Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

3 yil lisans yeterli mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aghevs

3 yil lisans yeterli mi?

Mesaj gönderen aghevs » Cmt Eyl 25, 2010 3:21 pm

Merhaba arkadaslar;
Turkiye\'de bir universitede Matematik bolumunde ogrenciyim.Yakinda Almanya\'ya gidiyorum ve orada Almanca ogrenecegim bir yil boyunca.Sonrasinda sartlari yerine getirirsem gecis icin basvuracagim.
Benim sormak istedigim egitimin suresi ile ilgili:
Sizce 3 yillik lisans egitimi yeterli mi?
Haftada kac saat ders aliniyor?Dersler kac saat suruyor?
Turkiye\'de donemde 6-8 ders alinabiliyor,acaba Almanya\'da bir donemde kac ders aliniyor?
Matematik bolumlerinin kalitesi hakkinda bilgisi olanlar paylasirsa sevinirim,Turkiye ile kiyaslayinca hangisi daha bilimsel,yeterli geliyor?
Bizim burada aldigimiz ders sayisi Almanya\'kinden fazla gorunuyor ama bizim diplomalari tanimiyor bazen Alman universiteleri.

Dersler ezbere dayali mi oluyor?
Ornegin uc yil lisans egitimini bitirmek Amerika\'da lisansustu egitim alabilmeye yeterli oluyor mu?
Bir de ornek bir ders programi(ozellikle matematik veya muhendislik bolumleri icin) linki verilebilirse cok sevinirim.

mehmetsah

3 yil lisans yeterli mi?

Mesaj gönderen mehmetsah » Cmt Eyl 25, 2010 4:49 pm

bende busene matematk bol mezun oldum,suan vize sonucunu beklyorum.bi sknti olmazsa dildn sonra master dusunyorum.,.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

3 yil lisans yeterli mi?

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 26, 2010 11:39 am

asagidaki linkteki basliklari inceleyebilirsin , hepsi orda ayrintilariyla bulunmaktadir :

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... orum_id=10

mehmetsah

3 yil lisans yeterli mi?

Mesaj gönderen mehmetsah » Sal Eki 26, 2010 11:56 pm

yaa gurkan abi verdigin linkte ki tum basliklara goz attim ama matematikte master ve dersleri hakkinda bilgi bulamdm..yardimci olursan sevinirm. ayrica alamnyada matematik master yapan arkdslar varsa bilgilerini paylasirlarsa iyi olur..simdiden tsk

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

3 yil lisans yeterli mi?

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 27, 2010 2:48 am

ne tur bilgi ariyorsun ?

mehmetsah

3 yil lisans yeterli mi?

Mesaj gönderen mehmetsah » Çrş Eki 27, 2010 11:02 am

mesela normalde alman universitesinde lisans okurken 3 defa ust uste bi sinavdan basarisis olunca unversitedn atiliosynn .peki bu durum master icinde gecerli mi? bi sorum daha olacak ustte arkadsin bahsettigi bizim aldigimiz kredi sayisi ordakinden fazla gozukuyomus ki ben zannetmiorum eger boyle bisi varsa nasil bir avantajimiz olur..bide master a baslarsak hangi dersleri alacaz nasil ogrenebilirz.. cokmu soru sordumm :)))

Jamir

3 yil lisans yeterli mi?

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Eki 27, 2010 1:44 pm

okulunu birakip gidenler bence mantiksiz is yapiyor madem okumussun 1 sene 2 sene bitir mastera gel yazik degilmi gecen zamana . ..

mehmetsah

3 yil lisans yeterli mi?

Mesaj gönderen mehmetsah » Çrş Eki 27, 2010 2:43 pm

aghevs i bilmemde ben lisansi bitrdim oyle geliorum alamnyaya..bencede lisans bitrp gelmk daha mantikli, burdan takip ettigim kadariyal universiteyi almnyada bitrmk gercektn zormus..umarim master biraz daha esnek olur lisan okumaya nazaran...

aghevs

3 yil lisans yeterli mi?

Mesaj gönderen aghevs » Cum Kas 19, 2010 9:57 pm

aslinda turkiyede bitirip gelmak daha mantikli ama o zaman da butun dersleri saydiramayip belki yuksek lisans oncesi bir yil daha okumami talep edebilirler.