Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
idgulis

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen idgulis » Cum Ağu 04, 2023 4:09 am

30 yaş üstü öğrenciyim, yüksek lisanstan kabul aldım. Expatrio'dan bloke hesap açtırırsam ve sağlık sigortasını da dahil edersem:

1) Bu sağlık sigortası belgesini 41F vize başvurumda kullanabilir miyim?
2) Okuluma "sigorta yaptırmıştır" onayı gidecek mi? Gidecekse ne zaman gidecek? Hemen mi yoksa ben Almanyaya gidip orada bir şeyler yapınca mı?

Teşekkürler.

Avendrelda

Mesaj gönderen Avendrelda » Cum Ağu 04, 2023 7:02 pm

1) vize başvurusunda kullanabilirsin
2) okuluna hiçbir şey gitmeyecek. Bazı okullar enrollment için m10 belgesi istiyor, balmer, tk ya da aok'dan birine expatrio sigortasını ilişikte gönderip mail atman lazım. Onlar 30 yaş üstü olduğunu confirm eden belgeyi okula gönderiyor. Vize aşamasında değil ama okula kayıt aşamasında...
41F - Gayrettepe
4.8.23-evrak teslim
28.8.23-dijital gönderim
8.9.23-fiziki gönderim
10.10.23-pasaport teslim alma

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Cum Ağu 04, 2023 7:31 pm

Avendrelda yazdı: Cum Ağu 04, 2023 7:02 pm 1) vize başvurusunda kullanabilirsin
2) okuluna hiçbir şey gitmeyecek. Bazı okullar enrollment için m10 belgesi istiyor, balmer, tk ya da aok'dan birine expatrio sigortasını ilişikte gönderip mail atman lazım. Onlar 30 yaş üstü olduğunu confirm eden belgeyi okula gönderiyor. Vize aşamasında değil ama okula kayıt aşamasında...
2. Cevabınız için yazıyorum, benim sağlık sigortam okula otomatik iletildi...

rvydydn

Mesaj gönderen rvydydn » Cmt Ağu 05, 2023 11:33 am

Merhaba, expatrio bloke hesabıma 3 parça halinde N26 hesabımdan ödeme yaptım. Hepsi ertesi gün bloke hesabıma düşerken sonuncu trasnferim 3 iş günü geçmesine rağmen hala bloke hesaba yatmadı. Bunun sebebi ne olabilir? 05 numaralı belgedeki tüm bilgileri eksiksiz doldurarak transferimi gerçekleştirdim. Vize randevum da yaklaşmakta. Bir sorun mu var ya da birkaç gün daha beklesem hesaba düşer mi? User ID: 495629 İlgilenebilirseniz çok sevinirim.

rvydydn

Mesaj gönderen rvydydn » Cmt Ağu 05, 2023 11:59 am

Yaşadığım sorundan dolayı expatrio'ya mail attığım halde ulaşamadım. Telefonla aradığımda da müşteri temsilcisine bağlanamadım. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

idgulis

Mesaj gönderen idgulis » Cmt Ağu 05, 2023 9:51 pm

Avendrelda yazdı: Cum Ağu 04, 2023 7:02 pm 1) vize başvurusunda kullanabilirsin
Yanıtınız için teşekkür ederim.

2. cevap için, Expatrio sigortası dediğiniz bana ilk etapta verdikleri sigorta mı yoksa Almanya'ya vardıktan sonra verecekleri sigorta mı? Aslında sorum şu bu söylediklerinizi Türkiye'deyken de yapabiliyor muyum? Yoksa Almanya'da mı olmam gerekiyor? Vizem geç çıkacağı için Almanya'ya geç varma durumunda kayıt durumum riske girer mi diye hesaplamaya çalışıyorum da.

idgulis

Mesaj gönderen idgulis » Cmt Ağu 05, 2023 9:51 pm

deutschequalitat yazdı: Cum Ağu 04, 2023 7:31 pm 2. Cevabınız için yazıyorum, benim sağlık sigortam okula otomatik iletildi...
Yanıtınız için teşekkür ederim.

Bu işlem siz Türkiye'deyken mi oldu yoksa Almanya'ya vardıktan sonra mı?

Avendrelda

Mesaj gönderen Avendrelda » Pzr Ağu 06, 2023 12:09 pm

deutschequalitat yazdı: Cum Ağu 04, 2023 7:31 pm 2. Cevabınız için yazıyorum, benim sağlık sigortam okula otomatik iletildi...

30 yaş üstü müsünüz?
41F - Gayrettepe
4.8.23-evrak teslim
28.8.23-dijital gönderim
8.9.23-fiziki gönderim

Avendrelda

Mesaj gönderen Avendrelda » Pzr Ağu 06, 2023 12:15 pm

idgulis yazdı: Cmt Ağu 05, 2023 9:51 pm Yanıtınız için teşekkür ederim.

2. cevap için, Expatrio sigortası dediğiniz bana ilk etapta verdikleri sigorta mı yoksa Almanya'ya vardıktan sonra verecekleri sigorta mı? Aslında sorum şu bu söylediklerinizi Türkiye'deyken de yapabiliyor muyum? Yoksa Almanya'da mı olmam gerekiyor? Vizem geç çıkacağı için Almanya'ya geç varma durumunda kayıt durumum riske girer mi diye hesaplamaya çalışıyorum da.
Normalde almanya'ya gittikten sonra aktiflestirilen sigortayla m10 alınıyormuş ama 30 yaş üzeri olduğumuz için bizim m10 belgesi 30 yaş üstü olduğunuzun teyidi şeklinde. O yüzden aktiflestirmeye gerek kalmadan belgeyi düzenledi tk ve balmer.
41F - Gayrettepe
4.8.23-evrak teslim
28.8.23-dijital gönderim
8.9.23-fiziki gönderim

idgulis

Mesaj gönderen idgulis » Pzr Ağu 06, 2023 3:25 pm

Avendrelda yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 12:15 pm Normalde almanya'ya gittikten sonra aktiflestirilen sigortayla m10 alınıyormuş ama 30 yaş üzeri olduğumuz için bizim m10 belgesi 30 yaş üstü olduğunuzun teyidi şeklinde. O yüzden aktiflestirmeye gerek kalmadan belgeyi düzenledi tk ve balmer.
Anladım çok teşekkür ederim.

pambeesly

Mesaj gönderen pambeesly » Pzr Ağu 06, 2023 8:05 pm

Merhaba,

Expatrio value package paketi aldım. Para transferi yapıcam. Wise kapandı diye biliyorum. Para transferi yapanlar hangi bankayı tercih etti ve ücret kesintisi ne kadar yaptı paylaşabilirse çok sevinirim

rvydydn

Mesaj gönderen rvydydn » Pzr Ağu 06, 2023 8:20 pm

pambeesly yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 8:05 pm Merhaba,

Expatrio value package paketi aldım. Para transferi yapıcam. Wise kapandı diye biliyorum. Para transferi yapanlar hangi bankayı tercih etti ve ücret kesintisi ne kadar yaptı paylaşabilirse çok sevinirim
merhaba, wise geri açıldı. ziraatten gönderdiğimde ise 13 euro ziraat yaklaşık 15-20 euro da muhabir banka kesti gönderdiğim tutar da 4500 euro civarıydı

mertkun

Mesaj gönderen mertkun » Sal Ağu 08, 2023 1:38 am

Avendrelda yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 12:15 pm Normalde almanya'ya gittikten sonra aktiflestirilen sigortayla m10 alınıyormuş ama 30 yaş üzeri olduğumuz için bizim m10 belgesi 30 yaş üstü olduğunuzun teyidi şeklinde. O yüzden aktiflestirmeye gerek kalmadan belgeyi düzenledi tk ve balmer.
Merhaba,

Ben de ayni durumdayım. 30 yaş üstüyüm ve okula kaydımı önümüzdeki henüz vizem olmadığı için 2 hafta içerisinde Türkiye'den yapmam gerekiyor (Freie Universitat / Master).
Bahsettiğiniz işlem için Balmer veya TK'e ne gönderdiniz? Hem Expatrio'da hem de Fintiba'da özel sağlık sigortasının Almanya'ya gittikten sonra aktifleştiğine dair ibareler var. Kafam karıştı işin açıkçası.

idgulis

Mesaj gönderen idgulis » Sal Ağu 08, 2023 9:30 am

mertkun yazdı: Sal Ağu 08, 2023 1:38 am Merhaba,

Ben de ayni durumdayım. 30 yaş üstüyüm ve okula kaydımı önümüzdeki henüz vizem olmadığı için 2 hafta içerisinde Türkiye'den yapmam gerekiyor (Freie Universitat / Master).
Bahsettiğiniz işlem için Balmer veya TK'e ne gönderdiniz? Hem Expatrio'da hem de Fintiba'da özel sağlık sigortasının Almanya'ya gittikten sonra aktifleştiğine dair ibareler var. Kafam karıştı işin açıkçası.
Merhaba,

30+ olduğunuz için üniversiteniz sizden sigorta kanıtı istemiyor. Devlet istiyor ama onu da Almanyaya gidince yaptırabiliyorsunuz.

Aşağıdaki linkten alıntılıyorum:
Before enrolling, all students must apply for proof of health insurance from a German health insurance provider. Only students above the age of 30 and doctoral students are exempt from this obligation.
https://www.fu-berlin.de/en/studium/stu ... erung.html

Ben de aynı durumdayım, (farklı üniversite) kayıt ekranında herkesten TK bilgilerini girmesi istendi, bende o ekran çıkmadı bile.

Bu durumda vize için sigortanız olsa yeterli şimdilik.

dimples

Mesaj gönderen dimples » Sal Ağu 08, 2023 11:51 am

Merhabalar,
Bloke hesabıma Türkiye'deki bir bankadan benim adıma üçüncü bir kişi gereken tutarı gönderecek. Fakat hangi seçeneği seçmem gerektiğini maalesef anlayamadım.
En başta Expatrio Payment seçeneği altında (Cohort Go işbirliği)
- International Bank Transfer (Make an international transfer to our TRY account)
- International Bank Transfer (Make an international transfer to our USD account)

ve altta da
International Bank Transfer (Make an international transfer to your blocked account in EUR)

seçenekleri mevcut. İlk iki seçenekte üçüncü bir kişi gönderecek ise ekstra bilgiler isteniyor diye en sondaki seçeneği seçmeyi düşünmüştüm fakat burayı okuyunca kafam karıştı açıkçası. Örneğin Garanti Euro hesabından gönderim yapmak için ben hangi seçeneği seçmeliyim?

berfigures

Mesaj gönderen berfigures » Çrş Ağu 09, 2023 3:34 am

Merhaba vizeden red aldım Expatrio hesabımdaki parayı geri almak için nasıl bir yol izlemeliyim deneyimi olanlar dönebilir mi ?

idgulis

Mesaj gönderen idgulis » Çrş Ağu 09, 2023 9:55 am

berfigures yazdı: Çrş Ağu 09, 2023 3:34 am Merhaba vizeden red aldım Expatrio hesabımdaki parayı geri almak için nasıl bir yol izlemeliyim deneyimi olanlar dönebilir mi ?
Merhaba red alma nedeniniz nedir acaba özel değil ise?

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Ağu 09, 2023 11:00 am

berfigures yazdı: Çrş Ağu 09, 2023 3:34 am Merhaba vizeden red aldım Expatrio hesabımdaki parayı geri almak için nasıl bir yol izlemeliyim deneyimi olanlar dönebilir mi ?
Konsolosluktan red aldığınıza dair ayrı bir belge almanız gerekiyordu daha sonra bu belge ile expatrioya ulaşacaksınız ama belgenin ismini ve nasıl alındığını bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Ağu 09, 2023 2:21 pm

Merhaba, hesap kapatılışı için linkteki adımları takip edebilirsiniz : https://help.expatrio.com/hc/en-us/sect ... ed-Account
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

dimples

Mesaj gönderen dimples » Çrş Ağu 09, 2023 6:21 pm

Merhabalar,
Expatrio’ya para transferi yapacağım burdaki euro hesabımdan. No5 belgesinde alıcı adı soyadı kısmında benim adım soyadım yazıyor (Recipient First Name ve Last Name olarak). Fakat bankadan swift yaparken Iban girdiğimde alıcı banka adı kısmında zaten bankanın adı çıkıyor. Alıcı adı soyadı kısmına ne yazmak gerekiyor yardımcı olabilecek biri var mı? Tekrar bankanın adını mı yazacağım? Kendi adınız soyadınızı yazmalısınız gibi bir şeyler gördüm ama garip geldi.