Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

tanisalim...

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Mericc

tanisalim...

Mesaj gönderen Mericc » Çrş Eki 06, 2010 2:06 pm

merhaba ben Meric. Aslinda siteye uye olali epey oldu tanismak icin biraz geciktim. 18 yasindayim bende egitimime almanyada devam etmek istiyorum. Sitenin katkisi cok buyuk, kesfettigim icin sansliyim :) herkese iyi gunler..

Cihan

tanisalim...

Mesaj gönderen Cihan » Çrş Eki 06, 2010 2:47 pm

Kur basi fiyatlar iste :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 06, 2010 3:30 pm

Keyifli forumlar Mericc! Hosgeldin!
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Mericc

tanisalim...

Mesaj gönderen Mericc » Çrş Eki 06, 2010 3:51 pm

TesekkurLerr :)

sefa

tanisalim...

Mesaj gönderen sefa » Cum Eki 08, 2010 4:51 pm

mrb arkadaslar bende yeniyim tr\'de uluslararasi 2. sinif ogrencisiyim.almanyada master yapmak istiyorum.sorularim olacak bana yardimci olursaniz cok sevinirim;)
;)

sefa

tanisalim...

Mesaj gönderen sefa » Cum Eki 08, 2010 5:01 pm

yorumum silinmis sanirim
;)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

tanisalim...

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Eki 08, 2010 5:47 pm

silinmemis valla ben gordum:) hosgeldin siteye daha 2 senen var kazaya ugramazsan :D
sorularina gerekli basliklarda gerekli cevaplar kesin gelecektir:)

Nergis

tanisalim...

Mesaj gönderen Nergis » Sal Eki 19, 2010 12:48 pm

Merhaba ben Nergis siteye yeni uye oldum sayilir bu senenin sonunda universite icin basvuru yapmayi dusunuyorum ve bu sira da almancami gelistirmeyi..Boyle bir site olmasina cok sevindim hazirlayanlara tesekkur ederim iyi gunler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Eki 19, 2010 6:25 pm

Aramiza hosgeldin Nergis,keyifli forumlar ve basvurularin icin simdiden bol sans.

Nergis

tanisalim...

Mesaj gönderen Nergis » Sal Eki 19, 2010 7:20 pm

Hosbulduk tesekkur ederim (:

MaTroCk

tanisalim...

Mesaj gönderen MaTroCk » Cmt Kas 06, 2010 1:54 am

Merhabalar arkadaslar
burda yeniyim ve tesadufen google amca vasitasiyla siteye eristim :) kesinlikle bi cok kisiye faydasi dokunacak guzel icerikli bi site hazirlamissiniz kurucu arkadaslarada bu sebeple teskkuru borc bilirim..
kisaca kendimi tanitayim:
ismim yusuf almanyada wuppertal universitesi elektronik muhendisligi bolumunde ogrenciyim..9-10 aylik dilkursu egitiminden sonra burda studienkolleg adi verilen yani birnevi Tr deki adiyla hazirlik sinifi diyebilecegimiz 1 yillik egitimin ardindan universiteye basladim ve 7.semestrdayim TR den buraya gelmek isteyen yada almanyada yeni ogrenime baslayacak arkadaslara bende elimden geldigince yardim edebilirim zamaninda bicok skntiyi ve sistemle ilgili zorluklari asmis biri olarak baya bilgi sahibi sayilirim ve ihtiyac olursada bildiklerimi siz dostlarimla paylasmaktan mutluluk duyarim..
Keyifli forumlar..

memo21

tanisalim...

Mesaj gönderen memo21 » Cmt Kas 06, 2010 3:25 am

Merhaba aramiza hosgeldin,
oncelikle tebrik ederim, bende senin gibi yeni studienkolleg yapacagim.
Bir ay once Studienkollegden kabul aldim ve bir ay sonra Aufnahmeprufungum var. Simdiki seviyem B1 dir, giris sinavina coktan girmissin, bu konuda bana ne tavsiye ediyorsun, bir ay icinde nasil daha iyi hazirlanabilirim, grammatik mi daha agir yoksa diger bolumler mi, bu konuda gercekten yardimina ihtiyacim var.

Birde studienkolleg sonunda Uni. icin sadece Feststelleprufung diplomasi mi lazim, yoksa daha Turkiyedeki OSS yerlesme belgeside mi gerekiyor, simdiden tesekkurler.

MaTroCk

tanisalim...

Mesaj gönderen MaTroCk » Cmt Kas 06, 2010 4:43 am

hosbulduk arkadasim,
oncelikle sana simdiden egitim hayatinda basarilar diliyorum..
Studienkollege kisaca deginecek olursam sunu birdefa kesinlikle bilmelisinki kesinlikle zaman kaybi degil aksine cok faydasini goreceksin universteye basladginda cunku dsh ya hazirlananlarin aksine sadece almanca degil diger ilgili derslerinde egitimini almis olacaksin ve en onemliside sistemi taniyacaksin -ki bu uni.ye basladiginda sana faydali olacak zaman kaybetmeden uni.ye ve derslere daha kisa surede adapte olmani saglayacaktir

sinava hazirlik icin benim sana nacizane tavsiyem bu vakitten sonra kesinlikle bi sekilde sinav orneklerini eski cikmis sorulari edinip bunlari cozmendir bunlari universitelerin studienkolleg ile ilgili sayfalarindan yada studienkolleg ile ilgili temel bilgilerin bulundugu internet adresinden arastirarak temin edebilirsin malesef bu sitenin ismini hatirlayamadim ama google da kisa bi arastirmayla bulabilirsin..sinav orneklerini drek universtenin studienkolleg bolumune yazacagin mektup ile de temin etme sansin var genellikle gonderiyorlar ben bu sekilde yapmistim fakat zamanin kisitli oldugu icin bu ihtimal sana pek uygun degil..bende baya ornek vardi esasinda ama artik ihtiyac olmayacagini dusunerek gecen ay attim malesef :(
sinav ornegi cozme dsinda agirligi gramatige ver ve bolca bosluk doldurmali textler coz cunku agirlik butarzdaki sorulardan olusuyor almanca kitap gazete falan okumanda cok fayda saglayacaktir..
hangi universitede gireceksin sinava ? birden fazla basvuru yaptinmi? her universtienin sinav sistemi farkli olabiliyor zorluk dereceside ayni sekilde farkilik gosteriyor ama genel olarak dedigim sekilde bi hazirlik yaparsan ben kazanacagina inaniyorm..

studienkolleg sonunda Festellungprufunguda gectigin takdirde almis oldugun diploma ile univesteye baslamaya hak kazaniyorsun ve bunun disinda okul ile ilgili gerekecek tek belge oss kazandi belgesi olacaktir

umarim birnebzede olsa yardimci olabilmisimdir..

memo21

tanisalim...

Mesaj gönderen memo21 » Cmt Kas 06, 2010 4:38 pm

Verdigin degerli bilgilerin icin cok tesekkur ederim.
Ben Mettingen Studienkollege basvurdum. NRW dedir.
Bende 16 - 17 tane studienkolleg giris sinav ornekleri var, hepsini studienkolleg sayfalarindan indirdim, fakat sadece sinava girecegim studienkollegin sinav ornegini bulamadim. :(

Dedigin gibi bakiyorum cogu bosluk doldurmacadir.
Ben Turkiyede OSS kazandim fakat tercih yapmadim ve bundan dolayida bir yere yerlesmedim, onun icin dedim yerlesme belgeside lazim mi diye.
Ama studienkollege basvurdugumda sadece oss kazandi belgesi yeterli dedi, bende verdim ve kabul ettiler.

Tekrar tesekkur ederim bilgilerin icin.

MaTroCk

tanisalim...

Mesaj gönderen MaTroCk » Cmt Kas 06, 2010 7:37 pm

rica ederim azda olsa yardimim dokunduysa ne mutlu..
oss kazandi belgesi kesinlikle yeterli bu konuda skintin olmasin bende seninle ayni sartlara sahiptim oss yi kazanip tercih yaptiktan sonra drek almanyaya geldim..
st.kolleg mettingen hakkinda bilgi sahibi degilim malesef sana simdiden sinavinda basarilar diliyorum herhangi bi sekilde yardimci olabilecegim baska bir konuda olursa yazman yeterli..

sevgi2011

tanisalim...

Mesaj gönderen sevgi2011 » Cmt Ara 25, 2010 6:33 pm

merhabalar
Arkadaslar herseyden once bu siteyi hazirlayanlarin ellerine saglik. O kadar degerli bilgiler edindimki bu siteden :)
Ben inonu universitesi biyoloji mezunuyum ve Almanyadan alinmis 800 saatlik bir almanca sertifikam var.Ayrica formasyon derslerini (ogretmenlik )aldim. Uni kaiserslauterne online basvuru yaptim.Ama ogrenmek istedigim bu asamadan sonra ne yapmam gerektigi. cunku belgelerimi gonderdim ama yeterli almancam olmadigi icin onlar beni kabul edip sonrami kursa gonderiyor yoksa ben kendimmi bunu yapmaliyim bunu bi turlu bulamadim.simdiden tesekkur ediyorum.
Kaiserslautern hakkinda omier arkadas yardim edebilecegini soylemis

memo21

tanisalim...

Mesaj gönderen memo21 » Cmt Ara 25, 2010 7:24 pm

Merhaba hosgeldiniz,
eger basvurdugunuz Uni. sizin basvurunuzu kabul ederse , ki buyuk ihtimalle sartli kabul verecektir. Ondan sonra ise sizi bir dil kursuna davet edecektir ve dil kursu sonunda alacaginiz DSH yada benzeri bir sinav sonucu sertifikasi ile egitiminize devam edebilirsiniz.

sevgi2011

tanisalim...

Mesaj gönderen sevgi2011 » Cmt Ara 25, 2010 7:55 pm

hosbulduk ve cevap icin tesekkur ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eki 17, 2011 11:02 pm

Aramiza yeni katilan arkadaslar ,hepiniz hosgeldiniz ve keyifli forumlar..

Diaries

tanisalim...

Mesaj gönderen Diaries » Cum Eki 28, 2011 4:07 am

Merhaba arkadaslar...Ismim;Mehmet.
Herkese iyi forumlar.