Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bekop

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen Bekop » Cum Eyl 01, 2023 5:38 pm

itsemin53 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 9:40 am 1-hocam bana üniversiteye başlamam için C1 lazımdı, ben B2.2 (testdaf) belgesiyle 3 aylık C1 kursuna yazıldım ( haftada 20 saat en az) ödemesini yaptım, kayıtlı bir şekilde vizeye gittim. Hocam öncelikle en az 3 aylıj kaydını yaptırıp git kesinlikle, paran varsa kur durumuna göre 2 kur da yazdırabilirsin garanti olur.
2-Hocam sömestir tarihlerinin yazdığı almanca veya ingilizce kabul belgesini yeminli tercümana çevirteceksin, edevletten kabul aldığın okulun yök okul tanıma belgesi alacaksın. Bunlarla beraber sgkya gideceksin yurt dışı bölümüne adamlar sana 6 aylık at11 verecek.
3-her şekilde okul kayıt ücretini vesaire yatır, orada okul okuyacağını kanıtlamaya çalış vizede.
Hocam merhaba... Bir sorum olacaktı. Ben vize için 2 kur (B1-B2) sunmuştum. Bana Zentrale Visa Processing den ek belge talebi istendi. Eğer üniversiteniz B2 ile başlatmıyorsa C1 i de alacaksınız diye.Yani C1 i de yollayın tarzında. 2 kur yeterli değil miydi? Oraya gittiğimde zaten C1 i de alacağım.

nc5180

Mesaj gönderen nc5180 » Cum Eyl 01, 2023 5:40 pm

Merhaba arkadaşlar. Vize randevusuna gitmeden önce red ihtimaline karşı tekrardan randevu almak süreci olumsuz etkiler mi?

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Cum Eyl 01, 2023 5:43 pm

Bekop yazdı: Cum Eyl 01, 2023 5:38 pm Hocam merhaba... Bir sorum olacaktı. Ben vize için 2 kur (B1-B2) sunmuştum. Bana Zentrale Visa Processing den ek belge talebi istendi. Eğer üniversiteniz B2 ile başlatmıyorsa C1 i de alacaksınız diye.Yani C1 i de yollayın tarzında. 2 kur yeterli değil miydi? Oraya gittiğimde zaten C1 i de alacağım.
hocam benim bildiğim dil kursları kağıt üzerinde C1e kadar yazdırıp, iki kur parası ödemenizi kabul ediyor, tabi bu istisna da olabilir. Bu durumu bir deneyebilirsiniz, benim durumuma gelirsek ben zaten neredeyse C1 (B2.2) belgesi ile vizeye gittim. Kendimi ise C1 kursuna tek kur yazdırdım örnek vermek gerekirse bana bir kur yeterliydi ama vize de en az üç aylık kurs istedikleri için kendimi üç aylık yazdırdım. Dil kursunuzla konuşmayı deneyebilirsiniz.

bb98

Mesaj gönderen bb98 » Cum Eyl 01, 2023 5:48 pm

hayatc66 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 2:44 pm Merhaba dün akşam üni asistten onay mektubu geldi yani üniversiteye aktardıkları yazısı, o mektuptan kaç gün sonra üniversiteden kabul yazısı gelir acaba? Ben Duisburg essen üniversitesine nc frei bölümüne başvurdum
Nisanda başvurdum uni assist mayısta okullara gönderdik dedi, okul hemen aynı ay içinde başvurunuz elimize ulaştı diye mail attı , tam 1 ay dolduktan sonra haziranda kabul geldi(berlin)
En son bb98 tarafından Cum Eyl 01, 2023 5:56 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Cum Eyl 01, 2023 5:49 pm

itsemin53 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 5:43 pm hocam benim bildiğim dil kursları kağıt üzerinde C1e kadar yazdırıp, iki kur parası ödemenizi kabul ediyor, tabi bu istisna da olabilir. Bu durumu bir deneyebilirsiniz, benim durumuma gelirsek ben zaten neredeyse C1 (B2.2) belgesi ile vizeye gittim. Kendimi ise C1 kursuna tek kur yazdırdım örnek vermek gerekirse bana bir kur yeterliydi ama vize de en az üç aylık kurs istedikleri için kendimi üç aylık yazdırdım. Dil kursunuzla konuşmayı deneyebilirsiniz.
Yani enteresan çünkü vize görüşmemde memur neden C1 yok diye soru sormamıştı. İki kur yeterli diye öyle yapmıştım. Teşekkürler...

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Cum Eyl 01, 2023 5:53 pm

Bekop yazdı: Cum Eyl 01, 2023 5:49 pm Yani enteresan çünkü vize görüşmemde memur neden C1 yok diye soru sormamıştı. İki kur yeterli diye öyle yapmıştım. Teşekkürler...
hocam anladığım kadarıyla sizde istisna bir durum olmuş, normalde üç ay geçen haftalık 20 saat olan kursları kabul ederler. Dediğim şekilde bir deneyin en kötü C1e de kayıt olup şansınızı deneyin.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Cum Eyl 01, 2023 5:59 pm

itsemin53 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 5:53 pm hocam anladığım kadarıyla sizde istisna bir durum olmuş, normalde üç ay geçen haftalık 20 saat olan kursları kabul ederler. Dediğim şekilde bir deneyin en kötü C1e de kayıt olup şansınızı deneyin.
Size, gelen maili atayım bu arada
IMG_20230901_163303.jpg

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Cum Eyl 01, 2023 6:05 pm

bb98 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 5:48 pm Nisanda başvurdum uni assist mayısta okullara gönderdik dedi, okul hemen aynı ay içinde başvurunuz elimize ulaştı diye mail attı , tam 1 ay dolduktan sonra haziranda kabul geldi(berlin)
Bugün bana geldi Duisburg essenden Şartlı kabul edildiğimin belgesi ama sanırım bu tam olarak vize için yeterli olmuyormuş başka bir belge daha istiyorlarmış Immatrikulations veya Bescheinigungsdokument biliyor musunuz onlar nedir ve de onu nasıl isteyebilirim okuldan

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Cum Eyl 01, 2023 6:07 pm

Resim
hayatc66 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 6:05 pm Bugün bana geldi Duisburg essenden Şartlı kabul edildiğimin belgesi ama sanırım bu tam olarak vize için yeterli olmuyormuş başka bir belge daha istiyorlarmış Immatrikulations veya Bescheinigungsdokument biliyor musunuz onlar nedir ve de onu nasıl isteyebilirim okuldan
Gelen kabul bu ama dediğim gibi vize için yeterli değil sanırım
Dosya ekleri
758F2AA4-84CC-4129-8C76-F860CA1AE584.png

bb98

Mesaj gönderen bb98 » Cum Eyl 01, 2023 6:14 pm

hayatc66 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 6:07 pm Resim

Normalde bu yeterli, kabul oluyor çünkü. Immatrikulation kayıt oluyor o vize için şart değil normalde. Okulun portalından oluyor, eğer ki okul size şifre ve kullanıcı adı vs verdiyse. Ama Immatrikulation vize için şart değil. Bu Kabul yeterli. Sadece dil kursu haftada kaç saat vs gösteren bir kağıt gerekiyor. Fakat sizin vize randevunuz ne zaman? Bu döneme mi yetişeceksiniz? Tarihlere dikkat edin. Vizede sıkıntı çıkabilir

bb98

Mesaj gönderen bb98 » Cum Eyl 01, 2023 6:17 pm

hayatc66 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 6:07 pm Resim

Okuldan isteyin dil kursunun 20 saat vs olduğunu gösteren bir bescheinigung e mail atsınlar size. Vizenizin kayıt tarihlerine yetişmeme ihtimali varsa direkt diğer semester için hazırlayın belgelerinizi,onlarla gidin randevuya.

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Cum Eyl 01, 2023 6:22 pm

Merhabalar, master için gittiğim şehirde değil de ona yakın başka yerde ev tutsam olur mu? Oturumla ilgili sıkıntı çıkar mı?

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Cum Eyl 01, 2023 6:38 pm

verluit yazdı: Sal Ağu 29, 2023 4:03 pm 36F
20 Haziran Yeni Randevu talebi
14 Temmuz Atama
28 Temmuz Randevu Günü
22 Haziran UPS mesajı
28 Haziran Vizem elime ulaştı

Randevum Ankara'da gerçekleşti. Memur hanım çok iyi biriydi. Almanca üç tane soru sordu. Sordu soruya Almanca cevap veremedim. Soruyu anlayıp anlamadığımı sordu cevapladım. 5 sayfalık Almanca ya da İngilizce doldurabileceğim bir kağıt verdi. Neden bu bölüm neden bu şehir vb. sorular mevcuttu. Kırık bir İngilizce ile kendimi ifade ettim. Kargo mesajı beklediğimden biraz erken gelince ufaktan da strese girdim. UPS'den kargomu almak kargoya verilmesini beklemekten daha sancılı geçti. A1 GOETHE sertifikam vardı. Bloke hesap kullandım. Herhalde iki haftadan önce gelen arkadaştan sonra en hızlı vizeyi alan ben olmalıyım :) . Bekleyen arkadaşlara sabır diliyorum umarım bu mutluluğu hepiniz yaşarsınız.
Merhabalar... Siz dil kursu için kaç tane kur sundunuz?

batuhan.gunduz

Mesaj gönderen batuhan.gunduz » Cum Eyl 01, 2023 6:40 pm

Herkese merhaba. Lisansı %100 ingilizce okuyup FH Kiel'den ingilizce programa kabul almıştım. 41F vize görüşmesine 15 ağustosta Ankara'ya girdim ve lisans diplomam, diploma ekim ve lisans ingilizce hazırlığı geçtiğime dair belge de sundum ancak biraz önce bana şöyle bir mail geldi. Ne yapmam gerek? Daha önceden bu tip bir mail almış olan var mı, yardımcı olabilir misiniz?
Sehr geehrter Herr GÜNDÜZ,
laut unserer Internetrecherche wird das beabsichtigte Masterstudium an der Fachhochschule Kiel in englischer Sprache durchgeführt. Bis auf Ihre Bachelorabschlussarbeit haben Sie keinen Nachweis für Ihre Englischkenntnisse vorgelegt.
Bitte übersenden Sie uns noch folgende aktuelle Unterlagen, damit Ihr Visumantrag weiter bearbeitet werden kann:
Nachweis Ihrer Englischkenntnissen (zB Vorstudium in englischer Sprache; Bestätigung der Fachhochschule, dass Ihre Sprachkenntnisse im Rahmen des Zulassungsverfahrens überprüft wurden).
Bitte beachten Sie die unten stehenden Hinweise für die Übersendung der Unterlagen.
Bitte beachten Sie auch die Frist für den Eingang der Unterlagen:
22.09.2023
Mit freundlichen Grüßen
Im Auftrag
Ihr Referat TN

TN - Türkei und Naher und Mittlerer Osten / Abteilung V – Visa

Bundesamt für Auswärtige Angelegenheiten

Kirchhofstraße 1-2

14776 Brandenburg a. d. Havel

E-Mail: visa-processing@auswaertiges-amt.de

Internet: https://bfaa.diplo.de

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Cum Eyl 01, 2023 6:45 pm

batuhan.gunduz yazdı: Cum Eyl 01, 2023 6:40 pm Herkese merhaba. Lisansı %100 ingilizce okuyup FH Kiel'den ingilizce programa kabul almıştım. 41F vize görüşmesine 15 ağustosta Ankara'ya girdim ve lisans diplomam, diploma ekim ve lisans ingilizce hazırlığı geçtiğime dair belge de sundum ancak biraz önce bana şöyle bir mail geldi. Ne yapmam gerek? Daha önceden bu tip bir mail almış olan var mı, yardımcı olabilir misiniz?
laut unserer Internetrecherche wird das beabsichtigte Masterstudium an der Fachhochschule Kiel in englischer Sprache durchgeführt. Bis auf Ihre Bachelorabschlussarbeit haben Sie keinen Nachweis für Ihre Englischkenntnisse vorgelegt.
Bitte übersenden Sie uns noch folgende aktuelle Unterlagen, damit Ihr Visumantrag weiter bearbeitet werden kann:
Nachweis Ihrer Englischkenntnissen (zB Vorstudium in englischer Sprache; Bestätigung der Fachhochschule, dass Ihre Sprachkenntnisse im Rahmen des Zulassungsverfahrens überprüft wurden).
Bitte beachten Sie die unten stehenden Hinweise für die Übersendung der Unterlagen.
22.09.2023
Mit freundlichen Grüßen
Im Auftrag
Ihr Referat TN

Kirchhofstraße 1-2

Ingilizce dil bilgini kanitlamadigindan bahsetmis. Lisansi %100 okuduguna gore bunu universitenden belgeletip konsolosluga sunabilirsin. Yoksa Ingilizce sertifikasina ihtiyacin var.

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Cum Eyl 01, 2023 6:46 pm

batuhan.gunduz yazdı: Cum Eyl 01, 2023 6:40 pm Herkese merhaba. Lisansı %100 ingilizce okuyup FH Kiel'den ingilizce programa kabul almıştım. 41F vize görüşmesine 15 ağustosta Ankara'ya girdim ve lisans diplomam, diploma ekim ve lisans ingilizce hazırlığı geçtiğime dair belge de sundum ancak biraz önce bana şöyle bir mail geldi. Ne yapmam gerek? Daha önceden bu tip bir mail almış olan var mı, yardımcı olabilir misiniz?
22.09.2023
Mit freundlichen Grüßen
Im Auftrag
Ihr Referat TN

Kirchhofstraße 1-2

ingilizce dil belgenizi istiyorlar hocam, verdiğiniz belgeyi kabul etmemişler

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Cum Eyl 01, 2023 6:52 pm

bb98 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 6:17 pm Okuldan isteyin dil kursunun 20 saat vs olduğunu gösteren bir bescheinigung e mail atsınlar size. Vizenizin kayıt tarihlerine yetişmeme ihtimali varsa direkt diğer semester için hazırlayın belgelerinizi,onlarla gidin randevuya.
Okulumun kendi dil kursu olmadığı için bende yoğunlaştırılmış dil kursuna kayıt oldum ocakta başlıyor ama büyük ihtimalle benim vize görüşmem Ekim ya da kasımda olacak Ankara idata 1.5 ay içinde randevu ataması yapıyor bende eylülün ortasında idataya başvuracağım. Sizce Ocak ayında olması kursumun sorun yaratır mı

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Cum Eyl 01, 2023 6:53 pm

haty yazdı: Prş Ağu 31, 2023 10:36 am Hala bekliyorum. Gideceğim şehir Marburg. Marburg yabancılar dairesini aradığımda belgelerin ulaşmadığını söylediler. Daha sonra istanbul konsolosluğunu aradığımda göndereli çok olduğunu söylediler. Bir belirsizlikte yaşıyorum böyle.
Merhabalar... Siz dil kursu için kaç kur sunmuştunuz acaba?

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Cum Eyl 01, 2023 6:53 pm

bb98 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 6:17 pm Okuldan isteyin dil kursunun 20 saat vs olduğunu gösteren bir bescheinigung e mail atsınlar size. Vizenizin kayıt tarihlerine yetişmeme ihtimali varsa direkt diğer semester için hazırlayın belgelerinizi,onlarla gidin randevuya.
Burada bahsettiğiniz kayıt tarihleri ne zaman oluyor

zyracell

Mesaj gönderen zyracell » Cum Eyl 01, 2023 6:54 pm

22.09.2023
Mit freundlichen Grüßen
Im Auftrag
Ihr Referat TN

Kirchhofstraße 1-2

Gideceğiniz okuldan dil yeterlilğinizi kabul ettiğine dair bir belge almanızı ve lisans okulunuzdan bölümü %100 ingilizce okuduğunuza dair bir belge daha almanızı öneririm. Anladığım kadarı ile master okulunuzun dil yeterliliğini kabul ettiğine dair bir belge olsun isitiyorlar.

Kilitli