Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Gerekli Belgeler / Belgelerin Dili

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
gizem.akdeniz

Vize Gerekli Belgeler / Belgelerin Dili

Mesaj gönderen gizem.akdeniz » Cmt Tem 29, 2023 8:32 pm

Arkadaşlar herkese selam. Psikoloji mezunuyum. Yeniden İngilizce dilinde bir lisans okumak istiyorum. Vize görüşmesinde istenen belgelerle ilgili sorularımı ayrı ayrı da olsa yanıtlarsanız çok memnun olurum :)

1- Motivasyon mektubunu ve Özgeçmişi İngilizce verirsem kabul edilir mi?
2- Sadece diploma kabul edilir mi? Diploma eki de eklemem gerekir mi?
3- Psikoloji okurken birçok konferansa katıldım. Bunları özgeçmişte belirtmeli miyim? ('' Varsa okul veya üniversite öğreniminden sonraki faaliyetlere/çalışmalara dair belgeler'' isteniyor. Konferans katılım belgelerinin orijinali çevirileri fotokopileri derken onlarca belge gerekiyor. Bu konuda kararsız kaldım)
4- Belgeler için noter onayına ya da apostile gerek var mı?

Herkese kolay gelsin :)

isilwen

Re: Vize Gerekli Belgeler / Belgelerin Dili

Mesaj gönderen isilwen » Pzr Tem 30, 2023 1:13 am

1- Evet, İngilizce ya da Almanca kabul ediliyor. Tamamen İngilizce bir bölüm okuyacaksanız zaten Almanca bekleyeceklerini sanmıyorum.
2- Diplomanın yanında transkriptler de isteniyor diye biliyorum. Benim lise, üniversite ve yüksek lisans tüm eğitimlerimin transkriptlerini de aldılar.
3- Kesinlikle ekleyin. Hem cv'nizde belirtin hem de aldığınız sertifikaların çevirisini yaptırıp (eğer İngilizce değilse) vize görüşmenizde fotokopilerini teslim edin.
4- Okula başvuru yaparken var, vize görüşmesine giderken yok.

Başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun.

Not: Zamanınız varsa ve maddi olarak büyük yük olmayacaksa A1' de olsa Almanca öğrenin bence, onun da ekstra artı olacağını düşünüyorum. Okuyacağınız bölüm tamamen İngilizce olsa bile.

gizem.akdeniz

Re: Vize Gerekli Belgeler / Belgelerin Dili

Mesaj gönderen gizem.akdeniz » Pzr Tem 30, 2023 1:58 pm

Cevaplarınız ve tavsiyeniz için teşekkür ederim. Sizi de yolunuz açık olsun