Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Teacherrr

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Teacherrr » Cmt Tem 29, 2023 11:05 pm

ademonder yazdı: Prş Tem 20, 2023 5:09 pm @teacherr eş ve çocuklu vizeniz çıktı mı? Bloke hesapta bir arttırım yaptınız mı?
Ev kontratını gönderdik haber bekliyoruz hala. Umarım gelir artık vizeleri 😭

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Pzr Tem 30, 2023 7:49 pm

Teacherrr yazdı: Cmt Tem 29, 2023 10:59 pm Sözleşmede ismi var ama imzası yok Türkiye’de olduğu için. Bir de ev sahibinin verdiği wohnungsgeberbestätigung belgesinde üçümüzün de adını yazdık. Yani ben eşim kızım.
Büyük bir aşamayı atlatmışssınız, biz de ev bakıyoruz ama ev sahiblerinin çoğu kirayı nasıl ödeyeceksin. Bunu nasıl garanti ediyorsun gibi sorular soruyor biraz can sıkıcı olmaya başladı, siz bu sorunu nasıl aştınız ? Eşimin ve benim 1341 euroluk bloke hesabımız var, diğer yandan ikimiz de uzaktan çalışıyoruz baktımız ev 900 euro civarı ama yine de garanti istiyorlar. Bununla ilgili görüş ve önerisi olan varsa çok sevinirim. Bloke hesapla kabul etmeyen ev sahipleri engelini nasıl aştınız ? Onları nasıl ikna ettiniz?

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Tem 31, 2023 3:55 pm

cem1863 yazdı: Pzr Tem 30, 2023 7:49 pm Büyük bir aşamayı atlatmışssınız, biz de ev bakıyoruz ama ev sahiblerinin çoğu kirayı nasıl ödeyeceksin. Bunu nasıl garanti ediyorsun gibi sorular soruyor biraz can sıkıcı olmaya başladı, siz bu sorunu nasıl aştınız ? Eşimin ve benim 1341 euroluk bloke hesabımız var, diğer yandan ikimiz de uzaktan çalışıyoruz baktımız ev 900 euro civarı ama yine de garanti istiyorlar. Bununla ilgili görüş ve önerisi olan varsa çok sevinirim. Bloke hesapla kabul etmeyen ev sahipleri engelini nasıl aştınız ? Onları nasıl ikna ettiniz?
Vize için gösterdiğimiz bloke hesap belgesini gösterdik. Ev sahibimiz türk o tamam aynı milletten olmamıza dayanarak güveniyorum vaktinde öderseniz sevinirim dedi. Biz de günü gelmeden gönderdik. Bizim kira 670 Euro bloke hesap 1636 o yüzden çok sıkıntı etmedi sanırım adam. Ama evimizin her yerinden su akıyor :( ailemin vizesi çıkınca başka ev bakacağız :(

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Pzt Tem 31, 2023 4:22 pm

Teacherrr yazdı: Pzt Tem 31, 2023 3:55 pm Vize için gösterdiğimiz bloke hesap belgesini gösterdik. Ev sahibimiz türk o tamam aynı milletten olmamıza dayanarak güveniyorum vaktinde öderseniz sevinirim dedi. Biz de günü gelmeden gönderdik. Bizim kira 670 Euro bloke hesap 1636 o yüzden çok sıkıntı etmedi sanırım adam. Ama evimizin her yerinden su akıyor :( ailemin vizesi çıkınca başka ev bakacağız :(
Umarım yakın zamanda daha iyi ve güzel bir yer bulursunuz, biz de ciddi sorunlar yaşıyoruz ev bulma açısından. Çoğu kişi bloke hesaba güvenmiyor, siz hem şanslı hem şanssız durumdasınız. Ben geçen bir ev baktım, önceden bu evde sıkıntı var diye söylediler. Biz de denk gelebilirdik.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Tem 31, 2023 5:07 pm

cem1863 yazdı: Pzt Tem 31, 2023 4:22 pm Umarım yakın zamanda daha iyi ve güzel bir yer bulursunuz, biz de ciddi sorunlar yaşıyoruz ev bulma açısından. Çoğu kişi bloke hesaba güvenmiyor, siz hem şanslı hem şanssız durumdasınız. Ben geçen bir ev baktım, önceden bu evde sıkıntı var diye söylediler. Biz de denk gelebilirdik.
Yani bizim Türkiye’deki kendi evimiz de sıkıntılıydı o yüzden alışkınız sıkıntıya :D sıkıntı soyadımız gibi maşallah :( ama evin sahibi biz değiliz çok sorun olursa da çıkarız yani. Çevremdekiler hep tutmam yönünde öneride bulundu. Acil ihtiyaç olunca kriter kalmadı bizde… siz de size ev vereni tutun derim, hatta ısrarcı olun biraz :D

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Pzt Tem 31, 2023 5:50 pm

Teacherrr yazdı: Pzt Tem 31, 2023 5:07 pm Yani bizim Türkiye’deki kendi evimiz de sıkıntılıydı o yüzden alışkınız sıkıntıya :D sıkıntı soyadımız gibi maşallah :( ama evin sahibi biz değiliz çok sorun olursa da çıkarız yani. Çevremdekiler hep tutmam yönünde öneride bulundu. Acil ihtiyaç olunca kriter kalmadı bizde… siz de size ev vereni tutun derim, hatta ısrarcı olun biraz :D
Bulsak, tutacağız da hocam evi bulamıyoruz :D Ne kadar sürede buldunuz ? çok aradınız mı ?

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Pzt Tem 31, 2023 8:24 pm

Merhaba az once Expatiodan Value Package kaydi yaptirdim sigorta ile ilgili bir kac sorum olacak deneyimi olan arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim.

1) Incoming Insurance seyahat saglik sigortasi mi oluyor? Expatio value package DR Walterdan Incoming Insurance sigortasi yapti otomatik olarak, yoksa ayrica seyahat saglik sigortasi yaptirmam gerekiyor mu?

2) Expatio ayni zamanda TK dan Alman saglik sigortasi dahil etti pakete. Esimi de TKdan sigortaya dahil etmem mumkun mu yoksa esim Dr Walter gibi ozel bir sigortaya ayrica mi kaydolmali? Esim ogrencilik yapmayacak

3) TK sanirim sadece devlet ve devlet tarafindan akrediteli okullarda ise yariyor, devlet akrediteli bir ozel okula gidecegim icin, sorun yasar miyim?

Simdiden tesekkur ederim

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Sal Ağu 01, 2023 10:02 am

cem1863 yazdı: Pzt Tem 31, 2023 5:50 pm Bulsak, tutacağız da hocam evi bulamıyoruz :D Ne kadar sürede buldunuz ? çok aradınız mı ?
5 günde buldum, ama ondan önce buraya gelmeden hepsine başvuru yapıp randevu ayarlamıştım. Her güne 2-3 ev baktım belgeleri teslim ettim dönüş alamadım. Hangi şehirdi sizin? Emlakçı veya Türk gruplarında bazen evi olanlar yazıyor. Biraz fazla oluyor bazen ama…

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Sal Ağu 01, 2023 10:33 am

almanyayolculari yazdı: Pzt Tem 31, 2023 8:24 pm Merhaba az once Expatiodan Value Package kaydi yaptirdim sigorta ile ilgili bir kac sorum olacak deneyimi olan arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim.

1) Incoming Insurance seyahat saglik sigortasi mi oluyor? Expatio value package DR Walterdan Incoming Insurance sigortasi yapti otomatik olarak, yoksa ayrica seyahat saglik sigortasi yaptirmam gerekiyor mu?

2) Expatio ayni zamanda TK dan Alman saglik sigortasi dahil etti pakete. Esimi de TKdan sigortaya dahil etmem mumkun mu yoksa esim Dr Walter gibi ozel bir sigortaya ayrica mi kaydolmali? Esim ogrencilik yapmayacak

3) TK sanirim sadece devlet ve devlet tarafindan akrediteli okullarda ise yariyor, devlet akrediteli bir ozel okula gidecegim icin, sorun yasar miyim?

Simdiden tesekkur ederim
Bildiğim kadarıyla
1. Evet o seyahat sağlık sigortası oluyor ekstra bir şeye gerek yok zaten o belgede doğrulama adresi kodu vs yazar. Bakabilirsiniz.

2. Ben de barmerden yaptırdım ve kızımı dahil ettim sigortaya. Sorun çıkmadı. Ayrı sigortaya gerek yok devlet sigortalarında aileyi kapsıyor zaten.
3. Tahmin yürütüyorum, bence sıkıntı olmaz yine de üniversiteye sorun. Sonuçta öğrencisiniz ne fark eder sağlık sigortası özel veya devlet. Hatta devletinki daha iyi :D

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Sal Ağu 01, 2023 4:17 pm

Tesekkur ediyorum cevabiniz icin,

Universite TK yapabilecegimi soyledi simdi TK ile iletisime gecip esimi kapsadigini dogrulamaya calisiyorum tek sigorta seklinde yapabilirsek cok iyi olur.

Siz ev bulabildiniz mi? Sanirim eksik evrak talebi yapilmisti kira kontrati icin

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Sal Ağu 01, 2023 4:44 pm

almanyayolculari yazdı: Sal Ağu 01, 2023 4:17 pm Tesekkur ediyorum cevabiniz icin,

Universite TK yapabilecegimi soyledi simdi TK ile iletisime gecip esimi kapsadigini dogrulamaya calisiyorum tek sigorta seklinde yapabilirsek cok iyi olur.

Siz ev bulabildiniz mi? Sanirim eksik evrak talebi yapilmisti kira kontrati icin
Evet evi bulduk kontrat ikamet tamam gönderdik belgeleri bekliyoruz. Ben eşimi dahil edemedim çalıştığı için. İşten çıkınca dahil edebiliriz dediler ama. Ama belki tkda sistem farklıdır.

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Sal Ağu 01, 2023 5:56 pm

Sevindim bulabildiginize ev bulmak gercekten cok zor biz de cok ugrasmistik

Turkiyede calistigi icin mi, yoksa Almanyada calistigi icin mi?

TK ile konustum esinizi dahil edebiliriz dediler, Almanyada calismayacagini belirttim suan Turkiyede calisiyor ama onu sormadilar

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Çrş Ağu 02, 2023 12:03 am

Teacherrr yazdı: Sal Ağu 01, 2023 10:02 am 5 günde buldum, ama ondan önce buraya gelmeden hepsine başvuru yapıp randevu ayarlamıştım. Her güne 2-3 ev baktım belgeleri teslim ettim dönüş alamadım. Hangi şehirdi sizin? Emlakçı veya Türk gruplarında bazen evi olanlar yazıyor. Biraz fazla oluyor bazen ama…
Münih, çok zor vallahi aynı zamanda finallerim de başladı şu an kaosa düştük, konsolosluk 12 Ağustos'a kadar kira sözleşmesi istiyor. Yetiştiremezsek napacağız bilmiyoruz.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Ağu 02, 2023 12:53 am

cem1863 yazdı: Çrş Ağu 02, 2023 12:03 am Münih, çok zor vallahi aynı zamanda finallerim de başladı şu an kaosa düştük, konsolosluk 12 Ağustos'a kadar kira sözleşmesi istiyor. Yetiştiremezsek napacağız bilmiyoruz.
Münih çok zor gerçekten :( inşallah bir şey çıkar karşınıza. Biz de ev tutana kadar verilen süre geçti ama sorun değil dosyalarınızı saklıyoruz gerekli evrakları gönderince işleminize devam edeceğiz dediler. Süre içinde olursa çok daha iyi olur tabi ki…

Serhat A.

Mesaj gönderen Serhat A. » Çrş Ağu 02, 2023 11:05 pm

Merhaba, çalışma hakkıyla alakalı bir sorum olacak. Eşim öğrenci vizesi, ben de aile birleşimi kapsamında 1 yıllık ulusal vizelerimizi aldık. Bu durumda ikimiz de haftalık 20 saatlik çalışma iznine mi sahip oluyoruz? Ben öğrenci olmadığım için haftalık 20 saat limiti beni de kapsıyor mu?

Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Prş Ağu 03, 2023 2:43 am

Serhat A. yazdı: Çrş Ağu 02, 2023 11:05 pm Merhaba, çalışma hakkıyla alakalı bir sorum olacak. Eşim öğrenci vizesi, ben de aile birleşimi kapsamında 1 yıllık ulusal vizelerimizi aldık. Bu durumda ikimiz de haftalık 20 saatlik çalışma iznine mi sahip oluyoruz? Ben öğrenci olmadığım için haftalık 20 saat limiti beni de kapsıyor mu?

Bu konuda bilgisi olan var mıdır?
Öncelikle tebrikler, büyük bir engeli atlatmışsınız gözüküyor :) Eşiniz öğrenci 20 saat, sizin 40 saat çalışma izniniz olması lazım.

Vize başvuru ve alma sürecinizi tarihlerler beraber kısaca aktarır mısınız ? bizlere de yardımcı olur süreç.

zeynep_

Mesaj gönderen zeynep_ » Prş Ağu 03, 2023 9:41 am

ezaks2 yazdı: Sal Tem 25, 2023 8:09 am Umarım öyle bir dönüş almazsınız. Benim master programim çalışan insanlara özel bir programdi. Bazı aylar 3 bazı aylar 6 gün dersim vardı. Gün boyu sürüyordu hepsi. Söyledikleri şey 4 dönemde 90 günden fazla ders olması gerektiğiydi. Ama eğer sebep bu olsa başkalarına da verilmezdi vize diye düşünüyorum. Sınıfımda vizeyi alan bir sürü arkadaşım varmış. Benim gibi bu sebepten sorun yaşayanlar da varmış. Irkçılık yapılmış olabilir gibi geliyor bana bu konuda. Umarım yaşamazsınız aynı sorunu.
Bir sorum var, 41F vizesi başvuru belgeleri arasında ders programı, haftalık ders saati ile ilgili bir belge yok, hatta okul ile ilgili verdiğimiz tek belge kabul mektubu hatırladığım kadarıyla. Dolayısıyla konsolosluk sizin gideceğiniz programın haftalık ders saatleri bilgisini vs nasil alıyor? Ben de 41F e başvurdum ancak haftada kaç saat dersim olacağını ben bile bilmiyorum şuanda, ilk hafta yapılan ders seçimlerine, o sömestrda kaç ders seçtiğinize vs göre belirlenmiyor mu sonuçta?
Bir de evraklarınizj teslim ettikten ne kadar süre sonra red bilgisi geldi?
En son zeynep_ tarafından Prş Ağu 03, 2023 9:45 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

pancar

Mesaj gönderen pancar » Prş Ağu 03, 2023 9:42 am

zeynep_ yazdı: Prş Ağu 03, 2023 9:41 am Bir sorum var, 41F vizesi başvuru belgeleri arasında ders programı, haftalık ders saati ile ilgili bir belge yok, hatta okul ile ilgili verdiğimiz tek belge kabul mektubu hatırladığım kadarıyla. Dolayısıyla konsolosluk sizin gideceğiniz programın haftalık ders saatleri bilgisini vs nasil alıyor? Ben de 41F e başvurdum ancak haftada kaç saat dersim olacağını ben bile bilmiyorum şuanda, ilk hafta yapılan ders seçimlerine, o sömestrda kaç ders seçtiğinize vs göre belirlenmiyor mu sonuçta?
Randevunuz ne zamandı? Vizeniz geldi mi acaba?

ycinar

Mesaj gönderen ycinar » Prş Ağu 03, 2023 2:52 pm

mlsbrn yazdı: Pzt Haz 12, 2023 2:39 pm Merhaba,
Freiburg Üniversitesinden master için kabul aldım.Vizeye eşimle beraber başvurmak istiyoruz ancak IDATA yetkilileri master öğrencisinin gitmeden aile birleşimi yapmasının mümkün olmadığını söyledi.Eşim farklı ülkenin vatandaşı olduğu için aynı anda randevuda alamıyorum.Bu konuda bilgisi olup,yardımcı olabilecek birisi varsa çok mutlu olurum.
Merhaba.

Ben de Freiburg üniversitesinden kabul aldım. 41F için ben ve eşim vize başvurusu yaptık. Size niye öyle bir şey dediler emin değilim. Biz 28 Temmuz günü Ankara idata ofisinden başvurduk. Belgelerimizi ben ve eşim için onlar ayırdı ve eksik olmadığını söylediler ve oradan ayrıldık.

Mulukaya

Mesaj gönderen Mulukaya » Prş Ağu 03, 2023 4:43 pm

zeynep_ yazdı: Prş Ağu 03, 2023 9:41 am Bir sorum var, 41F vizesi başvuru belgeleri arasında ders programı, haftalık ders saati ile ilgili bir belge yok, hatta okul ile ilgili verdiğimiz tek belge kabul mektubu hatırladığım kadarıyla. Dolayısıyla konsolosluk sizin gideceğiniz programın haftalık ders saatleri bilgisini vs nasil alıyor? Ben de 41F e başvurdum ancak haftada kaç saat dersim olacağını ben bile bilmiyorum şuanda, ilk hafta yapılan ders seçimlerine, o sömestrda kaç ders seçtiğinize vs göre belirlenmiyor mu sonuçta?
Bir de evraklarınizj teslim ettikten ne kadar süre sonra red bilgisi geldi?
Merhaba, ders saati ile ilgili bir konu degil, ders gun sayisi ile alakali olabilir. ulusal vize 90 gun ustu konaklamalar icindir ve vize bolumu toplam gun sayisini 90 gunden az bularak schengen ile gidebilirsin demis. Yani 2 sene validation 90 days duration ibareleri iceren bir vize ile gidilebilir. Tabi takvimi gormedigim icin bir sey diyemem ama git gel yapmak belki orada konaklamaktan daha uygun olur diye dusunmus olabilir konsolosluk.