Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Egitim ve Almanya

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aurvandil3

Egitim ve Almanya

Mesaj gönderen aurvandil3 » Çrş Eki 28, 2009 3:26 pm

Merhabalar arkadaslar...Ben Hacettepe Universitesi Egitim Fakultesi-Fen Bilgisi Ogretmenligi son sinif ogrencisiyim.Not ortalamam 3.33 suan...Erkek arkadasim bu sene Almanya\'ya gitti lisans egitimini tamamlamak icin.Benimde hayalim gelecek sene oraya gelmek.Ama bu konudaki arastirmalarim maalesef internet arastirmalarinin ve birkac hocayla gorusmenin otesine gecemedi.Sanirim bilir kisi sizlersiniz.Bana yardimci olusaniz cok sevinirim.Aslinda asil istegim master programina gitmek Almanya\'ya.Ama anladigim kadariyla Egitim Fakultesi yani ogretmenlik icin master programi yok orada.Ya da ben oyle duydum bilmiyorum.Ancak ben ille de ogretmenlik uzerine master yapmak istemiyorum.Herhangi bir esit agirlik alani olabilir.Sanirim bunun ayrimini yapmiyorlar orada.Mesela ben orada biyoloji,psikoloji gibi alanlarda egitim alabilirmiyim?Universitelerdeki kontenjara mi bagli bu durum?Eskiden istegim Turkiye\'de master yapip oraya doktora programina gitmekti.Ama o kadar uzatmak istemiyorum.Ayrica orada Turkce ya da Fen Bilgisi ogretmenligi yapabilir miyim?Yoksa bunlar icin Almanca bilgisi ya da belli bir sure ogretmenlik yapmis olmak mi gerekiyor.Almancam yok.Lisede 1 sene gormustum o kadr.Ama ingilizcem iyi.Ingilizce egitim gormek istesem ne gerekir.Mesela toefl belgesimi isterler master icin.Ona gore biran once toefl kursuna yazilmak istiyorum zaman kaybetmemek icin.Son olarak da Almanyada egitim gormek icin bana bu not ortalamasiyla ve durumumla ilgili burs verebilecek kurumlar var mi?Varsa onlarla ne sekilde temasa gecebilirm.Cnku sanirim bu isi burssuz yapamayacagim.Ve bu verilen burslar karsilikli mi oluyor.Ornegin gelip Turkiyede belli bir sure hizmet vermem karsiliginda mi veriliyor hepsi?Burs konusu suan icin en buyuk sorunum gibi gorunuyor.Daha yolun cok basindayim ama bir sekilde oraya gitmem lazim.Burada kendime bir gelecek cizmek istemiyorum.Uluslararasi gecerligi olan isler yapmak ve ona gore egitimler almak istiyorum.Sanirim kucuklugumden beri yapmak istedigim buydu.Yardimlarinizi bekliyorum.Tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Egitim ve Almanya

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 28, 2009 8:22 pm

hosgeldin siteye oncelikle..

dedigin gibi almanya da ogretmenlik bolumlernde master yok.. fakat lehramt dedigimiz ogretmenlik fakultelerine basvuru yapabilirsin, belirli derslerini saydirirsin.. bunun disinda bolum degistirebilirsin elbette, ornegin fizik, kimya,matematik,biyoloji gibi bolumleride okuyabilirsin.. burda ogretmenlik okuduktan sonra istersen yine uni de kalabilirsin veya ogretmen olarak da calisabilirsin fakat bunu pek tavsiye etmem, cunku ne kadar almanya da kalsan da hic bi zaman almancayi anadilin gibi konusamayacaksin.. o yuzden benim tavsiyem yukarda saydigim bolumlerin birine basvur yine bayagi hatiri sayilir miktarda ders tanitabilirsin o bolumlerde..

angel

Egitim ve Almanya

Mesaj gönderen angel » Çrş Eki 28, 2009 8:51 pm

merhaba arkadaslar ben endustri muhendisliginden mezun oldum bu sene ve master programi arayisi icerisindeyim hamburg teknik universitesinde uygun bir program buldum fakat hamburg cok pahali bir sehirmis ve bir sekilde calisma imkanim olmazsa masraflarimi karsilamam mumkun olmayacak ....muhendis olanlariniz veya konuyla ilgili bilgisi olanlariniz varsa acemi arkadasiniza yardimci olursaniz cok sevinirim. HAMBURG ILE ILGILI ACIL BIGLIYE IHTIYACIM VAAAR :|

fuldend

Egitim ve Almanya

Mesaj gönderen fuldend » Prş Kas 18, 2010 5:07 pm

selam ben bu yil liseden mezun olucam ve universiteyi almayada burslu okumak istiyorum bu bursu almam icin ne yapmam gerekli?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Egitim ve Almanya

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Kas 19, 2010 11:40 am

[quote]fuldend tarafindan yazilan metin:
selam ben bu yil liseden mezun olucam ve universiteyi almayada burslu okumak istiyorum bu bursu almam icin ne yapmam gerekli?[/quote]

daad in sitesin de yaziyor burs sartlari ama cok umutlanma bence;)

Zeynepp

Egitim ve Almanya

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Kas 20, 2010 5:48 pm

[quote]angel tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar ben endustri muhendisliginden mezun oldum bu sene ve master programi arayisi icerisindeyim hamburg teknik universitesinde uygun bir program buldum fakat hamburg cok pahali bir sehirmis ve bir sekilde calisma imkanim olmazsa masraflarimi karsilamam mumkun olmayacak ....muhendis olanlariniz veya konuyla ilgili bilgisi olanlariniz varsa acemi arkadasiniza yardimci olursaniz cok sevinirim. HAMBURG ILE ILGILI ACIL BIGLIYE IHTIYACIM VAAAR :|[/quote]

merhaba ben de endustri muhendisiyim. hamburgdaki bolum hakkinda herhangi bir bilgim yok fakat burs konusunda daad nin tev ile ortak verdigi bir burs var %50 si geri odemeli. sitesinden sartlarla ilgili bilgi alabilirsin. hem calisip hem okuma konusunda ise genelde dersler yogun oldugundan calisilacak zaman ozellikle ilk donemlerde bulunamiyor diye biliyorum.

chida

Egitim ve Almanya

Mesaj gönderen chida » Pzr Kas 21, 2010 12:59 am

slm arkadaslar ben de makine yuksek okul mezunuyum.Almanyada lisans tamamlamak istiyorum,hangi universitede lisans tamamlayabilirim sartlari nelerdir ne gibi evraklar gereklidir burdan bana yradimci olabilirseniz sevinirim...
:lol

chida

Egitim ve Almanya

Mesaj gönderen chida » Pzr Kas 21, 2010 5:19 pm

yukarida sordugumuz soruya cevap verecek olan yokmu___?
:lol

Keita

Egitim ve Almanya

Mesaj gönderen Keita » Pzr Kas 21, 2010 6:36 pm

bir cok universitede var makina muhendisligi. ama 2 yillik bolumlerin derslerini saymiyorlar yani sifirdan baslayacaksin

auluocak

Egitim ve Almanya

Mesaj gönderen auluocak » Cum Ara 03, 2010 5:08 pm

selam arkadaslar. ben lise son ogrencisiyim onumuzdeki sene universiteyi almanyada okumak istiyorum .teknik lise oldugumdan dolayi mtod diye bi sistemden yararlana biliyorum. benim bildigim kadariyla Turkiyede yherlestigim bi bolumu almanyada okuyabiliyorum. Ben bu mtod sistemindeki universitelre yerlestirme yapsaam kabul olurmu ?