Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

tercume edilecek olan belgeler ve tasdiklenmesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Cum Eki 08, 2010 3:44 pm

ya ben sartli kabul belgesi alcam bunun icindemi noter onayi ve apostili gerek ve hangi belgeleri oyle yapsam yeder gecici mevsuniyet belgemle transgrip yeterli olurmu yoksa lise diplomasini oss yerlestirme belgesinidemi yapiyim ben 2 yilik mevsunum yartim lutfen

emilie

Mesaj gönderen emilie » Prş Kas 04, 2010 12:20 pm

Forumun bir yerinde gordum sanki ama emin olamadigim icin tekrar sornak istiyorum. Bizim transkripler okuldan haliyle ingilizce veriliyor,onlarin bir daha Almancaya cevirilme zorunlulugu var mi acaba? Hem vize basvurusu icin hem okul basvurulari icin?? Ingilizce versem problem olur mu?hmmm

lessien

Mesaj gönderen lessien » Prş Kas 04, 2010 12:23 pm

hyr olmaz benimkiler de ingilizceydi.

emilie

Mesaj gönderen emilie » Prş Kas 04, 2010 12:24 pm

[quote]lessien tarafindan yazilan metin:
hyr olmaz benimkiler de ingilizceydi.[/quote]

Cok tesekkur ederim!! =)

lessien

Mesaj gönderen lessien » Prş Kas 04, 2010 12:26 pm

rica ederimB)

emilie

Mesaj gönderen emilie » Pzt Kas 08, 2010 1:51 am

Peki bir sey daha sorsam lutfen cevaplar misiniz?

Bu transkripti (ingilizce olani) master basvurusunda kullanmam icin notere onaylatmam gerekli degil mi? Ve apostilde lazim mi?

Universite diplomamda cevirilip noterden onaylatilacak ve apostil yapilacak....

Benim bu belgeler konusunda kafam karisti acikcasi. (saat gec oldugundan sanirim) Master basvurusu icin okula verilecek belgeler tam olarak hangileri ve hangilerinde noter onayi ve apostilde olmak zorunda??

Bir de bazi yerlerde lise diplomasi denmis. Benim lise diplomam universitemde ve universite o diplomayi bana geri vermez. Zaten sacma geldi bu durum bana.Bu adamlar benim lise diplomami ne yapacak,sadece universite diplomami gotursem yetmez mi acaba??hmmm

battlezone

Mesaj gönderen battlezone » Pzt Kas 08, 2010 6:56 pm

[quote]emilie tarafindan yazilan metin:

Bu transkripti (ingilizce olani) master basvurusunda kullanmam icin notere onaylatmam gerekli degil mi? Ve apostilde lazim mi?

Benim bu belgeler konusunda kafam karisti acikcasi. (saat gec oldugundan sanirim) Master basvurusu icin okula verilecek belgeler tam olarak hangileri ve hangilerinde noter onayi ve apostilde olmak zorunda??

Bir de bazi yerlerde lise diplomasi denmis. Benim lise diplomam universitemde ve universite o diplomayi bana geri vermez. Zaten sacma geldi bu durum bana.Bu adamlar benim lise diplomami ne yapacak,sadece universite diplomami gotursem yetmez mi acaba??hmmm[/quote]

oncelikle ingilizce transkript icin notere onaylatmana gerek yok.dolayisiyla apostilede gerek yok.
hangi belgeler icin tercume hangisi icin noter onayi gerekli bu bilgiler konunun basinda var.ayrica sitede arama yaparak bulabilirsin.
malesef lise diplomani istiyorlar.universitenin ogrenci islerinden dilekce yazacaksin.universiteden mezun oldugun icin universite sana lise diplomani veriyor.(ben boyle yaptim ve aldim)

emilie

Mesaj gönderen emilie » Pzt Kas 08, 2010 8:15 pm

[quote]battlezone tarafindan yazilan metin:

Bir de bazi yerlerde lise diplomasi denmis. Benim lise diplomam universitemde ve universite o diplomayi bana geri vermez. Zaten sacma geldi bu durum bana.Bu adamlar benim lise diplomami ne yapacak,sadece universite diplomami gotursem yetmez mi acaba??hmmm[/quote]

oncelikle ingilizce transkript icin notere onaylatmana gerek yok.dolayisiyla apostilede gerek yok.
hangi belgeler icin tercume hangisi icin noter onayi gerekli bu bilgiler konunun basinda var.ayrica sitede arama yaparak bulabilirsin.
malesef lise diplomani istiyorlar.universitenin ogrenci islerinden dilekce yazacaksin.universiteden mezun oldugun icin universite sana lise diplomani veriyor.(ben boyle yaptim ve aldim)[/quote]

Tesekkurler cevabin icin. Forumu surekli okuma halindeyim zaten. Forumun basinida okudum ama bazi seyler parca parca yazilip cevaplandigindan ve bazi noktalarda eksik kaldigindan,cunku herkes farkli bisi soylemis,tam emin olamadim. Hatta surekli bilgisayara bakmaktan (forum okumaktan) gozlerim yaniyor suan.

Bu arada vukuatli nufus kayit ornegi ve aile ikametgahinin noterden onaylatilmasi gecmisti forumda. Bunlarn okul basvurusuyla ilgisi yok degil mi?... Sadece konsolosluk icin bu?... (Bu almanya basvurulari benim kalan beynimide eritecek bu yakinda... =(( )

battlezone

Mesaj gönderen battlezone » Sal Kas 09, 2010 1:06 pm

[quote]battlezone tarafindan yazilan metin:

malesef lise diplomani istiyorlar.universitenin ogrenci islerinden dilekce yazacaksin.universiteden mezun oldugun icin universite sana lise diplomani veriyor.(ben boyle yaptim ve aldim)[/quote]

Tesekkurler cevabin icin. Forumu surekli okuma halindeyim zaten. Forumun basinida okudum ama bazi seyler parca parca yazilip cevaplandigindan ve bazi noktalarda eksik kaldigindan,cunku herkes farkli bisi soylemis,tam emin olamadim. Hatta surekli bilgisayara bakmaktan (forum okumaktan) gozlerim yaniyor suan.

Bu arada vukuatli nufus kayit ornegi ve aile ikametgahinin noterden onaylatilmasi gecmisti forumda. Bunlarn okul basvurusuyla ilgisi yok degil mi?... Sadece konsolosluk icin bu?... (Bu almanya basvurulari benim kalan beynimide eritecek bu yakinda... =(( )[/quote]

vukuatli nufus kayit ornegi ve aile ikametgahinin noterden onaylatilmasina gerek yok.bu belgeler zaten asillari oldugu icin noterden onay almana gerek yok.
evet nufus kayit ornegi ve aile ikametgahi sadece konsolosluk icin.konu yurtdisinda egitim olunca herkesin arastirmasi gerekiyor.kafana surekli takilan konular oluyor.bunun icinde surekli okumak gerekiyor.:)

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Sal Kas 09, 2010 2:30 pm

peki bu belgelerin yani nufus kayit ornegi ve aile ikametgahi Almanca tercumeleri gerekiyor mu?

battlezone

Mesaj gönderen battlezone » Çrş Kas 10, 2010 6:46 pm

[quote]Wumpus tarafindan yazilan metin:
peki bu belgelerin yani nufus kayit ornegi ve aile ikametgahi Almanca tercumeleri gerekiyor mu?[/quote]
almanca tercumeleri vize basvurusunda gerekiyor.

emilie

Mesaj gönderen emilie » Cum Kas 12, 2010 9:55 pm

Bugun itibariyle noterden onaylanan belgelere 428 TL vererek buyuk bir rekor kirdim. O kadar rica etmeme ragmen acil tercume transkripitmi 2 sayfa yapmasinda dolayi sadece onun onayina 221 TL verdim. 100 lirada ceviri parasi olarak Acil\'e verdim ve 538 TL yi harcayip geldim. :( :@ :zoh
Ingilizce olan transkriptimde,altinda Turkcesi olmasina ragmen,noter onaylamadi ve onuda Almanca tercumeye verdim malesef...

Belgelere renkli fotokopisini cektirip apostil yaptiran arkadaslara cok onemli bir sey sormak istiyorum. Asillarda bir soguk damga basilmasi durumu soz konusu malesef ve renkli fotokopide bu damga belli olmuyor. Renkli fotokopilere Apostil yaptirirken bu soguk damgayi nasil hallettiniz acaba? Apostil yapacak olan teyzelerin bana bu soguk damgayi sormasindan cekiniyorum acikcasi.... Tesekkurler!

emilie

Mesaj gönderen emilie » Cmt Kas 13, 2010 12:33 pm

[quote]ahmetkocaturk tarafindan yazilan metin:
Bugun itibariyle noterden onaylanan belgelere 428 TL vererek buyuk bir rekor kirdim. O kadar rica etmeme ragmen acil tercume transkripitmi 2 sayfa yapmasinda dolayi sadece onun onayina 221 TL verdim. 100 lirada ceviri parasi olarak Acil\'e verdim ve 538 TL yi harcayip geldim. :( :@ :zoh
Ingilizce olan transkriptimde,altinda Turkcesi olmasina ragmen,noter onaylamadi ve onuda Almanca tercumeye verdim malesef...

Belgelere renkli fotokopisini cektirip apostil yaptiran arkadaslara cok onemli bir sey sormak istiyorum. Asillarda bir soguk damga basilmasi durumu soz konusu malesef ve renkli fotokopide bu damga belli olmuyor. Renkli fotokopilere Apostil yaptirirken bu soguk damgayi nasil hallettiniz acaba? Apostil yapacak olan teyzelerin bana bu soguk damgayi sormasindan cekiniyorum acikcasi.... Tesekkurler![/quote]
ingilizce transkript i noterden onaylatmana gerek yoktu[/quote]

Gercekten mi??? :o:zoh Belgelerin hepsi burdan onaylatilacak diye yazildigi icin transkriptimide onaylattim.
Ingilizceyi onaylatmama gerek olmadigi soylenseydi keske... Bazi arkadaslarda ingilizce transkriptin bazi okullar tarafindan kabul edilmedigini soylediler malesef.. Bilseydim hic girismezdim bu ise..

yukaridaki sorumu da biriniz cevaplayabilir mi acaba???

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Prş Ara 16, 2010 1:30 pm

[quote]ahmetkocaturk tarafindan yazilan metin:

Belgelere renkli fotokopisini cektirip apostil yaptiran arkadaslara cok onemli bir sey sormak istiyorum. Asillarda bir soguk damga basilmasi durumu soz konusu malesef ve renkli fotokopide bu damga belli olmuyor. Renkli fotokopilere Apostil yaptirirken bu soguk damgayi nasil hallettiniz acaba? Apostil yapacak olan teyzelerin bana bu soguk damgayi sormasindan cekiniyorum acikcasi.... Tesekkurler![/quote]
ingilizce transkript i noterden onaylatmana gerek yoktu[/quote]

Gercekten mi??? :o:zoh Belgelerin hepsi burdan onaylatilacak diye yazildigi icin transkriptimide onaylattim.
Ingilizceyi onaylatmama gerek olmadigi soylenseydi keske... Bazi arkadaslarda ingilizce transkriptin bazi okullar tarafindan kabul edilmedigini soylediler malesef.. Bilseydim hic girismezdim bu ise..

yukaridaki sorumu da biriniz cevaplayabilir mi acaba???[/quote]

transkript ingilizce almissan okuldan yeterli baska seyler noter onayi almanca tercume falan gerekmiyor. diger belgeler de yeminli tercuman yeterli soguk damga falan bunlarla ugrasma. git basvur :)

Altug

Mesaj gönderen Altug » Pzr Oca 30, 2011 11:25 am

merhabalar. Ben de lise diplomami alip direkt tercumeye ordan noter onayina ve apostil onayina verdim. Ancak bazi yerlerde once diploma fotokopisinin \'ASLI GIBIDIR\' onayini alip sonra tercumeye ardindan notere ve apostile veren arkadaslar duydum. Yaptigim islem yanlis midir? Lutfen yardim edin. Bu sorun kafami cok karistirdi. :S

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Oca 30, 2011 2:15 pm

bende senin gibi yapmistim bi sorun olmadi

Altug

Mesaj gönderen Altug » Pzr Oca 30, 2011 10:16 pm

Anladim cok tesekkurler. Yine de uniye bi mail attim belgenin basvuru icin uygunluguyla ilgili.Yarin gelir cevap.

serkomen

Mesaj gönderen serkomen » Sal Eyl 15, 2015 1:51 pm

Anlasilir ve bire bir tercumeler icin sevdigim bir firma

amy11

Mesaj gönderen amy11 » Sal Eyl 15, 2015 3:58 pm

arkadaslar hangi belgelerin notere onaylatilmasi lazim acaba ? :)