Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bremen Üniversitesi başvuru tarihleri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ingram14

Bremen Üniversitesi başvuru tarihleri

Mesaj gönderen ingram14 » Pzt Ağu 14, 2023 10:17 pm

Arkadaşlar merhaba, ben Bremen Üniversitesinin Wirtschaftsinformatik bölümüne başvuru atmayı düşünüyorum şartlı kabul için. Uni-assist üzerinde başvurular açık gözüküyor ama üniversitenin kendi sitesinde deadline olarak 07.15 yazılmış. Ben şimdi başvuru atabiliyor muyum? Ayrıca hala açık olan başvuru da winter semester için yani. Tam olarak anlayamadım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

itsemin53

Re: Bremen Üniversitesi başvuru tarihleri

Mesaj gönderen itsemin53 » Pzt Ağu 14, 2023 10:23 pm

ingram14 yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 10:17 pm Arkadaşlar merhaba, ben Bremen Üniversitesinin Wirtschaftsinformatik bölümüne başvuru atmayı düşünüyorum şartlı kabul için. Uni-assist üzerinde başvurular açık gözüküyor ama üniversitenin kendi sitesinde deadline olarak 07.15 yazılmış. Ben şimdi başvuru atabiliyor muyum? Ayrıca hala açık olan başvuru da winter semester için yani. Tam olarak anlayamadım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
tam emin olmamakla beraber ya bremende şartlı kabul için son başvuru tarihi 09.15 ya da her zaman şartlı kabul için başvuruluyor. her iki durumda da evet şuan başvurabilirsin.

ingram14

Mesaj gönderen ingram14 » Pzt Ağu 14, 2023 10:27 pm

itsemin53 yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 10:23 pm tam emin olmamakla beraber ya bremende şartlı kabul için son başvuru tarihi 09.15 ya da her zaman şartlı kabul için başvuruluyor. her iki durumda da evet şuan başvurabilirsin.
yanıt için çok teşekkür ederim, internet sitesinde 07.15 olarak görüp uni-assist üzerinde açık görünce şaşırmıştım açıkçası, yüreğime su serptiniz çok teşekkürler tekrardan

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Çrş Ağu 16, 2023 8:39 pm

Başvurdunuz mu? Ayrıca hangisiymiş 09.15e kadar mı yoksa her zaman mı şartlı kabulmüş? YouTube'da senenin her zamanında başvurabildiğimizi iddia eden kişiler var da merak ettim doğru mu

ingram14

Mesaj gönderen ingram14 » Cum Ağu 18, 2023 2:32 pm

prost1 yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 8:39 pm Başvurdunuz mu? Ayrıca hangisiymiş 09.15e kadar mı yoksa her zaman mı şartlı kabulmüş? YouTube'da senenin her zamanında başvurabildiğimizi iddia eden kişiler var da merak ettim doğru mu
evet başvurdum, benim de anladığım kadarıyla senenin her zamanında başvurular açık Bremen Üniversitesi için, bakalım neler olacağını göreceğim ben de

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Cum Ağu 18, 2023 3:43 pm

Merhabalar, şartlı kabül için herhangi bir zaman kısıtlaması olmuyor gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz ayrıca aklınıza takılanları mail yoluyla da sorabilirsiniz yardımcı oluyorlar

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Cum Ağu 18, 2023 4:00 pm

feyzveal yazdı: Cum Ağu 18, 2023 3:43 pm Merhabalar, şartlı kabül için herhangi bir zaman kısıtlaması olmuyor gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz ayrıca aklınıza takılanları mail yoluyla da sorabilirsiniz yardımcı oluyorlar
Sordum da cevap vermediler bir yerden sonra, şeyi anlamadım psikoloji nc frei diyor uni assistte ama mailde yalan bilgi dediler çok saçma. Bir de siz o bölüme nc frei olarak mı başvurdunuz çünkü 22/23 nc listesinde nc ile almış da o bölüm

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Cum Ağu 18, 2023 4:01 pm

ingram14 yazdı: Cum Ağu 18, 2023 2:32 pm evet başvurdum, benim de anladığım kadarıyla senenin her zamanında başvurular açık Bremen Üniversitesi için, bakalım neler olacağını göreceğim ben de
Bu arada sonucunu paylaşırsanız sevinirim ve nasıl bir profil ile başvurdunuz ncniz kaçtı cv çok önemli mi sizde dolu muydu bu tarz şeyleri de bahsedebilir misiniz ben de düşünüyorum başvurmayı ama geriyor bazen işlerin net olmaması

ingram14

Mesaj gönderen ingram14 » Pzr Ağu 27, 2023 12:18 pm

prost1 yazdı: Cum Ağu 18, 2023 4:01 pm Bu arada sonucunu paylaşırsanız sevinirim ve nasıl bir profil ile başvurdunuz ncniz kaçtı cv çok önemli mi sizde dolu muydu bu tarz şeyleri de bahsedebilir misiniz ben de düşünüyorum başvurmayı ama geriyor bazen işlerin net olmaması
hocam kusura bakmayın, çok sık girmediğim için şimdi görebildim sorunuzu ancak elimden geldiğince cevaplayayım. Şimdilik vpd belgemi aldım ve nc 2.6 olarak gözüküyor. CV konusunda ise çok dolu değil ancak mümkün olduğunca sosyal etkinlikleri katmaya çalıştım (en değersiz olanı bile). Onun dışında şunu söyleyebilirim ki motivasyon mektubu gerçekten önemli bir yer kaplıyor bu başvuruda bence. Henüz tam olarak başvurumu tamamlamadım umarım tamamlayıp kabul aldıktan sonra yine daha detaylı bilgi verebilirim size.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Pzr Ağu 27, 2023 8:50 pm

ingram14 yazdı: Pzr Ağu 27, 2023 12:18 pm hocam kusura bakmayın, çok sık girmediğim için şimdi görebildim sorunuzu ancak elimden geldiğince cevaplayayım. Şimdilik vpd belgemi aldım ve nc 2.6 olarak gözüküyor. CV konusunda ise çok dolu değil ancak mümkün olduğunca sosyal etkinlikleri katmaya çalıştım (en değersiz olanı bile). Onun dışında şunu söyleyebilirim ki motivasyon mektubu gerçekten önemli bir yer kaplıyor bu başvuruda bence. Henüz tam olarak başvurumu tamamlamadım umarım tamamlayıp kabul aldıktan sonra yine daha detaylı bilgi verebilirim size.
Sorun değil hocam, teşekkürler cevaplarınız için. Peki sizin cvde yazdığınız etkinliklerin kanıtını istiyorlar mı mesela ben okulda bazı etkinlikler yaptım ama hiç belge falan vermediler bize bu bir sorun teşkil eder mi?

ingram14

Mesaj gönderen ingram14 » Pzt Ağu 28, 2023 11:33 am

prost1 yazdı: Pzr Ağu 27, 2023 8:50 pm Sorun değil hocam, teşekkürler cevaplarınız için. Peki sizin cvde yazdığınız etkinliklerin kanıtını istiyorlar mı mesela ben okulda bazı etkinlikler yaptım ama hiç belge falan vermediler bize bu bir sorun teşkil eder mi?
hayır hocam, şu ana kadar benden herhangi bir kanıt istemediler. kimseden bir kanıt istediklerini de duymadım, gönül rahatlığıyla yazabilirsiniz

lixewar

Mesaj gönderen lixewar » Pzt Eyl 04, 2023 5:12 pm

şartlı kabulle gelecekler için Bremen CASA dil okulu hakkında kendi gördüklerimi ve tecrübelerimi söyleyeyim belki birilerine faydam dokunur. bu dil okulu ilk bakışta bremendeki en iyi dil okulu gibi görünüyor ama asla öyle değil. kısa dönem (tek kur için vs) gelenlerin sorun yaşayacağını sanmıyorum ancak uzun dönem düşünenler yaşayacaklardır. Şartlı kabulle almanyaya geldiyseniz ve burada üniversite okumak istiyorsanız genelde bu dil okuluna gidiyorsunuz ve okul için de c1 Telc testdaf Goethe vb dil sertifikası gerek. B1+ kuru da dahil olmak üzere A1-C1 arası 6 kur seçeneği var. b1+ zorunlu değil diyorlar ama almaya zorunlu bırakılıyorsunuz.

öğretmenler fena değil fakat sınıf ortamlarında büyük bir ayrımcılık söz konusu. iki kelime türkçe konuştuğunuzda size demedikleri kalmaz ancak Arap ve ukraynalılara tek kelime etmezler. türkçe bilenlerin almancada zorluk yaşadıklarını söyleyip sizi küçümserler ve öğrenmenizin zor olacağını her gün size söylerler. bir kelimeyi yanlış okurunuz ahh bu türkçe bilenler hep böyle der ve t*şak geçer gibi gülerler. soru sorarsınız takmazlar. anlamadığını arkadaşınla türkçe konuşarak çözmeye çalıştın diye ağzına sıçarlar ama ukraynalılara bir *** söylemezler. (dersime giren ukraynalı hoca dersi onlara ukraynaca anlatıyordu, aynı hocaya biz İngilizce kelime karşılığı sorunca azarlıyordu). siz ne kadar çabalarsanız çabalayın sizi yeterli görmezler ve sürekli kurları tekrar etmenizi isterler.

bürodaki çalışanlar ilk geldiğinizde aşırı güler yüzlü davranırlar, anlamazsınız. sonradan öpüyorlar. kaba ve saygısızlar. bir probleminiz olduğunda size yardım etmezler ve aşırı ukalalar. daha a2 kurundayken almanca konuşmuyorsunuz diye "burası Almanya, almanca konuş. kursta almanca öğreniyorsun derdini almanca anlat" gibi şeyler zırvalarlar.

herkes aynı parayı vermesine rağmen kimseye aynı şekilde davranılmaz. vormittags ve nachmittags kursları var intensivkurs alıyorsanız. atıyorum 4 kur var toplam (b1 için). herkese kur geçme sınavı yapılır ama kimseye aynı geçme notu uygulanmaz. Bir sınıfınki %60 iken diğerinin %80 olur (yetmezmiş gibi sınavı da zor yaparlar ki ktekrar para ver sınıfta kal tekrar kur al), bazı sınıflar ise hiç sınav olmaz. siz sınavdan yeterli notu alsanız bile sizi geçirmemek için ellerinden geleni yaparlar. hastalanırsınız, bir randevunuz olur (oturum, İkametgah vb.) öğretmeninize söylersiniz ve o size bunun bir sorun olmayacağını, senin yetişkin biri olduğunu ve gelip gelmemeni bildirmen gerekmediğini söyler. daha sonra size devamsızlık problemi yaratırlar. toplam 45 gün gittiğiniz kurdan 5 gün ders kaçırdığınız için sizi okula asla gelmemekle suçlar, diğer kura devam edemeyeceğinizi söyleyip sizden tekrar almanızı isterler. (her kur 950 euro bugünün fiyatlar ile). üzerine size "sınav hazırlık kursu" adı altında kur kitlemeye çalışırlar, alamazsan sertifika almanın imkansız olduğunu vb söylerler. bunun üzerine size söylemeden adınızı listeye yazarlar ve sizin istemediğiniz kursun iptal istediğinizi söylediğinizde 100 euro iptal ücreti talep ederler.

resmi dil sertifikanızla geldiğiniz halde o sertifikanın geçerli olmadığını söyleyip "türkiyede sizi kandırıyorlar, sizin bildiğiniz almanca doğru değil" diyerek emeklerinizi hiçe sayıp anne babanız parayı ağaçtan topluyormuş gibi sizden iki kur parası isterler. toplu ödediyseniz ve daha fazla gitmek istemiyorsanız kurstan paranızı geri istersiniz ama size yalan söylediğinizi söyleyip polise vermekle tehdit ederler.

daha buraya sayabileceğim binlerce şey var. siz siz olun paranızı burada boşa harcamayın. mental olarak da maddi olarak da aşırı yorucu bir ortamları var. bu kursta en az 100 türk öğrenci varken "sizin paranıza ihtiyacımız yok" tarzında saçma bir söylemde bulunmayı da ihmal etmezler. asla tavsiye etmem. buraya vereceğiniz 6000 euro ile çok daha başka şeyler yapabilirsiniz.