Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul başvuru tarihleri ve diğer bazı hususlar

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Cologne

Şartlı kabul başvuru tarihleri ve diğer bazı hususlar

Mesaj gönderen Cologne » Pzt Ağu 28, 2023 11:42 am

Ben önümüzdeki sene YKS'ye gireceğim ve şartlı kabul yoluyla Almanya'da okumak istiyorum. Halihazırda Almanca a2 ve İngilizce c1 belgem var(sanırım bu aşamada pek bir önemi yok ama).Ancak kafama takılan bir iki husus var:

Şartlı kabul başvuruları uniassist üzerinden mi yoksa doğrudan üniversiteyle iletişime geçerek mi yapılıyor?

YKS sonuçları temmuz ayının sonlarında açıklanıyor ve sanırım bu pek çok üniversitenin son kayıt gününden daha geç, bu durum nasıl çözülüyor?

Dil kursu bitip c1'i belgeledikten sonra daha üst klasman bir üniversiteye kendi nc puanımızla geçebiliyor muyuz?

Cevaplarsanız sevinirim,şimdiden teşekkürler.

emirogan9

Re: Şartlı kabul başvuru tarihleri ve diğer bazı hususlar

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Ağu 28, 2023 12:20 pm

Cologne yazdı: Pzt Ağu 28, 2023 11:42 am Ben önümüzdeki sene YKS'ye gireceğim ve şartlı kabul yoluyla Almanya'da okumak istiyorum. Halihazırda Almanca a2 ve İngilizce c1 belgem var(sanırım bu aşamada pek bir önemi yok ama).Ancak kafama takılan bir iki husus var:

Şartlı kabul başvuruları uniassist üzerinden mi yoksa doğrudan üniversiteyle iletişime geçerek mi yapılıyor?

YKS sonuçları temmuz ayının sonlarında açıklanıyor ve sanırım bu pek çok üniversitenin son kayıt gününden daha geç, bu durum nasıl çözülüyor?

Dil kursu bitip c1'i belgeledikten sonra daha üst klasman bir üniversiteye kendi nc puanımızla geçebiliyor muyuz?

Cevaplarsanız sevinirim,şimdiden teşekkürler.
Merhaba,

1- Genellikle uniassist üzerinden yapılır ancak bazı üniversiteler de kendi portallarından başvuru kabul ediyor. Başvurmak istediğin üniversiteye göre değişir.

2- Bazı okulların başvuruları 15 Eylül'de kapanıyor sanırım Duisburg-Essen ve Bremen üniversitesinin bunlardan birkaçı olması lazım. Bunlara başvurabilirsin.

3- Şartlı kabul alıp testfaf vs. verdikten sonra genelde yeniden başvurman istenir. Kabul aldığın okulun şartlarını incelemen lazım. Bu arada istediğin üniversiteye başvurabilirsin. NC puanı olup olmaması üniversiteye göre değil de bölüme göre değişiyor. Ama evet geçme mümkünatı var.
Stuttgart/Baden-Württemberg

Cologne

Mesaj gönderen Cologne » Pzt Ağu 28, 2023 2:42 pm

Çok teşekkürler Hocam yani YKS sonucunun temmuzda gelmesi bit sıkıntı yaratmıyor anladığım kadarıyla. Paderborn ya da Bremen düşünüyorum şu anlık,size de çok çok teşekkürler.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Ağu 28, 2023 5:30 pm

Cologne yazdı: Pzt Ağu 28, 2023 2:42 pm Çok teşekkürler Hocam yani YKS sonucunun temmuzda gelmesi bit sıkıntı yaratmıyor anladığım kadarıyla. Paderborn ya da Bremen düşünüyorum şu anlık,size de çok çok teşekkürler.
en kötü durumda 15 temmuzda başvuruları kapatan üniversitelere şartlı kabul için kış dönemi başvurusu yapıyorsunuz aralıkta. Arada kalan zamanda da vize vs. işleri halloluyor zaten.
Stuttgart/Baden-Württemberg

Antonia Burgess

Mesaj gönderen Antonia Burgess » Çrş Ağu 30, 2023 10:39 am

emirogan9 yazdı: Pzt Ağu 28, 2023 12:20 pm Merhaba,

1- Genellikle uniassist üzerinden yapılır ancak bazı üniversiteler de kendi portallarından başvuru kabul ediyor. Başvurmak istediğin üniversiteye göre değişir.

2- Bazı okulların başvuruları 15 Eylül'de kapanıyor sanırım Duisburg-Essen ve Bremen üniversitesinin bunlardan birkaçı olması lazım. Bunlara başvurabilirsin.

3- Şartlı kabul alıp testfaf vs. verdikten sonra genelde yeniden başvurman istenir. Kabul aldığın okulun şartlarını incelemen lazım. Bu arada istediğin üniversiteye başvurabilirsin. NC puanı olup olmaması üniversiteye göre değil de bölüme göre değişiyor. Ama evet geçme mümkünatı var.
Üniversitem uniassist'ten başvuru kabul ediyor
APKTome, tüm oyun tutkunları için yüksek kalitede ücretsiz oyun uygulamaları sunan lider web sitesi olmaktan gurur duymaktadır Visit site .