Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IDATA randevu atanma süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
roseangouleme

Re: IDATA randevu atanma süresi

Mesaj gönderen roseangouleme » Pzt Ağu 21, 2023 10:06 pm

lehrerm yazdı: Pzt Ağu 21, 2023 5:45 pm 23F basvurup blocked account acanlar icin aylik ne kadar yatirdiniz acaba?
https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/ ... /-/2307308

Burada aylık 1.027 € net yatırılması gerektiği yazıyor 23F için.

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Sal Ağu 22, 2023 12:52 am

Denizs yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 9:29 pm Arkadaşlar merhaba.16 ocakta izmir için yüksek lisans için başvuru yaptım ama daha randevum atanmadı.Birde yüksek lisans için 40 f ile 36 f arasında bir fark var mı ? Dil okulu kaydım ve yüksek lisans için bir kabul belgem var.Ama ne yaptıysam sistem otomatikmen 36 f e yönlendirdi.Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.Birde en son izmirde hangi tarih atandı biliyor musunuz ? 36 f vize türü için.
Merhaba bir gelişme var mı randevu atamanız da?
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

roseangouleme

Mesaj gönderen roseangouleme » Sal Ağu 22, 2023 10:29 am

Bu hafta 23F ataması alan var mı acaba? Sabrımızın son sınırındayız artık gerçekten ve bu stres sağlığımı olumsuz yönde etkilemeye başladı…

Gözcü

Mesaj gönderen Gözcü » Sal Ağu 22, 2023 11:17 am

Selman45 yazdı: Sal Ağu 22, 2023 12:52 am Merhaba bir gelişme var mı randevu atamanız da?
Benim 3 Ocak hala atama yok

nurdancaliskan

Mesaj gönderen nurdancaliskan » Sal Ağu 22, 2023 1:05 pm

Gözcü yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:17 am Benim 3 Ocak hala atama yok
isterseniz arayıp başvurumda bir takılma mı var diye sorun. telegramda birinin sizin kadar uzun süre ataması yapılmamış ve aradığında sizin tarafınıza ulaşmamış ama süreciniz ilerlemiş aslında gibi bir cevap vermişler. bana bu şekilde anlattı ne kadar doğrudur bilemem ama bir arayıp teyit ettirmenizde fayda var bence.

ugurcnoztrk

Mesaj gönderen ugurcnoztrk » Sal Ağu 22, 2023 1:15 pm

istanbul 36f ten bir gelisme var mi arkadaslar

Blauuu

Mesaj gönderen Blauuu » Sal Ağu 22, 2023 1:32 pm

roseangouleme yazdı: Sal Ağu 22, 2023 10:29 am Bu hafta 23F ataması alan var mı acaba? Sabrımızın son sınırındayız artık gerçekten ve bu stres sağlığımı olumsuz yönde etkilemeye başladı…
Merhaba, henüz atama olmadı, takip ettiğim discord grubunda da bu vize türünde hala atama almayanlar var. (Ankara için Mayıs başvurusu olan birinde atama yok henüz, ben Haziran İstanbul başvurusu ile atama bekliyorum.) Size benden önce randevu atayacaklar muhtemelen. Söylediğinizde çok haklısınız, psikolojik olarak son derece yıpranmış haldeyiz. Discord grubundaki öneri bu vize türü için konsolosluğa Almanca/İngilizce mail atmak. Zira konsolosluk iData’ya randevu kotası belirtiyor. 23F kategorisini bir şekilde önemsemiyorlar ki bu kadar kotasız ve gecikmeli randevu söz konusu. Gerekirse her gün 23F kategorisi için randevu talebiyle darlamak gerek diye düşünüyorum.

Hanzhu

Mesaj gönderen Hanzhu » Sal Ağu 22, 2023 1:42 pm

Merhabalar,

13 mayıs 2023te 36F ıcın muracat etmiştim, sitede gordugum kadarıyla benden sonraki tarihlerde basvuru yapan arakadaslara gun atamaları yapılmış.
Bir yanlışlık olup olmadıgını ogrenmek icin IDATA'yı da aradım. Cevap olarak; randevu atamalarının vize turune gore gercekleşmesinin yanında randevu oluştururken sorulan sorulara verdıgımız cevaplara gore de sıralanarak atamaların yapıldıgıydı.

Daha once boyle bır problemle karsılasan arkaslar var mıdır ? Var ıse en saglıklı bılgıyı nereden alabılırım ?

Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
kahnri
İletişim:

Mesaj gönderen kahnri » Sal Ağu 22, 2023 2:27 pm

Hanzhu yazdı: Sal Ağu 22, 2023 1:42 pm Merhabalar,

13 mayıs 2023te 36F ıcın muracat etmiştim, sitede gordugum kadarıyla benden sonraki tarihlerde basvuru yapan arakadaslara gun atamaları yapılmış.
Bir yanlışlık olup olmadıgını ogrenmek icin IDATA'yı da aradım. Cevap olarak; randevu atamalarının vize turune gore gercekleşmesinin yanında randevu oluştururken sorulan sorulara verdıgımız cevaplara gore de sıralanarak atamaların yapıldıgıydı.

Daha once boyle bır problemle karsılasan arkaslar var mıdır ? Var ıse en saglıklı bılgıyı nereden alabılırım ?

Tesekkurler.

Hangi ilerden başvurdunuz ? Ona da bağlı
TU Dortmund

roseangouleme

Mesaj gönderen roseangouleme » Sal Ağu 22, 2023 2:42 pm

Blauuu yazdı: Sal Ağu 22, 2023 1:32 pm Merhaba, henüz atama olmadı, takip ettiğim discord grubunda da bu vize türünde hala atama almayanlar var. (Ankara için Mayıs başvurusu olan birinde atama yok henüz, ben Haziran İstanbul başvurusu ile atama bekliyorum.) Size benden önce randevu atayacaklar muhtemelen. Söylediğinizde çok haklısınız, psikolojik olarak son derece yıpranmış haldeyiz. Discord grubundaki öneri bu vize türü için konsolosluğa Almanca/İngilizce mail atmak. Zira konsolosluk iData’ya randevu kotası belirtiyor. 23F kategorisini bir şekilde önemsemiyorlar ki bu kadar kotasız ve gecikmeli randevu söz konusu. Gerekirse her gün 23F kategorisi için randevu talebiyle darlamak gerek diye düşünüyorum.
Ben iki kere İngilizce mail attım, biri geçen hafta biri bu hafta. Umarım işe yarar. Artık bu çaresizliği kaldıramıyorum…Nasıl önemsenmiyor anlayamıyorum skilled worker kategorisi ve iş sözleşmemiz var bu nasıl bir saçmalık!? Yüksek lisans ve erasmus hemen atanacak kadar önemli ama doktora önemsiz mi!? Delireceğim artık ya. Atamamın yapılacağına da inancımı kaybettim artık, asla atanmayacakmış gibi geliyor.

roseangouleme

Mesaj gönderen roseangouleme » Sal Ağu 22, 2023 2:54 pm

Blauuu yazdı: Sal Ağu 22, 2023 1:32 pm Merhaba, henüz atama olmadı, takip ettiğim discord grubunda da bu vize türünde hala atama almayanlar var. (Ankara için Mayıs başvurusu olan birinde atama yok henüz, ben Haziran İstanbul başvurusu ile atama bekliyorum.) Size benden önce randevu atayacaklar muhtemelen. Söylediğinizde çok haklısınız, psikolojik olarak son derece yıpranmış haldeyiz. Discord grubundaki öneri bu vize türü için konsolosluğa Almanca/İngilizce mail atmak. Zira konsolosluk iData’ya randevu kotası belirtiyor. 23F kategorisini bir şekilde önemsemiyorlar ki bu kadar kotasız ve gecikmeli randevu söz konusu. Gerekirse her gün 23F kategorisi için randevu talebiyle darlamak gerek diye düşünüyorum.
Facebook grubumuza dahil oldunuz mu, olmadıysanız bekleriz. Discord grubundakileri de beklerim, messengerdan anlık bilgi paylaşımı yapabiliriz.

https://m.facebook.com/groups/198005895 ... tid=S66gvF

Gözcü

Mesaj gönderen Gözcü » Sal Ağu 22, 2023 2:59 pm

nurdancaliskan yazdı: Sal Ağu 22, 2023 1:05 pm isterseniz arayıp başvurumda bir takılma mı var diye sorun. telegramda birinin sizin kadar uzun süre ataması yapılmamış ve aradığında sizin tarafınıza ulaşmamış ama süreciniz ilerlemiş aslında gibi bir cevap vermişler. bana bu şekilde anlattı ne kadar doğrudur bilemem ama bir arayıp teyit ettirmenizde fayda var bence.
İzmir başvurusu benim konsolosluk dahil heryeri aradık çözüm yok en son dil okulum davetiye gönderelim dedi bakalım bekliyoruz

GroverK

Mesaj gönderen GroverK » Sal Ağu 22, 2023 6:10 pm

Merhabalar discord grubunun linki var mı acaba
İstanbul 36f
02 Ağustos Başvuru
09 Ekim Atama
25 Ekim Randevu
30 Ekim Dijital İletim
3 Kasım Fiziksel İletim
28 Kasım Vize Gelişi

emirhan123

Mesaj gönderen emirhan123 » Sal Ağu 22, 2023 7:29 pm

Vizeyi beklersem okula minimum 1 ay geç kalacağım gibi.Şu an bende yeşil pasaport var ,bir de Kırmızı çıkartıp vizede kırmızıyı versem daha sonra yeşil ile Almanya'ya gitsem sıkıntı olur mu? bir de sonradan vizem geldiğinde Türkiye'den Almanya'ya kargolatsam orda vizeyi kullanmaya başlıyabilir miyim?yoksa illa bir çık gir mi yapmam lazım . Bilgisi olan varsa dönüş yaparsa sevinirim

roseangouleme

Mesaj gönderen roseangouleme » Sal Ağu 22, 2023 7:51 pm

GroverK yazdı: Sal Ağu 22, 2023 6:10 pm Merhabalar discord grubunun linki var mı acaba
Merhaba siz de mi 23F siniz ne zmaan nereden başvurdunuz?

Blauuu

Mesaj gönderen Blauuu » Sal Ağu 22, 2023 9:46 pm

GroverK yazdı: Sal Ağu 22, 2023 6:10 pm Merhabalar discord grubunun linki var mı acaba
Buyrun:
https://discord.gg/JWgR46rW

Denizs

Mesaj gönderen Denizs » Sal Ağu 22, 2023 10:07 pm

Gözcü yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:17 am Benim 3 Ocak hala atama yok
Hangi ilde başvurdunuz izmirde mi? Birde 36f için mi başvurdunuz.yüksek lisans mı yapacaksınız.Ben yüksek lisans yapacağım evraklarım tam ama atama yok henüz.sisinde yüksek lisans mı?

Gözcü

Mesaj gönderen Gözcü » Sal Ağu 22, 2023 11:39 pm

Denizs yazdı: Sal Ağu 22, 2023 10:07 pm Hangi ilde başvurdunuz izmirde mi? Birde 36f için mi başvurdunuz.yüksek lisans mı yapacaksınız.Ben yüksek lisans yapacağım evraklarım tam ama atama yok henüz.sisinde yüksek lisans mı?
İzmir’den başvurdum 03.01.2023 tarihinde benim lisans essen üni kabulüm geldi özel dil kursu ve yurt parasını da ödedim bloke hesapta tamam bu iData takıldım kaldım başvuru 36 f boşuna bekliyorum gibi geliyor 1 yıl kaybım var.

Denizs

Mesaj gönderen Denizs » Sal Ağu 22, 2023 11:46 pm

Gözcü yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:39 pm İzmir’den başvurdum 03.01.2023 tarihinde benim lisans essen üni kabulüm geldi özel dil kursu ve yurt parasını da ödedim bloke hesapta tamam bu iData takıldım kaldım başvuru 36 f boşuna bekliyorum gibi geliyor 1 yıl kaybım var.
Benimde essen üniversitesi ama yüksek lisans bende aynı sizin gibiyim onu bekliyorum.yurdu nasıl ayarladınız ve ne kadar ödediniz

Gözcü

Mesaj gönderen Gözcü » Sal Ağu 22, 2023 11:57 pm

Denizs yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:46 pm Benimde essen üniversitesi ama yüksek lisans bende aynı sizin gibiyim onu bekliyorum.yurdu nasıl ayarladınız ve ne kadar ödediniz
Ailem danışman bi şirket vasıtasıyla yaptı bütün işlemleri onlar hallettiler Heidelberg e gidicem ben kurs artı tek kişilik odada banyosu tuvaleti var mutfak ortak 12 bin euro gitti peşin alıyorlar. Sadece yurt parasını soruyorsan eğer 6 bin euro