Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Direkt Dil Kursu ile gitmek mi Şartlı Kabul ile gitmek mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
prost1

Direkt Dil Kursu ile gitmek mi Şartlı Kabul ile gitmek mi?

Mesaj gönderen prost1 » Cum Tem 28, 2023 12:54 am

Merhabalar, YouTube'dan izlediğim bir videoda değinildiğine göre dil okulu ile gitmek şartlı kabulden daha mantıklıymış, şartlı kabul için başvuru ile uğraşmak yerine direkt dil okulu ile rahatça gidip sonra üniversitelere başvurabilirsiniz diyor bu da mantıklı geldi bana. Şartlı kabulün bunun yanında ne tarz faydaları var? Hangi seçenek ile gidersem vizem daha yüksek ihtimal ile kabul olur? Dil okulu ile gidip yeterli dil seviyesine ulaştıktan sonra Türkiye'ye dönmeden vizemi üniversitede okumak için öğrenci vizesi yapabilir miyim? Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

erogluslh

Re: Direkt Dil Kursu ile gitmek mi Şartlı Kabul ile gitmek mi?

Mesaj gönderen erogluslh » Cum Tem 28, 2023 12:09 pm

direkt dil kursu için vize almanın daha zor olduğunu duydum, o yüzden herkes şartlı kabul ile gidiyor. Bence de bir üniversiteden kabul edilip vizeye başvurmak her türlü daha garantili bir durum.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Cum Tem 28, 2023 1:17 pm

erogluslh yazdı: Cum Tem 28, 2023 12:09 pm direkt dil kursu için vize almanın daha zor olduğunu duydum, o yüzden herkes şartlı kabul ile gidiyor. Bence de bir üniversiteden kabul edilip vizeye başvurmak her türlü daha garantili bir durum.
Evet ben de öyle düşünüyorum fakat izlediğim videodaki adam fark olmadığını belirtince kafam karışmıştı, en garantisi şartlı kabul ile gitmek olur o zaman

Ahmet52

Mesaj gönderen Ahmet52 » Cum Tem 28, 2023 5:30 pm

prost1 yazdı: Cum Tem 28, 2023 1:17 pm Evet ben de öyle düşünüyorum fakat izlediğim videodaki adam fark olmadığını belirtince kafam karışmıştı, en garantisi şartlı kabul ile gitmek olur o zaman
Video linki var mi acaba ya da adamin adi

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Cum Tem 28, 2023 6:16 pm

Ahmet52 yazdı: Cum Tem 28, 2023 5:30 pm Video linki var mi acaba ya da adamin adi
Video linkini bulamadım tekrar ama adamın adı Salih Kut.