Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dogaozkan

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen dogaozkan » Prş Ağu 10, 2023 4:37 pm

rfgrcy yazdı: Prş Ağu 10, 2023 4:06 pm Bende aynı seylerden red aldım kabul belgemi kabul belgesi değil demişler ama aynı evrakla vize alıp giden 2 arkadaşım var forumda Almanya'ya şansla gitmiş 1-2 kişi var her vize konusuna damlayip memurları aklamaya çalışıyor Türkiye'de Ardahan'da Kars'ta barajı geçip girdikleri bölümlerden mezun olan tipler bunlar
Red aldıktan sonra ne yaptınız tekrar başvurdunuz mu acaba? Veya ne yapmayı planlıyorsunuz?

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Prş Ağu 10, 2023 4:40 pm

rfgrcy yazdı: Prş Ağu 10, 2023 4:06 pm Bende aynı seylerden red aldım kabul belgemi kabul belgesi değil demişler ama aynı evrakla vize alıp giden 2 arkadaşım var forumda Almanya'ya şansla gitmiş 1-2 kişi var her vize konusuna damlayip memurları aklamaya çalışıyor Türkiye'de Ardahan'da Kars'ta barajı geçip girdikleri bölümlerden mezun olan tipler bunlar
O lafı bana attığını biliyorum. Kars Ardahan dediğin bölümü İstanbul'da tam burslu okudum. Liseyi de 470 puan ile kazandım. 30k TM sıralamam vardı. Bence tanımadığın insanlara laf çakmaya çalışma. Bunu kişisel konulara da çekme. Bu nasıl bir kıskançlık, nasıl bir çekememe. İnsanların aldığı vizeyi kıskanıyorsun aga psikolojin aşırı kötü durumda olmalı

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Prş Ağu 10, 2023 4:42 pm

dogaozkan yazdı: Prş Ağu 10, 2023 4:37 pm Red aldıktan sonra ne yaptınız tekrar başvurdunuz mu acaba? Veya ne yapmayı planlıyorsunuz?
Kanka adamın söylediği 5 şeyin 4'ü yalan ya da yanlış. Vize reddinin vize memuruyla alakası yok bile. Adam Üni bitince 5 sene ara vermiş, sonra almanca bile öğrenmeden 36F ye başvurmuş. Konsolosluk da bunun belgelerini almanyaya göndermeden reddetmiş. Hem 5 sene ara veriyorsun, o arada hiç bir şey yapmıyorsun almancaya dair, üstüne bir de o şekilde vizeye girip vize bekliyorsun. Verdiği infoların hiç bir değeri yok

Senin konuna gelirsek, forumda da yazılıp çiziliyor sürekli. Sıfır almanca ile bölüme kabul alsanız bile vizeden yüksek ihtimalle red yiyorsunuz. O arkadaş ile aynı durumdasınız muhtemelen
En son aozkan09 tarafından Prş Ağu 10, 2023 4:44 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Ağu 10, 2023 4:42 pm

rfgrcy yazdı: Prş Ağu 10, 2023 4:07 pm Ankara'da girdiysen geçmiş olsun o kadın gülüp gülüp reddi çakıyor evraklarin Almanya'ya gitmeden red gelirse şaşırma gerçi senin 41f mis biz 36fdik
Kusura bakma da insanları endişelendirip yanıltmaktan başka bir şey yapmıyorsun. Sırf sen sıfır almancayla görüşmeye girip üstüne bir de ret yedin diye herkese aynı muameleyi yapacaklar diye bir şey yok. Etrafında senin gibi birkaç kişi görüşmeye girip vize aldı diye benzer durumda olan herkes garanti vize almıyor. Yüzlerce insan vize alıyor hepsini de forumda okuyoruz. Kabahati konsoloslukta veya başka yerlerde aramayın lütfen :roll:
Stuttgart/Baden-Württemberg

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Prş Ağu 10, 2023 4:44 pm

emirogan9 yazdı: Prş Ağu 10, 2023 4:42 pm Kusura bakma da insanları endişelendirip yanıltmaktan başka bir şey yapmıyorsun. Sırf sen sıfır almancayla görüşmeye girip üstüne bir de ret yedin diye herkese aynı muameleyi yapacaklar diye bir şey yok. Etrafında senin gibi birkaç kişi görüşmeye girip vize aldı diye benzer durumda olan herkes garanti vize almıyor. Yüzlerce insan vize alıyor hepsini de forumda okuyoruz. Kabahati konsoloslukta veya başka yerlerde aramayın lütfen :roll:
Adam gelmiş bir de klasik Türk kafası "Okuduğun bölüme bak sana bile vize veriyorlar bana neden vermiyorlar" diye ağlıyor :D

YavuzAkbay

Mesaj gönderen YavuzAkbay » Prş Ağu 10, 2023 4:55 pm

aozkan09 yazdı: Prş Ağu 10, 2023 4:42 pm Kanka adamın söylediği 5 şeyin 4'ü yalan ya da yanlış. Vize reddinin vize memuruyla alakası yok bile. Adam Üni bitince 5 sene ara vermiş, sonra almanca bile öğrenmeden 36F ye başvurmuş. Konsolosluk da bunun belgelerini almanyaya göndermeden reddetmiş. Hem 5 sene ara veriyorsun, o arada hiç bir şey yapmıyorsun almancaya dair, üstüne bir de o şekilde vizeye girip vize bekliyorsun. Verdiği infoların hiç bir değeri yok

Senin konuna gelirsek, forumda da yazılıp çiziliyor sürekli. Sıfır almanca ile bölüme kabul alsanız bile vizeden yüksek ihtimalle red yiyorsunuz. O arkadaş ile aynı durumdasınız muhtemelen
Merhaba, sifir almanca ile red yiyorsunuz demissin de benim bolumum ingilizce ve ingilizce yeterlilik belgemi de basvurumda verdim C1 olarak beni de reddedebilirler mi?
İstanbul İData
41F
Belge Teslim: 10 Ağustos
Osnabrück

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Prş Ağu 10, 2023 4:57 pm

YavuzAkbay yazdı: Prş Ağu 10, 2023 4:55 pm Merhaba, sifir almanca ile red yiyorsunuz demissin de benim bolumum ingilizce ve ingilizce yeterlilik belgemi de basvurumda verdim C1 olarak beni de reddedebilirler mi?
O konuda yorum yapamam. İngilizce bölümler için herhangi bir bilgim yok süreçle ilgili. Zaten kimse kesin red yersiniz veya kesin kabul alırsınız diyemez. Sadece genel bilgiler bunlar.

nachtigal

Mesaj gönderen nachtigal » Prş Ağu 10, 2023 5:21 pm

pancar yazdı: Cmt Ağu 05, 2023 10:09 am 4 ay sonunda vizemi aldım. 1 Senelik vermişler.

41F - İstanbul Gayrettepe Ofisi
------------------------------
7 Nisan - Başvuru
25 mayıs - Randevu Ataması
4 Temmuz - Randevu Tarihi
4 Ağustos - Kargo mesajı
5 ağustos - Kargo şubesinden Pasaportumu teslim aldım.
Ben de 24 temmuzda 41F Gayrettepe'de vize randevusuna girdim de aklıma takılan bir soru var. Konsolosluk size evraklarınızın yabancılar dairesine gönderildiğine dair bir mail attı mı? Bana 2 haftadır herhangi bir mail gelmedi de o yüzden merak ediyorum

zerenimou

Mesaj gönderen zerenimou » Prş Ağu 10, 2023 5:21 pm

zerenimou yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 2:52 pm Merhaba bugün vize görüşmem vardı 36f yeni çıktım. Neredeyse hiç soru sorulmadı. Sadece bir eksik olursa aranacağım söylendi. Akrabam var mı diye sordu görevli almanyada yok dedim. Bir de ben A1 ile şartlı kabul almıştım. Önce dil kursuna gideceğim üniversite bünyesinde sonra lisans bölümüme başlayacağım. Bana görevli ne zaman A2 olursunuz dedi. Ben de bilmiyorum sene sonu olmadan olmuş olurum zaten okulum bana başvururken A1 yeterli dediği için böyle aldığımı belirttim. B2 sertifikalı ingilizcem de var zaten evrakları ve soruları İngilizce doldurdum. O da ingilizce seviyemin iyi olduğunu duyunca iyi dedi ama A1 sorun yaratabilir dedi. Biraz moralim bozuldu ama böyle vizesi çıkanlar da varmış umarım sıkıntı olmaz. Orijinal belgelerime de sadece baktı ve sadece Goethe A1 sertifikamı aldılar. AT11 imi falan almadılar. Benim tecrübe bu kadardı hiç sohbet falan etmedik yani bir ben mi böyle oldum herkesle konuşulmuş çünkü :/
3 temmuzda başvurmuştum 17 temmuzda atandı randevum 7 ağustos görüşmem vardı. Vizem geri gelince güncelleyeceğim. Herkese başarılar.
arkadaslar az önce kargoya verilmiş diye sms aldım galiba red geldi çünkü 3 gün oldu. Bu kadar hızlı red vermelerine dahi sasirdim. Her seyim de tamdı oysaki :/ artık gelince görücez sonucu

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Ağu 10, 2023 5:36 pm

zerenimou yazdı: Prş Ağu 10, 2023 5:21 pm arkadaslar az önce kargoya verilmiş diye sms aldım galiba red geldi çünkü 3 gün oldu. Bu kadar hızlı red vermelerine dahi sasirdim. Her seyim de tamdı oysaki :/ artık gelince görücez sonucu
Eğer ret gelirse geçmiş olsun öncelikle. Sanırım bu noktada almancanızı geliştirmekten başka çare kalmıyor. En azından B1 seviyesine gelmek işleri hayli kolaylaştırıyor.

zerenimou

Mesaj gönderen zerenimou » Prş Ağu 10, 2023 5:42 pm

emirogan9 yazdı: Prş Ağu 10, 2023 5:36 pm Eğer ret gelirse geçmiş olsun öncelikle. Sanırım bu noktada almancanızı geliştirmekten başka çare kalmıyor. En azından B1 seviyesine gelmek işleri hayli kolaylaştırıyor.
yine de çok saçma çünkü ben hacettepede zaten almanca okuyordum daha bu sene hazırılığı bitirdim gayet yüksek bir not ile. Bunu da belirttim. Sebep buysa daha da saçma zaten oraya da almanca öğrenmeye gidiyorum okulum bu sekil yeter dedi b1 istemediler saçmasapan isler

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Prş Ağu 10, 2023 5:42 pm

36F ANKARA
05.07.2023 ilk başvurusu
17.07.2023 tarih atanma
09.08.2023 vize görüşmesi.
Bütün belgelerim tamdı, B2.2 (TestDaf 3/4/3/4) ile bremen üniversitesi için başvurdum. 3 aylık C1 kursu + Testdaf hazırlık kursu + testdaf ücreti yatırıp gittim. Okula kaydımı yaptırdım parasını da ödedim Semesterticket vs elime bile geldi hatta. Önceden 5. sınıftan 9.sınıfa kadar ailemin işi sebebiyle Almanyada yaşadım okula gittim, karnelerimi ve eski oturum kartlarımı da yanımda götürdüm. Vize başvurusu esnasında, gerek belgeleri düzenleyen kadın, gerek vize görüşmesi yaptığım görevli nazikti. Önceden okuduğumu söylediğimde karnemi gördüğünde “sehr schön” dedi. Nerde kalacaksın dedi babam ev alacak 1+1 dedim bunlar da başvuru belgeleri evlere ve yurtlara dedim.Bir “Sehr schön” daha geldi. Bir kaç küçük soru daha sordu, sonrasında 10 soruluk bir kağıt verdi, hepsini Almanca uzun (gerektiği kadar, abartı değil) cevapladım. Almancan çok güzelmiş dedi, teşekkür ettim. En son giderken 30 ekimde başlıyor kursun o zaman gideceksin değil mi dedi, evet dedim. Bu arada sehr schön dediği her şeyi kırmızı bi kalemle not etti. Sonrasında teşekkür ettim ve nazikçe ayrıldım. Benim için uzun ve yorucu bir süreçti, elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Gerisi Tevekkül. Umarım ben dahil her başvuran olumlu sonuç alır, herkese başarılar diliyorum.

zerenimou

Mesaj gönderen zerenimou » Prş Ağu 10, 2023 5:47 pm

itsemin53 yazdı: Prş Ağu 10, 2023 5:42 pm 36F ANKARA
05.07.2023 ilk başvurusu
17.07.2023 tarih atanma
09.08.2023 vize görüşmesi.
Bütün belgelerim tamdı, B2.2 (TestDaf 3/4/3/4) ile bremen üniversitesi için başvurdum. 3 aylık C1 kursu + Testdaf hazırlık kursu + testdaf ücreti yatırıp gittim. Okula kaydımı yaptırdım parasını da ödedim Semesterticket vs elime bile geldi hatta. Önceden 5. sınıftan 9.sınıfa kadar ailemin işi sebebiyle Almanyada yaşadım okula gittim, karnelerimi ve eski oturum kartlarımı da yanımda götürdüm. Vize başvurusu esnasında, gerek belgeleri düzenleyen kadın, gerek vize görüşmesi yaptığım görevli nazikti. Önceden okuduğumu söylediğimde karnemi gördüğünde “sehr schön” dedi. Nerde kalacaksın dedi babam ev alacak 1+1 dedim bunlar da başvuru belgeleri evlere ve yurtlara dedim.Bir “Sehr schön” daha geldi. Bir kaç küçük soru daha sordu, sonrasında 10 soruluk bir kağıt verdi, hepsini Almanca uzun (gerektiği kadar, abartı değil) cevapladım. Almancan çok güzelmiş dedi, teşekkür ettim. En son giderken 30 ekimde başlıyor kursun o zaman gideceksin değil mi dedi, evet dedim. Bu arada sehr schön dediği her şeyi kırmızı bi kalemle not etti. Sonrasında teşekkür ettim ve nazikçe ayrıldım. Benim için uzun ve yorucu bir süreçti, elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Gerisi Tevekkül. Umarım ben dahil her başvuran olumlu sonuç alır, herkese başarılar diliyorum.

yaşlı bir kadın mıydı görüşme yaptığınız kişi

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Prş Ağu 10, 2023 5:50 pm

zerenimou yazdı: Prş Ağu 10, 2023 5:47 pm yaşlı bir kadın mıydı görüşme yaptığınız kişi
Kime göre neye göre, bilmiyorum. Yaşlı değildi renkli giyinmiş, gözlüklü sanırım, kaşları güzel nazik bir hanımefendiydi.

Asya3405

Mesaj gönderen Asya3405 » Prş Ağu 10, 2023 5:53 pm

zerenimou yazdı: Prş Ağu 10, 2023 5:42 pm yine de çok saçma çünkü ben hacettepede zaten almanca okuyordum daha bu sene hazırılığı bitirdim gayet yüksek bir not ile. Bunu da belirttim. Sebep buysa daha da saçma zaten oraya da almanca öğrenmeye gidiyorum okulum bu sekil yeter dedi b1 istemediler saçmasapan isler
Almanca okuyordum diyorsunuz ama niye vize görüşmesinde sene sonu a2 olurum dediniz?

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Ağu 10, 2023 5:55 pm

zerenimou yazdı: Prş Ağu 10, 2023 5:42 pm yine de çok saçma çünkü ben hacettepede zaten almanca okuyordum daha bu sene hazırılığı bitirdim gayet yüksek bir not ile. Bunu da belirttim. Sebep buysa daha da saçma zaten oraya da almanca öğrenmeye gidiyorum okulum bu sekil yeter dedi b1 istemediler saçmasapan isler
Bunu belirtip A1 belgesi göstermeniz belki memurları işkillendirmiş olabilir kargo gelince asıl sebebi de öğrenirsiniz.

dogaozkan

Mesaj gönderen dogaozkan » Prş Ağu 10, 2023 5:57 pm

Bu durumu gerçekten ben de anlamadım. 36F zaten yükseköğrenim amaçlı dil okulu vizesi yani öncelikle dil öğrenmeye gidiyoruz, dili biliyor olsak şartlı kabul almazdık :( Vize için gerekli belgelerde de dil belgesi için VARSA dil belgenizi getirin diyorlar o yüzden o olmadığı için ret alacağımı düşünmemiştim ben de. Benim okulum B1 seviyesinde Almanca istiyor, acaba ben vizeye A1 seviyesinde belge götürsem faydası olur mu bana?

YavuzAkbay

Mesaj gönderen YavuzAkbay » Prş Ağu 10, 2023 6:04 pm

dogaozkan yazdı: Prş Ağu 10, 2023 5:57 pm Bu durumu gerçekten ben de anlamadım. 36F zaten yükseköğrenim amaçlı dil okulu vizesi yani öncelikle dil öğrenmeye gidiyoruz, dili biliyor olsak şartlı kabul almazdık :( Vize için gerekli belgelerde de dil belgesi için VARSA dil belgenizi getirin diyorlar o yüzden o olmadığı için ret alacağımı düşünmemiştim ben de. Benim okulum B1 seviyesinde Almanca istiyor, acaba ben vizeye A1 seviyesinde belge götürsem faydası olur mu bana?
Ben de bunu anlamadim aslinda dil ogrenmek icin gidiyorsunuz zaten nasil oluyor da dil bilgisi istiyorlar? Dili bilsem zaten gelmeme gerek kalmaz.
İstanbul İData
41F
Belge Teslim: 10 Ağustos
Osnabrück

Agah

Mesaj gönderen Agah » Prş Ağu 10, 2023 6:06 pm

Arkadaslar 14 temmuzda basvurmustum neredeyse bir ay oldu bu saatten sonra red gelir mi ya heycan tavan durumda. Var mi gordugunuz duydugunuz herhangi bir ornek

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Prş Ağu 10, 2023 6:06 pm

YavuzAkbay yazdı: Prş Ağu 10, 2023 6:04 pm Ben de bunu anlamadim aslinda dil ogrenmek icin gidiyorsunuz zaten nasil oluyor da dil bilgisi istiyorlar? Dili bilsem zaten gelmeme gerek kalmaz.
Arkadaşlar kusura bakmayın yanlış da anlamayın ama sadece dil kursu vizesi diye bir şey var. Artık az Almanca bilen veya hiç bilmeyenlere önce Dil kursu amacıyla gidip sonra üniversite vs başvuru yapıp vize değişikliği yapmalarını tavsiye ediyorlar.

Kilitli