Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tübingen'de yaşayanların deneyimleri

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Behesti
İletişim:

Tübingen'de yaşayanların deneyimleri

Mesaj gönderen Behesti » Sal Tem 25, 2023 9:37 pm

Herkese merhaba 👋
Ben de buradaki bir çok arkadaş gibi Almanya'da üniversite okuyacağım. Tübingen Üniversitesi'nin İngilizce olan Computerlinguistik bachelor bölümüne kabul aldım.
28 yaşındayım ve Türkiye'de İngiliz Dili ve Edebiyatı okudum. Bu yaşıma kadar da aktif olarak atanmış İngilizce öğretmeniyim.

Aramaya Tübingen yazdım ve pek bilgi bulamadım. Malum Baden - Württemberg eyaleti yıllık 3 euro istiyor bu yüzden çoğu Türk tercih etmiyor sanırım.

Orada yaşayan, dil kursu veya okumak için gidenler deneyimlerini aktarabilir mi?

Sizlerle iletişime geçmek istiyorum.
Beheshti

inctekin

Re: Tübingen'de yaşayanların deneyimleri

Mesaj gönderen inctekin » Çrş Tem 26, 2023 7:45 pm

Merhaba, anladığım kadarıyla siz 2. lisansa kabul almışsınız almanyada. Ben de ingiliz dili edb mezunuyum 29 yasındayım ve bu bölümde yüksek lisansa kabul aldım Freiburg'da. aynı eyalet oluyor. 1 ay sonra vize randevum. Merak ettiğim vizede nasıl bir açıklama yapıp kabul aldınız yeni bir bölüm için ve 2. lisans için nasıl bir gerekçe sundunuz vizeden ayrıca sorun yaşadınız mı ya da belge verdiniz vs. benim de 2. yüksek lisans olacak geriliyorum çok.

geqege

Mesaj gönderen geqege » Çrş Tem 26, 2023 10:16 pm

Arkadaşlar konudan bağımsız nasıl başlık açıp soru sorabilirim? Yeniyim, kusura bakmayın

Behesti
İletişim:

Mesaj gönderen Behesti » Prş Tem 27, 2023 12:40 am

inctekin yazdı: Çrş Tem 26, 2023 7:45 pm Merhaba, anladığım kadarıyla siz 2. lisansa kabul almışsınız almanyada. Ben de ingiliz dili edb mezunuyum 29 yasındayım ve bu bölümde yüksek lisansa kabul aldım Freiburg'da. aynı eyalet oluyor. 1 ay sonra vize randevum. Merak ettiğim vizede nasıl bir açıklama yapıp kabul aldınız yeni bir bölüm için ve 2. lisans için nasıl bir gerekçe sundunuz vizeden ayrıca sorun yaşadınız mı ya da belge verdiniz vs. benim de 2. yüksek lisans olacak geriliyorum çok.

Merhaba. Ben evet ikinci lisansa kabul aldım. Daha vize görüşmem olmadı. Ama gerekçem basit. Ben computational linguistics okuyacağım için bölümle alakalı olmasına rağmen tam alakalı da değil. Bu yüzden linguistics kısmına hakim olsam da computer kısmına hakim değilim bu yüzden lisans eğitimi almak daha mantıklı ve beni daha donanımlı yapacak. Kısaca bilgisayar kısmına yükleneceğim. YouTube da biri vardı ikinci mastera kabul almış onun videosu vardı bulursam link atarım.

Edit
YouTube linki
https://youtu.be/6yFeEC-E130
Beheshti

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Prş Tem 27, 2023 3:09 pm

geqege yazdı: Çrş Tem 26, 2023 10:16 pm Arkadaşlar konudan bağımsız nasıl başlık açıp soru sorabilirim? Yeniyim, kusura bakmayın
''Forum ana sayfa'' kısmına gelin, bir konu seçin, üstte ''yeni başlık'' a tıklayın

hildatsyn

Mesaj gönderen hildatsyn » Cum Tem 28, 2023 10:13 am

Merhaba, bildiğim kadarıyla Freiburg dönem başına 1500 euro istiyor. Ben de aynı eyaletten farklı bir okula kabul aldım. Vize görüşmesinde okula ödeme dekontunu göstermemizi istiyorlar mı? Bir bilginiz var mı acaba? Yada bunu ödeyeceğimize dair bir banka hesap bilgisi istiyorlar mı kanıt olarak?

Behesti
İletişim:

Mesaj gönderen Behesti » Cum Tem 28, 2023 12:11 pm

hildatsyn yazdı: Cum Tem 28, 2023 10:13 am Merhaba, bildiğim kadarıyla Freiburg dönem başına 1500 euro istiyor. Ben de aynı eyaletten farklı bir okula kabul aldım. Vize görüşmesinde okula ödeme dekontunu göstermemizi istiyorlar mı? Bir bilginiz var mı acaba? Yada bunu ödeyeceğimize dair bir banka hesap bilgisi istiyorlar mı kanıt olarak?
Hayır.
Beheshti

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Cmt Tem 29, 2023 4:16 pm

ben şahsen ödemelerimi yaptım ve kayıt için belgelerimi yolladım. Vizede göstereceğim ancak normalde şart değil diye biliyorum.