Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
norvalxavier

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen norvalxavier » Cum Eyl 01, 2023 1:37 pm

juli yazdı: Cum Eyl 01, 2023 11:58 am Nürnberg. Idata sorgulama sayfasında benim pasaport numaramla sorgulama yaptığımızda ilgili elçilikte olduğu, eşimin sayfasında ise kargoda olduğu yazıyor. Böyle bir şey yaşayan oldu mu?
Ben de eşimle birlikte başvurdum ama biz iki ayrı 41f başvurusu yaptık ikimizin de kabulü olduğu için. Dün yabancılar dairesi evraklarımın yeni ulaştığını belirtmişti. Biraz önce pasaportun kargoya verildiği yönünde sistem güncellendi. Ama eşimde hala devam ediyor görünüyor.

cenkbeyler

Mesaj gönderen cenkbeyler » Cum Eyl 01, 2023 1:49 pm

almanyayolculari yazdı: Cum Eyl 01, 2023 12:55 am Berlin yabancilar dairesi gec donus yapiyor olabilir yogunluktan dolayi. Ekim'e kadar rahat rahat yetisir diye dusunuyorum. Sehirden sehire cok degisiyor sanirim. Berlin yabancilar dairesine mail atip aramayi deneyebilirsiniz
Ben de esim ile beraber basvuruyorum randevu tarihimiz yaklasiyor, Berlin icin. Basvuru formunda donus tarihine okul bitis tarihini mi yazdiniz, yoksa 1 sene sonrasini mi yazdiniz acaba?
Bir de gorusmede herhangi dikkat etmemiz gereken bir sey olur mu sizin gorusmeniz nasil gecti?

Tesekkurler
Evi falan kapatacağımız için en azından pasaportlar gelse rahatlayacağız. Vize başlangıç tarihimiz en erken sigorta başlangıç tarihi olan 24 Eylül veya okul başlangıç tarihi 02 Ekim olsa da problem değil.

Berlin yabancılar dairesine nereden ulaşabilirim? Siteden chatbot ile yardım almaya çalıştık fakat vize uzatma, oturum kartı vs'ye gidiyor oradan.

Başvuru formunda okul bitiş tarihi yazıyor dönüş tarihimiz.

Görüşmeyi konsoloslukta değil, IData'da yaptık biz. Dikkat edilecek bir şey yoktu aslında. Aracı bir danışmanlık şirketiyle çalıştık biz, o yüzden evraklarımızın her biri tam ve 2'şer adet fotokopisi vardı. Tek tek evraklarımızı istediler verdik, sonrasında telefon sim kartlarımızı verdiler. Sonrasında da parmak izlerimizi alıp gidebilirsiniz dediler :)

Spesifik bir sorunuz varsa, yardımcı olmak isterim tabi.

cenkbeyler

Mesaj gönderen cenkbeyler » Cum Eyl 01, 2023 1:53 pm

norvalxavier yazdı: Cum Eyl 01, 2023 1:35 pm Ankara 41f
Randevu başvurusu 01.06.2023
Randevu atama 12.07.2023
Randevu tarihi 18.07.2023
Sonuçlanma tarihi 01.09.2023
Hayırlı olsun sonucunuz. Siz tek kişi mi başvurdunuz, yoska eş ve çocuk da var mıydı ?

juli

Mesaj gönderen juli » Cum Eyl 01, 2023 2:01 pm

norvalxavier yazdı: Cum Eyl 01, 2023 1:37 pm Ben de eşimle birlikte başvurdum ama biz iki ayrı 41f başvurusu yaptık ikimizin de kabulü olduğu için. Dün yabancılar dairesi evraklarımın yeni ulaştığını belirtmişti. Biraz önce pasaportun kargoya verildiği yönünde sistem güncellendi. Ama eşimde hala devam ediyor görünüyor.
Siz ne zaman ve hangi şehirden başvuru yaptınız?
41F Eşli Başvuru(Nürnberg) İstanbul iDATA
Başvuru tarihi: 05.06.2023
Randevu atama: 02.07.2023
Randevu tarihi(evrak teslim): 01.08.2023
Başvuru sahibinin pasaport teslimi: 01.09.2023
Başvuru sahibinin eşinin(ben) pasaport teslimi: -

cenkbeyler

Mesaj gönderen cenkbeyler » Cum Eyl 01, 2023 2:22 pm

cenkbeyler yazdı: Cum Eyl 01, 2023 1:53 pm Hayırlı olsun sonucunuz. Siz tek kişi mi başvurdunuz, yoska eş ve çocuk da var mıydı ?
Pardon, siz zaten yazmışsınız eşiniz ile ve iki ayrı 41F başvurunuzu olduğunu. Ben gözden kaçırmışım, kusura bakmayın :)

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Cum Eyl 01, 2023 2:44 pm

Merhaba dün akşam üni asistten onay mektubu geldi yani üniversiteye aktardıkları yazısı, o mektuptan kaç gün sonra üniversiteden kabul yazısı gelir acaba? Ben Duisburg essen üniversitesine nc frei bölümüne başvurdum

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Cum Eyl 01, 2023 3:00 pm

Moarbidcan yazdı: Prş Ağu 31, 2023 9:30 pm 39f ile 24 ağustosta kleve için vize gorusmesine gittim ankarada. Az önce ups Türkiye den mesaj geldi "en kısa zamanda kargonuz teslim edilecektir" diye. 7 gün sonra gelen kargo mesajını çok hayra alamet görmüyorum. 39f ile bu kadar kısa sürede olumlu geri dönüş alan var mı?
kargonuz geldi mi?

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Cum Eyl 01, 2023 3:01 pm

Pascal yazdı: Sal Ağu 29, 2023 10:09 am Arkadaşlar 8 Ağustosta Ankara'da 36f vize randevusuna girdim. A1 dil belgesiyle başvuru yapmıştım.Bugün UPS mesajı geldi. Tam 3 hafta oldu. Bu kadar kısa sürede kabul alan oldu mu hiç? Sizce kesin red midir?
hocam cevap geldi mi?

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Cum Eyl 01, 2023 3:11 pm

YavuzAkbay yazdı: Sal Ağu 29, 2023 1:02 pm Arkadaslar ben 10 Agustosta 41f basvurumu yaptim. Sonrasinda durumunu ogrenmek icin yine bu baslikta verilen visa@bva.bund.de linkine vizemin durumuyla alakali soru sordugum bir mail attim. Aldigim cevap su sekilde oldu bu konu hakkinda bilgisi olan bunun ne anlama geldigini soyleyebilir mi?

Hello

Currently there is no application in the system under the personal data you have provided.

The application has not been sent yet by the embassy and is still being processed there.

Mit freundlichen Grüßen / Yours sincerely

Bundesverwaltungsamt / Federal Office of Administration

-- Visa Section –
Selamlar, yine ben, 10 Ağustos İzmir iDATA, 41f. Az önce bu yeri telefonla aradım ben, şahsen benim dosyalarım Detmold'a ulaşmış ve işlemleri sürüyor görünüyormuş. Bence telefonla aramak çok daha sağlıklı bilgi edinmeni sağlar, neden gönderilmediğine dair soru cevap da yapabilirsin hemen o anda. İngilizce veya Almanca konuşabiliyorsun:

"EVRAKLARIM ALMANYA'YA ULAŞMIŞ MI⁉️

+49 2289935850858
📍 Visa@bva.bund.de
Pasaport numarası ile evraklarınızın gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. TÜM ALMANYA İÇİN GEÇERLİ!!!"
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

cenkbeyler

Mesaj gönderen cenkbeyler » Cum Eyl 01, 2023 3:17 pm

glowingkakao yazdı: Cum Eyl 01, 2023 3:11 pm Selamlar, yine ben, 10 Ağustos İzmir iDATA, 41f. Az önce bu yeri telefonla aradım ben, şahsen benim dosyalarım Detmold'a ulaşmış ve işlemleri sürüyor görünüyormuş. Bence telefonla aramak çok daha sağlıklı bilgi edinmeni sağlar, neden gönderilmediğine dair soru cevap da yapabilirsin hemen o anda. İngilizce veya Almanca konuşabiliyorsun:

"EVRAKLARIM ALMANYA'YA ULAŞMIŞ MI⁉️

+49 2289935850858
📍 Visa@bva.bund.de
Pasaport numarası ile evraklarınızın gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. TÜM ALMANYA İÇİN GEÇERLİ!!!"
Her gün en az 4-5 defa arıyorum fakat açan olmuyor bu numarayı. Mail adresine de bir mail gönderdim yaklaşık 4 gün önce. Umarım dönüş yaparlar veya telefonu açarlar. :)

dogaozkan

Mesaj gönderen dogaozkan » Cum Eyl 01, 2023 3:30 pm

hayatc66 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 2:44 pm Merhaba dün akşam üni asistten onay mektubu geldi yani üniversiteye aktardıkları yazısı, o mektuptan kaç gün sonra üniversiteden kabul yazısı gelir acaba? Ben Duisburg essen üniversitesine nc frei bölümüne başvurdum
Bana sonraki gün gelmişti

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Cum Eyl 01, 2023 3:57 pm

cenkbeyler yazdı: Cum Eyl 01, 2023 3:17 pm Her gün en az 4-5 defa arıyorum fakat açan olmuyor bu numarayı. Mail adresine de bir mail gönderdim yaklaşık 4 gün önce. Umarım dönüş yaparlar veya telefonu açarlar. :)
Benim aramamın ilk seferinde meşguldü ama ikinci aramamda çaldı ve hemen de açtılar. Şans sanırım ama operatörünüzle ilgili bir sorun yaşıyor olabilir misiniz ki?

cenkbeyler

Mesaj gönderen cenkbeyler » Cum Eyl 01, 2023 4:06 pm

glowingkakao yazdı: Cum Eyl 01, 2023 3:57 pm Benim aramamın ilk seferinde meşguldü ama ikinci aramamda çaldı ve hemen de açtılar. Şans sanırım ama operatörünüzle ilgili bir sorun yaşıyor olabilir misiniz ki?
Az önce ben de ulaşabildim +49 2289935850858 üzerinden.

Telefonu açan hanımefendi, pasaport numaralarımız ile evrakların Berlin'de olduğunu fakat ne durumda olduğunu görüntüleyemediğini söyledi. Dolayısıyla tüm Almanya için geçerli değil sanırım bu numara. Berlin için Friedrich-Krause-Ufer 24 State Office for Immigration (LEA)'e ulaşmamızı istediler. Friedrich-Krause-Ufer 24 State Office for Immigration (LEA)' aradık fakat ulaşamadık. Çünkü Friedrich-Krause-Ufer 24 State Office for Immigration (LEA) Cuma günleri öğlene kadar çalışıyormuş :)

Aynı durumda olanlara yardımcı olmak için çalışma saatlerini de paylaşıyorum;

Monday
7:00 a.m. to 2:00 p.m. (by appointment only)
Tuesday
Wednesday
8:00 a.m. to 2:00 p.m. (by appointment only)
Thursday
9:00 a.m. to 5:00 p.m. (by appointment only)
Friday
8:00 a.m. to 12:00 p.m. (by appointment only)

norvalxavier

Mesaj gönderen norvalxavier » Cum Eyl 01, 2023 4:38 pm

juli yazdı: Cum Eyl 01, 2023 2:01 pm Siz ne zaman ve hangi şehirden başvuru yaptınız?
Ankara idata da yaptık görüşmeyi 18 temmuzdaydı randevu 45. günde sonuçlandı. ama eşimin hala işlemleri devam ediyor.

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Cum Eyl 01, 2023 4:48 pm

cenkbeyler yazdı: Cum Eyl 01, 2023 4:06 pm Az önce ben de ulaşabildim +49 2289935850858 üzerinden.

Telefonu açan hanımefendi, pasaport numaralarımız ile evrakların Berlin'de olduğunu fakat ne durumda olduğunu görüntüleyemediğini söyledi. Dolayısıyla tüm Almanya için geçerli değil sanırım bu numara. Berlin için Friedrich-Krause-Ufer 24 State Office for Immigration (LEA)'e ulaşmamızı istediler. Friedrich-Krause-Ufer 24 State Office for Immigration (LEA)' aradık fakat ulaşamadık. Çünkü Friedrich-Krause-Ufer 24 State Office for Immigration (LEA) Cuma günleri öğlene kadar çalışıyormuş :)

Aynı durumda olanlara yardımcı olmak için çalışma saatlerini de paylaşıyorum;

Monday
Tuesday
Wednesday
8:00 a.m. to 2:00 p.m. (by appointment only)
Thursday
9:00 a.m. to 5:00 p.m. (by appointment only)
Friday
8:00 a.m. to 12:00 p.m. (by appointment only)
Ulaşabilmenize çok sevindim, umarım pürüzsüz bir süreç geçirirsiniz :mrgreen:

Moarbidcan

Mesaj gönderen Moarbidcan » Cum Eyl 01, 2023 5:10 pm

ebanri yazdı: Prş Ağu 31, 2023 10:38 pm Galiba HS Rhein-Waal'e gidiceksin. Ben de Kleve değil Kamp-Lintfort kampüsünde okuyacağım normalde 1 ay sürüyor 12 Eylül'de vize randevum var seninki gibi erken gelirse çok mutlu olurum 😃. Kabul veya red alıp almadığını aktarırsan bana sevinirim. Eğer kabul almışsan Wesel yabancılar dairesi jet hızında işlem yapıyor demektir. Malum o bölge zaten çok kalabalık değil.
itsemin53 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 3:00 pm kargonuz geldi mi?

Vize'den red geldi, bu kadar çabuk geri dönüş olmasından kıllandığım üzere.
Gönderen sanıyorum Ankara konsolosluğu, red kağıdının sağ üst köşesinde "ankara den 30.08.2023" yazıyor.

Red sebepleri;
iki üniversite bitirmişsiniz, başvurduğunuz üniversite bölümü bitirdiğiniz bölümler ile alakalı değil (sanki master'a başvuruyormuşum gibi)

2019'dan bu yana hiç bir okul icraatı yapmamışsınız, hiç bir işte çalışmamışsınız. (2019da lisans, sonrasında askere gittim, yüksek okul bitirdim, ve Türkiye dışında faaliyet gösteren 3 farklı firmada çalıştım ve hala birisi ile çalışmaya devam ediyorum)

Bu süre zarfında almanca öğrenmek için hiç bir gayrette bulunmamışsınız. Ankarada olmanıza rağmen. (hadi bunu kabul edelim. Ki bu süre zarfında Kırıkkalenin bir köyünde hayvancılık ile uğraştım bir yandan internet üzerinden çalıştığım işlerin yanında, tarihler olarak bunlar cv'mde mevcut.)

En bomba kısmı;
"Auch englische Sprachkenntnisse kontten Sie nich in nachprüfbarer Form nachwiesen." - "Ayrıca İngilizce dil becerilerinizin doğrulanabilir kanıtını da sağlayamadınız."
(Bölüm %100 ingilizce, bölüm için gerekli ingilizce seviyesi B2. Pte academics'den c1 e tekabül eden ingilizce dil yeterliliği dökümanı'da belgeler arasında vardı. )

Açıkcası İtiraz için motivasyonum'da kalmadı. Başvursam okulun son kayıt tarihi ekim 15. Kaydı Türkiye'den yapabiliyorum ama, vizem daha da uzarsa sen almanyada değilsin diyip okul ile ilişiğimi keserler mi onu da bilmiyorum.

Benim bu red'de itiraz için gelen belgedeki Berlin idari mahkemesine mi yoksa ankara baş konsolosluğuna mı itiraz talebinde bulunmam gerekiyor bilen arkadaşlar, Benzeri bir başlığa yönlendirebiler ise sevinirim.

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Cum Eyl 01, 2023 5:29 pm

Moarbidcan yazdı: Cum Eyl 01, 2023 5:10 pm Vize'den red geldi, bu kadar çabuk geri dönüş olmasından kıllandığım üzere.
Gönderen sanıyorum Ankara konsolosluğu, red kağıdının sağ üst köşesinde "ankara den 30.08.2023" yazıyor.

Red sebepleri;
iki üniversite bitirmişsiniz, başvurduğunuz üniversite bölümü bitirdiğiniz bölümler ile alakalı değil (sanki master'a başvuruyormuşum gibi)

2019'dan bu yana hiç bir okul icraatı yapmamışsınız, hiç bir işte çalışmamışsınız. (2019da lisans, sonrasında askere gittim, yüksek okul bitirdim, ve Türkiye dışında faaliyet gösteren 3 farklı firmada çalıştım ve hala birisi ile çalışmaya devam ediyorum)

Bu süre zarfında almanca öğrenmek için hiç bir gayrette bulunmamışsınız. Ankarada olmanıza rağmen. (hadi bunu kabul edelim. Ki bu süre zarfında Kırıkkalenin bir köyünde hayvancılık ile uğraştım bir yandan internet üzerinden çalıştığım işlerin yanında, tarihler olarak bunlar cv'mde mevcut.)

En bomba kısmı;
"Auch englische Sprachkenntnisse kontten Sie nich in nachprüfbarer Form nachwiesen." - "Ayrıca İngilizce dil becerilerinizin doğrulanabilir kanıtını da sağlayamadınız."
(Bölüm %100 ingilizce, bölüm için gerekli ingilizce seviyesi B2. Pte academics'den c1 e tekabül eden ingilizce dil yeterliliği dökümanı'da belgeler arasında vardı. )

Açıkcası İtiraz için motivasyonum'da kalmadı. Başvursam okulun son kayıt tarihi ekim 15. Kaydı Türkiye'den yapabiliyorum ama, vizem daha da uzarsa sen almanyada değilsin diyip okul ile ilişiğimi keserler mi onu da bilmiyorum.

Benim bu red'de itiraz için gelen belgedeki Berlin idari mahkemesine mi yoksa ankara baş konsolosluğuna mı itiraz talebinde bulunmam gerekiyor bilen arkadaşlar, Benzeri bir başlığa yönlendirebiler ise sevinirim.
hocam öncelikle geçmiş olsun bildiğim kadarıyla İngilizce belgenizin Almanya Konsolosluğu tarafından tanınırlığı yok. Bu yüzden en büyük ret sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca artık en azından bir A1 belgesi hatta bazı durumlarda a2 almanca belgesi olmadan vize verilmiyor diye biliyorum. Tekrardan geçmiş olsun

mozten

Mesaj gönderen mozten » Cum Eyl 01, 2023 5:31 pm

Merhabalar ben 39F için başvuru yaptım 7 Ağustos'ta, eksik belgem varmış onu da 15 Ağustos'ta mailden göndererek tamamladım. Eylül'ün 22sine kadar vizemi alıp okula yollamam gerekiyor kayıt sürecini tamamlamak için fakat vizenin geç kalma ihtimali var sanırım, bu tarz bi durumda konsolosluğa veya gideceği yerin yabancılar ofisine mail atan var mı?
Ayrıca sessizlik süresi başladı vs gibi bir mail almadım, her vize başvurusu için sessizlik süresi sistemi var mı yoksa sadece bazı başvurular için mi geçerli?

zyracell

Mesaj gönderen zyracell » Cum Eyl 01, 2023 5:33 pm

Moarbidcan yazdı: Cum Eyl 01, 2023 5:10 pm Vize'den red geldi, bu kadar çabuk geri dönüş olmasından kıllandığım üzere.

Red sebepleri;

En bomba kısmı;

Öncelikle geçmiş olsun çok üzüldüm red gelmesine. Benim şaşırdığım durum ingilizce bir bölümde sizden almanca öğrenmenizi beklemeleri oldu. Sonuçta %100 ingilizce olan bir bölüme gidiyorsunuz bu çok garip. Red için bahaneleri sağlam olsun diye mi böyle yaptılar bilmiyorum ama üzücü gerçekten. Vizelere itiraz kaldırıldı diye biliyorum ama yine de bilen biri varsa umarım yardımcı olur

Moarbidcan

Mesaj gönderen Moarbidcan » Cum Eyl 01, 2023 5:36 pm

itsemin53 yazdı: Cum Eyl 01, 2023 5:29 pm hocam öncelikle geçmiş olsun bildiğim kadarıyla İngilizce belgenizin Almanya Konsolosluğu tarafından tanınırlığı yok. Bu yüzden en büyük ret sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca artık en azından bir A1 belgesi hatta bazı durumlarda a2 almanca belgesi olmadan vize verilmiyor diye biliyorum. Tekrardan geçmiş olsun
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Belgenin geçerliliği üniversitede ve bu durumda almanyada'da mevcut, Bu linkhttps://www.pearsonpte.com/destination-other-countries "Europe" kısmında geçerli ülkeler arasında almanya görünüyor. Üstüne geçen sene 2 arkadaşım aynı lisans belgesi ile aynı üniversiteden kabul alıp vizelerini aldılar. Tabi 1 yılda değişiklik olmuş olabilir.

Almanca konusuna gelecek olursak, yine 39F belgesi ile sadece ingilizce gereksiniminin karşılayarak yukarıda bahsettiğim iki arakdaşım 0(yazıyla sıfır) almanca ile aynı üniversiteden kabul alıp, sonrasında vizelerini de aldılar. Valla ne denir bilmiyorum bu duruma. Yardımlarınız için teşekkürler tekrardan.

Kilitli