Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
szn33

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen szn33 » Çrş Eyl 06, 2023 9:09 am

Expatrio yazdı: Sal Eyl 05, 2023 6:15 pm Merhaba, sorun olmaz sistemimizde pek çok Yiğit mevcut :)
merhaba

bloke hesaba ben + eş için konsolosluk istemeden önden 943 + 943 yatırabilir miyiz sorun çıkmaması için önden proaktiv davranalım istiyoruz,

tşkler

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Eyl 06, 2023 1:26 pm

szn33 yazdı: Çrş Eyl 06, 2023 9:09 am merhaba

bloke hesaba ben + eş için konsolosluk istemeden önden 943 + 943 yatırabilir miyiz sorun çıkmaması için önden proaktiv davranalım istiyoruz,

tşkler
Merhaba, eşiniz için aylık +400€ yatırmanız yeterlidir. Bloke hesaba fazla para atmanıza gerek yok, bunun için bloke hesabı açarken aylık 934+400 =1334€ şeklinde açabilirsiniz.
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Çrş Eyl 06, 2023 1:29 pm

Expatrio yazdı: Çrş Eyl 06, 2023 1:26 pm Merhaba, eşiniz için aylık +400€ yatırmanız yeterlidir. Bloke hesaba fazla para atmanıza gerek yok, bunun için bloke hesabı açarken aylık 934+400 =1334€ şeklinde açabilirsiniz.
evet kurallarda öyle yazıyor ama ben istersem yapabiliyor muyum onu sordum yani biz yinede yatırabilir miyiz sistem buna izin veriyor mu,

tşkler

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Eyl 07, 2023 11:03 am

szn33 yazdı: Çrş Eyl 06, 2023 1:29 pm evet kurallarda öyle yazıyor ama ben istersem yapabiliyor muyum onu sordum yani biz yinede yatırabilir miyiz sistem buna izin veriyor mu,

tşkler
evet sistem bu şekilde zaten.
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Prş Eyl 07, 2023 11:19 am

Merhaba, expatrio üzerinden TK sigortası yaptırdım, ancak ilk gittiğimde adresim hemen olmayacak kalacak yeri bulamadan TK aktivasyonu yapmalı mıyım yoksa kalacak yer bulduktan sonra mı aktive etmeliyim?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Eyl 07, 2023 12:25 pm

mtakg yazdı: Prş Eyl 07, 2023 11:19 am Merhaba, expatrio üzerinden TK sigortası yaptırdım, ancak ilk gittiğimde adresim hemen olmayacak kalacak yeri bulamadan TK aktivasyonu yapmalı mıyım yoksa kalacak yer bulduktan sonra mı aktive etmeliyim?
size yollanacak mektupları alabileceğiniz bir adres girmeniz yeterli. Kalıcı yeriniz olmasına gerek yok, TK aktivasyonu Almanya'ya varış sonrası yapılmalıdır.

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Prş Eyl 07, 2023 12:28 pm

Expatrio yazdı: Prş Eyl 07, 2023 12:25 pm size yollanacak mektupları alabileceğiniz bir adres girmeniz yeterli. Kalıcı yeriniz olmasına gerek yok, TK aktivasyonu Almanya'ya varış sonrası yapılmalıdır.
Havalimanına iner inmez yapmalıyım o zaman

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Eyl 07, 2023 12:35 pm

mtakg yazdı: Prş Eyl 07, 2023 12:28 pm Havalimanına iner inmez yapmalıyım o zaman
Sağlık sigortası şirketleri Almanya'ya varış gününüzden itibaren size ücret yansıtmaya başlıyor, bu sebepten söylediğiniz uygun :)

pnrinde

Mesaj gönderen pnrinde » Prş Eyl 07, 2023 12:57 pm

Merhaba, bu soru daha önce soruldu mu açıkçası bulamadım ama almanyaya geldikten sonra hesabımı aktive etmek için, wise’dan açacak olduğum debit hesabımı kullanabilir miyim?

Loselfida

Mesaj gönderen Loselfida » Prş Eyl 07, 2023 5:45 pm

Expatrio yazdı: Sal Eyl 05, 2023 6:15 pm Merhaba, sorun olmaz sistemimizde pek çok Yiğit mevcut :)
Merhaba İşbanktan parayı gönderirken açıklama kısmına 6 haneli reference texti yanlış yazdığımı fark ettim ancak transferin iptal süresi geçti şu an da işlemde ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

Loselfida

Mesaj gönderen Loselfida » Prş Eyl 07, 2023 7:09 pm

busey yazdı: Sal Ağu 24, 2021 12:53 pm Merhabalar, transfergo kullanarak bloke hesabıma transfer yapmaya çalışıyorum. Alıcı bilgilerini girerken kendi adıma gönderim yaptım, transfergo swift code ya da reference text yazmamı istemedi benden. Sadece alıcı isim-soyisim ve bloke hesabımın iban numarasını istedi. Normal mi bu durum acaba? Teşekkürler şimdiden
Merhaba bir sıkıntı oldu mu sizde acaba ? Ben de yanlış yazmışım reference texti

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eyl 08, 2023 10:54 am

pnrinde yazdı: Prş Eyl 07, 2023 12:57 pm Merhaba, bu soru daha önce soruldu mu açıkçası bulamadım ama almanyaya geldikten sonra hesabımı aktive etmek için, wise’dan açacak olduğum debit hesabımı kullanabilir miyim?
evet kullanabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eyl 08, 2023 10:55 am

Loselfida yazdı: Prş Eyl 07, 2023 5:45 pm Merhaba İşbanktan parayı gönderirken açıklama kısmına 6 haneli reference texti yanlış yazdığımı fark ettim ancak transferin iptal süresi geçti şu an da işlemde ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun
IBAN bilgisini doğru girdiyseniz paranız karşı tarafa geçer, sorun olmaz. Belki banka sizden ek bir onay isteyebilir reference text dolayısıyla.

emre.oskay

Mesaj gönderen emre.oskay » Cum Eyl 08, 2023 12:18 pm

İş bankası üzerinden gönderim yapmaya çalışıyorum alıcı ülkeyi almanya seçiyorum diyor ki banka isminin 3 harfini yazıp büyütece bas basıyorum banka bulunamadı diyor. Alıcı ismi soy ismini kendi ismim soy ismim ibanı bankanın de ibanını yazıyorum

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Cum Eyl 08, 2023 3:29 pm

Expatrio yazdı: Prş Eyl 07, 2023 11:03 am evet sistem bu şekilde zaten.
Cok tesekkur ederim cevap icin ama burda cok okudum es icin sonradan bloke hesabin 400 ten 943 e yukseltimesi ile alakali konsolosluk talep etmis. Bizde onden konsolosluk talep etmeden yani zaman kaybetmemek adina 934 934 yatiralim diyorz yapabilir miyiz yani bu sekilde bunu sormak istemistim

emre.oskay

Mesaj gönderen emre.oskay » Cum Eyl 08, 2023 5:15 pm

emre.oskay yazdı: Cum Eyl 08, 2023 12:18 pm İş bankası üzerinden gönderim yapmaya çalışıyorum alıcı ülkeyi almanya seçiyorum diyor ki banka isminin 3 harfini yazıp büyütece bas basıyorum banka bulunamadı diyor. Alıcı ismi soy ismini kendi ismim soy ismim ibanı bankanın de ibanını yazıyorum
Banka koduna swift yazcakmışız sorry halloldu iş bankası aynı gün içersinde yolladı parayı 06 belgesi oluşturuldu.

mselc

Mesaj gönderen mselc » Cmt Eyl 09, 2023 11:32 am

Merhabalar,

Ben 6341 euro yollayacağım Expatrio ile. Comfort paket seçtim, Comfort Plus değil, sanırım bunda da seyahat sağlık oluyor.

Ayrıca TransferGo kullanmaya karar verdim, yalnız 184 bin tl diyor, kura bakınca 182bin tl görünüyor google'da veya bir iki sitede. Sizce neden bu 2 bin tl fark? Önden mi güncelliyor yükselişi acaba?

alicancelik

Mesaj gönderen alicancelik » Sal Eyl 12, 2023 8:14 pm

dimples yazdı: Çrş Ağu 23, 2023 3:23 pm Merhabalar,
Bir önceki cevapta da belirtildiği gibi 05 no’lu belgede yer alan bilgileri girerek gönderdim. Alıcı hesap adı-soyadı kısmına kendi adınız soyadınızı yazmanız (recipient details’de bu şekilde yazıyorsa) garip geliyor (bana da gelmişti) fakat esasen bu hesap sizin adınıza açılmış bir hesap. Bu nedenle alıcı adı-soyadı ve adres bilgileri kısmına 05 no’lu belgede yer alan kendi ad-soyad-adres bilgilerinizi girmelisiniz. Buradaki bir bankada yer alan euro hesabından swift ile gönderdim, 2 iş günü içerisinde para hesabıma ulaştı ve maili geldi. Kolaylıklar dilerim.
selamlar, bununla ilgili bir sorum olacaktı. Gönderme işlemini Zıraat bankası üzerinden swift olarak yapacağım. takılıdığım bir nokta var ''banka şubesi'' kısmına 05 nolu dosyadan hangisini yazıyoruz? ve sonrasında para gönderme araçlarında hangi seçenekleri belirtmemiz gerekiyor?

bir diğer sorum ise şöyle; benim randevum 18 Eylül'de fakat gidiş tarihini aralık ayı olarak belirteceğim. bu süre içerisinde yatırdığım paranın herhangi bir işleme alınma durumu olmaz demi? çünkü açılmış aktiv edilmiş herhangi bir şey olmayacak gidene kadar tabii vize alabilirsem.

birçok kez cevaplandıysa soruma benzer bir şey kusura bakmayın lütfen, saygılar herkese

alicancelik

Mesaj gönderen alicancelik » Sal Eyl 12, 2023 8:40 pm

Expatrio yazdı: Prş Ağu 10, 2023 1:20 pm 05 dosyasında belirtildiği gibi kendi adınızı soyadınızı yazmalısınız.
merhabalar, banka şubesi ve adres kısmına ne yazmamız gerekiyor peki bu durumda çünkü Iban girdikten sonra bankaya ait bilgiler otomatik çıkıyor kalan kısmı nasıl doldurmalıyız? teşekkürler

deirym

Mesaj gönderen deirym » Sal Eyl 12, 2023 11:04 pm

Merhaba ben bloke hesap için ödeme kısmına geldim fakat burada international transfer durumu mevcut sadece. Expatrio pay gibi bir şey okumuştum ama o seçenek çıkmadı. Daha uygun olur diye merak etmiştim. International transferi de euro olarak bizim bankalardan yapmak çok kesintiye sebep olacaktır. Bunun daha az masraflı bir yolu var mı?