Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 yenileme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Tuğçe

AT-11 yenileme

Mesaj gönderen Tuğçe » Prş Tem 20, 2023 9:32 am

Selam arkadaşlar
Ben geçen dönem okul kaydı için AT11 belgesi aldım ancak bir takım aksaklıklar nedeni ile gidemedim bu dönem yani kış dönemi için tekrar gidememe ihtimalim çok yüksek
1- Tekrar AT11 belgemi gidemediğim halde yenilemeli miyim?
2-Eğer yenilemez isem gideceğim dönem tekrar AT11 belgesi alabilir miyim? Ve gerekirse önceki( almadığım dönemin belgesini) geriye dönük alabilir miyim?

Computer_Berkay

Re: AT-11 yenileme

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Tem 21, 2023 12:38 am

selam, kafam karisti acikcasi :) siz su anda Almanya da misiniz? Eger öyleyse . At 11 i her türlü yenilemeniz lazim lakin onun icinde universite kaydi lazim. Demek istediginiz uni ye kayit olup gitmemek midir? Öyleyse gidip gitmemeniz önemli degil uniye sadece derslerden geri kalirsiniz gitmediginiz vakitlerde calismazsaniz. Gecen dönemler geriye dönük at 11 alinabilir mi bilmiyorum ama benim düsüncemce pek mümkpn degil gibi. Eger hani at 11 olsa ama Aok da yapmadiysaniz hani o zaman aok dan geriye dönük sigorta ücreti tekrar geri alinabilirdi.

Eger soruya cevap alamadiysaniz lütfen biraz daha (en azindan benim anlamam icin) acik ve anlasilir yazabilir misiniz? Stresden dolayi olabilir hak verebiliyorum :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Tuğçe

Mesaj gönderen Tuğçe » Cum Tem 21, 2023 10:38 am

Computer_Berkay yazdı: Cum Tem 21, 2023 12:38 am selam, kafam karisti acikcasi :) siz su anda Almanya da misiniz? Eger öyleyse . At 11 i her türlü yenilemeniz lazim lakin onun icinde universite kaydi lazim. Demek istediginiz uni ye kayit olup gitmemek midir? Öyleyse gidip gitmemeniz önemli degil uniye sadece derslerden geri kalirsiniz gitmediginiz vakitlerde calismazsaniz. Gecen dönemler geriye dönük at 11 alinabilir mi bilmiyorum ama benim düsüncemce pek mümkpn degil gibi. Eger hani at 11 olsa ama Aok da yapmadiysaniz hani o zaman aok dan geriye dönük sigorta ücreti tekrar geri alinabilirdi.

Eger soruya cevap alamadiysaniz lütfen biraz daha (en azindan benim anlamam icin) acik ve anlasilir yazabilir misiniz? Stresden dolayi olabilir hak verebiliyorum :)
Kusura bakmayın açık yapmadıysam. Yani durum şöyle ben geçen dönem At11 alıp tk ya yolladım, onların verdiği posta ile üniye kaydoldum. Lakin Almanyaya gidemedim , bu dönem de hala problemlerim sürüyor yani Almanyaya yine gidemiycem, Türkiye de kalıcam. Gidemediğim halde At11 yenilemem gerekir mi acaba 🤔
Almanyaya gideceğim dönem yenilesem yeter mi? Bu dönem yenilemesem de?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Tem 21, 2023 5:49 pm

Tuğçe yazdı: Cum Tem 21, 2023 10:38 am Kusura bakmayın açık yapmadıysam. Yani durum şöyle ben geçen dönem At11 alıp tk ya yolladım, onların verdiği posta ile üniye kaydoldum. Lakin Almanyaya gidemedim , bu dönem de hala problemlerim sürüyor yani Almanyaya yine gidemiycem, Türkiye de kalıcam. Gidemediğim halde At11 yenilemem gerekir mi acaba 🤔
Almanyaya gideceğim dönem yenilesem yeter mi? Bu dönem yenilemesem de?
Selam tekrar,
bu dönem sayet eger ki üniversiteye winter semester icin kayit yapmak istiyorsaniz zaten sigorta sart yoksa kayit yapmazlar uniye . Ama zaten bir kere kayit yapmissiniz her dönem devam etmeniz lazim uniye devam etmek istiyorsaniz dolayisiyla sart oluyor sigorta o zaman. Uniye devam etmek istemezseniz sart olmaz sigorta. Eger ki zaten kayitli olmus olsaydiniz ws icin gerek olmayabilirdi zira Almanya da olmayacaktiniz o dönem.
Ek olarak sormak istiyorum:

Rückmelden yaptiniz mi siz uniye?

Tuğçe

Mesaj gönderen Tuğçe » Cum Tem 21, 2023 10:53 pm

Computer_Berkay yazdı: Cum Tem 21, 2023 5:49 pm Selam tekrar,
bu dönem sayet eger ki üniversiteye winter semester icin kayit yapmak istiyorsaniz zaten sigorta sart yoksa kayit yapmazlar uniye . Ama zaten bir kere kayit yapmissiniz her dönem devam etmeniz lazim uniye devam etmek istiyorsaniz dolayisiyla sart oluyor sigorta o zaman. Uniye devam etmek istemezseniz sart olmaz sigorta. Eger ki zaten kayitli olmus olsaydiniz ws icin gerek olmayabilirdi zira Almanya da olmayacaktiniz o dönem.
Ek olarak sormak istiyorum:

Rückmelden yaptiniz mi siz uniye?
Evet geçen hafta yaptım onaylandı, sigorta istenmediği rückmeldung için

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Tem 22, 2023 1:42 pm

Tuğçe yazdı: Cum Tem 21, 2023 10:53 pm Evet geçen hafta yaptım onaylandı, sigorta istenmediği rückmeldung için
Tamam o zaman sorun olmaz Almanya da olmadiginiz icin ama yine de yüzde yüz emin olmak icin abh ya mail atabilirsiniz.