Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Burkyldz

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen Burkyldz » Pzr Eyl 03, 2023 1:34 pm

cenkbeyler yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 12:54 pm Herkese tekrardan merhaba

18 Temmuz'da İstanbul Gayretteppe İdata'dan eşim le yaptığımız 41F başvurusunun sonucu hala gelmedi. 47 gün olduğundan ne yapmam gerektiğini düşünmeye başladım. Eksik evrak ile ilgili hiçbir mail veya telefon gelmedi bugüne kadar.

Sigorta başlangıç tarihimiz 24 Eylül, okul başlangıç tarihimiz 02 Ekim. Evi de tuttuğumuz için ve İstanbuldaki evimizi kapatacağımız için artık son dakikalara yaklaştık. Belirsizlik de kafamızı bulandırıyor, açıkcası hareket edemiyoruz.

Gördüğüm kadarıyla artık Ağustos başvurularının bile çoğunun sonuçlandığını farkettim. Ne yapmam lazım, önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Herkese kolaylıklar dilerim.
Gidiş tarihinize ne yazmıştınız

cenkbeyler

Mesaj gönderen cenkbeyler » Pzr Eyl 03, 2023 1:40 pm

Burkyldz yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 1:34 pm Gidiş tarihinize ne yazmıştınız
Merhaba

Yolculuk tarihimiz de sigorta başlangıç ile aynı tarih olarak yazıldı. Yani 24 Eylül.

Tam seyahat tarihinde mi geliyor pasaportlar? Bu çok zorlayıcı bir süreç olur bu şekilde ama en azından gelsin tabi ona da razıyız :)

nc5180

Mesaj gönderen nc5180 » Pzr Eyl 03, 2023 1:57 pm

batuhan.gunduz yazdı: Cum Eyl 01, 2023 6:56 pm Diploma ekini, lisans diplomamı ve prociency sınavını geçtiğime dair belgeyi sunmuştum aslında. Zaten okul kabul verdi neden kanıtlanmadı anlamadım. Kabul aldığım okula mail attım onlar dil yeterliliğimi kontrol ettiğini belge ile iletirse sunarım diye düşündüm
Okulun dil belgesi istemediğine dair bir kanıt sunmuş muydunuz? Siteden bir ekran görüntüsü vs gibi? Yoksa sözlü olarak mı belirttiniz?

Kullanıcı avatarı
kahnri
İletişim:

Mesaj gönderen kahnri » Pzr Eyl 03, 2023 2:17 pm

itsemin53 yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 12:43 pm hocam nachgewiesen işaretli olmalıymış, diğerleri sıkıntı oluyormuş. (forumda yazan başlıkta yazıyor)
Düzelttireyim o zaman en kısa zamanda en kötü eksik evrak veririrm eyvallah
TU Dortmund

Nehir044

Mesaj gönderen Nehir044 » Pzr Eyl 03, 2023 2:37 pm

Merhabalar
18.09.2023 de konsoloslukta 36f vize randevum var ?
Gerekli evraklar listesinde nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi SGK hizmet dökümü , sicil kaydı gibi evraklar istenmiyor fakat daha önce konuştuğum evrak hazırlayan herkes bu belgelerin gerekli olduğunu söylüyor ben evrakları temin ettim Apostillettim ayrıca noter onaylı Yeminli Tercüme ettirmem gerekiyor mu idatayı aradığımda gerekli evraklar listesinde olmadığı için istediğim şekilde sunabileceğim söylendi ama arkadaşlarım Almanca tercümeli şekilde sunmuş çok kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Pzr Eyl 03, 2023 2:43 pm

Nehir044 yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 2:37 pm Merhabalar
Gerekli evraklar listesinde nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi SGK hizmet dökümü , sicil kaydı gibi evraklar istenmiyor fakat daha önce konuştuğum evrak hazırlayan herkes bu belgelerin gerekli olduğunu söylüyor ben evrakları temin ettim Apostillettim ayrıca noter onaylı Yeminli Tercüme ettirmem gerekiyor mu idatayı aradığımda gerekli evraklar listesinde olmadığı için istediğim şekilde sunabileceğim söylendi ama arkadaşlarım Almanca tercümeli şekilde sunmuş çok kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim
ben 9 ağustosta ankaradaki randevuma hepsini götürdüm, gerek yok diyip almadılar

scal3549

Mesaj gönderen scal3549 » Pzr Eyl 03, 2023 2:58 pm

36 F pdf de gerekli evraklarda ne varsa onları hazırlayın fazlasını almıyorlar. Ben 23 ağustosta gittim ekstra ev için evrak götürmüştüm sözlü olarak sordu kağıdı almadı bile.Ve ordaki evraklarımı düzenleyen memurda o kağıdı çıkardı ve vize memuru talep ederse verirsin demişti. Ben bu dediğiniz evrakların hiçbirini hazırlamadım sormadılarda.

batuhan.gunduz

Mesaj gönderen batuhan.gunduz » Pzr Eyl 03, 2023 3:05 pm

nc5180 yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 1:57 pm Okulun dil belgesi istemediğine dair bir kanıt sunmuş muydunuz? Siteden bir ekran görüntüsü vs gibi? Yoksa sözlü olarak mı belirttiniz?
Yok hocam sunmamıştım, sözlü de belirtmedim. Ancak dediğiniz gibi yapacağım. Almanca belgelerimi de sunduğum için sanırım görevli ingilizce okumayacağımı düşündüğü için benim ingilizce b2 sertifikamı almamış benden bu yüzden ek evrak talep ettiler. Transkriptimde hazırlık okuduğum gözüküyor ancak transkripti de sunmamıştım. Ama kabul aldığım okuldan alacağım belge, transkriptim ve güncel tarihli sertifikam ile sorun olmayacağını düşünüyorum. Sonuçta okul kabulu vermiş önkurslar için profesörden zoom linki ve şifresi dahi aldım, hala sorgulamaları saçma geldi açıkçası.

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Pzr Eyl 03, 2023 3:09 pm

bu evraklara gerek yok 36f icin

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Pzr Eyl 03, 2023 3:13 pm

cenkbeyler yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 12:54 pm Herkese tekrardan merhaba

18 Temmuz'da İstanbul Gayretteppe İdata'dan eşim le yaptığımız 41F başvurusunun sonucu hala gelmedi. 47 gün olduğundan ne yapmam gerektiğini düşünmeye başladım. Eksik evrak ile ilgili hiçbir mail veya telefon gelmedi bugüne kadar.

Sigorta başlangıç tarihimiz 24 Eylül, okul başlangıç tarihimiz 02 Ekim. Evi de tuttuğumuz için ve İstanbuldaki evimizi kapatacağımız için artık son dakikalara yaklaştık. Belirsizlik de kafamızı bulandırıyor, açıkcası hareket edemiyoruz.

Gördüğüm kadarıyla artık Ağustos başvurularının bile çoğunun sonuçlandığını farkettim. Ne yapmam lazım, önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Herkese kolaylıklar dilerim.
kabul edilmissiniz cenk bey bekleyin gelir

zyracell

Mesaj gönderen zyracell » Pzr Eyl 03, 2023 3:17 pm

batuhan.gunduz yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 3:05 pm Yok hocam sunmamıştım, sözlü de belirtmedim. Ancak dediğiniz gibi yapacağım. Almanca belgelerimi de sunduğum için sanırım görevli ingilizce okumayacağımı düşündüğü için benim ingilizce b2 sertifikamı almamış benden bu yüzden ek evrak talep ettiler. Transkriptimde hazırlık okuduğum gözüküyor ancak transkripti de sunmamıştım. Ama kabul aldığım okuldan alacağım belge, transkriptim ve güncel tarihli sertifikam ile sorun olmayacağını düşünüyorum. Sonuçta okul kabulu vermiş önkurslar için profesörden zoom linki ve şifresi dahi aldım, hala sorgulamaları saçma geldi açıkçası.
Kabul mektubu varken sorgulamaları saçma ama sanırım detaylı incelediklerinden emin olmaya çalışıyolar. Kişisel düşüncem mailin gelmesi olumlu bir şey red vermek isteseler mail atmazlardı. Gerekli belgeleri yolladığınızda sorun çıkmayacaktır. Ben de %100 ingilizce okuduğum için dil belgesi sunmadım ancak transkriptime %100 ingilizce okumuştur eklettim ve master okulumdan dil gereksinimleri için belge istemiştim onu verdim bir de görevliye bu durumu belirtmiştim. 8 ağustosta istanbuldan başvurmuştum. Şuana kadar belge talebi olmadı ama bu belgeler yeterli olur mu vize gelince görücem gibi duruyor. Umarım en kısa zamanda vizenize ulaşırsınız.

cenkbeyler

Mesaj gönderen cenkbeyler » Pzr Eyl 03, 2023 3:22 pm

painhatesad yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 3:13 pm kabul edilmissiniz cenk bey bekleyin gelir
Merhaba,

Umarım dediğiniz gibidir fakat neye dayanarak bu kanıya vardınız onu merak ediyorum :)

bb98

Mesaj gönderen bb98 » Pzr Eyl 03, 2023 3:48 pm

Türkçesi yeterli oluyor, apostil noter çeviri hiçbirşeye gerek yok. Bende yanımda götürmüştüm ama almadılar. Yanında olsun yine de istersen. 9 ağustostaydı randevum.

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Pzr Eyl 03, 2023 3:50 pm

bb98 yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 3:48 pm Türkçesi yeterli oluyor, apostil noter çeviri hiçbirşeye gerek yok. Bende yanımda götürmüştüm ama almadılar. Yanında olsun yine de istersen. 9 ağustostaydı randevum.
osym belgesi ve lise diplomasina apostil yaptirdin mi?

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Pzr Eyl 03, 2023 4:26 pm

Vizeye hangi tarihte başvuru yaptınız?

bb98

Mesaj gönderen bb98 » Pzr Eyl 03, 2023 5:12 pm

painhatesad yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 3:50 pm osym belgesi ve lise diplomasina apostil yaptirdin mi?
Master benim, onlar yok.

dogaozkan

Mesaj gönderen dogaozkan » Pzr Eyl 03, 2023 5:36 pm

mert0199 yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 9:17 pm 36F
20 Haziran Yeni Randevu talebi
14 Temmuz Atama
27 Temmuz Randevu Günü
30 Ağustos UPS mesajı
31 Ağustos Vizem elime ulaştı

Öncelikle A1 belgesiyle gittiğimi yazayım. Ankara konsolosluğunda görüşmeye girdim. Memur hanım baya tatlı birisiydi bana öncelikle neden geldiğimi sordu ve elime 5 sayfalık ingilizce/almanca doldurulan formu verdi. Neden geldiğim, nerde kalacağım, nasıl geçineceğimi söyleyen sorular vardı. Soruları ingilizce yazdım verdim. Sonrasında memur hanım bana almanca bazı sorular sordu almanyada ne yapacağımı üstümdeki tişörtün rengini vs. almanca bilgimi test etti. Ayrıca kendi de forumdaki bazı sorulara yaklaşık soruları sordu. Yaklaşık 1 aylık bir beklemeden sonra da pasaportum geldi.
5 sayfalık formdaki soruları hatırlıyor musunuz, hatırladığınız kadarıyla yazar mısınız

bb98

Mesaj gönderen bb98 » Pzr Eyl 03, 2023 5:56 pm

dogaozkan yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 5:36 pm 5 sayfalık formdaki soruları hatırlıyor musunuz, hatırladığınız kadarıyla yazar mısınız
5 soruluk demek istemiş sanırım 5 sayfa değildir tabiki. Forumda var tüm sorular arama kısmına 36 f yazarsanız bulabilirsiniz sorular farklı da olsa toplamda çıkabilecek maksimum 10 soru falan var hepsi yazıldı daha önce burada.

galaktik

Mesaj gönderen galaktik » Pzr Eyl 03, 2023 6:34 pm

Selam, 3 temmuz tarihinde 41F vize türü için İzmir'den belgelerimi ilettim, 19 temmuz tarihinde belgelerimin almanya'ya gönderildiğine dair bir mail aldım, mailde 19 ağustos öncesi bir sonuç beklemeyin gibi bir bilgi vardı. Bugün 3 Eylül ve hala pasaportum gelmedi, 1 Ekim'i gidiş tarihim olarak yazmıştım, son 1 ayım kaldı, umarım yakın zamanda sonuçlanır. İzmir'de böyle bir deneyimi olan oldu mu?

ardaevren

Mesaj gönderen ardaevren » Pzr Eyl 03, 2023 7:01 pm

galaktik yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 6:34 pm Selam, 3 temmuz tarihinde 41F vize türü için İzmir'den belgelerimi ilettim, 19 temmuz tarihinde belgelerimin almanya'ya gönderildiğine dair bir mail aldım, mailde 19 ağustos öncesi bir sonuç beklemeyin gibi bir bilgi vardı. Bugün 3 Eylül ve hala pasaportum gelmedi, 1 Ekim'i gidiş tarihim olarak yazmıştım, son 1 ayım kaldı, umarım yakın zamanda sonuçlanır. İzmir'de böyle bir deneyimi olan oldu mu?
Ben 19 haziranda 39f için başvurmuştum ama belgelerimin Almanya’ya iletildiğine dair bir mail almadım. Hala vize sonucumu bekliyorum. Berlin’e gitmek üzere İzmir iData’dan başvurmuştum.

Kilitli