Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Teacherrr

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Tem 03, 2023 3:29 pm

ezaks2 yazdı: Pzt Tem 03, 2023 12:02 pm Tebrik ederim çok sevindim sizin adınıza. Umarım eşinizinki de hemen gelir. Ne cevap verdiniz beklemek istediğinizi mi söylediniz ailenizi?
Benim maillerime hala cevap gelmedi. Siz hangi adrese mail attınız ve birden fazla mı attınız acaba?
Hayır benimkini gönderin dedim. Çünkü ev bulamıyorum buradan. Kızımı bırakıp gitmek çok zor olacak. Allah yardımcımız olsun, bir kere mail attım sordukları şeye cevap verdim onda da. Bugün de gelir diye ümit ettim gelmedi. :( Karar verildi gibi bir şey yazmışlar vizeniz onaylandı bile dememişler :D tuhaflar…

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Tem 03, 2023 3:33 pm

bilgepolat yazdı: Pzt Tem 03, 2023 3:22 pm Malesef bulamadım. Kimse geri dönmüyor. 🤦🏻‍♀️
Bir kaç yerden cevap aldım. Emlakçılarla görüştüm onlar da burada olmadan sizinle kontrat yapamayız dediler. Yani mecburen gideceğiz. Mantıklı bir seçim bence bizim önceden gitmemiz. Bugün ümitliydim pasaport kargoya verilir diye mesaj gelmedi.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Pzt Tem 03, 2023 3:39 pm

Teacherrr yazdı: Pzt Tem 03, 2023 3:29 pm Hayır benimkini gönderin dedim. Çünkü ev bulamıyorum buradan. Kızımı bırakıp gitmek çok zor olacak. Allah yardımcımız olsun, bir kere mail attım sordukları şeye cevap verdim onda da. Bugün de gelir diye ümit ettim gelmedi. :( Karar verildi gibi bir şey yazmışlar vizeniz onaylandı bile dememişler :D tuhaflar…
Amin Allah hepimizin yardımcısı olsun. Çok uzamadan kavuşursunuz umarım ailenizle. Gerçekten çok tuhaflar. Neyi neden yaptıkları belli değil. İnşallah verilir sizinki kargoya hemen.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Tem 03, 2023 3:53 pm

ezaks2 yazdı: Pzt Tem 03, 2023 3:39 pm Amin Allah hepimizin yardımcısı olsun. Çok uzamadan kavuşursunuz umarım ailenizle. Gerçekten çok tuhaflar. Neyi neden yaptıkları belli değil. İnşallah verilir sizinki kargoya hemen.
Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için, hepimiz kavuşuruz umarım vizelerimize ve sevdiklerimize. Ev bulmadan vize vermiyorlar, vizesi olmayana ev vermiyorlar :)

masteryolcusu

Mesaj gönderen masteryolcusu » Pzt Tem 03, 2023 5:36 pm

Herkese merhaba,

Bugün hem Tu Dortmund hem de TU Clausthal üniversitelerinden şartlı kabul aldım. 40F olarak Dortmund Üni. için IDATA dan eşimi de ekleyerek 2 kişilik randevu aldık. Eşim ve ben A1 dil sertifikası için hazırlanıyoruz. Eşim Edebiyat öğretmeni ben de Endüstri mühendisiyim. Şuan çok stresliyim ve alamazsam diye endişeleniyorum.
Aile birleşimi için eşimin A1 alması gerektiğini okudum ancak benim için de gerekiyor mu ?
Ayrıca Dortmund haricinde diğer üniversiteyi de konsolosluğa vermem avantaj sağlar mı ?
Dortmund da arkadaşım var ve onun evini ikamet olarak göstermeyi planlıyorum, sorun yaşar mıyım? (Kişi başı 15m2 den daha büyük)

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Tem 05, 2023 5:42 pm

masteryolcusu yazdı: Pzt Tem 03, 2023 5:36 pm Herkese merhaba,

Bugün hem Tu Dortmund hem de TU Clausthal üniversitelerinden şartlı kabul aldım. 40F olarak Dortmund Üni. için IDATA dan eşimi de ekleyerek 2 kişilik randevu aldık. Eşim ve ben A1 dil sertifikası için hazırlanıyoruz. Eşim Edebiyat öğretmeni ben de Endüstri mühendisiyim. Şuan çok stresliyim ve alamazsam diye endişeleniyorum.
Aile birleşimi için eşimin A1 alması gerektiğini okudum ancak benim için de gerekiyor mu ?
Ayrıca Dortmund haricinde diğer üniversiteyi de konsolosluğa vermem avantaj sağlar mı ?
Dortmund da arkadaşım var ve onun evini ikamet olarak göstermeyi planlıyorum, sorun yaşar mıyım? (Kişi başı 15m2 den daha büyük)
Merhaba. Tebrik ederim. Bildiğim kadarıyla şartlı kabul alan kişi için A1 dil belgesi zorunlu değil fakat Almanca öğrenmek adına çalışma yapmış olmanız büyük bir artı oluyor. Dil öğrenmek adına kurs almış olmak ya da sınav sonucu şansınızı arttırır diye düşünüyorum. İkametle ilgili ise; biz eşimle ilk etapta bir akrabamızda kalacağımızı sonrasında ev bulacağımızı söyledik. Herhangi olumsuz geri dönüş almadık bu konuyla ilgili. Randevumuz 24 Nisan'daydı.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Prş Tem 06, 2023 9:51 am

bilgepolat yazdı: Prş Haz 29, 2023 9:25 pm 22 Haziran'da yazdım. Henüz ulaşmadı bana. Bayram
haftası olduğu için pazartesi çalışmamışlardir. Bayramdan sonraki hafta umarım ulaşır artık 🙏
Selamlar elinize ulaştı mı pasaport acaba? Benimki bugün dağıtıma çıkmış :)

pancar

Mesaj gönderen pancar » Prş Tem 06, 2023 10:14 am

Teacherrr yazdı: Prş Tem 06, 2023 9:51 am Selamlar elinize ulaştı mı pasaport acaba? Benimki bugün dağıtıma çıkmış :)
Eksik evrakı gönderdikten kaç gün sonra geliyor yani pasaportunuz

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Prş Tem 06, 2023 6:12 pm

Teacherrr yazdı: Prş Tem 06, 2023 9:51 am Selamlar elinize ulaştı mı pasaport acaba? Benimki bugün dağıtıma çıkmış :)
Henüz bı haber yok :(. Çok sevindim sizin adınıza umarım benimki de yarın gelir🙏

masteryolcusu

Mesaj gönderen masteryolcusu » Cum Tem 07, 2023 11:02 am

ezaks2 yazdı: Çrş Tem 05, 2023 5:42 pm Merhaba. Tebrik ederim. Bildiğim kadarıyla şartlı kabul alan kişi için A1 dil belgesi zorunlu değil fakat Almanca öğrenmek adına çalışma yapmış olmanız büyük bir artı oluyor. Dil öğrenmek adına kurs almış olmak ya da sınav sonucu şansınızı arttırır diye düşünüyorum. İkametle ilgili ise; biz eşimle ilk etapta bir akrabamızda kalacağımızı sonrasında ev bulacağımızı söyledik. Herhangi olumsuz geri dönüş almadık bu konuyla ilgili. Randevumuz 24 Nisan'daydı.
Çok teşekkürler. Dün Goethe den A1 sınavını almak istedim ama 3 dk içinde doldu. Onun yerine ÖSD sınavına gireceğim. IDATA kabul edilen kurumlar arasında olduğunu belirtmiş. Umarım sorun yaşamam. Ayrıca sınav sonucunu çok geç açıklıyorlarmış, sanırım IDATA ya sonradan teslim edeceğim belgemi.

Fürdich

Mesaj gönderen Fürdich » Cum Tem 07, 2023 11:15 am

Merhabalar vizeniz çıkmış mı acaba pasaportunuzu alabildiniz mi ? Ve eşiniz ile kızınızın vizesi ne oldu acaba onlarınki de çıktı mı?

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Cum Tem 07, 2023 11:39 pm

masteryolcusu yazdı: Cum Tem 07, 2023 11:02 am Çok teşekkürler. Dün Goethe den A1 sınavını almak istedim ama 3 dk içinde doldu. Onun yerine ÖSD sınavına gireceğim. IDATA kabul edilen kurumlar arasında olduğunu belirtmiş. Umarım sorun yaşamam. Ayrıca sınav sonucunu çok geç açıklıyorlarmış, sanırım IDATA ya sonradan teslim edeceğim belgemi.
Mutlaka Goethe sitesini sürekli kontrol edin. Eski tarihlerden dolu günleri bazen bırakanlar oluyor. Sınav başvurusunu iptal edenlerin yeri açılıyor. Biz de aynı durumdan sıkıntı çektik eşim icin. Bir akşam kontrol edeyim dedim günlerden biri boşalmıştı. Ösd hem uzun sürede açıklıyor hem de 4 bölümden de barajı gecmek gerekiyor ayrı ayrı. Goethe de 4 bölümün ortalamasinin barajı geçmesi yeterli oluyor.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Cum Tem 07, 2023 11:45 pm

Çok merak ediyorum sonucunuzu. Alabildiniz mi pasaportu ? Bir de bloke hesap için ne kadar yatirmistiniz bununla ilgili bir dönüş yaptılar mı herhangi bir miktar artışı istemek gibi?

hilalbozk

Mesaj gönderen hilalbozk » Cmt Tem 08, 2023 1:30 am

hilalbozk yazdı: Sal Haz 20, 2023 10:18 am Merhaba,
Biz eşimle 7 martta vize randevumuzu gerçekleştirdik. 3 nisanda benim vizem geldi, ancak hala onunkini bekliyoruz. Benim dil kursum başladı ve Almanya’ya geldim. İstanbul konsolosluğunu aradığında eşim, eşiniz yabancılar şubesine ulaşsın demişlerdi. Bugün yabancılar şubesine ulaştım onlar da eşiniz İstanbul konsolosluğuna ulaşsın diyorlar. Ne yapacağımızı şaşırdık gerçekten. Aynı zamanlarda başvurup hala bekleyen var mı aranızda? Çok yıpratıcı bir süreç gerçekten.
Dün eşim için yabancılar şubesinin dosyaları konsolosluğa gönderdiğini öğrendik. Konsolosluğu aradık, arkadaşım üzerinde çalışıyor demişler.

Sizce bu süreçten sonra yine aylarca bekler miyiz? Tekrar konsolosluğa mail atmalı mıyım? Ben ev tuttum ve her şeyi tek başıma yapmakta çok zorlanıyorum şuan Almanyada. Eşimin red alma ihtimalinden de çok korkuyorum, forumda hiç böyle bir şey görmedim ama yine de böyle bir şey duyan yaşayan oldu mu acaba?

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Cmt Tem 08, 2023 7:56 am

hilalbozk yazdı: Cmt Tem 08, 2023 1:30 am Dün eşim için yabancılar şubesinin dosyaları konsolosluğa gönderdiğini öğrendik. Konsolosluğu aradık, arkadaşım üzerinde çalışıyor demişler.

Sizce bu süreçten sonra yine aylarca bekler miyiz? Tekrar konsolosluğa mail atmalı mıyım? Ben ev tuttum ve her şeyi tek başıma yapmakta çok zorlanıyorum şuan Almanyada. Eşimin red alma ihtimalinden de çok korkuyorum, forumda hiç böyle bir şey görmedim ama yine de böyle bir şey duyan yaşayan oldu mu acaba?
Allah yardımcınız olsun eminim çok zordur. İnşallah eşinizin vizesi de en kısa sürede onaylanır. Biz de hala vize bekliyoruz eşimle. Ben de hiç duymadım kendi eşi red alan birini, umarım süreç hızlanır rahatlarsınız 🙏🏻

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Tem 10, 2023 12:05 am

Fürdich yazdı: Cum Tem 07, 2023 11:15 am Merhabalar vizeniz çıkmış mı acaba pasaportunuzu alabildiniz mi ? Ve eşiniz ile kızınızın vizesi ne oldu acaba onlarınki de çıktı mı?
sadece benimki çıkmış maalesef... eşimden kalacak yer bulmasını istediler 10 temmuza kadar bulamadık ne yapacağımızı bilmiyoruz...

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Tem 10, 2023 12:09 am

hilalbozk yazdı: Cmt Tem 08, 2023 1:30 am Dün eşim için yabancılar şubesinin dosyaları konsolosluğa gönderdiğini öğrendik. Konsolosluğu aradık, arkadaşım üzerinde çalışıyor demişler.

merhaba biz de aynı durumdayız, eşime mail attılar kalacak yer bulmasını istediler bulamadık tabi ki 10 temmuza kadar zaman vermişlerdi gidip ev bile tutacak zamanım olmadı vizem 6 temmuzda geldi çünkü... 3 günde gidip orada ev bulmam imkansızdı. airbnb falan da kabul etmiyorlar diye boşuna harcama yapmadık. mail attık yabancılar dairesine eşim ev tutana kadar zaman verir misiniz diye bakalım ne diyecekler :( tek başınıza bulabildiniz mi peki evi? hangi şehir bizimki Aachen

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Tem 10, 2023 12:10 am

pancar yazdı: Prş Tem 06, 2023 10:14 am Eksik evrakı gönderdikten kaç gün sonra geliyor yani pasaportunuz
vize görüşmesi 28 nisandaydı vize elime 6 temmuzda geçti :(

Fürdich

Mesaj gönderen Fürdich » Pzt Tem 10, 2023 11:55 am

Teacherrr yazdı: Pzt Tem 10, 2023 12:05 am sadece benimki çıkmış maalesef... eşimden kalacak yer bulmasını istediler 10 temmuza kadar bulamadık ne yapacağımızı bilmiyoruz...
Peki eşinizden kalıcı ev mi istiyorlar 1 yıllık kontrat gibi yoksa 2-3 aylık geçici evleri kabul ederler mi acaba? E-bay kleinanzeigen vs baktınız mı inşallah evi ayarlayabilirsiniz 🙏🏻🙏🏻

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Pzt Tem 10, 2023 12:05 pm

Teacherrr yazdı: Pzt Tem 10, 2023 12:10 am vize görüşmesi 28 nisandaydı vize elime 6 temmuzda geçti :(
Tebrik ederim. Bizim görüşmemiz 24 nisandı ve hala bir haber yok. Nereye sorsam cevap alırım fikri olan yardımcı olabilecek biri var mıdır acaba? Mental olarak dayanamıyoruz artık :(