Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Garavel

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen Garavel » Sal Ağu 22, 2023 4:42 pm

dogaozkan yazdı: Sal Ağu 22, 2023 4:37 pm peki kursa ön kayıt mı yaptırmıştınız yoksa tüm ücreti vermiş miydiniz
Tüm ücreti verdim hatta randevuya başvurduktan hemen sonra yaptırdım kaydı randevu da 5 ay sonra gelince 3 kere ertelemek zorunda kaldım ekstra ücretle

batuhan.gunduz

Mesaj gönderen batuhan.gunduz » Sal Ağu 22, 2023 7:15 pm

zyracell yazdı: Sal Ağu 22, 2023 3:03 pm Merhaba, gideceğiniz yerin yabancılar dairesine göre geliş süresi değişiyor diye biliyorum. Yani gelme ihtimalinin mümkün olduğunu düşünyorum. Ekstra olarak,belgeleri teslim ederken sizden lisans okulunuzdan dil için belge istediler mi? Bu öğrenci %100 İngilizce okumuştur gibi.
Hayır istemediler. Bence %100 ingilizce diploma veya diploma eki yeterlidir ancak ben yine de ingilizce yeterlilik belgemi de sunmak istedim.

batuhan.gunduz

Mesaj gönderen batuhan.gunduz » Sal Ağu 22, 2023 7:16 pm

brsbsc yazdı: Sal Ağu 22, 2023 3:14 pm Merhaba. Ben de 01.08'de 41F için Ankara'dan başvuruda bulundum ve 25.08 için vize talep ettim ama maalesef henüz bir haber alamadım. Muhtemelen 1 aydan önce gelmeyecek. Benim de 28.08'de okulum başlayacak ama vize yetişmeyecek gibi duruyor.
Hangi şehre gidecektiniz?

lisili

Mesaj gönderen lisili » Sal Ağu 22, 2023 7:22 pm

Arkadaşlar son 20 günde Ankara'dan vizesi gelen herhangi biri var mı acaba?

zyracell

Mesaj gönderen zyracell » Sal Ağu 22, 2023 7:23 pm

batuhan.gunduz yazdı: Sal Ağu 22, 2023 7:15 pm Hayır istemediler. Bence %100 ingilizce diploma veya diploma eki yeterlidir ancak ben yine de ingilizce yeterlilik belgemi de sunmak istedim.
Teşekkür ederim. Ben Diploma ekim haricinde transkriptime %100 ingilizce okumuştur yazısı ekletmiştim. Budan dolayı ekstra belge almadım umarım sorun olmaz.

emirhan123

Mesaj gönderen emirhan123 » Sal Ağu 22, 2023 7:44 pm

Vizeyi beklersem okula minimum 1 ay geç kalacağım gibi.Şu an bende yeşil pasaport var ,bir de Kırmızı çıkartıp vizede kırmızıyı versem daha sonra yeşil ile Almanya'ya gitsem sıkıntı olur mu? bir de sonradan vizem geldiğinde Türkiye'den Almanya'ya kargolatsam orda vizeyi kullanmaya başlıyabilir miyim?yoksa illa bir çık gir mi yapmam lazım . Bilgisi olan varsa dönüş yaparsa sevinirim.

Denizs

Mesaj gönderen Denizs » Sal Ağu 22, 2023 10:04 pm

Merhabalar.Birşey sorucam size yüksek lisans ile gidip 36 f vize türüne başvuran var mu ? Bazı arkadaşlar 36 f in yükseklisans için de olduğunu söylediler.36 f ile yüksek lisansa başvuran yada vize alan var mı? yardımcı okursanız sevinirim.

emreyapici

Mesaj gönderen emreyapici » Sal Ağu 22, 2023 10:20 pm

Arkadaşlar merhabalar, 3.08.2023'de İzmirde 41F görüşmem vardı. Münih Teknik Üniversite'sinden Science and Technology Studies'e kabul aldım. Bu sene mezun oldum, Lisansım %100 olduğu için dil belgesi götürmedim, görevli de transkriptimi incelerken lisansını ingilizce okudun değil mi diye teyit etti. Birkaç belgem eksikti onları fotokopi çektirdim, daha önce 2 defa Amerika vizem vardı onları göstermemiştim, görevli hanımefendi onları da fotoklopi çekmemi istedi. Genel olarak stressiz bir ortam vardı, bir kağıt uzattı 5 soruluk klasik sorulardan oluşan onu doldurdum, herhangi bir soru sormadılar bana. Orijinal belgeler pasaportla birlikte geri gelecek dedi çıkarken. Dersler 1 ekimde başlıyor ben 20sinde giderim diye bir otel rezervasyonu yapmıştım, görevli hanımefendi bu tarih erken 25i olarak değiştiriyorum dedi. Bunda bir sorun çıkar mı acaba, biraz gergin bir bekleyiş var, herkesin öneri ve tavsiyelerine açığım.

zyracell

Mesaj gönderen zyracell » Sal Ağu 22, 2023 10:45 pm

emreyapici yazdı: Sal Ağu 22, 2023 10:20 pm Arkadaşlar merhabalar, 3.08.2023'de İzmirde 41F görüşmem vardı. Münih Teknik Üniversite'sinden Science and Technology Studies'e kabul aldım. Bu sene mezun oldum, Lisansım %100 olduğu için dil belgesi götürmedim, görevli de transkriptimi incelerken lisansını ingilizce okudun değil mi diye teyit etti. Birkaç belgem eksikti onları fotokopi çektirdim, daha önce 2 defa Amerika vizem vardı onları göstermemiştim, görevli hanımefendi onları da fotoklopi çekmemi istedi. Genel olarak stressiz bir ortam vardı, bir kağıt uzattı 5 soruluk klasik sorulardan oluşan onu doldurdum, herhangi bir soru sormadılar bana. Orijinal belgeler pasaportla birlikte geri gelecek dedi çıkarken. Dersler 1 ekimde başlıyor ben 20sinde giderim diye bir otel rezervasyonu yapmıştım, görevli hanımefendi bu tarih erken 25i olarak değiştiriyorum dedi. Bunda bir sorun çıkar mı acaba, biraz gergin bir bekleyiş var, herkesin öneri ve tavsiyelerine açığım.
Bir sorun olucağını sanmıyorum. Ben de 25 eylül yazdım 1 ekim için genelde 10 gün öncesine kadarr sorun olmuyor ama belki garanti olsun diye düzeltmek istedi görevli. Gergin bekleyiş hepimizde var sanırım, umarım bir sorun yaşamadan alırız vizelerimizi.
Benim de aklımda dil sorunu takılıyor bazı kişiler %100 ingilizce okuduğuna dair lisanstan belge almış pek mantığını anlayamadım açıkcası çünkü diploma, transkript vs her yerde yazıyor aslında.

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Sal Ağu 22, 2023 10:50 pm

emirhan123 yazdı: Sal Ağu 22, 2023 7:44 pm Vizeyi beklersem okula minimum 1 ay geç kalacağım gibi.Şu an bende yeşil pasaport var ,bir de Kırmızı çıkartıp vizede kırmızıyı versem daha sonra yeşil ile Almanya'ya gitsem sıkıntı olur mu? bir de sonradan vizem geldiğinde Türkiye'den Almanya'ya kargolatsam orda vizeyi kullanmaya başlıyabilir miyim?yoksa illa bir çık gir mi yapmam lazım . Bilgisi olan varsa dönüş yaparsa sevinirim.
sıkıntı olmaz bende aynisini yapicam, kargolatmayi bilmiyorum ama o sıkıntı olabilir belki ustunde damga olmazsa

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Sal Ağu 22, 2023 10:54 pm

Denizs yazdı: Sal Ağu 22, 2023 10:04 pm Merhabalar.Birşey sorucam size yüksek lisans ile gidip 36 f vize türüne başvuran var mu ? Bazı arkadaşlar 36 f in yükseklisans için de olduğunu söylediler.36 f ile yüksek lisansa başvuran yada vize alan var mı? yardımcı okursanız sevinirim.
36 f yuksek lisans icin degildirde yuksek lisans icin dil kursuna gidenleredir belki sonucta 36f Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil
Kursu , 41f Dil Bilgisine Sahip Yüksek Lisans Öğrencileri diye gecmiyor mu?

Denizs

Mesaj gönderen Denizs » Sal Ağu 22, 2023 11:19 pm

painhatesad yazdı: Sal Ağu 22, 2023 10:54 pm 36 f yuksek lisans icin degildirde yuksek lisans icin dil kursuna gidenleredir belki sonucta 36f Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil
Kursu , 41f Dil Bilgisine Sahip Yüksek Lisans Öğrencileri diye gecmiyor mu?
Yüksek lisans a gideceğim ama ilk önce bir dil okula gitmem gerekiyor.41 f evet dil bilgisine sahip olanlar.40f dil bilgisine sahip olmayıp yükseklisans okuyanlar için ama 36f de yükseköğrenime hazırlık dil okulu.istenilen belgeler aynı.Daha önce bazı kişiler bizde öyle başvurduk dediler.Bir kaçı bize aldık dediler ama bilmiyorum tam.

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Sal Ağu 22, 2023 11:22 pm

ZezeM yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:14 pm 36f Ankara
17 temmuzda i dataya başvurdum.
2 ağustosta cevap geldi.
22 ağustos randevu tarihi.

Bugün görüşmeden çıktım. Tüm evraklarım tamamdı. Görevli biraz soğuk biriydi Almandı. Tahmini 55 60 lı yaşlardaydı. Girişte ben daha merhaba demeden bana merhaba dedi o an sevindim iyi dedim... evraklarımı inceledi dedi ki neden üniv. Kabulun yok? Bende ilk başta dilimi tam anlamıyla halledip öyle üniv başvurucam dedim. Daha sonra bana almanca neden almanaya diye sordu ben aşırı heyecanlıydım. Heyecandan tekrarlamasını istedim ama o kadar çok heyecanlıydım ki soruyu anladım ama cevap veremedim istemsizce sorunun cevabını almanca çok iyi bilmeme rağmen heyecanımı bastıramadım daha da arttı çünkü biraz sertti. 3. Kez tekrarladı dedim ki çok özür dilerim sorunuzu çok iyi anlıyorum ama heyecandan cevaplayamıyorum dedim. Daha sonra bana almanca almanyada hiç bulundun mu dedi soruları anlayıp cevaplayamadım türkçe konuştum istemsiz bana dedi ki seninle almanca konuşuyorum benimle almanca konuş dedi. Sonra bana türkçe almanyada akraban var mı dedi almanca cevapla dedi cevapladım adı soyadı ne dedi? Cevapladım daha sonra hangi üniversiteye gitmek istiyorsun dedi (tr) bremen üniversitesi dedim. Daha sonra almanca kendini tanıt dedi tanıttım. Hangi bölüm okumak istiyorsun dedi kinderwincklung dedim ama alanım özel eğitim almanyada tam karşılığını bilmiyorum özel eğitim istiyorum dedim daha sonra neden bu bölüm dedi. Özel eğitim alanlarımdan birisi özel insanlara ayrı bir ilgim var onlarla ilgili bir çok araştırma yaptım ve bir çok çalışmalarda bulundum özel insanları dünyaya kazandırmak istiyorum dedim. Daha sonra dedi ki yurtta mı kalacaksın dedi hayır arkadaşımın evi var odasını kiralayacağım dedim. Arkadaşlar aşırı heyecanlıydım içeride klima vardı ve serindi ona rağmen heyecan ve stresten terledim istemsiz heyecanımı panikliğimi belli ettim ve sanırsam bu yüzden bunun üzerine çok gitti size tavsiyem stres panik heyecanlı olduğunuzu belli etmeyin kendinizden emin olmaya çalışın. Daha sonra bana bir form verdi form bildiğimiz c1 üst level görünce aşırı korktum bir çok soru bulmuştum bizzat aynı olmayacağını biliyordum bunun için içinden belli değişmeyecek kalıp kelimeler ezberlemiştim çok iyi çalışmıştım ama ne yazık ki çok az denk geldim o kelimelere... formun altında İngilizceden yazıyordu İngilizcem iyi olduğu için ingilizcelerini okuyarak anlamaya çalıştım ona göre almanca cevapladım. Girişteki evrakları düzenleyen görevli biraz soğuktu hayattan bezmiş tavırları vardı :D ama ben görüşmenin sonuna kadar modumu düşürmemeye çalıştım ve sıcak davrandım her ne kadar soğuk olsalarda. Sonra formu verdim bana dedi ki eksik bir evrak olursa sana bildiririz işlemin bitti dedi. Orda biriyle tanıştım benden sonraydı randevusu onu bekledim ona sordum nasıl geçti diye hiç soru sormadı senden sonra biri girdi onada hiç bir şey sormadı dedi. Biraz uzun anlattım ama benim görüşme tecrübem bu kadar umarım bekleyen herkes vizesini alır. Gelişmeleri burdan yazarak haber ederim
gözlüklü bir kadın mıydı? siyah saçlı?

hayriyeyilmaz_

Mesaj gönderen hayriyeyilmaz_ » Sal Ağu 22, 2023 11:26 pm

Denizs yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:19 pm Yüksek lisans a gideceğim ama ilk önce bir dil okula gitmem gerekiyor.41 f evet dil bilgisine sahip olanlar.40f dil bilgisine sahip olmayıp yükseklisans okuyanlar için ama 36f de yükseköğrenime hazırlık dil okulu.istenilen belgeler aynı.Daha önce bazı kişiler bizde öyle başvurduk dediler.Bir kaçı bize aldık dediler ama bilmiyorum tam.
Şartlı kabul yüksek lisans dil sertifikam olmadan 36f ile 4 gün önce vize aldım.

emreyapici

Mesaj gönderen emreyapici » Sal Ağu 22, 2023 11:28 pm

zyracell yazdı: Sal Ağu 22, 2023 10:45 pm Bir sorun olucağını sanmıyorum. Ben de 25 eylül yazdım 1 ekim için genelde 10 gün öncesine kadarr sorun olmuyor ama belki garanti olsun diye düzeltmek istedi görevli. Gergin bekleyiş hepimizde var sanırım, umarım bir sorun yaşamadan alırız vizelerimizi.
Benim de aklımda dil sorunu takılıyor bazı kişiler %100 ingilizce okuduğuna dair lisanstan belge almış pek mantığını anlayamadım açıkcası çünkü diploma, transkript vs her yerde yazıyor aslında.
Umarım sorunsuz alırız 20.gün oldu bugün, sizin kaç gün olmuştu, bir de sizin de TUM muydu?

ZezeM

Mesaj gönderen ZezeM » Sal Ağu 22, 2023 11:28 pm

itsemin53 yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:22 pm gözlüklü bir kadın mıydı? siyah saçlı?
Evet siyah bir asklı tişört giymişti

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Sal Ağu 22, 2023 11:32 pm

ZezeM yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:28 pm Evet siyah bir asklı tişört giymişti
aynı bayan ile girmiştim görüşmeye nazik ve kibardı bana karşı, 13 gün oldu dün (12.gün) ek belge istediler benden de bremen üniversitesi için başvurdum bende ama B2.2 dilim ve Önceden Almanya oturumum vs var. Bi gelişme olursa haber eder misiniz mutlaka

ZezeM

Mesaj gönderen ZezeM » Sal Ağu 22, 2023 11:34 pm

itsemin53 yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:32 pm aynı bayan ile girmiştim görüşmeye nazik ve kibardı bana karşı, 13 gün oldu dün (12.gün) ek belge istediler benden de bremen üniversitesi için başvurdum bende ama B2.2 dilim ve Önceden Almanya oturumum vs var. Bi gelişme olursa haber eder misiniz mutlaka
Ya ne güzel inşallah bir an önce güzel haberler alırsınız tabi haber ederim

ZezeM

Mesaj gönderen ZezeM » Sal Ağu 22, 2023 11:40 pm

hayriyeyilmaz_ yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:26 pm Şartlı kabul yüksek lisans dil sertifikam olmadan 36f ile 4 gün önce vize aldım.
Neden aldınız vizeyi ankara mı

zyracell

Mesaj gönderen zyracell » Sal Ağu 22, 2023 11:47 pm

emreyapici yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:28 pm Umarım sorunsuz alırız 20.gün oldu bugün, sizin kaç gün olmuştu, bir de sizin de TUM muydu?
Benim de tam 14. Günüm. Benim gideceğim üniversite Christian Albrechts Universität zu Kiel.

Kilitli