Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Eki 09, 2010 9:28 pm

Bekleme gibi bi durumu oldugunu sanmiyorum.Yanlis anlasilma olmasin! Benim garantorume soylenen sey her 6 ayda bir yenilenmesi gerektigiydi.

marifercan

Mesaj gönderen marifercan » Cmt Eki 09, 2010 11:57 pm

garantor olunca bloke hesap gerekmiyor degilmi?

lessien

Mesaj gönderen lessien » Pzr Eki 10, 2010 12:05 am

hyr gerekmiyr.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Eki 13, 2010 6:23 pm

mrb arkadaslar daha once oturum uzatmak icin gittigimde, garantor belgesiyle ilgili sorun yasadigimi soylemistim.garantor akrabam olmamasina ragmen akrabam oldugunu yazmisti.ikincisi bana hic para gondermemisti.kadin banka hesaplarina bakacam diip korkuttudu.
cok basit birseymis aslinda.onceden gonderilen garantor kagidina tekrardan islem yaptirmaniza gerek yok.sadece garantor ,ben suna su zamandan beri kefildim.hala kefilim.ayda 650 euro elden veriorum dicek.tabi bunu yazili yapmasi gerekiyor:)ondan sonra son 3 ayin maas dokumunu ekleyip veriyorsun sorun olmuyor.elden veriyorum dedigin icin de banka hesabina bakilmasi da anlam ifade etmiyor.
isinize yarayabilir die yaziim dedim.
kalin saglicakla

harun

Mesaj gönderen harun » Çrş Eki 13, 2010 6:29 pm

[quote]baran burak tarafindan yazilan metin:
garantor ancak almanyadan olabilir turkiyedeki garantorlukler kabul edilmiyor turkiyeden ancak bloke hesap acarak vizeye basvurabilirsin [/quote]

Turkiyedeki garantorlukler kabul edilmiyor diye birsey yok . Benim garantorum turkiyede (babam) ve kabul etti almanya--

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 13, 2010 7:24 pm

[quote]harun tarafindan yazilan metin:
[quote]baran burak tarafindan yazilan metin:
garantor ancak almanyadan olabilir turkiyedeki garantorlukler kabul edilmiyor turkiyeden ancak bloke hesap acarak vizeye basvurabilirsin [/quote]

Turkiyedeki garantorlukler kabul edilmiyor diye birsey yok . Benim garantorum turkiyede (babam) ve kabul etti almanya--[/quote]

bu konu galiba cok hava da olan bir konu ben kimsenin kesin bir sekilde olamaz veye olur diyebilecegini sanmiyorum

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eki 14, 2010 1:16 am

Turkiye\'den garantorluk konusu hala %100 cozulebilmis degil,bu yuzden diyoruz ki ;

Turkiye\'den garantor ile gelmek isteyenler,oncelikle basvuracaklari konsolosluga bu konuda danisip,verilen cevaba gore hareket etsinler.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

marifercan

Mesaj gönderen marifercan » Pzt Eki 18, 2010 10:36 pm

ben bloke hesap acacam ama ebeveyn gelir belgei fln diyor ben onun yerine baska biri 2. derceden akraba falan birisinin versem olurmu acaba?

marifercan

Mesaj gönderen marifercan » Pzt Eki 18, 2010 10:40 pm

beni okutacak kisi yani masraflari karsilayacak olan kisi enistem ve halaminoglu o sebepten soruyorum

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Prş Eki 21, 2010 11:48 pm

arkadaslar sadece studium yazmasi yeterlimidir sizce?

lessien

Mesaj gönderen lessien » Cum Eki 22, 2010 12:26 am

yeterlidir bence.

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Cum Eki 22, 2010 1:16 pm

Bu arkasinda isaretli olan nachgewiesen ne demek oluyor benimkinde o kutu isaretli yani :))

lessien

Mesaj gönderen lessien » Cum Eki 22, 2010 1:26 pm

o isaretliyse problem yok demektir.;) garantorun senin ihtiyaclarini karsilayabilecegini kanitladi tarzi birsey sanirim.

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Cum Eki 22, 2010 3:29 pm

IYIYMIS :D SOYLEMESI AYIP GARANTORUM DOKTOR KLINIÐI VE GUZELLIK SALONU VAR ;)...

marifercan

Mesaj gönderen marifercan » Cum Eki 29, 2010 10:15 am

ya arkadaslar bana garantor olacak kisi bankaya gitmis sormak icin daha onceden kredi almis bankadan ve biseye daha kefil olmus. sorun cikar demisler bilgisi olan varmi sizce sorun cikarmi yoksa bankadan direk gelir belgesini alip yabancilar subesine gitsin mi?

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Cum Eki 29, 2010 4:39 pm

bu durum aynen benim basima da geldi bana garantor olacak kisi bankadan kredi almisti aylik gelirinin bir bolumu bu kredinin taksitlerine gittigi icin geriye kalan parayla da ancak evin gecimi saglanabilir gerekcesiyle bana garantorluk belgesini cikaramadilar hemen hemen ayni durumdayiz
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Cmt Eki 30, 2010 12:30 pm

buna benzer bir durum benimde basima geldi oz amcam isveren konumunda ve 8000 euro vergi borcu yuzunden vermediler evragi sacma salak bahaneler buluyorlar ama su var garantor kagidi cikaran kisi sabit maasla gecinen biri olsa daha rahat oluyor nasilki burada devlet memuru kredi cekerken kefil istemiyorlar krediyi hemen veriyorlar oradada sanirim sistem oyle isliyor :) is veren cikarmaya kalkinca garantor kagidini sirtindaki atletin fisine kadar istiyorlar soylemesi ayip biraz uzun is yani 1 ayda ancak alabildim o kagidi baska bir akrabamin sayesinde :))

marifercan

Mesaj gönderen marifercan » Cmt Eki 30, 2010 2:32 pm

ne yapmak lazim. bana kefil olacak kisinin patronu gidip sormus. kendi gitse sabit gelirini gosterse olur mu acaba?

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Cmt Eki 30, 2010 2:38 pm

olabilir tabi geliri yeterlidir mutlaka

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Kas 01, 2010 11:38 pm

benim garantor isveren durmunda geliride gayet iyi ama yabancilar polisi bundan evinbin tapusunu istemisler tapu olmazsa vermeyiz demisler tapuda garantorumun esinin adina. garantorum hamburg da yasiyor. simdi benim merak ettigim yabancilar polisi neden evin tapusunu istemisler degil, garantorum yalan mi soyluyor onu merak ettim varmi hamburgdan garantoru olan? :)

Kilitli