Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

türkiyede yatay geçişten sonra almanyada okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
landau

türkiyede yatay geçişten sonra almanyada okumak

Mesaj gönderen landau » Sal Ağu 08, 2023 2:00 pm

Merhaba arkadaşlar ben 2019 yılında yksde 10k sıralama yapıp sayısal bir bölüme yerleştim okulun bitmesine 2 yıl varken yatay geçişle taü bilgisayar mühendisliğine geçip dil öğrendikten sonra testdafla almanyada informatik okumak istiyorum. Şimdi benim 2 sorum var :

1) Yks ile yerleştiğiniz bölüme bakıyorlarmış, o halde benim 2019da yerleştiğim bölüme mi bakılır yoksa şimdi yatay geçiş yapacağım bölüme mi bakarlar.

2) 2019daki sonucum hala iş görür mü?

Yatay geçişlerin bitmesine çok az kaldı. Fikri olanlar cevap verebilirse çok iyi olur. Şimdiden çok teşekkürler.

emirogan9

Re: türkiyede yatay geçişten sonra almanyada okumak

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal Ağu 08, 2023 2:17 pm

landau yazdı: Sal Ağu 08, 2023 2:00 pm Merhaba arkadaşlar ben 2019 yılında yksde 10k sıralama yapıp sayısal bir bölüme yerleştim okulun bitmesine 2 yıl varken yatay geçişle taü bilgisayar mühendisliğine geçip dil öğrendikten sonra testdafla almanyada informatik okumak istiyorum. Şimdi benim 2 sorum var :

1) Yks ile yerleştiğiniz bölüme bakıyorlarmış, o halde benim 2019da yerleştiğim bölüme mi bakılır yoksa şimdi yatay geçiş yapacağım bölüme mi bakarlar.

2) 2019daki sonucum hala iş görür mü?

Yatay geçişlerin bitmesine çok az kaldı. Fikri olanlar cevap verebilirse çok iyi olur. Şimdiden çok teşekkürler.
2019'daki belgeniz iş görecektir ancak birinci sorunuz ile ilgili bilgim yok maalesef.
Stuttgart/Baden-Württemberg

landau

Mesaj gönderen landau » Sal Ağu 08, 2023 7:59 pm

Aklım çok karışınca bir danışmanlık şirketi ile konuştum kadın 2019daki sınavın seneye artık çok eskiyeceğini ,genelde 3 seneden eski yks sonuçlarının başvurularda sıkıntılı olduğunu ve benim yaşımın(22) vizede sorun çıkaracağını söyledi. Ayrıca yks yerleştirme kağıdına bakıldığını, yatay geçişle geçtiğim bölüme bakılmadığını söyledi. Umutlarıma ciddi bir zarar verdi bu konuşma. Fikir verebilecek varsa çok yardımcı olur. Teşekkürler

landau

Mesaj gönderen landau » Sal Ağu 08, 2023 8:00 pm

emirogan9 yazdı: Sal Ağu 08, 2023 2:17 pm 2019'daki belgeniz iş görecektir ancak birinci sorunuz ile ilgili bilgim yok maalesef.
teşekkürler hocam yukarıda yazdım danışmanın dediğini. Gerçi bunlara güvenilir mi bilmiyorum.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal Ağu 08, 2023 8:02 pm

landau yazdı: Sal Ağu 08, 2023 8:00 pm teşekkürler hocam yukarıda yazdım danışmanın dediğini. Gerçi bunlara güvenilir mi bilmiyorum.
yine de umudunuzu kaybetmeyin derim zira 10 senelik yerleşti belgesiyle bile kabul alan insanlar var aklınızda bulunsun. Vize almanın yolu karşı tarafı cidden okuyacağınıza ikna etmek :)
Stuttgart/Baden-Württemberg

landau

Mesaj gönderen landau » Çrş Ağu 09, 2023 1:57 pm

Ben almanyaya gitme motivasyonu ile Türk alman üniversitesine yatay geçiş yapacaktım. Şimdi işlerin böyle olduğunu öğrenince çok kafam karıştı ne yapsam bilemiyorum.

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzr Ağu 13, 2023 10:45 am

landau yazdı: Sal Ağu 08, 2023 7:59 pm Aklım çok karışınca bir danışmanlık şirketi ile konuştum kadın 2019daki sınavın seneye artık çok eskiyeceğini ,genelde 3 seneden eski yks sonuçlarının başvurularda sıkıntılı olduğunu ve benim yaşımın(22) vizede sorun çıkaracağını söyledi. Ayrıca yks yerleştirme kağıdına bakıldığını, yatay geçişle geçtiğim bölüme bakılmadığını söyledi. Umutlarıma ciddi bir zarar verdi bu konuşma. Fikir verebilecek varsa çok yardımcı olur. Teşekkürler
22 yaş niye sıkıntı olsunmuş vizede? 3 seneden eski olanlar sıkıntılı bilmem ne gibi bir şey olsaydı adamlar 1998'den itibaren her sistem değişikliği için ayrı ayrı kriterler belirlemezdi anabin'de diye düşünüyorum. Okuldan kabul alındıktan sonra, vize evraklarınız da tam ise neden reddedilesiniz ki? Bence bazı danışmanlık firmaları reddedilme durumunun yolunu yapıyorlar, red gelirse de zaten ön ödemelerini alıp yollarına bakıyorlar.

Benim de muğlak bir durumum vardı, bir danışmanlık firmasına sordum, sorun olmayacağını söylediler, dedim tam ücret iadesi yapıyor musunuz bu durumdan dolayı red gelirse, ön ödemenin iadesi olmaz cevabını aldım. Arkasında durmayacaksan o bilginin ne anladım o işten.

Denemekte fayda var. Başvuracağınız üniversite uni-assist ile çalışıyorsa uni-assist'i iyice kurcalayın, olmadı Kontakt'tan mesaj gönderin. Uni-assist ile çalışmıyorlarsa direkt üniversiteye sorun. En doğru bilgiyi onlar verirler. Fakat kanaatimce eğer yatay geçiş ile bir bölüme geçtiyseniz, üniversite giriş belgeniz+not transkriptiniz ile istediğiniz yere yerleşebilirsiniz.
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24

landau

Mesaj gönderen landau » Çrş Ağu 16, 2023 8:01 pm

Cevap için çok teşekkürler hocam. Başka bir yer daha 3 sene geçerlilik olayından bahsetti. Seneye testdaf alıp yksye girip mühendisliğe yerleşip öyle başvurayım diyorum ama böyle de bir sonraki başvuruya uzuyor süreç. Çünkü yerleştirme sonuçları ağustosta açıklanıyor ama alman üniversitelerine başvurular genelde 15 temmuz gibi bitiyor.