Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IDATA randevu atanma süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
prost1

Re: IDATA randevu atanma süresi

Mesaj gönderen prost1 » Pzr Ağu 13, 2023 10:11 pm

isilwen yazdı: Pzr Ağu 13, 2023 9:30 pm Bildiğim zarar sayılabilecek tek şey internette son zamanlarda yeşil pasaport ile banka hesabı açmada bazen sıkıntı çıktığını okumuştum, ama dediğim gibi doğruluğunu yanlışlığını bilmiyorum. Bunun dışında herhangi bir eksisi ya da artısı olur mu bilmiyorum.
Benim pasaportumun süreti bitecekti onu uzatmak yerine bordo pasaportumu alayım dedim.

Bordo pasaport çıkarttığınızda yeşil pasaportunuzu elinizden almıyorlar. Bu yüzden vizeye bordo pasaport ile başvurup bordo pasaportunuzu teslim etseniz bile yeşil pasaportunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama yine vize beklerken yeşil pasaport ile Almanya'ya gitmek ya da başka ülkelere giriş çıkış yapmak herhangi bir sorun yaratır mı bilemiyorum.
Tamamdır teşekkürler. Yani bordo ile öğrenci vizesi alsam yeşile gerek kalmayacak zaten oradaki oturumum ile diğer ülkelere rahatça gidebiliyoruz diye biliyorum. O zaman fark olmuyorsa bordo almak daha mantıklı olur daha ucuz olduğu için. Banka sorununu da gördüm o yüzden bordo şu an en sorunsuz gibi geldi bana.

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Pzt Ağu 14, 2023 12:55 am

Merhaba lisans için almanyada 3 üniversiteden şartlı kabul aldım. İstanbul beyoğlundan 36F tipi randevu için 30.07.2023 tarihinde başvuru yaptım. Randevu tarihi bekliyorum. Ne kadar sürede randevu atanıyor ortalama, dil okulumuz ekimde başlıyor yetişme ihtimali sizce nedir?? Benimle benzer yolla başvuru yapan var mı? Ben su an a1 aldım a2 sınavına ay başında ve b1 sınavına eylül sonunda gireceğim. Burda iü iktisat bitirmiştim ve bilgisayar mühendsliği yüksek lisans'ta tez dönemindeyim. Ancak oradaki yüksek başvurularıma lisans not ortalamam düşük olduğu ve alan dışı olduğum için hiç kabul gelmedi. Türkiyedeki iş hayatımda developer olarak çalıştım hep. Orada da üniversitelerin bilgisayar mühendisliği bölümlerinden işteki bilgilerimi vs referans gösterdim ve kabul aldım, ösym vs belgem yoktu. Randevu başvurusu yaparken eşimi de eklemiştim, ama onunki sadece dil okulu . Eşim hiçbir sınava girmedi sonuçta dil okulu yapacağım diye, ikimizin başvurusu birlikte olacak, onun da b1 e kadar ilerlemesine gerek var mı ? birimize red verip birimizi geçirirler mi? Bir de bloke hesap durumunda benzer durumu yaşayanlar olduysa eğer ne yaptı?

Bir diğer durum da şu ki iki ayrı bloke hesap da yapabiliriz, ancak biz su an zaten remote çalışıyoruz. Orada da bir süre su anki işlerimize uzaktan devam etmeyi düşünüyoruz. Bloke hesap yerine maaş bordrolarımızı garanti olarak göstermek fark eder mi? Yoksa maaş ve garantörlük durumlarını karıştırmadan direk bloke hesap mı açalım?

zeyd

Mesaj gönderen zeyd » Pzt Ağu 14, 2023 9:03 am

roseangouleme yazdı: Cum Ağu 11, 2023 10:25 pm Hayırlı olsun! Bir tek benimki atanmadı galiba, neden böyle şanssızım anlamadım 😔 30 Mayıs’tı halbuki. Arkadaşımın da 1 Haziran, onun da atanmadı…
Cok tesekkurler! Umarim siz de en kisa zamanda guzel haberler alirsiniz :)

seamoon

Mesaj gönderen seamoon » Pzt Ağu 14, 2023 9:05 am

36F İstanbul 2 Mayıs sonrası ataması olan var mı hiç?

bnrke

Mesaj gönderen bnrke » Pzt Ağu 14, 2023 10:53 am

Temmuz ayından sonra İzmir'de 39f veya 41f için başvuru yapıp randevu tarihi atanan var mı?

Berogitmekistiyor

Mesaj gönderen Berogitmekistiyor » Pzt Ağu 14, 2023 12:05 pm

bnrke yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 10:53 am Temmuz ayından sonra İzmir'de 39f veya 41f için başvuru yapıp randevu tarihi atanan var mı?
Temmuz ayından sonra derken Ağustos diyorsan hayır. Ben 10 temmuzda 41f başvurdum 11 Ağustosta atandı.
Vize türü: 41F
İzmir iData
Randevu talebi: 10.07.2023
Randevu atama: 11.08.2023
Randevu tarihi: 12.09.2023
Dijital iletim: 19.10.2023

alexmikael

Mesaj gönderen alexmikael » Pzt Ağu 14, 2023 12:17 pm

15 Aralık'tan sonra İzmir 36F vizesi ataması yapılan oldu mu?

bnrke

Mesaj gönderen bnrke » Pzt Ağu 14, 2023 12:41 pm

Berogitmekistiyor yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 12:05 pm Temmuz ayından sonra derken Ağustos diyorsan hayır. Ben 10 temmuzda 41f başvurdum 11 Ağustosta atandı.
Aynen temmuzdan ayından itibaren diye kastetmiştim, hangi tarihe randevu verdi? Sağolun

Berogitmekistiyor

Mesaj gönderen Berogitmekistiyor » Pzt Ağu 14, 2023 1:00 pm

bnrke yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 12:41 pm Aynen temmuzdan ayından itibaren diye kastetmiştim, hangi tarihe randevu verdi? Sağolun

Rica ederim, 12 Eylüle verdi. Hep 1 ay 1 gün gidiyor benim 😂 siz ne zaman başvurdunuz?
Vize türü: 41F
İzmir iData
Randevu talebi: 10.07.2023
Randevu atama: 11.08.2023
Randevu tarihi: 12.09.2023
Dijital iletim: 19.10.2023

bnrke

Mesaj gönderen bnrke » Pzt Ağu 14, 2023 2:37 pm

Berogitmekistiyor yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 1:00 pm Rica ederim, 12 Eylüle verdi. Hep 1 ay 1 gün gidiyor benim 😂 siz ne zaman başvurdunuz?
Güzel 😄. 28 temmuzda 39f için başvurdum, tahminimce ekimin ilk günleri görüşmeye gitmiş olurum

Nrg00

Mesaj gönderen Nrg00 » Pzt Ağu 14, 2023 2:55 pm

Arkadaşlar merhaba
Benim bir sorum olacaktı. Ben idata Ankara şubesinden başvuru yaptım.
34 F ulusal vizeye başvurdum, başvuru tarihim 23 haziran 2023, randevu atama 1 ağustos, randevu tarihi: 22 Ağustos.
Biraz durumum karışık. Bir devlet üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışıyorum ve doktora öğrencisiyim aynı zamanda. Görev yaptığım kurum değişmek üzere. Atama işlemlerim henüz bitmedi. Göreve başladıktan sonra yurtdışı görevlendirmemi talep edebileceğim. Yurtdışı görevlendirme belgeme dayanarak vizeye sunmam gereken bir belge var ancak henüz atanmadığım ve yurtdışı izni alamadığım için bu belge vize randevusuna yetişmeyecek. Bu durumda vize randevu tarihimi ertelesem ne kadar süre beklerim? Veya ertelemek yerine randevu tarihinde randevuya gidip belgemin hazırlanma sürecinin devam ettiğini söylesem, belgeyi tamamlamam için bana ek süre verilebilir mi?
Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
İyi günler dilerim.

eyser

Mesaj gönderen eyser » Pzt Ağu 14, 2023 3:08 pm

alexmikael yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 12:17 pm 15 Aralık'tan sonra İzmir 36F vizesi ataması yapılan oldu mu?
1 aylık atama yapılıyor her seferinde şu an yanlış hesaplamadıysam 12 Ocak dahil atama yapmış olması gerekiyor. Ayrıca şu bilgiyi de veriyim geçmiş atama tarihlerine bakacak olursak her ayın 9 ile 13 u arası atama yapıyor ve 1 aylık yapıyor. Randevuyu da bir ay sonrasına veriyor. Haberiniz olsun.

Kullanıcı avatarı
kahnri
İletişim:

Mesaj gönderen kahnri » Pzt Ağu 14, 2023 3:34 pm

eyser yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 3:08 pm 1 aylık atama yapılıyor her seferinde şu an yanlış hesaplamadıysam 12 Ocak dahil atama yapmış olması gerekiyor. Ayrıca şu bilgiyi de veriyim geçmiş atama tarihlerine bakacak olursak her ayın 9 ile 13 u arası atama yapıyor ve 1 aylık yapıyor. Randevuyu da bir ay sonrasına veriyor. Haberiniz olsun.
6 Ağustostan sonra hızlanması bekleniyordu.. bir şey olmadı sanırım
TU Dortmund

idgulis

Mesaj gönderen idgulis » Pzt Ağu 14, 2023 3:59 pm

Nrg00 yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 2:55 pm Arkadaşlar merhaba
Benim bir sorum olacaktı. Ben idata Ankara şubesinden başvuru yaptım.
34 F ulusal vizeye başvurdum, başvuru tarihim 23 haziran 2023, randevu atama 1 ağustos, randevu tarihi: 22 Ağustos.
Biraz durumum karışık. Bir devlet üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışıyorum ve doktora öğrencisiyim aynı zamanda. Görev yaptığım kurum değişmek üzere. Atama işlemlerim henüz bitmedi. Göreve başladıktan sonra yurtdışı görevlendirmemi talep edebileceğim. Yurtdışı görevlendirme belgeme dayanarak vizeye sunmam gereken bir belge var ancak henüz atanmadığım ve yurtdışı izni alamadığım için bu belge vize randevusuna yetişmeyecek. Bu durumda vize randevu tarihimi ertelesem ne kadar süre beklerim? Veya ertelemek yerine randevu tarihinde randevuya gidip belgemin hazırlanma sürecinin devam ettiğini söylesem, belgeyi tamamlamam için bana ek süre verilebilir mi?
Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
İyi günler dilerim.
Genelde randevuyu erteleyince listenin sonuna alınıyorsunuz. Baştan randevu tarihi istemekle aynı şey oluyor. Genel kanı randevuyu ertelemek yerine eksik belge vermenin daha efektif olduğu yönünde, belgeniz eksik olunca konsolosluk sizden eksik belgeyi istiyor, hazır olursa o şekilde tamamlarsınız. Konsolosluk eksik olan belgeyi isteyince ne kadar süre vereceğini bilmiyorum, eğer yine yetişmezse tüm belgeleriniz imha ediliyor ve en baştan başlamanız gerekiyor bildiğim kadarıyla. Vize görüşmenize gittikten hemen sonra yeni bir vize başvurusu oluşturabilirsiniz süreci optimize etmek için.

eyser

Mesaj gönderen eyser » Pzt Ağu 14, 2023 5:08 pm

kahnri yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 3:34 pm 6 Ağustostan sonra hızlanması bekleniyordu.. bir şey olmadı sanırım
yok, ben olduğunu sanmıyorum

Nrg00

Mesaj gönderen Nrg00 » Pzt Ağu 14, 2023 6:04 pm

idgulis yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 3:59 pm Genelde randevuyu erteleyince listenin sonuna alınıyorsunuz. Baştan randevu tarihi istemekle aynı şey oluyor. Genel kanı randevuyu ertelemek yerine eksik belge vermenin daha efektif olduğu yönünde, belgeniz eksik olunca konsolosluk sizden eksik belgeyi istiyor, hazır olursa o şekilde tamamlarsınız. Konsolosluk eksik olan belgeyi isteyince ne kadar süre vereceğini bilmiyorum, eğer yine yetişmezse tüm belgeleriniz imha ediliyor ve en baştan başlamanız gerekiyor bildiğim kadarıyla. Vize görüşmenize gittikten hemen sonra yeni bir vize başvurusu oluşturabilirsiniz süreci optimize etmek için.
Merhaba yanıtınız için çok teşekkür ederim. O zaman vize görüşmesine eksik belge ile gitmek daha mantıklı ve durumu açıklarım diye düşünüyorum.
Atama işlemlerim bitince eksik belgeyi yetiştirebilirim.

roseangouleme

Mesaj gönderen roseangouleme » Pzt Ağu 14, 2023 6:18 pm

eyser yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 3:08 pm 1 aylık atama yapılıyor her seferinde şu an yanlış hesaplamadıysam 12 Ocak dahil atama yapmış olması gerekiyor. Ayrıca şu bilgiyi de veriyim geçmiş atama tarihlerine bakacak olursak her ayın 9 ile 13 u arası atama yapıyor ve 1 aylık yapıyor. Randevuyu da bir ay sonrasına veriyor. Haberiniz olsun.
Allah rızası için şu algoritmayı 23F için çözebilen var mı? İstanbul’da 11 Mayıs’ın atamasının 15 Temmuz haftası yapıldığını biliyorum, geçen hafta da 22-28 Mayıs atandı (hatta belki daha ileri gitmiş de olabilir). Asla bir algoritma oluşturamıyorum, 1 aylık yapılmış olsaydı Mayıs iki aya bölünmezdi gibi geliyor. Mayıs’ın son 3 gününe ve Haziran başına ne zaman geçilecek? Böyle böyle delireceğiz en sonunda…

alexmikael

Mesaj gönderen alexmikael » Pzt Ağu 14, 2023 6:44 pm

Çok teşekkürler bilgilendirme için.

ugurcnoztrk

Mesaj gönderen ugurcnoztrk » Pzt Ağu 14, 2023 6:45 pm

seamoon yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 9:05 am 36F İstanbul 2 Mayıs sonrası ataması olan var mı hiç?
var mi arkadaslar bir gelisme bayadir atama yapmadilar

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Ağu 14, 2023 9:10 pm

ugurcnoztrk yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 6:45 pm var mi arkadaslar bir gelisme bayadir atama yapmadilar
Buralarda bir yerlerde okuduğum kadarıyla genelde her ayın 3. veya 4. haftası yapılıyor diye biliyorum ama bakalım. Umarım herkesin ataması en kısa sürede yapılır
Stuttgart/Baden-Württemberg