Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiye'de öğrenciyken Almanya'da üni'ye başvurmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Türkiye'de öğrenciyken Almanya'da üni'ye başvurmak

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzr Ağu 13, 2023 11:25 am

Merhabalar. Uni Bremen'e başvurmak istiyorum, lisans için başvuru sürecine hakimim ve süreci takip ediyorum fakat şöyle bir problemim var:

Halihazırda bir üniversiteye kayıtlıyım, sadece 1 dersim kaldı ve bu uzaktan verebileceğim bir yaz dönemi dersi. Bremen'de 2. üniversitemi okumak istiyorum ve mümkünse 1 sene daha beklemeden gitmek istiyorum. Uni Bremen'in sitesinde aynı anda 2 üniversitede kayıtlı olunamayacağı yazıyor. Bu durum Almanya dışındaki üniversiteler için de geçerli mi? Uni-assist'te başvuru esnasında "tamamlamamış olsanız bile aldığınız tüm eğitimleri belirtin" diyor. Üniversitenin kendi başvuru portalında da bunun altını çiziyor. Saklayıp başvurmayı düşündüm fakat yalan dolanla iş yapmak istemiyorum açıkçası. Nasıl bir yol izlenebilir? Bilgisi olanlar yardım edebilirse sevinirim, teşekkürler.
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24

itsemin53

Re: Türkiye'de öğrenciyken Almanya'da üni'ye başvurmak

Mesaj gönderen itsemin53 » Pzr Ağu 13, 2023 11:43 am

Bremenin kayıtlı bir öğrencisi olarak yazıyorum, Bremen yurt dışındaki üniversiten ile ilgilenmiyor. Ben şuan Türkiyede de öğrenciyim, orda da. Yani bununla ilgisi yok. Ama vize sürecinde sıkıntı olur, 1 dersin kalmış ver öyle gel derler.

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Re: Türkiye'de öğrenciyken Almanya'da üni'ye başvurmak

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzt Ağu 21, 2023 1:42 pm

itsemin53 yazdı: Pzr Ağu 13, 2023 11:43 am Bremenin kayıtlı bir öğrencisi olarak yazıyorum, Bremen yurt dışındaki üniversiten ile ilgilenmiyor. Ben şuan Türkiyede de öğrenciyim, orda da. Yani bununla ilgisi yok. Ama vize sürecinde sıkıntı olur, 1 dersin kalmış ver öyle gel derler.
Cevabınız için teşekkürler, bildirim gelmemiş, geç yazıyorum...

Başvuru sırasında gerekli belgeler için uni-assist'te "grades of all studies undertaken" diyor. Buna mevcut üniversitem de dahil midir öyleyse?
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24