Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yapı Kredi Global Fast ile Expatrioya Para Gönderme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
doğanbey

Re: Yapı Kredi Global Fast ile Expatrioya Para Gönderme

Mesaj gönderen doğanbey » Prş Tem 13, 2023 2:00 pm

cemyildizaydin yazdı: Prş Tem 13, 2023 12:31 pm gönderirken açıklama kısmında neyi seçtin acaba bireysel hesaplar arası transfer veya tüzel hesaplar arası transfer seçenekleri çıkıyor
oyle birsey cikmadi ya aciklama kismina zaten 05 belgesindeki kodu yaziyorsun. Islem turunu diyorsan tam hatilamiyorum ama dieger kisisel transfer secenegini sectim galiba.

cemyildizaydin

Mesaj gönderen cemyildizaydin » Prş Tem 13, 2023 2:08 pm

doğanbey yazdı: Prş Tem 13, 2023 2:00 pm oyle birsey cikmadi ya aciklama kismina zaten 05 belgesindeki kodu yaziyorsun. Islem turunu diyorsan tam hatilamiyorum ama dieger kisisel transfer secenegini sectim galiba.
peki adres neresi çıktı size bana frankfurt geldi

doğanbey

Mesaj gönderen doğanbey » Prş Tem 13, 2023 2:10 pm

cemyildizaydin yazdı: Prş Tem 13, 2023 2:08 pm peki adres neresi çıktı size bana frankfurt geldi
GB ben cohort euro secenegini secmistim.

cemyildizaydin

Mesaj gönderen cemyildizaydin » Prş Tem 13, 2023 2:12 pm

doğanbey yazdı: Prş Tem 13, 2023 2:10 pm GB ben cohort euro secenegini secmistim.
ben bankadan transfer euro seçtim

doğanbey

Mesaj gönderen doğanbey » Prş Tem 13, 2023 2:29 pm

cemyildizaydin yazdı: Prş Tem 13, 2023 2:12 pm ben bankadan transfer euro seçtim
o da oluyor sanirim. ama cohort daha hizli diye onu sectim ben.

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Prş Tem 13, 2023 3:01 pm

ozlemsevindik yazdı: Pzt Tem 10, 2023 2:35 pm Selam herkese, biraz önce yk global fast ile bloke hesap parasının yarısını gönderdim. Anında expatrio’ya düştü gönderdiğim para. Acelesi olanlar ya da merak edenler, yazabilir ben yaptım yardımcı olurum. İkiye bölüp gönderiyorum ben, ikinci kısmı da yarın göndericem. Swiftle nerdeyse aynı masraf ya da global fast 200-300 tl fazla oluyor totalde belki iki kere göndermeye rağmen ama çok hızlı ben bile şaşırdım. Ben çok uğraştım araştım yk global fast kullanan birini bulana kadar. Yardımcı olurum o yüzden.
GÜNCELLEME:
İki gündür bloke hesabın kalan yarısını göndermeye çalışıyorum. Olmadı. Global fast’in de aylık kullanım limiti varmış okey onu anladım. Babam da yk’li ondan göndereyim global fastle dedim. Adamlar euro gönderimini kapatmış. Meğersem o yüzden hata veriyormuş iki gündür. Zaten bi işi düzgün yapsalar şaşırırdım. Her şey eksik her şey ya. Aşırı sinirlendim. Kullanacak olan olursa ne yazık ki böyle kötü bi deneyim de yaşadığımı söylemek istedim.

pancar

Mesaj gönderen pancar » Prş Tem 13, 2023 3:43 pm

ozlemsevindik yazdı: Prş Tem 13, 2023 3:01 pm GÜNCELLEME:
İki gündür bloke hesabın kalan yarısını göndermeye çalışıyorum. Olmadı. Global fast’in de aylık kullanım limiti varmış okey onu anladım. Babam da yk’li ondan göndereyim global fastle dedim. Adamlar euro gönderimini kapatmış. Meğersem o yüzden hata veriyormuş iki gündür. Zaten bi işi düzgün yapsalar şaşırırdım. Her şey eksik her şey ya. Aşırı sinirlendim. Kullanacak olan olursa ne yazık ki böyle kötü bi deneyim de yaşadığımı söylemek istedim.
Bilgilendirme için teşekkürler sorunsuzca gönderimi tamamlayabildiniz umarım

Kerem98

Mesaj gönderen Kerem98 » Prş Tem 13, 2023 6:28 pm

Emin misiniz euro gönderimi kapandığına? Ben de yeni hesap açtım, parayı yapıkrediye attım. 5500 euro göndereceğim bloke hesap için. Eğer bir problem varsa başka bir yoldan deneyeyim.

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Cum Tem 14, 2023 12:21 am

Valla size söyle söyleyeyim. Salı gününden beri 6-7 tane müşteri hizmetleriyle konuştum. Bi tanesi euro gönderimi sınırlanmıştır dedi. Bi tanesi o günlük limit dedi. Bi tanesi bizde hata kodu çıkmadı yardımcı olamayacağım dedi. Bi tanesi dünyadan haberdar. Size ne desem yalan olacak. Pazartesi 6 bin euro’yu tak diye gönderdim. O günden beri geri kalan parayı gönderemiyorum ve çözüme de ulaşamıyorum. Biraz önce tekrar konuştum müşteri hizmetleri ile. Şuan hata kayıt formu oluşturduk işlemi yapamadığım için. Ne zaman çözülür hata bilmiyorum. Sabah bankaya gidip şubede ne yapabilirim diye bakacağım.

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Cum Tem 14, 2023 12:23 am

pancar yazdı: Prş Tem 13, 2023 3:43 pm Bilgilendirme için teşekkürler sorunsuzca gönderimi tamamlayabildiniz umarım
Ne yazık ki hala tamamlayamadım. Konuştuğum bütün müşteri hizmetleri başka bi şey konuşuyor. Bu yeni bi uygulama olduğu için hepsi olaydan bi haber. Biraz önce işlem gerçekleşmediği için hata formu oluşturduk ama ne zaman çözülür allah bilir. Ben de sürekli deniyorum mobil bankacılıktan ve hata veriyor. Benden sonra yapıp deneyen ve sorun olmayan varsa global fastte yani, haber verirse sevinirim.

pancar

Mesaj gönderen pancar » Cum Tem 14, 2023 11:03 am

ozlemsevindik yazdı: Cum Tem 14, 2023 12:23 am Ne yazık ki hala tamamlayamadım. Konuştuğum bütün müşteri hizmetleri başka bi şey konuşuyor. Bu yeni bi uygulama olduğu için hepsi olaydan bi haber. Biraz önce işlem gerçekleşmediği için hata formu oluşturduk ama ne zaman çözülür allah bilir. Ben de sürekli deniyorum mobil bankacılıktan ve hata veriyor. Benden sonra yapıp deneyen ve sorun olmayan varsa global fastte yani, haber verirse sevinirim.
Swift ile neden göndermiyorsunuz?

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Cum Tem 14, 2023 9:51 pm

pancar yazdı: Cum Tem 14, 2023 11:03 am Swift ile neden göndermiyorsunuz?
Swift’in gitmesi hem uzun sürüyor hem de, çok daha fazla para kesiyor diye uğraşmak istemedim.

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Cum Tem 14, 2023 9:53 pm

ozlemsevindik yazdı: Prş Tem 13, 2023 3:01 pm GÜNCELLEME:

Son güncellemem:

Bugun sonunda kalan ikinci kısmını da gönderdim paranın. Sanırım altyapısal bi sorundan dolayı olmadı günlerdir. 11.500 euro gönderdim ikiye bölerek, toplam 1400 tl küsür ödedim. Aracı başka para alınmadı ya da kesilmedi. İlkinde anında gitmişti para, bugun yolladığımda ise 2 saat sonra falan düştü bloke hesaba. Neyse ki vize görüşme tarihim gelmeden çözmüş oldum.

auyauya

Mesaj gönderen auyauya » Cum Tem 14, 2023 11:39 pm

ozlemsevindik yazdı: Cum Tem 14, 2023 9:53 pm Son güncellemem:

Bugun sonunda kalan ikinci kısmını da gönderdim paranın. Sanırım altyapısal bi sorundan dolayı olmadı günlerdir. 11.500 euro gönderdim ikiye bölerek, toplam 1400 tl küsür ödedim. Aracı başka para alınmadı ya da kesilmedi. İlkinde anında gitmişti para, bugun yolladığımda ise 2 saat sonra falan düştü bloke hesaba. Neyse ki vize görüşme tarihim gelmeden çözmüş oldum.
ben swift ile yolladım 100 eur kesmiti tüm masraflar. ve spot gönderim olduğu için 2 gün sonra geçmişti hesaba para.

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Cmt Tem 15, 2023 1:17 am

auyauya yazdı: Cum Tem 14, 2023 11:39 pm ben swift ile yolladım 100 eur kesmiti tüm masraflar. ve spot gönderim olduğu için 2 gün sonra geçmişti hesaba para.
Ben de ikiye bölüp global fastle gönderdim işte. 1400 küsür tl tuttu, bi tanesi 5 dk sonra diğeri iki saat sonra hesaba varmıştı. 45-50 euro arası bi şeye geldi bana ikisi toplam.

Kerem98

Mesaj gönderen Kerem98 » Cmt Tem 15, 2023 5:34 pm

ozlemsevindik yazdı: Cmt Tem 15, 2023 1:17 am Ben de ikiye bölüp global fastle gönderdim işte. 1400 küsür tl tuttu, bi tanesi 5 dk sonra diğeri iki saat sonra hesaba varmıştı. 45-50 euro arası bi şeye geldi bana ikisi toplam.
Şu an ben de göndermek istiyorum yapıkredi global Fast ile. Nasıl gönderdiğinizi adım adım anlatabilir misiniz? Hem bana hem de forumdaki diğer arkadaşlara bir rehber olmuş olur.

Seçerken

1 Expatrio payment
Domestic transfer
İnternarional bank transfer

2 İnternarional bank transfer seçeneklerinden hangisini seçtiniz?

Global Fast mobil app'de boşlukları nasıl doldurdunuz çok kısa anlatabilirseniz çok makbule geçer.

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Cmt Tem 15, 2023 6:21 pm

Kerem98 yazdı: Cmt Tem 15, 2023 5:34 pm Şu an ben de göndermek istiyorum yapıkredi global Fast ile. Nasıl gönderdiğinizi adım adım anlatabilir misiniz? Hem bana hem de forumdaki diğer arkadaşlara bir rehber olmuş olur.

Seçerken

1 Expatrio payment
Domestic transfer
İnternarional bank transfer

2 İnternarional bank transfer seçeneklerinden hangisini seçtiniz?

Global Fast mobil app'de boşlukları nasıl doldurdunuz çok kısa anlatabilirseniz çok makbule geçer.
Tabii anlatayım.

Para transferleri/uluslararası para transferlerine tıklıyorsunuz. Yk global fast yazıyor. Hesaba gönder yazana tıklıyosunuz. Ad soyad kendi isminiz, alıcı ülke almanya. Adrese ise bankanın adresini yazıyosunuz. Iban aynı şekilde DE koduyla başlayan alman ibanını yazıyorsunuz. Tutarı seçiyosunuz, sonra ödeme türünü eğitim seçiyosunuz. Açıklamaya da size verilen dekonttaki reference text i yazmanızı tavsiye ederim. Ben kendi isim soy ismimi ve blocked account opening yazdım. En sonda da masraf hesabı seçiyorsunuz zaten. Sonrası işlem tamam oluyor.

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Cmt Tem 15, 2023 6:22 pm

ozlemsevindik yazdı: Cmt Tem 15, 2023 6:21 pm
Expatriodan seçerken international bank transfer seçtim.

Tabii anlatayım.

Para transferleri/uluslararası para transferlerine tıklıyorsunuz. Yk global fast yazıyor. Hesaba gönder yazana tıklıyosunuz. Ad soyad kendi isminiz, alıcı ülke almanya. Adrese ise bankanın adresini yazıyosunuz. Iban aynı şekilde DE koduyla başlayan alman ibanını yazıyorsunuz. Tutarı seçiyosunuz, sonra ödeme türünü eğitim seçiyosunuz. Açıklamaya da size verilen dekonttaki reference text i yazmanızı tavsiye ederim. Ben kendi isim soy ismimi ve blocked account opening yazdım. En sonda da masraf hesabı seçiyorsunuz zaten. Sonrası işlem tamam oluyor.

Kerem98

Mesaj gönderen Kerem98 » Cmt Tem 15, 2023 6:29 pm

Çok teşekkür ederim, expatrio sitesinde ödeme için 05 numaralı belgeyi vs almak için 3 seçenekten birini seçiyoruz ya. Orada ne seçiyorsunuz?

Banka uygulaması kısmını az buçuk anladım, atarken bir problem yaşarsam sorarım müsait olursanız ama expatrio'nun sitesinde yapmam gerekeni tam olarak anlamadım hala.

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Cmt Tem 15, 2023 9:35 pm

Kerem98 yazdı: Cmt Tem 15, 2023 6:29 pm Çok teşekkür ederim, expatrio sitesinde ödeme için 05 numaralı belgeyi vs almak için 3 seçenekten birini seçiyoruz ya. Orada ne seçiyorsunuz?

Banka uygulaması kısmını az buçuk anladım, atarken bir problem yaşarsam sorarım müsait olursanız ama expatrio'nun sitesinde yapmam gerekeni tam olarak anlamadım hala.
Şöyle parayı iki defada gönderecekseniz, ikinciyi yapmak için tekrar ödeme oluşturmanız lazım. 05 numaralı belge kısmını anlamadım? Yani ben international banking i seçmiştim aşağıdaki dökümanlarda 05 direkt görünüyor aslında zaten.

Expatrio kısmında sorun yaşamaya devam ederseniz ya telegramdan gruba kaydolup sorabilirsiniz ya da mail atabilirsiniz ya da buradaki expatrio başlığı altına yazabilirsiniz.