Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Blok hesap euro gönderme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
babacoydo

Blok hesap euro gönderme

Mesaj gönderen babacoydo » Sal Tem 18, 2023 7:42 pm

arkadaşlar merhaba ,
elimde euro var en uygun ve güvenilir nasıl parayı blok hesabıma aktarabilirim.
expatrio kullanmayı düşünüyorum alternatifiniz var mı teşekkürler

can5135

Re: Blok hesap euro gönderme

Mesaj gönderen can5135 » Sal Tem 18, 2023 9:21 pm

TEB den gönderebilirsin benim deneyimimde 2 parça halinde gönderdim her gönderim için TEB 105 tl kesti aracı banka da total 73€ kesti bazı arkadaşlar yapı kredi global fast le göndermiş onu da tavsiye ediyorlar ayrıca transferwise transfer go gibi aracılardan TL olarak gönderebilirsin. TEB ve Yapı kredide gönderimi tekte yapamıyorsun ama ben yapamadım günlük 250k tl limit var 2 parça halinde 2 günde gönderebildim. diğer bankalar vakıf ziraat gibi 30-40 € civarı alıyorlar gönderim için.

Drma

Mesaj gönderen Drma » Sal Tem 18, 2023 11:31 pm

babacoydo yazdı: Sal Tem 18, 2023 7:42 pm arkadaşlar merhaba ,
Ben bloke hesabı fintibadan açtım. İş bankasından fintibanın bana verdiği hesap bilgilerinden ibana transfer yaptım tek seferde. 66€ ya yakın işlem ücreti kesti iş bankası.

babacoydo

Mesaj gönderen babacoydo » Çrş Tem 19, 2023 12:32 am

can5135 yazdı: Sal Tem 18, 2023 9:21 pm TEB den gönderebilirsin benim deneyimimde 2 parça halinde gönderdim her gönderim için TEB 105 tl kesti aracı banka da total 73€ kesti bazı arkadaşlar yapı kredi global fast le göndermiş onu da tavsiye ediyorlar ayrıca transferwise transfer go gibi aracılardan TL olarak gönderebilirsin. TEB ve Yapı kredide gönderimi tekte yapamıyorsun ama ben yapamadım günlük 250k tl limit var 2 parça halinde 2 günde gönderebildim. diğer bankalar vakıf ziraat gibi 30-40 € civarı alıyorlar gönderim için.
wise dan euro transferi yapılmıyor mu

Kerem98

Mesaj gönderen Kerem98 » Çrş Tem 19, 2023 1:49 am

Yapıkredi global Fast, 2 günde ya da aynı gün 2 farklı hesaba parayı bölüp gönderebilirsin. Günlük 6000 (7000 dolar aslında, kabaca 6000 euro diyebiliriz) euro limit var çünkü.

1500 lira (45-50 euro) keser muhtemelen. Ben 35 dakikada gönderdim. Bugün bir arkadaşımın parası 1 dakikada geçti. Expatrio'yu açıp şifreyi girene kadar para geçmişti şaşırttı baya. En güzel yanı süratli olmasından daha çok hiç sürpriz kesinti olmaması bence. Swift'in o yanını sevmiyorum. Aracı banka 100 euro da kesse ses edemiyorsun.

Ama yeni bir sistem olduğu için bir sıkıntı yaşarsanız, bir hata yaparsanız telafisi zor, dikkat edin. Müşteri hizmetlerine global Fast denince o ne yav, yeniyor mu tepkisi veriyorlar çünkü. Ben forumda geçen gün yapıkredi global Fast adlı başlıkta deneyimimi ve nasıl yapıldığını detaylı anlatmıştım okuyabilirsiniz.

Parası euroda olanlar için global Fast, Swift ve bir iki geleneksel seçenek daha tek yöntem zaten.

Param Türk lirası olarak duruyor olsa %90 transfergo ile ücretsiz gönderirdim. Maksimum 100 lira masraf keserdi, hadi 500 lira da kur farkından zarara soksun 600 700 liraya tüm para tek işlemde geçerdi. Ama para euroysa çevirirken makastan çok zarar ediliyor zaten.

venividi

Mesaj gönderen venividi » Cum Tem 21, 2023 11:36 am

babacoydo yazdı: Sal Tem 18, 2023 7:42 pm arkadaşlar merhaba ,
Merhaba, gönderdiyseniz nasıl gönderdiniz acaba?

babacoydo

Mesaj gönderen babacoydo » Çrş Tem 26, 2023 7:17 pm

venividi yazdı: Cum Tem 21, 2023 11:36 am Merhaba, gönderdiyseniz nasıl gönderdiniz acaba?
enparadan gönderdim hesaba 30 euro + 150tl kesinti oldu