Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Ağu 10, 2023 1:20 pm

dimples yazdı: Çrş Ağu 09, 2023 6:21 pm Merhabalar,
Expatrio’ya para transferi yapacağım burdaki euro hesabımdan. No5 belgesinde alıcı adı soyadı kısmında benim adım soyadım yazıyor (Recipient First Name ve Last Name olarak). Fakat bankadan swift yaparken Iban girdiğimde alıcı banka adı kısmında zaten bankanın adı çıkıyor. Alıcı adı soyadı kısmına ne yazmak gerekiyor yardımcı olabilecek biri var mı? Tekrar bankanın adını mı yazacağım? Kendi adınız soyadınızı yazmalısınız gibi bir şeyler gördüm ama garip geldi.
05 dosyasında belirtildiği gibi kendi adınızı soyadınızı yazmalısınız.
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

beyzadnmz

Mesaj gönderen beyzadnmz » Prş Ağu 10, 2023 5:28 pm

Merhaba, ben Expatrio ödememi gerçekleştirdim fakat kendi hesabım (yoktu çünkü) üzerinden değil anneannemin hesabından. Recipient details kısmında da adım ve Almanya’daki olacak yurt adresim yazmıyor ama dekontta açıklamaya referans numaramı yazmıştım.Para transferi tamamlanmış fakat hala Expatrio onaylamadı. Yanlış mı oldu sizce transfer? Haftaya salı günü vize görüşmem var nolur yardımcı olun.

beyzadnmz

Mesaj gönderen beyzadnmz » Cum Ağu 11, 2023 1:41 pm

Merhaba,
4 iş günü geçmesine rağmen benim de param hala geçmedi hesabıma. Salı günü vize görüşmem var ve bu yavaşlıkla yetişmeyebilir. Sizin vize görüşmeniz için sıkıntı çıktı mı? Ne dediler, ne yaptınız, süreç nasıl ilerledi? Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
Teşekkürler :)
balirem yazdı: Cum Tem 28, 2023 9:34 am Merhaba, expatrio ile para transferi işlemimi halledeceğim. İki tane sorum var:
1) 05 Nolu belge de alıcı banka Almanya olarak gözüküyor. İzlediğim expatrionun videolarında Fransa olacağından bahsedilmiş. Güncelleme geldiği için sonradan Almanya olarak mı değiştirildi?
2) Vize görüsmem cok yakında ve muhtemelen 06 nolu belgeyi yetiştiremeyeceğim. 05 Nolu belgeyi göstererek eksik belge talebi oluşturabilir miyim?

pambeesly

Mesaj gönderen pambeesly » Cum Ağu 11, 2023 2:27 pm

rvydydn yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 8:20 pm merhaba, wise geri açıldı. ziraatten gönderdiğimde ise 13 euro ziraat yaklaşık 15-20 euro da muhabir banka kesti gönderdiğim tutar da 4500 euro civarıydı
Merhaba ben de ziraatten göndereceğim. 2 seferde mi gönderdiniz? İşlem limiti varmış sınıf 6.250 dolar diyor. Bir de 11.417 euro çıkarttı expatrio bana 05 nolu belgede. muhabir banka kesintisi dahil mi buna? Ben 11.500 olarak yatırdım bankaya. Bir de kaç günde geçti? Ek olarak açıklama kısımlarına neler yazdınız. Para transfer sebebini seçme kısmında falan kafam karıştı🥲

balirem

Mesaj gönderen balirem » Cum Ağu 11, 2023 9:21 pm

beyzadnmz yazdı: Cum Ağu 11, 2023 1:41 pm Merhaba,
4 iş günü geçmesine rağmen benim de param hala geçmedi hesabıma. Salı günü vize görüşmem var ve bu yavaşlıkla yetişmeyebilir. Sizin vize görüşmeniz için sıkıntı çıktı mı? Ne dediler, ne yaptınız, süreç nasıl ilerledi? Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
Teşekkürler :)
Ben garantör ile devam etmeye karar verdim ve o da yetismedi vize görüşmesine. Vizede durumu açıkladım. Eksik belge olarak tam yedi gün sonra tarafıma mail gönderdiler. Bir ay eksik belgeyi teslim etmek için süre verdiler. Siz de işlemde olduğunuzu açıklarsanız bir sorun olmaz eksik belge maili ile durumu çözersiniz

pambeesly

Mesaj gönderen pambeesly » Cum Ağu 11, 2023 9:41 pm

balirem yazdı: Cum Ağu 11, 2023 9:21 pm Ben garantör ile devam etmeye karar verdim ve o da yetismedi vize görüşmesine. Vizede durumu açıkladım. Eksik belge olarak tam yedi gün sonra tarafıma mail gönderdiler. Bir ay eksik belgeyi teslim etmek için süre verdiler. Siz de işlemde olduğunuzu açıklarsanız bir sorun olmaz eksik belge maili ile durumu çözersiniz
Merhaba idatanın sayfasında eksik belgeler için 2 gün süre tanımlandığı yazıyor. Size nasıl 1 ay süre verildi. Ben de aynı durumdayıö garantör belgesi bekliyorum.

idgulis

Mesaj gönderen idgulis » Cum Ağu 11, 2023 9:58 pm

Kolay gelsin.

ExpatrioTR adlı telegram grubunda adminleriniz power trip yaşıyorlar sanırım soru sordum diye banlandım daha sonra da özelden "Bak dalgana" şeklinde bir talimat aldım. Bu grup resmi hesabınız ise bir el atın isterseniz, değilse de kendilerini resmi yardım şeklinde tanıtmalarının önüne geçmenizi öneririm. Gerçi buradaki hesap da resmi değil sanırım. Bu telegram grubuyla iletişime geçeceklere dikkatli olmalarını öneririm, adminlerin genel olarak derdi refli link vererek para kırmak gibi duruyor daha çok.

beyzadnmz

Mesaj gönderen beyzadnmz » Cmt Ağu 12, 2023 1:44 am

Öncelikle cevabınız için teşekkürler :) Benim 4 Eylül'de okulum açılıyor. Toplamda 2 haftam var vizemin elime ulaşması için. Hemen teslim ettiğimiz gibi işleme almıyorlar mı eksik evrağı veya illa mail mi gelmesi gerekiyor, elden teslim olmuyor mu? Kendimiz evrağı geldiği gibi ulaştıramıyor muyuz yani?
balirem yazdı: Cum Ağu 11, 2023 9:21 pm Ben garantör ile devam etmeye karar verdim ve o da yetismedi vize görüşmesine. Vizede durumu açıkladım. Eksik belge olarak tam yedi gün sonra tarafıma mail gönderdiler. Bir ay eksik belgeyi teslim etmek için süre verdiler. Siz de işlemde olduğunuzu açıklarsanız bir sorun olmaz eksik belge maili ile durumu çözersiniz

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Cmt Ağu 12, 2023 10:53 am

41F için expatriodan value package ile aldığım TK genel sağlık + Dr Walter 6 aylık vize için yeterli midir? Yoksa ekstra seyahat sağlık sigortası yaptırmam gerekiyor mu?

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Pzr Ağu 13, 2023 1:20 pm

mtakg yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 10:53 am 41F için expatriodan value package ile aldığım TK genel sağlık + Dr Walter 6 aylık vize için yeterli midir? Yoksa ekstra seyahat sağlık sigortası yaptırmam gerekiyor mu?
Merhaba 6 aylık dr Walter yeterli oluyor vize başvurusu için

outofblue

Mesaj gönderen outofblue » Pzt Ağu 14, 2023 9:08 am

Arkadaşlar selamlar. Ziraat ile Expartio hesabına para kaç iş günü içinde geçiyor bir bilgisi olan var mı ? Ya da sorun yaşayan ? Nelere dikkat etmek gerekli ? Ben 6k Tr'Den kendi hesabımdan ben, kalanını da Almanya'daki bir hesaptan tanıdığım gönderecek. 2 hafta kaldı vize randevuma. Kabul yazısı bekliyorum hala. Ret yazısı gelirse zaten iptal edecğeim her şeyi sorun çözülmüş olacak :D Ama kabul maili gelirse kısa sürede halletmem gerekecek her şeyi. Bir tık gerginim açıkçası.

outofblue

Mesaj gönderen outofblue » Pzt Ağu 14, 2023 9:16 am

rvydydn yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 8:20 pm merhaba, wise geri açıldı. ziraatten gönderdiğimde ise 13 euro ziraat yaklaşık 15-20 euro da muhabir banka kesti gönderdiğim tutar da 4500 euro civarıydı
Merhabalar,

Ben de ziraatten göndereceğim. Sormak isteğim birkaç soru var. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Kaç iş günü içinde geçti paranız ? Euro hesabını mı kullandınız yani euro olarak mı transfer ettiniz ? Burada bazı arkadaşlar TL üzerinden gönderin vs yazmışlar, kafam karıştı biraz. Ayrıca direkt Expartio hesabına mı gidiyor para yoksa aracı başka hesabı mı gönderiliyor ? Şimdiden çok teşekkür ederim.

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Pzt Ağu 14, 2023 9:19 am

outofblue yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 9:16 am Merhabalar,

Ben de ziraatten göndereceğim. Sormak isteğim birkaç soru var. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Kaç iş günü içinde geçti paranız ? Euro hesabını mı kullandınız yani euro olarak mı transfer ettiniz ? Burada bazı arkadaşlar TL üzerinden gönderin vs yazmışlar, kafam karıştı biraz. Ayrıca direkt Expartio hesabına mı gidiyor para yoksa aracı başka hesabı mı gönderiliyor ? Şimdiden çok teşekkür ederim.
hepinize tavsiye, yapı kredi global fast ile gönderin hem çok az para kesiyor hem anında açılıyor expatrio

outofblue

Mesaj gönderen outofblue » Pzt Ağu 14, 2023 10:38 am

itsemin53 yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 9:19 am hepinize tavsiye, yapı kredi global fast ile gönderin hem çok az para kesiyor hem anında açılıyor expatrio
Mesajınız için çok teşekkür ederim. Euro olarak mı gönderdiniz peki yoksa TL mi ? Ne kadar paraya ne kadar kesti acaba ? Bir de kaç işgünü içinde geçti paranız ?

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Pzt Ağu 14, 2023 10:45 am

outofblue yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 10:38 am Mesajınız için çok teşekkür ederim. Euro olarak mı gönderdiniz peki yoksa TL mi ? Ne kadar paraya ne kadar kesti acaba ? Bir de kaç işgünü içinde geçti paranız ?
euro olarak gönderdim döviz hesabıyla, kaç kestiğini hatırlamıyorum ama kefilim %100 bütün yöntemlerden daha az kesiyor ve daha çabuk gönderiyor. Global Fast seçeneğini seçin ama dikkat edin.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Ağu 16, 2023 11:10 am

beyzadnmz yazdı: Prş Ağu 10, 2023 5:28 pm Merhaba, ben Expatrio ödememi gerçekleştirdim fakat kendi hesabım (yoktu çünkü) üzerinden değil anneannemin hesabından. Recipient details kısmında da adım ve Almanya’daki olacak yurt adresim yazmıyor ama dekontta açıklamaya referans numaramı yazmıştım.Para transferi tamamlanmış fakat hala Expatrio onaylamadı. Yanlış mı oldu sizce transfer? Haftaya salı günü vize görüşmem var nolur yardımcı olun.
Merhaba, yanlış yapmış olduğunuz bir şey yok. Paranız hesaba geçecektir.
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

spacefire

Mesaj gönderen spacefire » Prş Ağu 17, 2023 3:27 pm

Merhabalar,

Expatrio üzerinden TKya başvuru yaptım ama merak ettiğim acaba okuluma enrollment için digital olarak göndermiş mıdır sigortamı. Bu dönem LMUda okumaya başlayacağım enrollment aşaması için digital confirmation lazım diyordu

Teşekkürler

kardeleno

Mesaj gönderen kardeleno » Cum Ağu 18, 2023 8:01 am

itsemin53 yazdı: Pzt Ağu 14, 2023 10:45 am euro olarak gönderdim döviz hesabıyla, kaç kestiğini hatırlamıyorum ama kefilim %100 bütün yöntemlerden daha az kesiyor ve daha çabuk gönderiyor. Global Fast seçeneğini seçin ama dikkat edin.
YK Global Fast göndermenin en hızlı ve az masraflı yol olduğunu söylemişsiniz, dikkat etmemiz gereken kısım nedir?

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Cum Ağu 18, 2023 9:36 am

kardeleno yazdı: Cum Ağu 18, 2023 8:01 am YK Global Fast göndermenin en hızlı ve az masraflı yol olduğunu söylemişsiniz, dikkat etmemiz gereken kısım nedir?
direkt döviz hesabına eft yapmayın yani Global fast diye bir özellik var onu seçin, onu seçerken dikkat edin demek istedim:)))

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Cum Ağu 18, 2023 11:07 am

Banka hesabımızı expatrioya bağladıktan sonra bloke hesabın ilk ödemesi kaç gün içinde hesaba yatıyor?