Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Toramans

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Toramans » Pzr Tem 16, 2023 7:50 pm

Teacherrr yazdı: Pzr Tem 16, 2023 4:40 pm Neden o kadar uzun sürmüş ben de kızımı bırakıp gideceğim o kadar uzun sürerse nasıl dayanırız :(
Gerçekten bizde anlamadık ekimden marta kadar hiç ses çıkmadı sonra aile birleşimi sanmışlar yani 41 f min ne olduğunu bile bilmiyorlardı.Sonra ek bloke hesap talep ettiler yatırdım biraz daha bekledim ama beklerken her gün konsolosluğu aradım mail attım sonunda çıktı :( ama çocuk olunca o kadar bekletmezler bence

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Tem 16, 2023 9:54 pm

ezaks2 yazdı: Pzr Tem 16, 2023 5:05 pm Aynen öyle yazdım ben de. Ekimde sınavım var ona yetişemezsem zaten bir anlamı kalmıyor. Ayrıca ben her dönem yeniden mi vizeye başvurcam. Eziyet gibi hayat yasamami istiyorlar heralde. Schengen istemiyorum dedim. basvursam bu saatten sonra yetişmez de. bunu onaylamanızı talep ediyorum dedim. Bakalım hala ses yok. 1.5 ay da buna beklemeyiz inşallah 🙄
Eğitim için bunu yapmamaları gerekiyor aslında. Dersleri düşünemez insan bu işlerden

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Tem 16, 2023 9:56 pm

Toramans yazdı: Pzr Tem 16, 2023 7:50 pm Gerçekten bizde anlamadık ekimden marta kadar hiç ses çıkmadı sonra aile birleşimi sanmışlar yani 41 f min ne olduğunu bile bilmiyorlardı.Sonra ek bloke hesap talep ettiler yatırdım biraz daha bekledim ama beklerken her gün konsolosluğu aradım mail attım sonunda çıktı :( ama çocuk olunca o kadar bekletmezler bence
Kiranız ne kadardı? Herkesten yükseltmeyi istiyorlar galiba, bizden ev kontratı istediler onu verince sırada o var galiba 🤣 önceden hazırlanmamız lazım…

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Pzr Tem 16, 2023 10:00 pm

Teacherrr yazdı: Pzr Tem 16, 2023 9:56 pm Kiranız ne kadardı? Herkesten yükseltmeyi istiyorlar galiba, bizden ev kontratı istediler onu verince sırada o var galiba 🤣 önceden hazırlanmamız lazım…
800 warmmiete bizim 😊

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Tem 16, 2023 11:30 pm

Toramans yazdı: Pzr Tem 16, 2023 10:00 pm 800 warmmiete bizim 😊
İyiymiş yine, biz de ilanlara bakıyoruz ama uygun olanlar bizi seçmiyor :)

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Tem 16, 2023 11:31 pm

Toramans yazdı: Pzr Tem 16, 2023 10:00 pm 800 warmmiete bizim 😊
Bir de ne kadar yükseltmenizi istediler? Biz eşe 400 çocuğa 300 ekledik. Toplam 1634 Euro. Umarım kişi başı 900 istemezler

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Pzt Tem 17, 2023 12:20 am

Teacherrr yazdı: Pzr Tem 16, 2023 11:31 pm Bir de ne kadar yükseltmenizi istediler? Biz eşe 400 çocuğa 300 ekledik. Toplam 1634 Euro. Umarım kişi başı 900 istemezler
Eşim için öğrenci olan o , aylık 861 benim için aylık 400 yatırdık sonra bende 3888 Euro daha yatırmamı istediler aylık 324 daha eklersek benim toplam 734 oldu :(

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Tem 17, 2023 4:31 am

Toramans yazdı: Pzt Tem 17, 2023 12:20 am Eşim için öğrenci olan o , aylık 861 benim için aylık 400 yatırdık sonra bende 3888 Euro daha yatırmamı istediler aylık 324 daha eklersek benim toplam 734 oldu :(
Anladım, teşekkür ederim. Vermemek için bahane arıyorlar sanki şu kur farkında çok zor gitmek. :(

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Pzt Tem 17, 2023 11:05 am

Toramans yazdı: Pzr Tem 16, 2023 7:50 pm Gerçekten bizde anlamadık ekimden marta kadar hiç ses çıkmadı sonra aile birleşimi sanmışlar yani 41 f min ne olduğunu bile bilmiyorlardı.Sonra ek bloke hesap talep ettiler yatırdım biraz daha bekledim ama beklerken her gün konsolosluğu aradım mail attım sonunda çıktı :( ama çocuk olunca o kadar bekletmezler bence
Merhabalar, evi nasıl ve ne kadar sürede buldunuz acaba? Ben Münih için bakınıyorum.

Bizden Haziran başında ekstra para talep ettiler, sonra da geçen hafta 12 Ağustos'a kadar kira kontratı göndermemizi istediler. Bu kadar kısa süre içerisinde bunlar nasıl halledilecek çok ilginç. Benim de sınavlarım başlıyor bir yandan onlara gircem, diğer yandan ev bakmam gerekecek. Kira kontratı halledilince sırada ne var bilmiyorum.

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Pzt Tem 17, 2023 11:40 am

cem1863 yazdı: Pzt Tem 17, 2023 11:05 am Merhabalar, evi nasıl ve ne kadar sürede buldunuz acaba? Ben Münih için bakınıyorum.

Bizden Haziran başında ekstra para talep ettiler, sonra da geçen hafta 12 Ağustos'a kadar kira kontratı göndermemizi istediler. Bu kadar kısa süre içerisinde bunlar nasıl halledilecek çok ilginç. Benim de sınavlarım başlıyor bir yandan onlara gircem, diğer yandan ev bakmam gerekecek. Kira kontratı halledilince sırada ne var bilmiyorum.
Biz bir tanıdık sayesinde bulabildik 1 ayda şansımıza

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Pzt Tem 17, 2023 3:53 pm

Toramans yazdı: Pzt Tem 17, 2023 11:40 am Biz bir tanıdık sayesinde bulabildik 1 ayda şansımıza
türkiye'den mi buldunuz almanya'ya gittikten sonra mı ? bir de şehir olarak neresi?

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Pzt Tem 17, 2023 5:54 pm

cem1863 yazdı: Pzt Tem 17, 2023 3:53 pm türkiye'den mi buldunuz almanya'ya gittikten sonra mı ? bir de şehir olarak neresi?
Almanya’ya geldikten sonra bulduk Köln deyiz biz

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Pzt Tem 17, 2023 8:15 pm

Teacherrr yazdı: Pzr Tem 16, 2023 5:02 pm sizinle aynı durumlarımız, benim de 26 hazirana basılmış vize ama elime 6 haziranda geçti. konsolosluk bayram tatilindeydi bence o yüzden böyle oldu. ev bulma konusunda nasılsınız ümidim var gibi ama bilemiyorum. birkaç türkle görüştüm sağolsunlar ellerinde ev varmış ama kiraları çok yüksek onların 1000 euro falan... 700den başlayan kiralar var ama verirler mi bilmiyorum yabancı olunca.... bulamazsam o yüksek kiralı evleri tercih edeceğim. :(
Daha gidemedim burdan bakınıyorum hala. Henüz bişey yok maalesef :(. Şuan ilk amacım anmeldung yapıp vizemi uzatmak çünkü çok fazla vaktim kalmadı

manwe

Mesaj gönderen manwe » Sal Tem 18, 2023 10:54 pm

Arkadaşlar merhaba, 29F ile iş sözleşmem var, Randevu başvuru 13 Mayıs- Atanma : 18 Temmuz- Randevu tarihi : 18 Ağustos.
Bir sorum olacaktı ankara konsolosluğuna gideceğim,eşimle beraber gideceğiz. Mülakatta ki sorular nedir acaba bilen ve tecrübe yaşamış olanlar yazabilir mi rica etsem . Teşekkürler

hilalbozk

Mesaj gönderen hilalbozk » Prş Tem 20, 2023 4:48 pm

Teacherrr yazdı: Pzt Tem 10, 2023 12:09 am merhaba biz de aynı durumdayız, eşime mail attılar kalacak yer bulmasını istediler bulamadık tabi ki 10 temmuza kadar zaman vermişlerdi gidip ev bile tutacak zamanım olmadı vizem 6 temmuzda geldi çünkü... 3 günde gidip orada ev bulmam imkansızdı. airbnb falan da kabul etmiyorlar diye boşuna harcama yapmadık. mail attık yabancılar dairesine eşim ev tutana kadar zaman verir misiniz diye bakalım ne diyecekler :( tek başınıza bulabildiniz mi peki evi? hangi şehir bizimki Aachen

Merhaba, evet ev bulabildim ama iyi mi kötü mü oldu tam bilmiyorum, bir tanıdık vesilesiyle bulduk ama apartmanda ve evin bütün pencerelerinin açıldığı avluda ciddi bir inşaat var, ve kontratı başlattığım için şuan oturamadığım eve kira ödüyorum...

hilalbozk

Mesaj gönderen hilalbozk » Prş Tem 20, 2023 4:55 pm

Merhaba biz de eşim için 5 aydır bekliyoruz ve biz de Köln'deyiz, bir karışıklık olduğunu hissediyorum, geçen ay konsolosluk yabancılar şubesinden cevap bekliyoruz demişti, yabancılar şubesini aradığımda bizlik bir şey yok kararı konsolosluk veriyor eşiniz konsolosluğu arasın diyordu, sonra bir tanıdık vesilesi ile bilgi almaya çalıştım yabancılar şubesinden ve biz yazı gönderdik bizdeki süreç tamamlandı dedi, bu inanılmaz bir şey çünkü konsolosluğu aradığımızda da dosyanın üzerinde çalışılıyor dendi, neredeyse 1 ay geçti herhangi bir ret durumu da yok, en son dün konsolosluğa yazdım, yabancılar şubesinden cevap bekliyoruz dedi. Normalde yabancılar şubesindeki sürecin tamamlandığını ve konsolosluğun işlemlere devam ettiğini söylemişlerdi 1 ay önce, şimdi tekrar neden yabancılar şubesinden bahsediliyor anlamadım. Kime ve nereye mail atacağımızı arayacağımızı şaşırmış durumdayız, eğer deneyiminizden biraz daha bahsedebilirseniz çok memnun olurum, acaba sizin yaşadığınız gibi bir sorun mu yaşıyoruz biz de diye düşündüm, bir de Köln olduğu için, şimdiden çok teşekkür ederim.

hilalbozk

Mesaj gönderen hilalbozk » Prş Tem 20, 2023 4:57 pm

ezaks2 yazdı: Cmt Tem 08, 2023 7:56 am Allah yardımcınız olsun eminim çok zordur. İnşallah eşinizin vizesi de en kısa sürede onaylanır. Biz de hala vize bekliyoruz eşimle. Ben de hiç duymadım kendi eşi red alan birini, umarım süreç hızlanır rahatlarsınız 🙏🏻
iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, umarım siz de en kısa sürede kavuşursunuz <3 süreciniz nasıl gidiyor?

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Prş Tem 20, 2023 5:02 pm

hilalbozk yazdı: Prş Tem 20, 2023 4:57 pm iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, umarım siz de en kısa sürede kavuşursunuz <3 süreciniz nasıl gidiyor?
Çok teşekkür ederim umarım öyle olur :). En son ders günlerim az diye turist vizesi ile okula gelebileceğimi öneren bir mail atmışlardı. ona verdiğim cevaba bugün yanıt aldım. Teşekkürler işleme alındı gönderdiğiniz evraklar diye. Malesef bundan öte bir haber hala yok. Ben de daha ne kadar süreceğini sordum derslerimi kaçırmak istemiyorum daha fazla dedim. Bakalım kaç yüz yıl sonra cevap gelirse 😑. Sizde durumlar nasıl ?

ademonder

Mesaj gönderen ademonder » Prş Tem 20, 2023 5:09 pm

@teacherr eş ve çocuklu vizeniz çıktı mı? Bloke hesapta bir arttırım yaptınız mı?

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Prş Tem 20, 2023 5:37 pm

hilalbozk yazdı: Prş Tem 20, 2023 4:55 pm Merhaba biz de eşim için 5 aydır bekliyoruz ve biz de Köln'deyiz, bir karışıklık olduğunu hissediyorum, geçen ay konsolosluk yabancılar şubesinden cevap bekliyoruz demişti, yabancılar şubesini aradığımda bizlik bir şey yok kararı konsolosluk veriyor eşiniz konsolosluğu arasın diyordu, sonra bir tanıdık vesilesi ile bilgi almaya çalıştım yabancılar şubesinden ve biz yazı gönderdik bizdeki süreç tamamlandı dedi, bu inanılmaz bir şey çünkü konsolosluğu aradığımızda da dosyanın üzerinde çalışılıyor dendi, neredeyse 1 ay geçti herhangi bir ret durumu da yok, en son dün konsolosluğa yazdım, yabancılar şubesinden cevap bekliyoruz dedi. Normalde yabancılar şubesindeki sürecin tamamlandığını ve konsolosluğun işlemlere devam ettiğini söylemişlerdi 1 ay önce, şimdi tekrar neden yabancılar şubesinden bahsediliyor anlamadım. Kime ve nereye mail atacağımızı arayacağımızı şaşırmış durumdayız, eğer deneyiminizden biraz daha bahsedebilirseniz çok memnun olurum, acaba sizin yaşadığınız gibi bir sorun mu yaşıyoruz biz de diye düşündüm, bir de Köln olduğu için, şimdiden çok teşekkür ederim.
Köln ise durum bence aynı şeyleri yaşıyoruz. Siz konsolosluğu arayın sürekli eğer belgeleriniz Türkiye ye geldiyse sizin Türkiye ile iletişime geçmeniz gerekiyor ki en zoru açmıyorlar hep meşgul çalıyor vazgeçmeyin vize bölümünü sabah 10 da aramaya başlayın meşgul çaldıkça tekrar deneyin en sonunda düşüyor başka sorunuz olursa seve seve cevaplarım sabırlar diliyorum :(