Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Oriqanqus

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen Oriqanqus » Sal Eyl 05, 2023 3:58 pm

41F’e başvururken Admission Letter ile gidip daha sonra semester fee ödedikten sonra okula kayıt olunca ilgili belgeleri elçiliğe ulaştıran var mı? Ya da yapmamı önerir misiniz ? Sanırım okula kayıt olup 41F’e başvuranlara öncelik veriyorlar. 4 hafta bitti 5. haftadayım.

Mulukaya

Mesaj gönderen Mulukaya » Sal Eyl 05, 2023 4:03 pm

Oriqanqus yazdı: Sal Eyl 05, 2023 3:58 pm 41F’e başvururken Admission Letter ile gidip daha sonra semester fee ödedikten sonra okula kayıt olunca ilgili belgeleri elçiliğe ulaştıran var mı? Ya da yapmamı önerir misiniz ? Sanırım okula kayıt olup 41F’e başvuranlara öncelik veriyorlar. 4 hafta bitti 5. haftadayım.
Selam, biz dekont ve kabul mektubu koymuştuk ancak 4 hafta sonra almanyadan bunun yeterli olmadığı ,okulun bu ücreti aldığına (en az 1 senelik) ve kaydın tamamlandığına dair bir onay yazısı almamız gerektiği ile ilgili bir mail aldık. Aynı gün okul sisteme bu yazıyı yüklemiş onu gönderdik. Ancak sadece 1 dönemlik gönderebildik çünkü iki dönem birden kayıt diye bir seçenek yoktu. İşleme alındı dediler ve süreç devam etti.
(Henüz vizeyi almadık)

ecekaya

Mesaj gönderen ecekaya » Sal Eyl 05, 2023 4:08 pm

Oriqanqus yazdı: Sal Eyl 05, 2023 3:58 pm 41F’e başvururken Admission Letter ile gidip daha sonra semester fee ödedikten sonra okula kayıt olunca ilgili belgeleri elçiliğe ulaştıran var mı? Ya da yapmamı önerir misiniz ? Sanırım okula kayıt olup 41F’e başvuranlara öncelik veriyorlar. 4 hafta bitti 5. haftadayım.
Ben yaptım hocam onu ama bana mail yolladı elçilik ve benden ödememi kanıtlayan belge ve kayıt belgemi istediler. Sizden istemedilerse bence yollamanıza gerek yoktur diye düşünüyorum. (özel okul olduğu için istediler yüksek ihtimalle benden)

Oriqanqus

Mesaj gönderen Oriqanqus » Sal Eyl 05, 2023 4:12 pm

Mulukaya yazdı: Sal Eyl 05, 2023 4:03 pm Selam, biz dekont ve kabul mektubu koymuştuk ancak 4 hafta sonra almanyadan bunun yeterli olmadığı ,okulun bu ücreti aldığına (en az 1 senelik) ve kaydın tamamlandığına dair bir onay yazısı almamız gerektiği ile ilgili bir mail aldık. Aynı gün okul sisteme bu yazıyı yüklemiş onu gönderdik. Ancak sadece 1 dönemlik gönderebildik çünkü iki dönem birden kayıt diye bir seçenek yoktu. İşleme alındı dediler ve süreç devam etti.
(Henüz vizeyi almadık)
Bu durum gerçekten kafamı karıştırdı. Ben Dortmund Belediye’sindeki Yabancılar Ofisi’nden belgelerin teslim alındığı ve işlemin tamamlanıp nihai karar için ilgili elçiliğe gönderildiği cevabını 30 Ağustos’ta aldım. Umarım sizin deneyimlediğiniz gibi bir şey olmaz.

Sizden 2 dönem ücreti istemeleri de enteresan. Özel okul muydu ? Bir de hangi eyalette bulunuyor ?

Oriqanqus

Mesaj gönderen Oriqanqus » Sal Eyl 05, 2023 4:13 pm

ecekaya yazdı: Sal Eyl 05, 2023 4:08 pm Ben yaptım hocam onu ama bana mail yolladı elçilik ve benden ödememi kanıtlayan belge ve kayıt belgemi istediler. Sizden istemedilerse bence yollamanıza gerek yoktur diye düşünüyorum. (özel okul olduğu için istediler yüksek ihtimalle benden)
Bilgi için teşekkür ederim. Muhtemelen dediğiniz gibi özel okul olduğu içindir.

Avendrelda

Mesaj gönderen Avendrelda » Sal Eyl 05, 2023 4:15 pm

ben vize için evrak tesliminden önce parayı ve kayıt işlemlerini tamamladım. vize başvurusuna enrollment certificate'ı koydum. ikimiz de aynı tarihte başvurmuşuz sanırım (4 ağustos), bana henüz gelen bir sms yok
41F - Gayrettepe
4.8.23-evrak teslim
28.8.23-dijital gönderim
8.9.23-fiziki gönderim
10.10.23-pasaport teslim alma

Oriqanqus

Mesaj gönderen Oriqanqus » Sal Eyl 05, 2023 4:24 pm

Avendrelda yazdı: Sal Eyl 05, 2023 4:15 pm ben vize için evrak tesliminden önce parayı ve kayıt işlemlerini tamamladım. vize başvurusuna enrollment certificate'ı koydum. ikimiz de aynı tarihte başvurmuşuz sanırım (4 ağustos), bana henüz gelen bir sms yok
Anladım hocam, paylaştığınız için teşekkürler.

Mulukaya

Mesaj gönderen Mulukaya » Sal Eyl 05, 2023 4:28 pm

Oriqanqus yazdı: Sal Eyl 05, 2023 4:12 pm Bu durum gerçekten kafamı karıştırdı. Ben Dortmund Belediye’sindeki Yabancılar Ofisi’nden belgelerin teslim alındığı ve işlemin tamamlanıp nihai karar için ilgili elçiliğe gönderildiği cevabını 30 Ağustos’ta aldım. Umarım sizin deneyimlediğiniz gibi bir şey olmaz.

Sizden 2 dönem ücreti istemeleri de enteresan. Özel okul muydu ? Bir de hangi eyalette bulunuyor ?
Devlet üniversitesi ama özel bir program. Okul köln, ev Dormagen. Eğer yabancılar şube Ok demişse o aşamayı geçmişsiniz artık soracaklarını sanmam.

Burkyldz

Mesaj gönderen Burkyldz » Sal Eyl 05, 2023 5:23 pm

27 temmuzda başvurduğum 41F istanbul idata vizem 5 eylül bugün geldi 1 senelik vize. Ancak eşimin hala gelmedi. Bu durumu yaşayıp eşinin vizesi sonra gelen var mı?

hildatsyn

Mesaj gönderen hildatsyn » Sal Eyl 05, 2023 6:31 pm

41F - İstanbul Gayrettepe

Başvuru tarihi: 5 Haziran
Atanma tarihi: 2 Temmuz
Randevu tarihi: 1 Ağustos
Vize geliş: 5 Eylül

Arkadaşlar, benim Aralık ayına kadar geçerli olan turist vizem var. Ulusal vize de 9 Ekim'den itibaren başlıyor. Ekim ayından önce turist vizesi ile Almanya'ya giriş yapabilir miyim? Bu konuda bilgisi olan var mı? Şimdiden çok teşekkürler, vize için bol şanslar.

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Sal Eyl 05, 2023 8:06 pm

Merhaba arkadaslar 41f basvurusu yapacagim

Okulum 2 senelik yalniz 1 donemlik Provisional Certificate of Study, Letter of Support for visa application and international travel ve Confirmation of registration isimli 3 adet belge gonderdiler.

Confirmation of Registrationda su sekilde yazmislar

'We hereby confirm, that the person mentioned below submitted application documents to us and was found eligible to study in Germany.'

'Thank you for your registration to study the full-time degree programme ... After your arrival in Germany, you need to submit your bachelor certificate,
bachelor credentials, English language skills certificate, health insurance certificate and your visa/proof of residence (all originals) to to receive full admission.'

Provisional Certificate of Study belgesinde ise su sekidle belirtmisler:
The provisonal status refers to:
Originals of university entrance qualification
Valid student visa
Proof of German health insurance coverage (Versicherungsbescheinigung)

Yani 4 donemlik master icin 1 donemlik provisional kabul yolluyorlar, vize alip Almanya'ya geldikten sonra okula orjinal diplomani, saglik sigortani ve vizeni gosterdigin zaman tam kaydini yapiyorlar.

41f basvurusunda kabul belgemin bu sekidle olmasi bir sorun teskil eder mi arkadaslar? donemlik provisional certificate of study ile basvuran var mi grupta?

Tesekkurler
En son almanyayolculari tarafından Sal Eyl 05, 2023 8:12 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

bb98

Mesaj gönderen bb98 » Sal Eyl 05, 2023 8:06 pm

badwolf yazdı: Sal Ağu 29, 2023 8:02 pm Hayırlı olsun. Ben de 26 temmuzda başvurdum, inşallah bu hafta gelir.
Vizeniz geldi mi?

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Sal Eyl 05, 2023 8:30 pm

gorkemta yazdı: Sal Eyl 05, 2023 3:44 pmaynen öyle
oyle bisey yok kral bi tanesini yaptirmak yeterli hatta hicbirine gerek yok diyende var

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Sal Eyl 05, 2023 9:15 pm

Drma yazdı: Pzr Tem 30, 2023 10:34 pm Selamlar, bu mail adresinden eksik evrak talebi maili gelmişse belgeler Almanya’da işleme alınmış mı oluyor bilen var mı?
visa-processing@zentrale.auswaertiges-amt.de

Geçen gün de yazmıştım benimle aynı okula gidecek olan ve benimle aynı gün görüşmeye giden birinden okula kayıt olduğu belgeyi istemişler biz başvurduktan 5 gün sonra. Okul kaydı ağustos ayında başlıyor. Kayıt ol bize yolla evraklarını demişler. Benden herhangi bir belge istemediler. Mail geldi de spama düştü 1 ay sonra otomatik silindi mi acaba diye tedirgin oldum. Ondan kayıt olmasını isterken benden neden istemediler bilemiyorum. Olası bir aksiliğe karşı mail mi atsam diyorum evrak talebiniz var mı vs diye. Çünkü mail geldiyse ve spama düşüp silindiyse ikinci bir defa yazacaklarını düşünmüyorum.
Merhabalar, yanıt alabildiniz mi sorunuza?

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Sal Eyl 05, 2023 9:18 pm

Teacherrr yazdı: Prş Haz 01, 2023 9:13 pm Evet aynı adres. Ben de şaşırdım benim de nrw eyaleti Aachen, ben kabul belgesi vermiştim kayıt belgesi yoktu o zamanda. Okula geç kaldığım için şüphelenmiş olabilirler, ama bu kadar sürer mi bilmiyorum belki aile olarak başvurduğumuz için uzadı süreç.
Merhabalar, bana da bu adresten eksik evrak için mail geldi. Herhangi sorumuzu buraya yazabilir miyiz?

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Sal Eyl 05, 2023 9:20 pm

Wert yazdı: Pzr Mar 26, 2023 8:33 pm Benim adım xx 4 hafta önce Almanya'da okumak için vizem için size başvurdum.
Maalesef henüz herhangi bir geri bildirim almadım, bu yüzden bilgilenebilmem için bana daha fazla bilgi gönderebilir misiniz diye sormak istedim. Eğitimim 17 Ekim'de başlıyor. Ve bir ders seçmek için üniversiteye gitmem gerekiyor. Yakında seyahat etmeliyim.
İsim: xxx
Soyadı: xx
Pasaport numarası: xx
Uygulama tarihi : xx
Başvuru numaram: xx

Yukarıda verilen bilgilerle, bana daha fazla bilgi göndermenizi rica ediyorum.

Emekleriniz için teşekkür eder, iyi günler dilerim

Samimi olarak

ALDIĞIM CEVAP:
Sayın Bayan xx,

başvurunuzun incelenmesi şimdilik burada tamamlandı ve daha ayrıntılı inceleme için yerel sorumlu yabancılar dairesine iletildi.

Göçmenlik makamlarının inceleme süreci üzerinde hiçbir etkimiz yoktur. Ancak 18 Ekim 2022'den önce bir karar verilmesi beklenmiyor.

Göçmenlik makamlarından bir karar aldıktan sonra sizi bilgilendireceğiz.

Saygılarımla / Saygılarımla,

Merkezi vize işlemleri

Merkezi Vize İşlem Birimi
Merhaba, visa-processing@auswaertiges-amt.de bu adrese mail attınız değil mi? Kaç günde cevap geldi acaba?

Burkyldz

Mesaj gönderen Burkyldz » Sal Eyl 05, 2023 9:44 pm

norvalxavier yazdı: Cum Eyl 01, 2023 1:37 pm Ben de eşimle birlikte başvurdum ama biz iki ayrı 41f başvurusu yaptık ikimizin de kabulü olduğu için. Dün yabancılar dairesi evraklarımın yeni ulaştığını belirtmişti. Biraz önce pasaportun kargoya verildiği yönünde sistem güncellendi. Ama eşimde hala devam ediyor görünüyor.
Merhaba eşinizin vizesi geldi mi?

Burkyldz

Mesaj gönderen Burkyldz » Sal Eyl 05, 2023 9:46 pm

juli yazdı: Cum Eyl 01, 2023 11:22 am Merhaba,
1 Agustos’ta İstanbul idata’da 41 f için eşimle birlikte belgelerimizi teslim ettik. Ben eşim üzerinden başvuru yaptım. Bu tarihe dek eksik belge istemediler. Eşime idata’dan kargo maili geldi bu sabah. Ancak bana gelmedi. Bu konuda bilgisi ve deneyimi olan varsa, cevap verebilirse çok sevinirim.
Merhaba, eşinizim vizesi geldi mi?

Berogitmekistiyor

Mesaj gönderen Berogitmekistiyor » Sal Eyl 05, 2023 10:06 pm

Merhaba. Üniversite diploması henüz basılmamış olup geçici mezuniyet belgesi ile vize randevusuna gitmiş olan var mı?
Vize türü: 41F
İzmir iData
Randevu talebi: 10.07.2023
Randevu atama: 11.08.2023
Randevu tarihi: 12.09.2023
Dijital iletim: 19.10.2023

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Sal Eyl 05, 2023 10:24 pm

merhaba şartlı kabul 36f vize esnasında almanyada gösterdiğimiz adres ile vizeyi alip gittiğimizdeki adresin aynı olma zorunluluğu var mıdır? örnek okul bremende ama dil kursunu gittiğimizde dortmunda veya başka bir adreste alabilir miyim,

tşkler

Kilitli