Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IDATA randevu atanma süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
YavuzAkbay

Re: IDATA randevu atanma süresi

Mesaj gönderen YavuzAkbay » Çrş Ağu 16, 2023 2:42 pm

edmrshn yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 2:20 pm 36 f yi iptal edip 40f yada 41f yapsam randevuda sorun yaşar mıyım?
Dil kursuyla yuksek lisans biraz farkli seyler sanki.
İstanbul İData
41F
Belge Teslim: 10 Ağustos
Osnabrück

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Çrş Ağu 16, 2023 2:45 pm

edmrshn yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 2:20 pm 36 f yi iptal edip 40f yada 41f yapsam randevuda sorun yaşar mıyım?
40f dil kurslu yüksek lisans vize türü (Sartli kabul)
41f dil kurssuz yüksek lisans vize türü (Direkt kabul)

Ona gore vize tercihinizi yapin.

hayriyeyilmaz_

Mesaj gönderen hayriyeyilmaz_ » Çrş Ağu 16, 2023 2:51 pm

40f ile 36f arasında bir fark yok boşuna iptal edip süreci başa almayın çünkü belgeleri aynı ama 41f tamamen farklı bir vize orda dil belgesi göstermek şart.
Son olarak şunu da belirtmek istiyorum benim bildiğim kadarıyla 36f yüksek lisans şartlı kabul, 39f lisans şartlı kabul olması gerekiyor diye biliyorum ama yine belgeler aynı olduğu için sorun olur mu bilmiyorum . Bu konu hakkında daha çok bilgisi olan vardır onlar daha iyi bilgi verir diye düşünüyorum

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Çrş Ağu 16, 2023 3:13 pm

hayriyeyilmaz_ yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 2:51 pm 40f ile 36f arasında bir fark yok boşuna iptal edip süreci başa almayın çünkü belgeleri aynı ama 41f tamamen farklı bir vize orda dil belgesi göstermek şart.
Son olarak şunu da belirtmek istiyorum benim bildiğim kadarıyla 36f yüksek lisans şartlı kabul, 39f lisans şartlı kabul olması gerekiyor diye biliyorum ama yine belgeler aynı olduğu için sorun olur mu bilmiyorum . Bu konu hakkında daha çok bilgisi olan vardır onlar daha iyi bilgi verir diye düşünüyorum
36f lisans şartlı kabul, (+ dil kursu kaydı)
39f lisans direkt kabul,
40f yüksek lisans şartlı kabul, (+ dil kursu kaydı)
41f yüksek lisans direkt kabul,

40f'nin yüksek lisans okumak isteyenler için tek avantajı daha hızlı atanması. Yukarıda 36fyi iptal edip 40f'e yüksek lisans için başvuran arkadaşa 21 günde atama yapılmışken 36f'ye yaklaşık 3 ay sonra atama yapılıyor.

hayriyeyilmaz_

Mesaj gönderen hayriyeyilmaz_ » Çrş Ağu 16, 2023 3:35 pm

utkusb yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 3:13 pm 36f lisans şartlı kabul, (+ dil kursu kaydı)
39f lisans direkt kabul,

40f'nin yüksek lisans okumak isteyenler için tek avantajı daha hızlı atanması. Yukarıda 36fyi iptal edip 40f'e yüksek lisans için başvuran arkadaşa 21 günde atama yapılmışken 36f'ye yaklaşık 3 ay sonra atama yapılıyor.
36f yüksek lisans şartlı kabul diğerleri konusunda bilmediğim için emin konuşmadım ama ben yüksek lisans şartlı kabul aldım ve 36f vizesi ile görüşmeye gittim. 36f belgesinde yükseköğrenime kabul yazıyor. 39f de lisansa kabul yazıyor.

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Çrş Ağu 16, 2023 3:39 pm

hayriyeyilmaz_ yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 3:35 pm 36f yüksek lisans şartlı kabul diğerleri konusunda bilmediğim için emin konuşmadım ama ben yüksek lisans şartlı kabul aldım ve 36f vizesi ile görüşmeye gittim. 36f belgesinde yükseköğrenime kabul yazıyor. 39f de lisansa kabul yazıyor.
Aynen, 36f aslında üniversiteye hazırlık için olan dil kursu vizesi ama genellikle lisans öğrencileri başvurduğu için oldukça yoğun bir vize türü. Yoksa 36f ile yüksek lisans okumak isteyen biri de vize alabilir. :)

idgulis

Mesaj gönderen idgulis » Çrş Ağu 16, 2023 4:41 pm

edmrshn yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 1:32 pm Merhaba bende 30.07.2023 te 36f icin basvuru yaptım ama hala atama bekliyorum, neye göre atama olmus olabilir bilginiz var mı?
hocam emin değilim ancak 40-41 bunlar sanırım genelde hızlı atanıyorlar.

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Çrş Ağu 16, 2023 4:42 pm

utkusb yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 3:13 pm 36f lisans şartlı kabul, (+ dil kursu kaydı)
39f lisans direkt kabul,

anladım cok teşekkürler :)

seamoon

Mesaj gönderen seamoon » Çrş Ağu 16, 2023 5:14 pm

36F İstanbul Konsolosluğu

Randevu Talep: 16.05.2023
Randevu Atama: 16.08.2023
Randevu Tarihi: 14.09.2023

Nrg00

Mesaj gönderen Nrg00 » Çrş Ağu 16, 2023 7:25 pm

idgulis yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 3:59 pm Genelde randevuyu erteleyince listenin sonuna alınıyorsunuz. Baştan randevu tarihi istemekle aynı şey oluyor. Genel kanı randevuyu ertelemek yerine eksik belge vermenin daha efektif olduğu yönünde, belgeniz eksik olunca konsolosluk sizden eksik belgeyi istiyor, hazır olursa o şekilde tamamlarsınız. Konsolosluk eksik olan belgeyi isteyince ne kadar süre vereceğini bilmiyorum, eğer yine yetişmezse tüm belgeleriniz imha ediliyor ve en baştan başlamanız gerekiyor bildiğim kadarıyla. Vize görüşmenize gittikten hemen sonra yeni bir vize başvurusu oluşturabilirsiniz süreci optimize etmek için.
Merhabalar
Sayenizde belirsizlikler biraz daha netleşiyor.
Aklıma bir husus daha takıldı. Başvuru formunda şöyle bir madde var:
Besteht Krankenversicherungsschutz für die Bundesrepublik Deutschland? Almanya Federal Cumhuriyeti için geçerli bir sağlık sigortanız var mı?
Ancak ben, daha sonra AT 11 belgesini tamamlayabileceğim. Eksik belgem AT 11 belgesi. Bu durumda, bu soruya evet/hayır seçeneklerinden hangisini işaretleyeceğime karar veremedim. Sadece kısaca durumu açıkladım.
Bu belgeyi İngilizce olarak doldurdum. Umarım bir problem olmaz.
Şimdiden teşekkür ederim.

roseangouleme

Mesaj gönderen roseangouleme » Çrş Ağu 16, 2023 7:26 pm

Merhaba. İstanbul 23F Haziran ataması gören/duyan var mı? Teşekkürler.

idgulis

Mesaj gönderen idgulis » Çrş Ağu 16, 2023 8:02 pm

Nrg00 yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 7:25 pm Merhabalar
Sayenizde belirsizlikler biraz daha netleşiyor.
Aklıma bir husus daha takıldı. Başvuru formunda şöyle bir madde var:
Besteht Krankenversicherungsschutz für die Bundesrepublik Deutschland? Almanya Federal Cumhuriyeti için geçerli bir sağlık sigortanız var mı?
Ancak ben, daha sonra AT 11 belgesini tamamlayabileceğim. Eksik belgem AT 11 belgesi. Bu durumda, bu soruya evet/hayır seçeneklerinden hangisini işaretleyeceğime karar veremedim. Sadece kısaca durumu açıkladım.
Bu belgeyi İngilizce olarak doldurdum. Umarım bir problem olmaz.
Şimdiden teşekkür ederim.
İki farklı form doldurun (ikişer kopya), birinde buna evet diyin, ötekisinde hayır diyin. Görüşme günü ikisini de yanınızda götürün. IData'daki danışmana durumu anlatın, AT11 belgesini eksik belge olarak vereceğinizi söyleyin, o sizi yönlendirsin, ona göre iki formdan bir tanesini verin. Çünkü mantıken düşünüce formda sigortam yok derseniz bu olumsuz bir durum olabilir, çünkü sigortanız olmak zorunda. Ancak sigortam var diyip AT11 sunmazsanız o zaman eksik belge durumu oluşur. Özetle bana sanki evet deseniz daha iyi gibi geldi. Belki de sizin yaptığınız daha doğrudur onu bilemiyorum ancak danışman bu konuda daha iyi yönlendirme yapabilir. Rica ederim.

Denizs

Mesaj gönderen Denizs » Çrş Ağu 16, 2023 9:29 pm

Arkadaşlar merhaba.16 ocakta izmir için yüksek lisans için başvuru yaptım ama daha randevum atanmadı.Birde yüksek lisans için 40 f ile 36 f arasında bir fark var mı ? Dil okulu kaydım ve yüksek lisans için bir kabul belgem var.Ama ne yaptıysam sistem otomatikmen 36 f e yönlendirdi.Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.Birde en son izmirde hangi tarih atandı biliyor musunuz ? 36 f vize türü için.

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Çrş Ağu 16, 2023 9:42 pm

Denizs yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 9:29 pm Arkadaşlar merhaba.16 ocakta izmir için yüksek lisans için başvuru yaptım ama daha randevum atanmadı.Birde yüksek lisans için 40 f ile 36 f arasında bir fark var mı ? Dil okulu kaydım ve yüksek lisans için bir kabul belgem var.Ama ne yaptıysam sistem otomatikmen 36 f e yönlendirdi.Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.Birde en son izmirde hangi tarih atandı biliyor musunuz ? 36 f vize türü için.
Ulusal vize başvuru sorularına sırasıyla şu cevapları işaretlerseniz sistem size 40f vize türünü verecektir.

1. Üniversite’de okumak istiyorum veya üniversitelere başvuruda bulunmak istiyorum veya öğrenci olarak Almanya’daki derslerime fiziki olarak katılmak istiyorum.
2. Üniversite öğrencisi
3. Hayır
4. Hayır
5. Evet
6. Bir üniversiteden kabul belgem mevcut
7. Hayır
8. Master yapmak istiyorum (tam veya 1-2 sömestr)
9. Hayır

Denizs

Mesaj gönderen Denizs » Çrş Ağu 16, 2023 10:57 pm

Fark eder mi peki bunu bilmiyordum.Yine de 36 f ile başvuru yapabilir miyim yüksek lisans için ? En son 15 Aralık atama oldu dedi gruptan biri beklemeli miyim ? Yoksa ikinci bir randevu oluyor mu ?

GroverK

Mesaj gönderen GroverK » Çrş Ağu 16, 2023 11:02 pm

Ya arkadaşlar İstanbul 36f başvurdum 2 Ağustosda fakat Ekim sonu gibi giderim diye planlarken burada okuduklarım sonucunda Aralık sonuna anca gidebileceğimi düşünmeye başladım. En yakın tarihlilere atama yapan vize noktası hangisi? Şırnakta olsa oraya giderim bir bilgisi olan var mı?
İstanbul 36f
02 Ağustos Başvuru
09 Ekim Atama
25 Ekim Randevu
30 Ekim Dijital İletim
3 Kasım Fiziksel İletim
28 Kasım Vize Gelişi

hayriyeyilmaz_

Mesaj gönderen hayriyeyilmaz_ » Çrş Ağu 16, 2023 11:06 pm

Denizs yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 10:57 pm Fark eder mi peki bunu bilmiyordum.Yine de 36 f ile başvuru yapabilir miyim yüksek lisans için ? En son 15 Aralık atama oldu dedi gruptan biri beklemeli miyim ? Yoksa ikinci bir randevu oluyor mu ?
Ben İstanbul dan yüksek lisans kabulu ve dil kursu kaydı ile 36f görüşmesine gittim görüşmem de bununla ilgili hiçbir sorun yaşamadım.
Birini iptal etmeden aynı pasaport ile başka başvuru yapamıyoruz.

Denizs

Mesaj gönderen Denizs » Çrş Ağu 16, 2023 11:11 pm

Anladım çok teşekkür ederim.İptal etmeye gerek yok o zaman bir aya randevu sırası bana gelir diye tahmin ediyorum.Bekliyim o zaman.

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Çrş Ağu 16, 2023 11:20 pm

GroverK yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 11:02 pm Ya arkadaşlar İstanbul 36f başvurdum 2 Ağustosda fakat Ekim sonu gibi giderim diye planlarken burada okuduklarım sonucunda Aralık sonuna anca gidebileceğimi düşünmeye başladım. En yakın tarihlilere atama yapan vize noktası hangisi? Şırnakta olsa oraya giderim bir bilgisi olan var mı?
iData'nin sadece üç ilde subesi var ve her il bu üç subeden birine bagli. Elde ettigim verilere bakilirsa su siralar en hizli Ankara randevu atamasi yapiyor.

2 Agustostaki bir basvuruya eger iData bu basvuru kuyruguna bir cozum bulamazsa tahminen Kasimin ilk haftasi tarih atanir. Aralikta vize gorusmesine gidersiniz ve Ocakta vizenizi alirsiniz.

GroverK

Mesaj gönderen GroverK » Prş Ağu 17, 2023 12:20 am

utkusb yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 11:20 pm iData'nin sadece üç ilde subesi var ve her il bu üç subeden birine bagli. Elde ettigim verilere bakilirsa su siralar en hizli Ankara randevu atamasi yapiyor.

2 Agustostaki bir basvuruya eger iData bu basvuru kuyruguna bir cozum bulamazsa tahminen Kasimin ilk haftasi tarih atanir. Aralikta vize gorusmesine gidersiniz ve Ocakta vizenizi alirsiniz.
Çok teşekkür ederim yanıtınız için forumda gördüğüm kadarıyla temmuzda Ankaraya 36F başvurusu yapıp 1 ayda randevu tarihi atananı gördüm biraz daha araştırıp ona göre randevumu Anlaraya almayı düşünüyorum .
İstanbul 36f
02 Ağustos Başvuru
09 Ekim Atama
25 Ekim Randevu
30 Ekim Dijital İletim
3 Kasım Fiziksel İletim
28 Kasım Vize Gelişi