Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize ek belge

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Bekop

Vize ek belge

Mesaj gönderen Bekop » Cum Eyl 01, 2023 4:40 pm

Herkese merhaba...
IMG_20230901_163303.jpg
Az önce böyle bir mail aldım. Çeviriden yardım alarak çevirdim. Benden üniversitenin B2 ile kabul ettiğine dair belge istiyorlar sanırım. Eğer yanlış ise lütfen doğrusunu yazar mısınız?Ben vize görüşmemde 2 kur göstermiştim (B1-B2) ve neden C1 yok diye sormamışlardı.Vize için en az 2 kur yeterli değil miydi? Orada C1 alacağım zaten. Neden böyle bir mail attılar. Yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler...

inctekin

Re: Vize ek belge

Mesaj gönderen inctekin » Cmt Eyl 02, 2023 4:11 pm

okul b2 ile kabul etmiyorsa C1 kursuna kayıt da göstermen gerekir. eğer ediyorsa okuldan belge alabilirsin. gittiğinde c1 e kayıt yapıcam demeni kabul etmezler.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Cmt Eyl 02, 2023 5:38 pm

inctekin yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 4:11 pm okul b2 ile kabul etmiyorsa C1 kursuna kayıt da göstermen gerekir. eğer ediyorsa okuldan belge alabilirsin. gittiğinde c1 e kayıt yapıcam demeni kabul etmezler.
Anladım, çok teşekkür ederim. Keşke vize görüşmesinde görüştüğüm memur C1 kurs kaydınızın da olması gerekir diye uyarıda bulunsaydı. Gerçi istenilen belgelerde de böyle bir şey yazmıyor o da ayrı. Umarım Almanya bunu olumsuzlukla karşılamaz.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Pzr Eyl 03, 2023 12:56 pm

inctekin yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 4:11 pm okul b2 ile kabul etmiyorsa C1 kursuna kayıt da göstermen gerekir. eğer ediyorsa okuldan belge alabilirsin. gittiğinde c1 e kayıt yapıcam demeni kabul etmezler.
Merhaba tekrardan, bu arada attığım mailde C1/DSH demişler. DSH hazırlık için de kayıt yaptırmam gerekiyor mu? Yoksa sadece C1 kaydımı yollasam olur mu?