Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Justus-Liebig Uni Giessen

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
muratkerem

Justus-Liebig Uni Giessen

Mesaj gönderen muratkerem » Sal Ağu 22, 2023 6:37 pm

Merhaba herkese, Justus Liebig Uni'den pazartesi günü dil kursuna kaydolmam için bana bir mail attılar. Ben de 1-2 gün içinde B2 seviyesine kayıt olmayı düşünüyorum. Bu üniye gitmiş olan ya da bu dönem gidecek olanlar var mı? Daha önce gidenler tecrübelerini aktarırsa çok iyi olur. Yaşam maliyeti, yurt, ev kiraları, iş bulma olanağı vs. Şimdiden teşekkürler.

nlechoppa

Re: Justus-Liebig Uni Giessen

Mesaj gönderen nlechoppa » Sal Ağu 22, 2023 7:05 pm

hocam hangi kursa kaydolacaksın ve uni assisten kabulu ne kadar sürede aldın

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Çrş Ağu 23, 2023 1:02 am

muratkerem yazdı: Sal Ağu 22, 2023 6:37 pm Merhaba herkese, Justus Liebig Uni'den pazartesi günü dil kursuna kaydolmam için bana bir mail attılar. Ben de 1-2 gün içinde B2 seviyesine kayıt olmayı düşünüyorum. Bu üniye gitmiş olan ya da bu dönem gidecek olanlar var mı? Daha önce gidenler tecrübelerini aktarırsa çok iyi olur. Yaşam maliyeti, yurt, ev kiraları, iş bulma olanağı vs. Şimdiden teşekkürler.
German language course adlı bölümüne başvurdunuz değil mi?

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Çrş Ağu 23, 2023 12:16 pm

nlechoppa yazdı: Sal Ağu 22, 2023 7:05 pm hocam hangi kursa kaydolacaksın ve uni assisten kabulu ne kadar sürede aldın
okulun sunduğu kursa katılıcam, uniassist belgelerimi gönderdikten sonra 7-10 gün bir şey sürdü okuldan mail gelmesi

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Çrş Ağu 23, 2023 12:17 pm

prost1 yazdı: Çrş Ağu 23, 2023 1:02 am German language course adlı bölümüne başvurdunuz değil mi?
evet o bölüme başvurdum

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Cum Eyl 01, 2023 6:25 pm

muratkerem yazdı: Sal Ağu 22, 2023 6:37 pm Merhaba herkese, Justus Liebig Uni'den pazartesi günü dil kursuna kaydolmam için bana bir mail attılar. Ben de 1-2 gün içinde B2 seviyesine kayıt olmayı düşünüyorum. Bu üniye gitmiş olan ya da bu dönem gidecek olanlar var mı? Daha önce gidenler tecrübelerini aktarırsa çok iyi olur. Yaşam maliyeti, yurt, ev kiraları, iş bulma olanağı vs. Şimdiden teşekkürler.
Ben de B2 dil kursu icin bu universiteye basvurdum ama benim endisem vize icin gereken haftalik minimum ders saatini karsilamiyor olmasi. Haftada en az 18 saat gerekirken kursta bu sure 16 saat 15 dakika. :/

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Cum Eyl 01, 2023 6:54 pm

utkusb yazdı: Cum Eyl 01, 2023 6:25 pm Ben de B2 dil kursu icin bu universiteye basvurdum ama benim endisem vize icin gereken haftalik minimum ders saatini karsilamiyor olmasi. Haftada en az 18 saat gerekirken kursta bu sure 16 saat 15 dakika. :/
https://www.uni-giessen.de/en/internati ... aying/2023
148saat/8hafta: 18.5 saat
136saat/7hafta: 19.4 saat
128saat/7hafta: 18.2 saat 5 aralıkta başlayan b2 kurunun haftalık saatleri böyle oluyor 16 saat diye nerede yazıyor?

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Cum Eyl 01, 2023 7:06 pm

muratkerem yazdı: Cum Eyl 01, 2023 6:54 pm https://www.uni-giessen.de/en/internati ... aying/2023
148saat/8hafta: 18.5 saat
136saat/7hafta: 19.4 saat
128saat/7hafta: 18.2 saat 5 aralıkta başlayan b2 kurunun haftalık saatleri böyle oluyor 16 saat diye nerede yazıyor?
UE dedigi ders suresi. O da 45 dakika. Yani haftada 18,5 ders yapiliyor gibi gorunuyor.

Bir de dersler 8:45-12:00 saat araliginda. Gunde 3 saat 15 dakikadan haftada 16 saat 15 dakika yapiyor.

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Cum Eyl 01, 2023 7:26 pm

utkusb yazdı: Cum Eyl 01, 2023 7:06 pm UE dedigi ders suresi. O da 45 dakika. Yani haftada 18,5 ders yapiliyor gibi gorunuyor.

Bir de dersler 8:45-12:00 saat araliginda. Gunde 3 saat 15 dakikadan haftada 16 saat 15 dakika yapiyor.
8.45-12.00 aralığında olan ders saatleri online sınıflarda benim dediğim sınıfta olan bir şeyi değiştirmiyor tabii yine de söylemek istedim, fark etmiyor mantık olarak ders saati ve kaç hafta sürdüğü yazıyor 148 saat demiş 8 hafta demiş 1 hafta için 18.5 saat'e denk geliyor bence sizin hesapladığınız gibi bu kadar ince detaya bakmıyorlardır bilemiyorum

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Cum Eyl 01, 2023 7:31 pm

muratkerem yazdı: Cum Eyl 01, 2023 7:26 pm 8.45-12.00 aralığında olan ders saatleri online sınıflarda benim dediğim sınıfta olan bir şeyi değiştirmiyor tabii yine de söylemek istedim, fark etmiyor mantık olarak ders saati ve kaç hafta sürdüğü yazıyor 148 saat demiş 8 hafta demiş 1 hafta için 18.5 saat'e denk geliyor bence sizin hesapladığınız gibi bu kadar ince detaya bakmıyorlardır bilemiyorum
Umarim oyledir. Vize maddelerinde de 18 ders saati diye belirtiliyor. Belki de siz haklisinizdir.

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Cum Eyl 01, 2023 7:44 pm

utkusb yazdı: Cum Eyl 01, 2023 7:31 pm Umarim oyledir. Vize maddelerinde de 18 ders saati diye belirtiliyor. Belki de siz haklisinizdir.
https://www.uni-giessen.de/de/internati ... n/intensiv burada da 20 Unterrichtseinheiten (UE) pro Woche yazıyor ben de anlamadım şu anda tam olarak kafam karıştı :D

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Cum Eyl 01, 2023 7:50 pm

muratkerem yazdı: Cum Eyl 01, 2023 7:44 pm https://www.uni-giessen.de/de/internati ... n/intensiv burada da 20 Unterrichtseinheiten (UE) pro Woche yazıyor ben de anlamadım şu anda tam olarak kafam karıştı :D
Kursun haftada 20 ders oldugunu ve 6-8 hafta surdugunu yaziyor :D

En iyisi sizin dil kursu kabul belgenizden incelemek :)

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Cum Eyl 01, 2023 7:53 pm

utkusb yazdı: Cum Eyl 01, 2023 7:50 pm Kursun haftada 20 ders oldugunu ve 6-8 hafta surdugunu yaziyor :D

En iyisi sizin dil kursu kabul belgenizden incelemek :)
Vize görüşmesine getiririm bu sayfanın çıktısını yapacak başka bir şey yok :D Kayıtlar henüz açılmadı, kayıt olduktan sonra ben de bakıcam :)

erogluslh

Mesaj gönderen erogluslh » Cum Eyl 01, 2023 10:18 pm

Merhaba, kız arkadaşım da master yapmak istiyor fakat dil kursu için almanyaya öncelikle gelip c1 yapması gerekiyor. Master için mi dil kursu kabulü aldınız jlu’dan. Çünkü sitesinde Bachelor için her zaman dil kursuna başvurulabilir fakat master için sadece deadlinelarda yszıyor.

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Cmt Eyl 02, 2023 12:44 am

erogluslh yazdı: Cum Eyl 01, 2023 10:18 pm Merhaba, kız arkadaşım da master yapmak istiyor fakat dil kursu için almanyaya öncelikle gelip c1 yapması gerekiyor. Master için mi dil kursu kabulü aldınız jlu’dan. Çünkü sitesinde Bachelor için her zaman dil kursuna başvurulabilir fakat master için sadece deadlinelarda yszıyor.
uniassist'te okulun german language course adında başvurabileceği bir program var. bu kısma başvurdum ben. uniassist belgelerimi inceleyip gönderdi. dil kursu için kayıt olurken uniassist başvuru numarası istiyor zaten yetkili kişiye sorduğumda en önemli kısmın başvuru numarası ve dil sertifikası (varsa) olduğunu söyledi. henüz kayıt yaptırmadım 5 eylülde açılacağı için bekliyorum. ek olarak kayıt olurken ''eğer jlu'da bir yer için başvuruyorsanız planladığınız öğrenim alanını yazın'' gibi bir yer var o kısma da başvuracağım programın adını yazmayı düşünüyorum.

erogluslh

Mesaj gönderen erogluslh » Pzr Eyl 03, 2023 8:24 pm

muratkerem yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 12:44 am uniassist'te okulun german language course adında başvurabileceği bir program var. bu kısma başvurdum ben. uniassist belgelerimi inceleyip gönderdi. dil kursu için kayıt olurken uniassist başvuru numarası istiyor zaten yetkili kişiye sorduğumda en önemli kısmın başvuru numarası ve dil sertifikası (varsa) olduğunu söyledi. henüz kayıt yaptırmadım 5 eylülde açılacağı için bekliyorum. ek olarak kayıt olurken ''eğer jlu'da bir yer için başvuruyorsanız planladığınız öğrenim alanını yazın'' gibi bir yer var o kısma da başvuracağım programın adını yazmayı düşünüyorum.
Merhaba, yani jluda okumak istediği master programı var. Ama master programına başvurular normalde 15ocakta, bu nedenle uni-assistte şu an master başvurusu görünmüyor sadece dil kursu başvurusu görünüyor. Sizin dediğinize göre öncelikle dil kursuna başvursa vize alabileceği şartlı kabul tarzı bir belge veriyorlar mı? Yoksa master programına başvurup yeterli dil bilgim yok ve dil kursu almak istiyorum şeklinde bir seçenek var onu mu işaretlemesi lazım.

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Pzr Eyl 03, 2023 10:07 pm

erogluslh yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 8:24 pm Merhaba, yani jluda okumak istediği master programı var. Ama master programına başvurular normalde 15ocakta, bu nedenle uni-assistte şu an master başvurusu görünmüyor sadece dil kursu başvurusu görünüyor. Sizin dediğinize göre öncelikle dil kursuna başvursa vize alabileceği şartlı kabul tarzı bir belge veriyorlar mı? Yoksa master programına başvurup yeterli dil bilgim yok ve dil kursu almak istiyorum şeklinde bir seçenek var onu mu işaretlemesi lazım.
merhaba, https://www.uni-giessen.de/de/internati ... n/intensiv burada yazana göre başvurmak için b2 dil sertifikası istiyorlar. bu kısmı giessen'a mail atarak sormuştum ve yüksek lisansa başvurmak için b2 istediklerini teyit etmişlerdi. Attığım mail ve cevapları şu şekilde.
''I hope this email finds you well. I am writing to inquire about the status of my conditional admission application for the Master's program in Psychology at your university, which was submitted through uni-assist.Today, I received a message from uni-assist stating that my application could not be forwarded to the university because of insufficient German language proficiency. However, I possess a Goethe B1 certificate, which I believe should meet the required language level. Additionally, I noticed that your university offers preparatory courses starting from A1 level, as mentioned on your website.''
Cevaplarını ise fotoğraf olarak ekliyorum. Yani anladığım kadarıyla yüksek lisanstan önce hazırlık okumak istiyorsak uniassist'te olan german language course'a başvuruyoruz. diğer sorunuza gelirsem henüz bu konuda bir bilgim yok yarın bunu sormayı düşünüyordum şartlı kabul belgesi alıp alamayacağımı. cevap geldiğinde buraya yazarım.
Dosya ekleri
giessen mail
giessen mail