Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Red İhtimali

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
pancar

Re: Vize Red İhtimali

Mesaj gönderen pancar » Pzr Ağu 06, 2023 4:47 pm

isilwen yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 4:09 pm Başlık sahibinin sorusu cevaplandı diye düşünüyorum, alakasız bir yorum yapacağım o yüzden.

Aozkan sanırım Almanya'ya gittin ya da önümüzdeki hafta gideceksin. Gidince bizi unutma, şu banka hesabı açma ve faturalı/faturasız telefon hattı alma (vize ile mümkünse "Handy mit Vertrag" olayı) konusundaki deneyimlerini ve gelişmeleri bekliyorum. Maalesef akrabam vesaire yok, her şeyi tek başıma ve zaman kaybetmeden yapmam gerek. Özellikle şu faturalı hat ile telefon alma olayı benim için baya önemli, elimdeki telefonum kırıldı Almanya'da yenilerim diye burada telefon işine girişmedim. Vize ile alabilir miyiz faturalı hat alabilir miyiz alamaz mıyız çok mühim

En son n26 hesabı açamayacağımızı söylemiştin, o konuda gelişme oldu mu yoksa tüm online bankacılıklar artık oturum kartı mı istiyor?
ben de aynı şekilde bekliyorum. Telefon işidir oturum işidir birisi ön ayak olup anlatsın lütfen :( :mrgreen:

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzr Ağu 06, 2023 5:50 pm

rfgrcy yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 1:26 pm Ya hocam vizeni almışsın artık yalakalık yapmana gerek yok vize memurları şuan forumu okumuyorlar rahat olabilirsin. Benim 2 tane yakın arkadaşım almanca dil belgesi olmadan vize aldı hatta birinin ingilizcesi de yoktu ne almanca ne ingilizce bilmeden vize aldı ama bana ingilizcem olmasına rağmen 12 günde pasaportu yolladılar yarın alıcam %10000 ihtimal red verdiler bunu neye göre veriyor tabiki de keyfine göre tamamen memurun ruh haline kalmış bir şey vize alıp alamaman. Kaliteli cinsel hayatı yoktur o gün kötü haber almıştır yada karnı acıkmıştır sinirlidir tamamen keyfi. zerre kadar liyakatleri olduğuna inanmıyorum.
Çok sıkıntılı birine benziyorsunuz red yemeniz şaşırtmadı, bunları yazdıklarından yola çıkarak söylüyorum :D

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzr Ağu 06, 2023 7:25 pm

isilwen yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 4:09 pm Başlık sahibinin sorusu cevaplandı diye düşünüyorum, alakasız bir yorum yapacağım o yüzden.

Aozkan sanırım Almanya'ya gittin ya da önümüzdeki hafta gideceksin. Gidince bizi unutma, şu banka hesabı açma ve faturalı/faturasız telefon hattı alma (vize ile mümkünse "Handy mit Vertrag" olayı) konusundaki deneyimlerini ve gelişmeleri bekliyorum. Maalesef akrabam vesaire yok, her şeyi tek başıma ve zaman kaybetmeden yapmam gerek. Özellikle şu faturalı hat ile telefon alma olayı benim için baya önemli, elimdeki telefonum kırıldı Almanya'da yenilerim diye burada telefon işine girişmedim. Vize ile alabilir miyiz faturalı hat alabilir miyiz alamaz mıyız çok mühim

En son n26 hesabı açamayacağımızı söylemiştin, o konuda gelişme oldu mu yoksa tüm online bankacılıklar artık oturum kartı mı istiyor?
N26 hala açamıyorsun. Hatta video ile görüştüm n26 kaydı için. Her şey okeydi ama vize ile hesap açamıyoruz dedi kadın görüşmeyi sonlandırdı. Vize ile hiç bir bankadan da hesap açamıyorsun. E handy mit vertrag için de kayıt olurken banka hesabı istiyorlar. Yani o iş yaş. Oturum alana kadar telefon da banka hesabı da yok.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzr Ağu 06, 2023 8:45 pm

aozkan09 yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 7:25 pm N26 hala açamıyorsun. Hatta video ile görüştüm n26 kaydı için. Her şey okeydi ama vize ile hesap açamıyoruz dedi kadın görüşmeyi sonlandırdı. Vize ile hiç bir bankadan da hesap açamıyorsun. E handy mit vertrag için de kayıt olurken banka hesabı istiyorlar. Yani o iş yaş. Oturum alana kadar telefon da banka hesabı da yok.
Anmeldung yaptıktan sonra normal Alman bankalarından hesap açabiliyoruz diye biliyorum, açamasak zaten bloke hesabı nasıl halledeceğiz. Telefon için sadece banka hesabı isteniyorsa sorun olmaz ya

6 ay vize verildi 4. aya kadar randevu atamasalar ben 4 ay bloke hesaba dokunmadan nasıl yaşayacağım, olmaz ki böyle iş

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzr Ağu 06, 2023 8:51 pm

isilwen yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 8:45 pm Anmeldung yaptıktan sonra normal Alman bankalarından hesap açabiliyoruz diye biliyorum, açamasak zaten bloke hesabı nasıl halledeceğiz. Telefon için sadece banka hesabı isteniyorsa sorun olmaz ya

6 ay vize verildi 4. aya kadar randevu atamasalar ben 4 ay bloke hesaba dokunmadan nasıl yaşayacağım, olmaz ki böyle iş
Anmeldung yapınca falan veya oturumkartında kullanılacak biyometrik veriler için çağırdıklarında belki oturum kartı yerine geçen vir evrak veriyorlardır emin değilim gidince göreceğim ben de 15 inde gidiyorum

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzr Ağu 06, 2023 9:36 pm

aozkan09 yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 8:51 pm Anmeldung yapınca falan veya oturumkartında kullanılacak biyometrik veriler için çağırdıklarında belki oturum kartı yerine geçen vir evrak veriyorlardır emin değilim gidince göreceğim ben de 15 inde gidiyorum
Aman ozkan yaktın gece gece bizi :D Yarın bu konuyla ilgili bir post açayım ben olmazsa bakalım belki yeni giden bir arkadaş yardımcı olur

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzr Ağu 06, 2023 11:33 pm

isilwen yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 9:36 pm Aman ozkan yaktın gece gece bizi :D Yarın bu konuyla ilgili bir post açayım ben olmazsa bakalım belki yeni giden bir arkadaş yardımcı olur
Pek sanmıyorum ya, o aşamaya geçmiş olan insanlar foruma dönüp bir daha bakmıyorlar. Defalarca konu açıp söyledim zaten ben bunu ama kimse cevap vermedi :D Muhtemelen dediğim gibi olur, gidip anmeldung veya oturum kartı başvurusunu yaparken residence permit yerine geçen bir şey veriyorlardır kısa süreliğine

rfgrcy

Mesaj gönderen rfgrcy » Pzt Ağu 07, 2023 9:35 am

aozkan09 yazdı: Pzr Ağu 06, 2023 2:13 pm Adamın kendisiyle ilgili attığı tüm adımlar yanlış, çevresiyle ilgili anlattığı şeyler de yalan. Vize reddi almak için özel çaba gösteriyor. Adım kadar eminim belgelerinde de bir ton yanlışlık vardır. Bir de gelip arkadaşları için "Almancasız vize aldılar hüloooo" diye ağlıyor. Tam bir Almanya'nın istemediği Türk tipi bu işte. Zaten almıyorlar bunu da.
Anonimliğin vermiş olduğu rahatlıkla böyle klavye başında erkeklik yapıyorsun yiyorsa bana telefon numaranı vs yazsana

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Ağu 07, 2023 10:30 am

rfgrcy yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 9:35 am Anonimliğin vermiş olduğu rahatlıkla böyle klavye başında erkeklik yapıyorsun yiyorsa bana telefon numaranı vs yazsana
Sen harbi sıkıntılısın he :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 07, 2023 3:07 pm

Konu sacma sapan yerlere varmis. O yüzden kitleniyor.

Bu arada vize görüsmesinde belgeleri teslim ettiginiz görevlinin vize kararina etkisi 0.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli