Jahre alt und lebe in der Türkei. Ich hege eine Leidenschaft für die Informatik und hatte die Möglichkeit, an der Firat Universität Informatik zu studieren. Doch ich bin entschlossen, mehr zu lernen und meine persönliche Entwicklung voranzutreiben.
Daher habe ich vor, an der UniversitätDuisburg Essen Informatik zu studieren.Die herausragende technologische
Expertise und der Erfolg Deutschlands im Bereich Technik und Ingenieurwissenschaften haben mich immer beeindruckt. Ich möchte die angesehene Bildungsstruktur dieses Landes kennenlernen und von seiner fortschrittlichen Technologiebranche profitieren. Darüber hinaus werde ich durch das Studieren in Deutschland die Möglichkeit haben, meine
Sprachkenntnis rbessern, was ein wichtiger Schritte internationale Karriere ist.Einer der Hauptgründe, warum ich mich für ein Studium an der Universität Duisburg Essen entschieden habe, sind die herausragenden Dozenten und die hochmodernen Laboratorien. Diese Ressourcen bieten mir ein ideales Umfeld, um eine erstklassige Ausbildung im Bereich der Informatik zu erhalten.

Ich glaube auch, dass die internationalen Studentenunterstützungsprogramme Ihrer Universität meine kulturelle Integration und die rasche Verbesserung meiner Sprachkenntnisse fördern werden. Ich bin fest entschloss nach Deutschland zu ziehen, um zu leben und zu lernen.

Wenn ich die Gelegenheit dazu erhalte, versichere ich Ihnen, dass ich hart arbeiten und sowohl akademisch als auch persönlich wachsen werde.

Dies ist für mich ein wichtiger Schritt, und ich hoffe, dass Sie mich akzeptieren werden. Vielen Dank für Ihr Interesse.

Mit freundlichen Grüßen,

Berogitmekistiyor

Mesaj gönderen Berogitmekistiyor » Cum Eyl 08, 2023 10:04 pm

Blip1214 yazdı: Sal Eyl 05, 2023 11:20 pm Merhaba. Benim de diplomam daha basilmamisti ve o yuzden e-devlet'ten mezun belgemi cikarttim ve bunu yeminli tercuman ile ingilizceye cevirttim (cunku her belgenin ya ingilizce ya da almanca olmasi gerekiyor). iData'ya bunun diploma yerine gecip gecmeyecegini sordugumda bunun gecerli oldugunu soylemislerdi.

Sonunda bu yolu tercih etmedim cunku randevumdan 1 hafta once diplomam verildi fakat iData bunu onaylamisti, yapabilirsin. iData'ya 41F icin sormustum ayrica.
Teşekkür ederim. Ben de 41Fye başvuruyorum, okulumdan gidip geçici mezuniyet belgemi ıslak imzalı fotoğraflı aldım ve ingilizcesini de aldım o esnada aynı şekilde. Onu götürmeyi planlıyorum şimdi.
Vize türü: 41F
İzmir iData
Randevu talebi: 10.07.2023
Randevu atama: 11.08.2023
Randevu tarihi: 12.09.2023
Dijital iletim: 19.10.2023

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Cum Eyl 08, 2023 10:48 pm

Denizs yazdı: Cum Eyl 08, 2023 4:39 pm Hocam merhaba.Bende A11 belgesini çıkarmaya gittim yalnız bana 14 günlük tek verebileceklerini söylediler.şuan da bir yerde sigortalı olduğumdan yıllık izin kadar verebileceklerini söylediler.Doğru mudur açaba.Yada siz ne dediniz nasıl çıkardınız.
at11 icin aileden sigortali olmaniz lazim zaten bi yerde sigortaliysaniz aileden sigortali olamazsinizki?

deutschequalitat

Re: Motivasyon mektubu

Mesaj gönderen deutschequalitat » Cum Eyl 08, 2023 11:16 pm

Bari yazdı: Cum Eyl 08, 2023 9:09 pm Motivasyon yazım bu kontrol edermisiniz bir sorun var mı
Sehr geerhrte Damen und Herren

Ich bin Bari, 18 Jahre alt und lebe in der Türkei. Ich hege eine Leidenschaft für die Informatik und hatte die Möglichkeit, an der Firat Universität Informatik zu studieren. Doch ich bin entschlossen, mehr zu lernen und meine persönliche Entwicklung voranzutreiben.
Daher habe ich vor, an der UniversitätDuisburg Essen Informatik zu studieren.Die herausragende technologische
Expertise und der Erfolg Deutschlands im Bereich Technik und Ingenieurwissenschaften haben mich immer beeindruckt. Ich möchte die angesehene Bildungsstruktur dieses Landes kennenlernen und von seiner fortschrittlichen Technologiebranche profitieren. Darüber hinaus werde ich durch das Studieren in Deutschland die Möglichkeit haben, meine
Sprachkenntnis rbessern, was ein wichtiger Schritte internationale Karriere ist.Einer der Hauptgründe, warum ich mich für ein Studium an der Universität Duisburg Essen entschieden habe, sind die herausragenden Dozenten und die hochmodernen Laboratorien. Diese Ressourcen bieten mir ein ideales Umfeld, um eine erstklassige Ausbildung im Bereich der Informatik zu erhalten.

Ich glaube auch, dass die internationalen Studentenunterstützungsprogramme Ihrer Universität meine kulturelle Integration und die rasche Verbesserung meiner Sprachkenntnisse fördern werden. Ich bin fest entschloss nach Deutschland zu ziehen, um zu leben und zu lernen.

Wenn ich die Gelegenheit dazu erhalte, versichere ich Ihnen, dass ich hart arbeiten und sowohl akademisch als auch persönlich wachsen werde.

Dies ist für mich ein wichtiger Schritt, und ich hoffe, dass Sie mich akzeptieren werden. Vielen Dank für Ihr Interesse.

Mit freundlichen Grüßen,
Bu Duisburg Essen kabulü için mi yoksa vize gorusmesi için mi?

painhatesad

Re: Motivasyon mektubu

Mesaj gönderen painhatesad » Cum Eyl 08, 2023 11:25 pm

deutschequalitat yazdı: Cum Eyl 08, 2023 11:16 pm Bu Duisburg Essen kabulü için mi yoksa vize gorusmesi için mi?
universite icindir ihrer universitat yazmis, ismi bari mi acaba gercekten asil sorulmasi gereken soru bu

İbrahimkilic3543

Mesaj gönderen İbrahimkilic3543 » Cum Eyl 08, 2023 11:57 pm

utkusb yazdı: Cum Eyl 08, 2023 8:21 pm Buradan paylaşabileceğimi sanmıyorum ama eğer vize türü ve başvuru tarihini verirseniz tahmini vize çıkma tarihlerini paylaşabilirim. Bu sadece Istanbul için geçerli.
21 Ağustos ta görüşme gerçekleştirdi alman konsolosunda , lisans kabulü aldım Bremen den , ailecek gitmek için başvurdum .

İbrahimkilic3543

Mesaj gönderen İbrahimkilic3543 » Cum Eyl 08, 2023 11:59 pm

mervanatas10 yazdı: Cum Eyl 08, 2023 11:17 am Hocam sizden hangi eksik evrağı istediler?
Ben de 22 Ağustosta girdim İstanbul'da görüşmeye 36f Bremen. Hangi numara ve mailden Bremenden durumumu öğrenebilirim
Merhaba bende 21 Ağustos ta , İstanbul da konsoloslukta görüşmeye gittim. Bremen den kabul almıştım lisans bölümü için sizde bir gelisme olursa iletişim halinde olalım lütfen

İbrahimkilic3543

Mesaj gönderen İbrahimkilic3543 » Cmt Eyl 09, 2023 12:00 am

Garavel yazdı: Cum Eyl 08, 2023 12:29 pm Arkadaşlar merhaba bugün 1 yıllık multi vizem geldi. Gerçekten sabır isteyen bir süreç. Herkes güzel haberler alır inşallah.
İstanbul 36f
Randevu başvuru : 13.03.2023
Randevu atama : 02.07.2023
Vize görüşmesi : 01.08.2023
Vize geliş : 08.09.2023
Hayırlı olsun ,

adilaskan

Mesaj gönderen adilaskan » Cmt Eyl 09, 2023 1:10 am

utkusb yazdı: Cum Eyl 08, 2023 8:21 pm Buradan paylaşabileceğimi sanmıyorum ama eğer vize türü ve başvuru tarihini verirseniz tahmini vize çıkma tarihlerini paylaşabilirim. Bu sadece Istanbul için geçerli.
10 Ağustos
36f İstanbul konsolosluğu

Garavel

Mesaj gönderen Garavel » Cmt Eyl 09, 2023 8:16 am

İbrahimkilic3543 yazdı: Cmt Eyl 09, 2023 12:00 am Hayırlı olsun ,
Teşekkürler 🙏

Kilitli