Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabanci Ogrenciler Diger Ulkeler Ile Olan Exchange Programlarina Katilabilir Mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
igokochi

Yabanci Ogrenciler Diger Ulkeler Ile Olan Exchange Programlarina Katilabilir Mi?

Mesaj gönderen igokochi » Pzt Ağu 07, 2023 10:46 pm

Ornek olarak gitmek istedigim universitenin Kyoto Universitesi ile exchange programi var. Buna katilabilir miyim? Gerekliliklerde sadece N2 Japonca verilmis, benim de zaten var bu.
36f Ankara
- 16.04.2024 Randevu Talebi

emirogan9

Re: Yabanci Ogrenciler Diger Ulkeler Ile Olan Exchange Programlarina Katilabilir Mi?

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Ağu 07, 2023 10:48 pm

igokochi yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 10:46 pm Ornek olarak gitmek istedigim universitenin Kyoto Universitesi ile exchange programi var. Buna katilabilir miyim? Gerekliliklerde sadece N2 Japonca verilmis, benim de zaten var bu.
Katılabilirler muhtemelen sıkıntı çıkmaz. Sonuçta siz de aynı okulun öğrencisisiniz ve aynı haklara sahipsiniz. Sadece oturum vs. işleri nasıl olur onu bilemiyorum.
Stuttgart/Baden-Württemberg

igokochi

Re: Yabanci Ogrenciler Diger Ulkeler Ile Olan Exchange Programlarina Katilabilir Mi?

Mesaj gönderen igokochi » Pzt Ağu 07, 2023 10:51 pm

emirogan9 yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 10:48 pm Katılabilirler muhtemelen sıkıntı çıkmaz. Sonuçta siz de aynı okulun öğrencisisiniz ve aynı haklara sahipsiniz. Sadece oturum vs. işleri nasıl olur onu bilemiyorum.
Bu oturum konusundan dolayi zaten bende olur mu diye emin olamiyorum. Yabancilarin girmeyecegine dair bir beklenti olup da yazmamis olabilirler diye. Bu dusuncede de merit var, cunku forumda bayagi aratmama ragmen bu konuda tek bir post bulamadim.
36f Ankara

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Ağu 07, 2023 10:59 pm

igokochi yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 10:51 pm Bu oturum konusundan dolayi zaten bende olur mu diye emin olamiyorum. Yabancilarin girmeyecegine dair bir beklenti olup da yazmamis olabilirler diye. Bu dusuncede de merit var, cunku forumda bayagi aratmama ragmen bu konuda tek bir post bulamadim.
Daha önce hatırladığım kadarıyla rwth'da okuyan bir türk Michigan üniversitesine değişim yapmıştı. Youtube'da da videoları var sanırım belki o kişiye ulaşabilirseniz size yardımcı olur. Durumla ilgili üniversite ile de iletişime geçmek yardımcı olabilir.

igokochi

Mesaj gönderen igokochi » Pzt Ağu 07, 2023 11:04 pm

emirogan9 yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 10:59 pm Daha önce hatırladığım kadarıyla rwth'da okuyan bir türk Michigan üniversitesine değişim yapmıştı. Youtube'da da videoları var sanırım belki o kişiye ulaşabilirseniz size yardımcı olur. Durumla ilgili üniversite ile de iletişime geçmek yardımcı olabilir.
Boyle bir video bulamadim Turkce veya Ingilizce. Bulabilirsen atarsan sevinirim. Bulamazsan da onemli degil, yapilabiliyorsa oraya gidebilirsem hallederim zaten.
36f Ankara

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Ağu 07, 2023 11:09 pm

igokochi yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 11:04 pm Boyle bir video bulamadim Turkce veya Ingilizce. Bulabilirsen atarsan sevinirim. Bulamazsan da onemli degil, yapilabiliyorsa oraya gidebilirsem hallederim zaten.
https://www.youtube.com/watch?v=XJqsWjjoPZM buradan bakabilirsiniz

igokochi

Mesaj gönderen igokochi » Pzt Ağu 07, 2023 11:10 pm

emirogan9 yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 11:09 pm https://www.youtube.com/watch?v=XJqsWjjoPZM buradan bakabilirsiniz
Tesekkur ederim :)
36f Ankara