Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yapı Kredi Global Fast ile Expatrioya Para Gönderme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
aet123

Yapı Kredi Global Fast ile Expatrioya Para Gönderme

Mesaj gönderen aet123 » Sal Haz 20, 2023 5:26 pm

Merhaba arkadaşlar,
Expatrio bloke hesabıma para gönderebilmek için en uygun seçeneği ararken aklıma Yapı Kredi bankasının Global Fast yöntemi geldi. Bu yöntemde Euro cinsindeki parayı yurtdışı IBAN'lara gönderebiliyoruz. Daha öncesinde Almanyadaki bir arkadaşıma bu yöntemle para göndermiştim, para 10 dakika içerisinde karşıya geçiyor ve komisyon ücreti çok düşük. Expatrionun bloke hesap için istediği toplam 11417€'yu göndermek için yalnızca 768TL komisyon alıyor.

Merak ettiğim konu bu yöntemle daha önce bloke hesaba para gönderen oldu mu? Parayı gönderirken bir sorun yaşar mıyım?

goose_irl

Re: Yapı Kredi Global Fast ile Expatrioya Para Gönderme

Mesaj gönderen goose_irl » Prş Haz 22, 2023 11:20 pm

Ben de merak ediyorum. Bilenler kullananlar cevap verebilirse sevinirim.

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Prş Tem 06, 2023 12:45 pm

Bunu ben de merak ediyorum, kullanan varsa haber verebilir misiniz?

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Pzt Tem 10, 2023 2:35 pm

Selam herkese, biraz önce yk global fast ile bloke hesap parasının yarısını gönderdim. Anında expatrio’ya düştü gönderdiğim para. Acelesi olanlar ya da merak edenler, yazabilir ben yaptım yardımcı olurum. İkiye bölüp gönderiyorum ben, ikinci kısmı da yarın göndericem. Swiftle nerdeyse aynı masraf ya da global fast 200-300 tl fazla oluyor totalde belki iki kere göndermeye rağmen ama çok hızlı ben bile şaşırdım. Ben çok uğraştım araştım yk global fast kullanan birini bulana kadar. Yardımcı olurum o yüzden.

isetta

Mesaj gönderen isetta » Pzt Tem 10, 2023 4:19 pm

ozlemsevindik yazdı: Pzt Tem 10, 2023 2:35 pm Selam herkese, biraz önce yk global fast ile bloke hesap parasının yarısını gönderdim. Anında expatrio’ya düştü gönderdiğim para. Acelesi olanlar ya da merak edenler, yazabilir ben yaptım yardımcı olurum. İkiye bölüp gönderiyorum ben, ikinci kısmı da yarın göndericem. Swiftle nerdeyse aynı masraf ya da global fast 200-300 tl fazla oluyor totalde belki iki kere göndermeye rağmen ama çok hızlı ben bile şaşırdım. Ben çok uğraştım araştım yk global fast kullanan birini bulana kadar. Yardımcı olurum o yüzden.
Selam, global fast’te gönderdiğimiz tutar hesaba sürpriz kesinti olmadan net olarak geçiyor mu? Swift’te bankaya ödediğimizden hariç bir de muhabir banka kesintisi oluyor ya, global fast ile komisyonu da ödeyip hesaba geçecek tutarı önceden tam olarak bilebiliyor muyuz?

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Pzt Tem 10, 2023 5:43 pm

Selam şöyle söyleyeyim, ben 6 bin euro gönderdim bugun bloke hesaba. 2 dk sonra expatrio’ya düşmüştü 6 bin euro olarak direkt, gönderirken de tl hesabımdan 735 tl kesildi ücret. Onun dışında ücret kesmedi hesap hareketlerine de baktım sonradan. Yani ben hiç swift yapmadım direkt bu global fast denedim. Kesmediği anlamına geliyor sanırım bu

isetta

Mesaj gönderen isetta » Pzt Tem 10, 2023 6:11 pm

ozlemsevindik yazdı: Pzt Tem 10, 2023 5:43 pm Selam şöyle söyleyeyim, ben 6 bin euro gönderdim bugun bloke hesaba. 2 dk sonra expatrio’ya düşmüştü 6 bin euro olarak direkt, gönderirken de tl hesabımdan 735 tl kesildi ücret. Onun dışında ücret kesmedi hesap hareketlerine de baktım sonradan. Yani ben hiç swift yapmadım direkt bu global fast denedim. Kesmediği anlamına geliyor sanırım bu
Tam aradığım bilgi işte buydu. Çok teşekkürler.

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Pzt Tem 10, 2023 6:41 pm

Rica ederim. Global fast ile gönderecekseniz de açıklamaya falan mutlaka referans numarası yazın. Nolur nolmaz. Böylelikle swiftten daha ucuza geliyor sanırım değil mi?

isetta

Mesaj gönderen isetta » Pzt Tem 10, 2023 9:10 pm

ozlemsevindik yazdı: Pzt Tem 10, 2023 6:41 pm Rica ederim. Global fast ile gönderecekseniz de açıklamaya falan mutlaka referans numarası yazın. Nolur nolmaz. Böylelikle swiftten daha ucuza geliyor sanırım değil mi?
Benim için ucuzluktan ziyade karşı tarafa tam net istediğim tutarın geçmesi önemli olduğundan çok işime yaradı. Büyük ihtimal masraf olarak swift ile arada çok fark olmuyor.

auyauya

Mesaj gönderen auyauya » Pzt Tem 10, 2023 9:37 pm

isetta yazdı: Pzt Tem 10, 2023 9:10 pm Benim için ucuzluktan ziyade karşı tarafa tam net istediğim tutarın geçmesi önemli olduğundan çok işime yaradı. Büyük ihtimal masraf olarak swift ile arada çok fark olmuyor.
Swift yaparken gönderme şeklindeki kodu OUR yaparsanız swift gönderiminde de muhabir banka ücreti veya alıcı banka ücreti gönderdiğiniz tutardan kesilmezdi diye biliyorum.

doğanbey

Mesaj gönderen doğanbey » Sal Tem 11, 2023 12:04 pm

isetta yazdı: Pzt Tem 10, 2023 9:10 pm Benim için ucuzluktan ziyade karşı tarafa tam net istediğim tutarın geçmesi önemli olduğundan çok işime yaradı. Büyük ihtimal masraf olarak swift ile arada çok fark olmuyor.
ben swift ile gondermistim kendi bankam 40 euro kesti ve muhbir 20 euro kesti yani global yari fiyatina gelmis eger sonradan sizden de muhbir kesilmezse

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Çrş Tem 12, 2023 10:21 am

doğanbey yazdı: Sal Tem 11, 2023 12:04 pm ben swift ile gondermistim kendi bankam 40 euro kesti ve muhbir 20 euro kesti yani global yari fiyatina gelmis eger sonradan sizden de muhbir kesilmezse
Bayağı kesmiş sizde. Bende de şöyle bi sorun oldu nedenini çözemedim. Bloke hesap parasının kalan kısmını göndermeye çalıştığımda islemi gerçekleştiremiyoruz diyor dünden beri yk bankası. Pazartesi gunu yaptığım işlemin aynısını yapamıyorum şuan çözmeye çalışıyorum. Sonradan bi kesinti olmadı bu arada tekrar

pancar

Mesaj gönderen pancar » Çrş Tem 12, 2023 10:59 am

ozlemsevindik yazdı: Çrş Tem 12, 2023 10:21 am Bayağı kesmiş sizde. Bende de şöyle bi sorun oldu nedenini çözemedim. Bloke hesap parasının kalan kısmını göndermeye çalıştığımda islemi gerçekleştiremiyoruz diyor dünden beri yk bankası. Pazartesi gunu yaptığım işlemin aynısını yapamıyorum şuan çözmeye çalışıyorum. Sonradan bi kesinti olmadı bu arada tekrar
Çözebildiniz mi acaba

doğanbey

Mesaj gönderen doğanbey » Çrş Tem 12, 2023 11:13 am

ozlemsevindik yazdı: Çrş Tem 12, 2023 10:21 am Bayağı kesmiş sizde. Bende de şöyle bi sorun oldu nedenini çözemedim. Bloke hesap parasının kalan kısmını göndermeye çalıştığımda islemi gerçekleştiremiyoruz diyor dünden beri yk bankası. Pazartesi gunu yaptığım işlemin aynısını yapamıyorum şuan çözmeye çalışıyorum. Sonradan bi kesinti olmadı bu arada tekrar
Keşke ayrı ayrı göndermek yerine bekleyip tek seferde gonderseydiniz hem ücret bir kez kesilirdi hem sorun yasamazdiniz. Bence bi bankayı arayın yardımcı olurlar.

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Prş Tem 13, 2023 10:56 am

Tek seferde limit var. Göndermiyor zaten 11 bin küsürü tek seferde global fast ile. Çözemedim banka bi problem olmadığını söylüyor. Expatrioya mail aticam en kötü. Bi şekilde çözmeye çalışacağım.

doğanbey

Mesaj gönderen doğanbey » Prş Tem 13, 2023 12:12 pm

ozlemsevindik yazdı: Prş Tem 13, 2023 10:56 am Tek seferde limit var. Göndermiyor zaten 11 bin küsürü tek seferde global fast ile. Çözemedim banka bi problem olmadığını söylüyor. Expatrioya mail aticam en kötü. Bi şekilde çözmeye çalışacağım.
Himm limit var ise o zaman swift ile hemen hemen ayni ucrete denk gelir cunku ben tek seferde gonderdim. Hiz olarak da pek farki yok gun icinde gitmisti.

cemyildizaydin

Mesaj gönderen cemyildizaydin » Prş Tem 13, 2023 12:16 pm

az önce bin tl olan limitimi 500 bin tl çektim

cemyildizaydin

Mesaj gönderen cemyildizaydin » Prş Tem 13, 2023 12:31 pm

doğanbey yazdı: Prş Tem 13, 2023 12:12 pm Himm limit var ise o zaman swift ile hemen hemen ayni ucrete denk gelir cunku ben tek seferde gonderdim. Hiz olarak da pek farki yok gun icinde gitmisti.
gönderirken açıklama kısmında neyi seçtin acaba bireysel hesaplar arası transfer veya tüzel hesaplar arası transfer seçenekleri çıkıyor

ozlemsevindik

Mesaj gönderen ozlemsevindik » Prş Tem 13, 2023 1:29 pm

cemyildizaydin yazdı: Prş Tem 13, 2023 12:16 pm az önce bin tl olan limitimi 500 bin tl çektim
Global fast için mi bu?

cemyildizaydin

Mesaj gönderen cemyildizaydin » Prş Tem 13, 2023 1:56 pm

ozlemsevindik yazdı: Prş Tem 13, 2023 1:29 pm Global fast için mi bu?
garanti normal swift için şubeden yaptım