Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Cum Eki 29, 2010 12:45 am

cvp icin saol mesut, iste tereddut ettigim sey oss meselesine takmasi insallah bir sorun cikmazz

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Cum Eki 29, 2010 10:25 am

Sancar banada sordu oss ye kac defa girdin diye 2 defa dedim bunlar sanirim rutin sorular iste kaliplasmis 10-15 sorulari var ossdeki gibi her gidene ayri birkactane secip soruyorlar :))

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Cum Eki 29, 2010 4:20 pm

Arkadaslar vizede buranin onay verip evraklari almanyaya yollamasi halinde orada ne tur seyleri inceliyorlar acaba bilen biri varmi?Yani dil kursu ve universiteye herhangi birseymi soruyorlar yada baska birseymi yapiliyor sicil sorgulamasi falan gibisinden ve tabiki garantor kagidiyla ilgili bir sorusturmami yapiliyor?

sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Cum Eki 29, 2010 7:49 pm

Ya benim simdi dikkatimi cektide benim onlisans mezuniyet belgemin fotokopilerini, almanca noter onayli cevirilerini ve pasaport fotokopilerimide iade etmisler diger belgelerle birlikte acaba yanlisliklami verdi hepsini.????? Bu sekilde belgeleri iade edilen arkadaslar varmi.?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eki 29, 2010 10:26 pm

Benim de sadece uni mezuniyet belgesini aldilar.Yani fotokobisini.Uni mezuniyet belgesi oldugu icin liseye gerek yok dedi gorevli,sormustum ben.

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Pzt Kas 01, 2010 4:27 pm

Vize karaborsada sanirim bu aralar alan yok hic :)))

awesom-o

Mesaj gönderen awesom-o » Çrş Kas 03, 2010 12:18 pm

Benim de basvurumun uzerinden 19 gun gecmis. Beklemeye devam...

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Kas 03, 2010 7:41 pm

bugun 4 haftayi tamamladim bende :(

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzt Kas 08, 2010 11:30 am

sanirim buraya o mutlu haberi yazmaya cok yaklastim :) belki de su an onu yazmam gerekiyor ama o kadar sorun cikiyor ki, insan temkinli yaklasmak istiyor.
konsolosluktan telefon geldi ve vizenizi verecegiz ama bi taahhut imzalamaniz gerekiyor dedi kadin ben bunu daha once siteden de okudugum icin az cok bisey belirdi kafamda ne olduguna dair. peki dedim, yarin gidip imzalayacagim bakalim. ve ben kesin pasaportta o damgayi gormeden bi gazla sevinmeyecegim :D zorla piskopat yapiyorlar adami :P

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzt Kas 08, 2010 12:05 pm

almissin vizeni hayirlisi olsun :)

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzt Kas 08, 2010 1:03 pm

[quote]Gurhan tarafindan yazilan metin:
almissin vizeni hayirlisi olsun :)[/quote]
oyle mi diyorsun :) B) valla tirsiyorum bunlardan artik :D
kursum baslayali 4gun sonra 1 ay olacak. aldiysam da su an ne yapacagimi bilmiyorum, o acigi nasil kapatirim basarabilir miyim emin degilim. sifir almancayla gidicem cunku. sevincimi yasayamiyorum iyice telas basti :)
sagol Gurhan, tesekkur ederim.

awesom-o

Mesaj gönderen awesom-o » Pzt Kas 08, 2010 1:10 pm

nedir acaba bu taahhutun icerigi?

[quote]tanzim tarafindan yazilan metin:
sanirim buraya o mutlu haberi yazmaya cok yaklastim :) belki de su an onu yazmam gerekiyor ama o kadar sorun cikiyor ki, insan temkinli yaklasmak istiyor.
konsolosluktan telefon geldi ve vizenizi verecegiz ama bi taahhut imzalamaniz gerekiyor dedi kadin ben bunu daha once siteden de okudugum icin az cok bisey belirdi kafamda ne olduguna dair. peki dedim, yarin gidip imzalayacagim bakalim. ve ben kesin pasaportta o damgayi gormeden bi gazla sevinmeyecegim :D zorla piskopat yapiyorlar adami :P[/quote]

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzt Kas 08, 2010 1:28 pm

bende buraya gelmeden once surekli vize ani defterini okurdum ordan biliyorum kadin vizenizi vercez zaten demis imzalicagin sey almanyada hic bi suca karismicam basarisiz olunca geri donucem falan filan diye birsey iste.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzt Kas 08, 2010 2:36 pm

bcde\'nin basina boyle bisey gelmis sanirim.
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... post_19652
ama sonradan nasil sonuclandigini yazmamis. o yuzden emin olamadim. bakalim yarin netlesince yazarim buraya.
bu arada Gurhan sen ne diyorsun, 1 aylik bir acik nasil kapanir, ya da kapatilabilir mi?:help

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzt Kas 08, 2010 6:24 pm

bende 1 ay gec kalmistim gitmedim 1 ay daha bekledim diger kurdan basladim cunki adimi solemeyi bile bilmiyordum geldigimde :) kendin bilirsin zaman kaybetmek istemiyorsan basla.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Sal Kas 09, 2010 4:45 pm

evet konsoloslukta istenen kagidi imzaladim, gittikten sonra oturumumu uzatmak icin belirtilen adrese gitmem gerektigi, calisma iznimin olmadigini gosteren, sigorta yaptirmam gerektigi ve egitim amaciyla gittigimden dolayi basarisiz olma durumunda Turkiyeye donmemi taahhut eden bir kagit. cok formalite gibi geldi bana. neyse bi kac gune gonderilebilecegini soyledi pasaportun.
hasili, cok sukur vizem cikti. geldigimiz asamada deutschstudent\'in payi cok buyuk yardim eden bildiklerini paylasan herkese cok tesekkur ediyorum. bu haberi buraya yazmak bana da nasip oldu cok sukur :):L 7aylik zor bir surecten sonra tabi. ugrasan emek veren herkes hayirlisiyla alir insAllah vizelerini. (merve sira sendee hadi bekliyoruzz:))

simdiii sorun biter mi bitmezz :) sormaya devam; soyle bisey yapsam olur mu sizce arkadaslar, benim su an gitmem biraz zor gibi malesef ailevi sebeplerden dolayi bir de kursa 1aylik bi gecikmemde soz konusu. bu yuzden vize gelince sadece oturumu uzatmak icin gitsem sigortayi yaptirsam ve geri donsem heidelberg\'e de nisandaki kursa katilmak istedigimi belirtsem bi problem olur mu vize acisindan turkiyeye geri donmem? o arada turkiyede kursa gidip bi seviyeye gelmeye calisirim. yoksa vize iptal olmadan ocak-subat gibi almanyaya gitsem nisana kadar ozel kursami kaydolsam? hangisi daha dogru olur kararsiz kaldim.:help

lessien

Mesaj gönderen lessien » Sal Kas 09, 2010 11:05 pm

gozun aydin tanzim:D

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Kas 10, 2010 12:12 am

Benim guzel kibar tanzim arkadasimmm:blu Sonunda mutlu haberini aldimm ve cok sevindimm...Sana her zaman dedigim gib: "Guzel dusunursen her sey guzel olur..." :ap Bak geldi iste hemencik:) Cok sevindimm canimmm...Geleneksel pazar bulusmalarimizi yapmaya cok az kaldii:yummy
Benimki de bu hafta belli olcakmis canim.Insallah guzel haberimi paylasirim sizlerle; ama tabii ki once seninle.Cunku bu zorlu yolda seninle cok destek olduk birbirimize:ap Ayy cok duygusall olduu pee:D
Gidip gitmeme konusunda bence hic tereddute dusmeden atla ucaga git derim.Zaten 1 senelik bi para odemedn kursuna sen.Diger kur baslayana kadar baska bi kursa yazilirsin.Hatta dusseldorfa gel,ayni kursa gidelim.En guzel on hazirlik bu olur bence.Almanyada bir kursa giderek.Daha sonra asili kursun basladiginda yuksek bi seviyeden orada devam edersn.Bence en mantiklisi bu olur.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Kas 10, 2010 1:28 am

tesekkurler lessien :)
mervee canimsiin :blu o ilk kahveyi ben ismarlayayim olur mu ;)
haberini bekliyorum, ben seninkinden daha cok umitliydim kendiminkine bakarak ama once benimki sonuclandi, dedigin olacak galiba birlikte ucariz bakarsin guzel olur. benim pasaportta 1hafta icinde gelir nasilsa :)
kurs meselesini de senle bilahare konusalim ;)

sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Çrş Kas 10, 2010 11:04 am

vizen hayirli olsun dostum bnmde 14. gunum bende gec kaldim ocaktaki kur icin kayit yaptirdim ama umutsuz bekliorum, bir niyet mektubu yazmistim -neden almanya.? -neden almanca ve neden leibniz universitesi diye, bana bu mektubun tum cumleleri sanami ait.? dedi evet dedm tekrar sordu ayrintili oalrak bende cvpladim.. -bak almanyaya gitmek istiorsun hem ama almanca ogrenmemissin hic dedi, bende evet ama ben daha yeni mezunum, kabulumde yeni geldi ve gelir gelme bir sonraki doneme yeismem ve dil kursuna baslamam icin bende hemen vizeye basvurdum dedim, vizeyi vermezsek ne yaparsin dedi.. -sartlari yerine getirdigimi dusunuorm basarili bir egitim gecmisim var, bloke hesabimi actirdim, tek cocugum, buna ragmen vizem verilmezse sebebini ogrenmek ister bir eksikligim varsa onu giderir tekrar basvururm dedim. -yuksek lisans dusunuormusun dedi, hayir dedm, neden.? dedi bende hedefim su anda lisansimi tamamlamak oyle bir dusuncem yok dedim. Ileriye yonelik hedeflerin neler ordami calismak istiorsun burdami dedi.? bende turkeiyeye donecegm burda calismnak istiorm dedim, nerde dedi bende hedefimin tusas havacilik ve uzay sanayi oldugunu belirttim, tanidigin varmi orada dedi.? bende evet bir tanidgimz vardi simdide ordan tubitak a ar-ge muhendisi olara kgecti dedim, vize memuru oss ye cok takmisti puanimi falan sormustu, yuksekokul mezunuyum ben, okul kabulum var, bloke hesap, kalacagim yerin adresi, tum kurlara kurs kaydim, hepsi mevcut ama iste dedim gibi ossye takildi 2006 mezuniyet yilim 2 kere oss ye girdim dedim, 2006 ve 2007 diye bilgisayara islerken dedimki 2006 ve 2008 yillarinda girdim, neden 2007 de girmedin dedi, bende kendimi hazir hissetmedigimi, ayrica bir burun ameliyati gecirdigimi ve okulun son donemine gidemedigimi soledm ve isterseniz raporlarimi getirebilim deedim, gerek yok dedi.. en son masadan kalkip iceriye giderken kac puan aldigimi sordu son sinavdan iceri gidip geldiginde, kalacagm yerin adresini sordu falan onlari not aldi, ole yani, gecirdgm ameliyat sonucu lisedeki son doneme gidemeyisimden dolayi lise diploma notum 2.79 a dusmustu, ama yuksek okuldan 4 usutnden 2.6 ustu bir ortalamayla yeni mezun oldum bi sorun olmaz ins

Kilitli