Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IDATA randevu atanma süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
GABİ

Re: IDATA randevu atanma süresi

Mesaj gönderen GABİ » Pzt Tem 31, 2023 3:12 pm

aynı şekilde 36F izmir ataması gelen var mı hocam?

Kullanıcı avatarı
kahnri
İletişim:

Mesaj gönderen kahnri » Pzt Tem 31, 2023 3:19 pm

GABİ yazdı: Pzt Tem 31, 2023 3:12 pm aynı şekilde 36F izmir ataması gelen var mı hocam?
En son 12 Aralık var Ben 15 Aralığım bekliyorum
TU Dortmund

Vogel26

Mesaj gönderen Vogel26 » Pzt Tem 31, 2023 3:35 pm

kreuzovl yazdı: Cmt Tem 29, 2023 11:03 am Ankara 30 f veya 44f randevu bekleyen veya ataması yapılan var mı?
Ben de bekliyorum 30f 13 haziranda başvurdum en son 30f atamaları acaba hangi ayda şuan

dimples

Mesaj gönderen dimples » Pzt Tem 31, 2023 3:48 pm

roseangouleme yazdı: Pzt Tem 31, 2023 12:40 pm Merhaba. Vize ve randevularla ilgili araştırma yaptıkça kafam çok karışmaya başladı, bu nedenle size bir konuda danışmak istedim. Bildiğiniz üzere 23F kategorisinden başvuruda bulunmuştum. Almanya’da bir üniversiteden 3 yıllık doctoral researcher pozisyonu kazandım (TV-L E13 (65%)) ve bu vesileyle structured Ph.D. programından da ayrıca kabul aldım. Bu portalda ve başka yerlerde aynı statüdeki birçok kişinin konsolosluğun vs. yönlendirmesiyle araştırmacı vizesine başvurduğunu gördüm ve ben de bu kategoride başvuru yaptım. Üniversite bana letter of employment gönderdi ve international office bir hosting agreement hazırlayabileceğini söyledi. Buna rağmen kuşkularım var, acaba 38F kategorisinden mi başvuru yapmalıydım? Benzer durumda olanlar var mı? Veya belgelerimi teslim ettikten sonra konsolosluğun (eğer uygun görürse) öğrenci vizesi verme gibi bir durumu olur mu? Bu kadar beklemişken bir değişiklik yapmak istemiyorum, diğer türlü iş sözleşmesi başlangıç tarihime yetişemeyebilirim, bu durumda bile yetişebileceğim meçhul…Üniversiteye araştırmacı vizesine başvurduğumu söylediğimde herhangi bir olumsuz yorumda bulunmadılar, tebrik ettiler. Bir hata yapsam uyarırlardı diye umuyorum…Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Merhabalar,
Çevremde (ben dahil) 23F ye başvuran herkes esasen belli bir doktora programına Türkiye’de devam eden ve Almanya’da bir hocadan kabul alarak ‘guest researcher’ pozisyonu ile oraya giden kişiler. Bu nedenle sizin pozisyonunuz için başvurmanız gereken vize türünü ve eğer hatalı bir başvuru yaptıysanız (umarım değildir) konsolosluğun tutumunu maalesef bilemiyorum. Fakat vize başvurusu sırasında sistemin sorduğu soruları cevapladığınızda karşınıza 23F çıkıyorsa izlediğiniz yöntemin doğru olma ihtimali yüksek. Yine de yanlış yönlendirmek istemem, umarım sorunuza daha iyi biçimde cevap verebilecek birileri çıkar. Kolaylıklar dilerim.

roseangouleme

Mesaj gönderen roseangouleme » Pzt Tem 31, 2023 3:49 pm

dimples yazdı: Pzt Tem 31, 2023 3:48 pm Merhabalar,
Çevremde (ben dahil) 23F ye başvuran herkes esasen belli bir doktora programına Türkiye’de devam eden ve Almanya’da bir hocadan kabul alarak ‘guest researcher’ pozisyonu ile oraya giden kişiler. Bu nedenle sizin pozisyonunuz için başvurmanız gereken vize türünü ve eğer hatalı bir başvuru yaptıysanız (umarım değildir) konsolosluğun tutumunu maalesef bilemiyorum. Fakat vize başvurusu sırasında sistemin sorduğu soruları cevapladığınızda karşınıza 23F çıkıyorsa izlediğiniz yöntemin doğru olma ihtimali yüksek. Yine de yanlış yönlendirmek istemem, umarım sorunuza daha iyi biçimde cevap verebilecek birileri çıkar. Kolaylıklar dilerim.
Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim

kreuzovl

Mesaj gönderen kreuzovl » Pzt Tem 31, 2023 3:50 pm

Vogel26 yazdı: Pzt Tem 31, 2023 3:35 pm Ben de bekliyorum 30f 13 haziranda başvurdum en son 30f atamaları acaba hangi ayda şuan
Ben de 30 Mayıs ta 30 f e başvurdum hala beklemedeyim.

dimples

Mesaj gönderen dimples » Pzt Tem 31, 2023 7:25 pm

roseangouleme yazdı: Pzt Tem 31, 2023 3:49 pm Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim
Ne demek rica ederim.

roseangouleme

Mesaj gönderen roseangouleme » Pzt Tem 31, 2023 7:42 pm

roseangouleme yazdı: Pzt Tem 31, 2023 12:40 pm Merhaba. Vize ve randevularla ilgili araştırma yaptıkça kafam çok karışmaya başladı, bu nedenle size bir konuda danışmak istedim. Bildiğiniz üzere 23F kategorisinden başvuruda bulunmuştum. Almanya’da bir üniversiteden 3 yıllık doctoral researcher pozisyonu kazandım (TV-L E13 (65%)) ve bu vesileyle structured Ph.D. programından da ayrıca kabul aldım. Bu portalda ve başka yerlerde aynı statüdeki birçok kişinin konsolosluğun vs. yönlendirmesiyle araştırmacı vizesine başvurduğunu gördüm ve ben de bu kategoride başvuru yaptım. Üniversite bana letter of employment gönderdi ve international office bir hosting agreement hazırlayabileceğini söyledi. Buna rağmen kuşkularım var, acaba 38F kategorisinden mi başvuru yapmalıydım? Benzer durumda olanlar var mı? Veya belgelerimi teslim ettikten sonra konsolosluğun (eğer uygun görürse) öğrenci vizesi verme gibi bir durumu olur mu? Bu kadar beklemişken bir değişiklik yapmak istemiyorum, diğer türlü iş sözleşmesi başlangıç tarihime yetişemeyebilirim, bu durumda bile yetişebileceğim meçhul…Üniversiteye araştırmacı vizesine başvurduğumu söylediğimde herhangi bir olumsuz yorumda bulunmadılar, tebrik ettiler. Bir hata yapsam uyarırlardı diye umuyorum…Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Bu konuda fikri olan diğer kişiler de yorum yazabilirse çok mutlu olurum, çünkü bu forumda iş sözleşmeli Ph.D. için araştırmacı vizesine, finansmansız individual Ph.D. için ise öğrenci vizesine başvurulması gerektiğine dair bazı fikir alış verişleri olmuştu. O başlığa da yazdım ancak bir cevap alamadım. Teşekkürler.

alexmikael

Mesaj gönderen alexmikael » Pzt Tem 31, 2023 11:41 pm

Merhabalar ikametgahımı Ankara'ya almayı düşünüyorum fakat ikametgahımı e devlet üzerinden değiştirdikten hemen sonra idata'dan vize başvurusu (36f) yapsam sıkıntı çıkar mı? ayrıca vize için ikametgah değişikliği yapmış arkadaş varsa sonrasında orada kalıp kalmadığımız somut bir şekilde denetleniyor mu? örneğin verdiğim adrese gelip benim orada kalıp kalmadığımın sorgulanması gibi. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar detaylı yazabilir misiniz?

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Sal Ağu 01, 2023 12:17 am

alexmikael yazdı: Pzt Tem 31, 2023 11:41 pm Merhabalar ikametgahımı Ankara'ya almayı düşünüyorum fakat ikametgahımı e devlet üzerinden değiştirdikten hemen sonra idata'dan vize başvurusu (36f) yapsam sıkıntı çıkar mı? ayrıca vize için ikametgah değişikliği yapmış arkadaş varsa sonrasında orada kalıp kalmadığımız somut bir şekilde denetleniyor mu? örneğin verdiğim adrese gelip benim orada kalıp kalmadığımın sorgulanması gibi. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar detaylı yazabilir misiniz?
Bir denetleme yok hayır ama ikametgahınızı yeni değiştirmiş olmanızın sıkıntı çıkartması şans. Resmi bir yazı yok ama son ikamet değişikliğinin üzerinden 3-6 ay geçmesi gerek diyorlar. Bazı memurlar olmaz diyor iptal ediyor randevunuzu, bazıları sormuyor bile. Tamamen şans yani
En fazla şu olabilir, buraya niye taşındınız derler ona da tatmin edici bir cevap vermeniz gerekir.

alexmikael

Mesaj gönderen alexmikael » Sal Ağu 01, 2023 1:23 pm

İzmir konsolosluğunun özellikle 36F vize türündeki atama yapma yavaşlığı için şikayet edilecek herhangi bir merci var mı?

zeyd

Mesaj gönderen zeyd » Sal Ağu 01, 2023 1:48 pm

roseangouleme yazdı: Pzt Tem 31, 2023 7:42 pm Bu konuda fikri olan diğer kişiler de yorum yazabilirse çok mutlu olurum, çünkü bu forumda iş sözleşmeli Ph.D. için araştırmacı vizesine, finansmansız individual Ph.D. için ise öğrenci vizesine başvurulması gerektiğine dair bazı fikir alış verişleri olmuştu. O başlığa da yazdım ancak bir cevap alamadım. Teşekkürler.
ben de benzer sekilde doctoral researcher pozisyonu icin 23F'ye basvurdum. cunku okul teknik olarak sizi ise aliyor ve bunu letter of employment ile belgeleyebildiginiz icin 23F'nin en dogru secenek oldugunu tahmin ediyorum.

zeyd

Mesaj gönderen zeyd » Sal Ağu 01, 2023 1:50 pm

bu arada izmir'den 23F basvurusu yapan arkadaslar var mi? ben 7 temmuz'dan beri bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
kahnri
İletişim:

Mesaj gönderen kahnri » Sal Ağu 01, 2023 2:08 pm

alexmikael yazdı: Sal Ağu 01, 2023 1:23 pm İzmir konsolosluğunun özellikle 36F vize türündeki atama yapma yavaşlığı için şikayet edilecek herhangi bir merci var mı?
Edilsede bir sonuç alınamıyor diye biliyorum. 8 ay bekletmek hiç güzel bir durum değil.
TU Dortmund

doğanbey

Mesaj gönderen doğanbey » Sal Ağu 01, 2023 2:39 pm

merrdesign yazdı: Pzt Tem 31, 2023 11:11 am Merhaba vize ile ilgili bir kaç soru sormak istiyorum da?
Niyet mektubunu ingilizce mi yazdın ?
evet ingilizce yazdim.

roseangouleme

Mesaj gönderen roseangouleme » Sal Ağu 01, 2023 2:49 pm

zeyd yazdı: Sal Ağu 01, 2023 1:48 pm ben de benzer sekilde doctoral researcher pozisyonu icin 23F'ye basvurdum. cunku okul teknik olarak sizi ise aliyor ve bunu letter of employment ile belgeleyebildiginiz icin 23F'nin en dogru secenek oldugunu tahmin ediyorum.
çok teşekkür ederim. konsolosluğa sormak istediğimde beni kovdular maalesef ama telefonda kısa bir bilgi alabildim ve benzer durumdaki yabancı arkadaşlarıma sordum. German Residence Act 18d maddesi work visa kategorisi olarak doctoral researcher sözleşmesiyle Almanya’ya gelen ve guest researcher olmayan kişileri de kapsıyor anladığım kadarıyla. TVL %65-75 aralığında olanlar bu vizeye, %100 olanlar Blue Card’a başvurmayı tercih ediyormuş, diğer ülkelerde de bu kategoriden başvurular yaygınmış. (Proje burslusu veya employment contract kapsamında işe alınan ve aynı zamanda structured PhD’ye başlayanlar arasında). Tekrar teşekkür ediyorum cevabınız için 🙏🏾

roseangouleme

Mesaj gönderen roseangouleme » Sal Ağu 01, 2023 2:54 pm

zeyd yazdı: Sal Ağu 01, 2023 1:50 pm bu arada izmir'den 23F basvurusu yapan arkadaslar var mi? ben 7 temmuz'dan beri bekliyorum.
Ben İstanbul’dan yaptım ve Mayıs sonundan beri bekliyorum, çevremde ve forumda bu durumda olan kişiler var maalesef:/

ClearL

Mesaj gönderen ClearL » Sal Ağu 01, 2023 5:46 pm

1 Aralık'tan beri İzmir'den 30f randevusu bekliyorum arkadaşlar. Bugün tam 8 ay oldu hala randevu atamadilar. Resmen köpek çekiyorlar çok yoğunlarsa başka illere yönlendirsinler artık terbiyemi koruyamiyorum. Benden daha uzun süredir bekleyen var mı duydunuz mu? Gidip cirkeflik edeni önüme mı geçiyorlar nedir bu kadar beklemek? Depremzedeler randevusuz gittikleri için mi böyle oldu? Hiçbir açıklama yapmıyorlar.

zeyd

Mesaj gönderen zeyd » Sal Ağu 01, 2023 6:13 pm

roseangouleme yazdı: Sal Ağu 01, 2023 2:49 pm çok teşekkür ederim. konsolosluğa sormak istediğimde beni kovdular maalesef ama telefonda kısa bir bilgi alabildim ve benzer durumdaki yabancı arkadaşlarıma sordum. German Residence Act 18d maddesi work visa kategorisi olarak doctoral researcher sözleşmesiyle Almanya’ya gelen ve guest researcher olmayan kişileri de kapsıyor anladığım kadarıyla. TVL %65-75 aralığında olanlar bu vizeye, %100 olanlar Blue Card’a başvurmayı tercih ediyormuş, diğer ülkelerde de bu kategoriden başvurular yaygınmış. (Proje burslusu veya employment contract kapsamında işe alınan ve aynı zamanda structured PhD’ye başlayanlar arasında). Tekrar teşekkür ediyorum cevabınız için 🙏🏾
ben tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin

Vogel26

Mesaj gönderen Vogel26 » Sal Ağu 01, 2023 6:42 pm

ClearL yazdı: Sal Ağu 01, 2023 5:46 pm 1 Aralık'tan beri İzmir'den 30f randevusu bekliyorum arkadaşlar. Bugün tam 8 ay oldu hala randevu atamadilar. Resmen köpek çekiyorlar çok yoğunlarsa başka illere yönlendirsinler artık terbiyemi koruyamiyorum. Benden daha uzun süredir bekleyen var mı duydunuz mu? Gidip cirkeflik edeni önüme mı geçiyorlar nedir bu kadar beklemek? Depremzedeler randevusuz gittikleri için mi böyle oldu? Hiçbir açıklama yapmıyorlar.
Ben de 30f bekliyorum tabi yakın tarihte başvurdum ama sanırım yavaş ilerleyen bir vize