Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Agah

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen Agah » Prş Ağu 03, 2023 9:12 pm

alparclan yazdı: Prş Ağu 03, 2023 8:34 pm Kardeşim bir şey farkettim sen de bir kontrol et. Fintiba portalında sigorta ordered olmuş ve bloke hesaptan para kesilmiş sende de durum aynımıdır? Bir kontrol edebilirsen durumu değerlendiririz 👌
Kontrol ettim Ordered edildigi yaziyor ancak bakiye ayni gorunuyor.

bb98

Mesaj gönderen bb98 » Prş Ağu 03, 2023 10:03 pm

Eğitiminiz bitince ne yapmayı düşünüyorsunuz sorusuna ne cevap vermek gerekir? Ülkede kalıp şu şekilde katkı sağlayacağım desek red verirler mi? Master yapacağım.

skyrock

Mesaj gönderen skyrock » Prş Ağu 03, 2023 10:05 pm

cerengguler yazdı: Prş Ağu 03, 2023 1:57 pm 36F İstanbul

Başvuru: 13 Şubat
Randevu Ataması :25 Mayıs
Randevu Tarihi: 23 Haziran Konsolosluk
Vize Teslim Tarihi : 1 Ağustos

Gerçekten çok uzun ve yorucu bir süreçti. 1 yıllık oturum olarak geri döndü. Herkese çok kolaylıklar :)
hayırlı olsun hocam hangi şehirde kalıcaksınız ? hangi yabancılar şubesine gitti evraklarınız yani

toanalyse

Mesaj gönderen toanalyse » Prş Ağu 03, 2023 10:08 pm

Gamzee yazdı: Sal Oca 10, 2023 10:30 am Merhaba, 16 ocakta eşim ile 41f vize görüşmesine gideceğim fakat süre daraldıkça içime sinmeyen bir şeyler oldu belki gruptan bana bilgi veren birisi çıkar diye sormak istedim.
Ben 30 yaşın üstündeyim eşim ile birlikte gideceğim ve özel bir üniversitede master yapacağım.
Expatriodan sağlık sigortası aldım fakat bu sigorta 185 günlük, eşimi de bu sigortaya dahil etmek için görüştüm ama sağlık sigortasının 1 yıl olmaması beni endişeye düşürdü, zaten yaş sebebiyle devlet sigortası kapsamına giremiyorum.
İkincisi başvuru formunu doldururken benim referansım okul fakat eşimin referansı ben mi olmalıyım çünkü ben hali hazırda almanyada yaşamıyorum.
Bir de sanırım bu senaryoyu benden başka yaşayan yoktur ama okul benden bir online İngilizce sınavına girmemi istedi(Duolingo English test DET) ve o sonucu ilettiğimde bana bir mektup gönderdi öğrenci tüm dil koşullarını sağlamıştır ek bir dişli belgesine ihtiyacı yoktur yazıyor konsolosluğa hitaben, ama süre daralınca daha önce ieltse girmediğim için pişman oldum, konsolosluk sorun yapar mi bunu diye. Benzer bir tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.
Çok farklı bir senaryo ile Almanya’ya gitmeye çalışıyorum, sürecim olumlu tamamlanırsa buradan mutlaka yazacağım neler olduğunu.
Merhabalar, ben de dil belgesi konusunda aynı durumdayım. Vize görüşmesinde Duolingo English Test sayfasından aldığımız sertifika yeterli midir? Üniversiteye master programı için enrollment'ım da gerçekleşti bu arada. Immatruculation belgesini de yanımda götüreceğim lakin dil belgesinden sorun yaşamak istemiyorum. Süreciniz hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

alparclan

Mesaj gönderen alparclan » Cum Ağu 04, 2023 3:40 am

Agah yazdı: Prş Ağu 03, 2023 9:12 pm Kontrol ettim Ordered edildigi yaziyor ancak bakiye ayni gorunuyor.
Documents kısmında vize görüşmesi tarihinden sonra bir değişiklik olmamış mı hocam ? En azından dosyalar işleme alınmış gibi duruyor 👌 hayırlısı olsun

Mordecai35

Mesaj gönderen Mordecai35 » Cum Ağu 04, 2023 7:06 am

colakbasri yazdı: Cum Tem 28, 2023 12:31 am 22/05/2023: randevu başvurusu (36F)
02/06/2023: randevu ataması
23/06/2023: randevu tarihi
25/07/2023: ups’den mesaj
27/07/2023: pasaportun elime geçmesi

Sonunda vizem geldi, vize görüşmesine Ankarada girdim genel olarak rahat geçti. Yazılı soru soruldu 9 tane, üçünü anlayamadım anlamadıklarımı sordum memura gülerek cevapladı. Soruların hepsini ortalama 2-3 cümleyle Almanca cevapladım 2-3 soruya da gereksiz uzun yazdım. Hatta sonradan gereksiz bilgi vermese miydim diye endişelendim. Yaklaşık 1 ay beklemeyle geçen süre sonunda vizeyi aldım. Gürkan abinin desteği çok büyük, liseden 5 yıl önce mezun olup, üniversiteye 4 yıl önce kayıt yaptırıp üzerine bir de derslere ve sınavlara bir kez bile girmediğim, çöp bir öğrenci profili ile başvurduğum için acaba red verirler mi diye korkuyordum ama sağolsun Gürkan abi hep içimi rahatlattı süreç boyunca, sorduğum her soruya cevap verdi. Özetle vizesini bekleyen herkese Allah kolaylık versin. Süreç gerçekten insanı yıpratıyor.
Merhaba yazınız için teşekkürler sizinle aynı süreci yaşıyorum, bu dönem online olduğu için bir sürü ders alıp Almanya'ya gitmek istediğim için hiçbirini vermedim ama şuanda da ortalamam sıkıntı olur mu diye çok endişe ediyorum, şartlı kabulüm var. Ne yapmalıyım acaba ortalama vize randevusunda problem teşkil eder mi?

Yusuff

Mesaj gönderen Yusuff » Cum Ağu 04, 2023 9:42 am

Arkadaşlar Merhaba, yaklaşık 3 ay önce IDatadan Ulusal vize randevusu talebinde bulundum fakat hala bi geri dönüş alamadım. Üniversite başlangıç tarihimi kaçırmaktan endişeleniyorum, bu durumda yapabileceğim birşey var mıdır?

hels

Mesaj gönderen hels » Cum Ağu 04, 2023 10:38 am

snnasv yazdı: Çrş Ağu 02, 2023 4:44 pm Görüşmem güzel geçti.Garantorluk konusunda evraklarımi aldılar ekstra bişey demediler sonuç gelince göreceğim.Sartli kabul konusunda univeriste seni dil ogrenmen şartı ile kabul ediyor C1 dil sertifikanı aldıktan sonra tekrardan başvuru yapman gerekiyor.O zaman şartlı kabulun ne anlamı var diyeceksen Almanya'da dil kursu eğitimi alman icin gerekli olan okul kabulünü temsil ediyor bir nevi okul seni dil kursuna davet ediyor
ben şartlı kabul yapmadım sadece dil kursuna kayıt yaptırdım birde garantörlük belgem var salı günü de görüşmem acaba nasıl geçer senin iyi geçmesine sevindim sorular yazılı sözlü nasıl oldu acaba?

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Cum Ağu 04, 2023 11:08 am

Yusuff yazdı: Cum Ağu 04, 2023 9:42 am Arkadaşlar Merhaba, yaklaşık 3 ay önce IDatadan Ulusal vize randevusu talebinde bulundum fakat hala bi geri dönüş alamadım. Üniversite başlangıç tarihimi kaçırmaktan endişeleniyorum, bu durumda yapabileceğim birşey var mıdır?
Hangi şehir?
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

Agah

Mesaj gönderen Agah » Cum Ağu 04, 2023 11:44 am

alparclan yazdı: Cum Ağu 04, 2023 3:40 am Documents kısmında vize görüşmesi tarihinden sonra bir değişiklik olmamış mı hocam ? En azından dosyalar işleme alınmış gibi duruyor 👌 hayırlısı olsun
Hayir soyleki vize bilgilerini filan girmemi istedi sadece o da saniyorum vize gedikten sonraki islem onun disinda herhangi bir degisiklik yok. Evrak duzenlenmis gorunuyor ancak para dusmesi yok bu arada hocam ne zaman ve nerede basvurmustunuz ?

zbydee

Mesaj gönderen zbydee » Cum Ağu 04, 2023 12:03 pm

Erolakyol33 yazdı: Cmt Tem 29, 2023 11:40 am Merhaba, arkadaslar ben 30F ile basvuruda bulundum konsolosa gittigimde yanlis turde basvurmussunuz dedi simdi tekrardan randevu basvurusu yaptim 51F ile bu vize konusunda bilgisi olan varmi ayni sorunu bir daha yasamak istemiyorum :oops:
30f dil kursu randevu bekliyoruz da hangi şehirden ve hangi tarihte başvurdunuz?

balirem

Mesaj gönderen balirem » Cum Ağu 04, 2023 1:02 pm

36F Şartlı Kabul ile Master için vize başvurusu

Başvuru: 13.03.2023
Randevu Ataması :02.07.2023
Randevu Tarihi: 01.08.2023

Merhaba arkadaşlar, yardımcı olabilmek için ben de deneyimimi paylaşmak istedim. Görüşmem genel olarak iyi geçti ve görüştüğüm kişi çok güleryüzlüydü. Konsolosluğa girdiğimde sol tarafta ki görevli kişi evraklarımı düzenleyip sıra numaramı verdi. Listede ne yazıyorsa sadece o belgeleri aldı fazladan koyduğum hiçbir şeyi almadı. Tercümeli lise diplomamı da almadı, üni mezunu olduğum için diye düşünüyorum. İlk olarak almanca dil seviyem sorularak başladık:

Kendini tanıt(almanca)
Hangi üniversiteye gideceksin? (almanca)
İngilizce dil seviyen? (türkçe)
Gelecek planın neler? (ingilizce)
Nerede kalıcaksın? (türkçe)
Haftada kaç saat dil kursun var? (türkçe)
Dil kursu ile kalacağın yer yakın mı? (türkçe)
Hangi dersleri alıcaksın 4 tane say? (almanca)
Almanya'da başka akraban var mı? (türkçe)

Neden bu bölüm diye de sorucaktı ama makine mühendisi olduğumu ve yine aynı alanda master yapacağımı gördüğü için çok iyi diye söyledi. Cv ve motivasyon mektubumu inceledi. Soruların hepsine önceden hazırlıklıydım ve sorunsuz cevapladım. Bir belgemi yetiştiremediğim için onun hakkında eksik belge olarak mail geleceğini söyledi. Arada cam ve mikrofonlar olduğu için bağırarak konusmak gerekiyor. Ve kesinlikle stress yapmaya gerek yok. Hazırlıklı, rahat ve pozitif bir imaj çizdiğiniz sürece bir sorun yasamazsınız.

Drma

Mesaj gönderen Drma » Cum Ağu 04, 2023 2:53 pm

alparclan yazdı: Cum Ağu 04, 2023 3:40 am Documents kısmında vize görüşmesi tarihinden sonra bir değişiklik olmamış mı hocam ? En azından dosyalar işleme alınmış gibi duruyor 👌 hayırlısı olsun
Konuşmanızı takip etmeye çalıştım ama çok anlayamadım. Benim bloke hesabımdan 89€ gibi bir miktar kesilmiş. Ama bloke hesap vergisi gibi bir şey sanırım. Bu bir şeye mi işaret ediyor? Vizeden ses çıkmadı hala paranoyak oldum anlam çıkarmaya çalışıyorum herşeyden 😂 bir aydınlatır mısınız beni önemli bir şey ise 😂

Agah

Mesaj gönderen Agah » Cum Ağu 04, 2023 3:38 pm

Drma yazdı: Cum Ağu 04, 2023 2:53 pm Konuşmanızı takip etmeye çalıştım ama çok anlayamadım. Benim bloke hesabımdan 89€ gibi bir miktar kesilmiş. Ama bloke hesap vergisi gibi bir şey sanırım. Bu bir şeye mi işaret ediyor? Vizeden ses çıkmadı hala paranoyak oldum anlam çıkarmaya çalışıyorum herşeyden 😂 bir aydınlatır mısınız beni önemli bir şey ise 😂
Hocam bizim durumumuz biraz farkli; ikimiz de seyahat sigortasi eksik diye e-mail aldim ancak ikimizinde fintiba dokumanlarinda bu sigorta duzenlenmis. Bunu belirtip consoluga tekrardan gonderdik ancak belge duzenlendi/duzenlenmedi yaniti almadigimiz icin suphede kaldik. Sizin 89 euro evet fintiba hesap kesintisi ve ben de o bile kesilmedi henuz. Sizin basvuru yeri ve tarihi ne zaman idi ?

sdelıbas

Mesaj gönderen sdelıbas » Cum Ağu 04, 2023 3:51 pm

Arkadaşlar selam,
Sigorta ile ilgili bazı sorularım var. Bu konuda farklı platformlarda birçok kişiden farklı yöntemler ve görüşler duydum. Şimdi şöyle, ben şuan çalışıyorum ve en azından vize randevusundan sonra bir tarihte istifa edeceğim. Bu yüzden de AT11'imi vize görüşmesinden sonra alabileceğim ancak. Böyle bir durumda vize evrakları arasına sunacağım sağlık sigortası konusunda kafa karışıklığı yaşıyorum. Benimle aynı durumda olan bazı arkadaşlar 12 ay-6 ay-3 ay gibi Türkiyede örneğim Allianz'dan seyahat sigortası yaptırdıklarını söyledi, bazıları Almanya'daki bir kuruluştan özel sigorta yaptırdıklarını söyledi. Bazıları hem seyahat sağlık sigortası hem Almanyadan bir sigorta yaptırdığını ve birlikte sunduklarını söyledi.
Peki sizin bu konuda bir öneriniz var mı? Yada aynı durumda olup uyguladığınız yöntem ne oldu?
Eğer Almanya'dan sigorta yaptıracaksam ne kadar süreli olsa yeterli olur ve firma öneriniz var mıdır?
Şimdiden teşekkür ederim.

Drma

Mesaj gönderen Drma » Cum Ağu 04, 2023 4:30 pm

Agah yazdı: Cum Ağu 04, 2023 3:38 pm Hocam bizim durumumuz biraz farkli; ikimiz de seyahat sigortasi eksik diye e-mail aldim ancak ikimizinde fintiba dokumanlarinda bu sigorta duzenlenmis. Bunu belirtip consoluga tekrardan gonderdik ancak belge duzenlendi/duzenlenmedi yaniti almadigimiz icin suphede kaldik. Sizin 89 euro evet fintiba hesap kesintisi ve ben de o bile kesilmedi henuz. Sizin basvuru yeri ve tarihi ne zaman idi ?
Ben 21 haziranda İzmirde vize görüşmesine girdim o tarihten bu yana ses yok.

alparclan

Mesaj gönderen alparclan » Cum Ağu 04, 2023 5:49 pm

Agah yazdı: Cum Ağu 04, 2023 11:44 am Hayir soyleki vize bilgilerini filan girmemi istedi sadece o da saniyorum vize gedikten sonraki islem onun disinda herhangi bir degisiklik yok. Evrak duzenlenmis gorunuyor ancak para dusmesi yok bu arada hocam ne zaman ve nerede basvurmustunuz ?
Evet doğru, enter visa start date dediği kısım kaldı sadece ama onu şu an söyleyemiyoruz maalesef. Istanbul 36f 20.07 konsolosluktaydı görüşme hocam

alparclan

Mesaj gönderen alparclan » Cum Ağu 04, 2023 6:04 pm

Drma yazdı: Cum Ağu 04, 2023 2:53 pm Konuşmanızı takip etmeye çalıştım ama çok anlayamadım. Benim bloke hesabımdan 89€ gibi bir miktar kesilmiş. Ama bloke hesap vergisi gibi bir şey sanırım. Bu bir şeye mi işaret ediyor? Vizeden ses çıkmadı hala paranoyak oldum anlam çıkarmaya çalışıyorum herşeyden 😂 bir aydınlatır mısınız beni önemli bir şey ise 😂
Eksik evraklarımız ve bloke hesap firmamız aynıydı biz de durumu değerlendirmeye çalışıyoruz 🙂 89 aynı miktar benden de kesilmiş. Eksik evrak maili göderdikten sonra yanıt alamayınca acaba işleme alınması gecikir mi diye endişe ediyoruz tarihler malum. Ama belli ki işleme alınmış, sizin ki de öyle. Hiç haber almamak en iyisi, bir problem olursa mutlaka ulaşırlar. Az daha sabredip bekleyelim hepimiz için olumlu sonuçlanır umarım 👍

Agah

Mesaj gönderen Agah » Cum Ağu 04, 2023 7:02 pm

alparclan yazdı: Cum Ağu 04, 2023 5:49 pm Evet doğru, enter visa start date dediği kısım kaldı sadece ama onu şu an söyleyemiyoruz maalesef. Istanbul 36f 20.07 konsolosluktaydı görüşme hocam
40F 14/07 ankara
Hocam sigorta belgelerim fintiba tarafindan okula gonderilmis bir kac gun once yeni fark ettim okulun online sisteminde. Yani egitim sonrasi kismi tamam ancak seyahat sigortasi icin hala beklemedeyim.

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Cum Ağu 04, 2023 7:18 pm

36F ANKARA KONSOLOSLUK EŞLİ BAŞVURU

13 ŞUBAT RANDEVU BAŞVURU
28 NİSAN RANDEVU ATAMASI
05 MAYIS RANDEVU GÜNÜ
1 AGUSTOS UPS KARGO MESAJI
4 AGUSTOS SADECE BENİM VİZEMİ GELMESİ EŞİMİN PASAPORTU HALA ORTADA YOK :/

Kilitli