Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

39 F Vizesi atanma tarihi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cactusjack

Re: 39 F Vizesi atanma tarihi

Mesaj gönderen cactusjack » Cmt Haz 24, 2023 1:19 pm

themissal yazdı: Cmt Haz 24, 2023 12:56 pm Hocam merhaba, birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim
1- dün ben de Regensburg Bio için başvuru yaptım ama örtliche Zulassungsbeschränkung yazıyor başvuru bittikten sonra neden acaba? Aslında nc freie ama.
2- ben de birkaç Biotechnologie yazmak istiyorum siz hangilerini yazdınız? Bir de tabi talebe göre değişir ama nc den dolayı şansı nasıl görüyorsunuz? Çok başvuru var bu aralar bu bölüm için sanırım, nc puanınız kaç sizin? ya da testas katkı sağlar mı?

teşekkür ederim şimdiden.
1. Neden öyle yazıyor bilmiyorum, bende de öyle yazıyordu ama aslında nc-frei. İçiniz rahat olsun.
2. Evet girmesi zor gerçekten ve benim nc puanım 2,1. Dürüst olmak gerekirse başvurduklarımdan kabul geleceğini sanmıyorum ama içimde kalmasın diye başvurdum. Belli de olmaz şimdi sonuçta her sene değişiyor. Ben şahsen Hamburg üni molecular life science a başvurdum aşağı yukarı aynı bölüm. TU München a başvuracağım VPD m geldikten sonra. Ve ayrıca TU Darmstadt ta da var ama onun başvuru yöntemi biraz farklıydı. Belgeleri postayla göndermemi falan istiyordu upload etmeme rağmen. Gönderir miyim bilmiyorum. Ekstradan Ruhr Uni Bochum a da biyokimya için başvurdum. Ders içerikleri çok değişmiyor, önerebilirim. Testas hakkında bilgi sahibi değilim ne desem yalan olur

themissal

Mesaj gönderen themissal » Cmt Haz 24, 2023 2:41 pm

cactusjack yazdı: Cmt Haz 24, 2023 1:19 pm 1. Neden öyle yazıyor bilmiyorum, bende de öyle yazıyordu ama aslında nc-frei. İçiniz rahat olsun.
2. Evet girmesi zor gerçekten ve benim nc puanım 2,1. Dürüst olmak gerekirse başvurduklarımdan kabul geleceğini sanmıyorum ama içimde kalmasın diye başvurdum. Belli de olmaz şimdi sonuçta her sene değişiyor. Ben şahsen Hamburg üni molecular life science a başvurdum aşağı yukarı aynı bölüm. TU München a başvuracağım VPD m geldikten sonra. Ve ayrıca TU Darmstadt ta da var ama onun başvuru yöntemi biraz farklıydı. Belgeleri postayla göndermemi falan istiyordu upload etmeme rağmen. Gönderir miyim bilmiyorum. Ekstradan Ruhr Uni Bochum a da biyokimya için başvurdum. Ders içerikleri çok değişmiyor, önerebilirim. Testas hakkında bilgi sahibi değilim ne desem yalan olur
hocam çok teşekkür ederim, ben de sizin gibi düşünüpü yani nc freie kesin gelsin diye osnabrück bio yazmıştım ama o da uni assist ile yani hep beklemece :) İnş sizinki gibi yakında gelir de kafa olarak rahtlama olur :)

Tabi yoğunluğa göre hep var değişkenlik bazen Losverfahren'da da gelebilir belli olmaz ama herhalde corona aşısından sonra tıpla yarışır hale geldi, bir de https://www.auswahlgrenzen.de/37,1,universitaeten.html burada çoğunlukla Alman öğrenciler için nc gösteriyor biz yabancılar için yok. Zaten atıyorum 100 Alman'da düşüyor 1.7-8 belki 5-6 yabancı da kalıyordur büyük ihtimal 1.2-3 filan Biotechnologie için. Yani matematiksel olarak zor ama bakalım yine de şans bu işler. Bir de hocam TUM' da chemische Biotechnologie var nc frei madem TUM düşünüyrosunuz zaten biliyorsunuzdur da gözden kaçmışsa diye yazmak istedim. bu bölüm sayıca da az yani birkaç yerde mevcut sanırım. Peki Bioinformatik düşünüyor musunuz?

themissal

Mesaj gönderen themissal » Cmt Haz 24, 2023 2:44 pm

cactusjack yazdı: Cmt Haz 24, 2023 1:19 pm 1. Neden öyle yazıyor bilmiyorum, bende de öyle yazıyordu ama aslında nc-frei. İçiniz rahat olsun.
Evet Darmstadt sonradan postalanmasını istiyor aslında siz de yazmışsınız TU Braunschweig-Kimya bu uni için de arada dil formu vardı en sonunda hepsiyle beraber postalayın diyordu sanırım yani siz nasıl yapmıştınız?

themissal

Mesaj gönderen themissal » Cmt Haz 24, 2023 2:50 pm

1-Parça parça yazıyorum kusura bakmayın sonradan aklıma geliyor, molekulare Biologie filan düşünmüyor musunuz? mesela TU Dresden'da vardı güzel bölüm, molekulare Biologie und Biotechnologie idi sanırım adı. Şans belli olmaz tutar belki size

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Cmt Haz 24, 2023 3:07 pm

themissal yazdı: Cmt Haz 24, 2023 2:50 pm 1-Parça parça yazıyorum kusura bakmayın sonradan aklıma geliyor, molekulare Biologie filan düşünmüyor musunuz? mesela TU Dresden'da vardı güzel bölüm, molekulare Biologie und Biotechnologie idi sanırım adı. Şans belli olmaz tutar belki size
1. Hayır, biyoinformatik ve chemische biotechnologie düşünmüyorum.
2. Braunschweig için herhangi bir postalama yapmadım. Dediğiniz immatrikulation için.
3. Hocam doğu almanya düşünmüyorum

themissal

Mesaj gönderen themissal » Cmt Haz 24, 2023 4:10 pm

cactusjack yazdı: Cmt Haz 24, 2023 3:07 pm 1. Hayır, biyoinformatik ve chemische biotechnologie düşünmüyorum.
2. Braunschweig için herhangi bir postalama yapmadım. Dediğiniz immatrikulation için.
Anlıyorum hocam umarım gönlünüze göre olur ben daha buldukça yazarım sizin için de daha vakit varken siz de başvuru yaparsınız :)

themissal

Mesaj gönderen themissal » Çrş Haz 28, 2023 2:29 pm

cactusjack yazdı: Cmt Haz 24, 2023 3:07 pm 1. Hayır, biyoinformatik ve chemische biotechnologie düşünmüyorum.
Hocam merhaba tekrardan, bugün Regensburg'tan bir mail aldım da süreç hakkında sormak istedim,
Gültig halini almış ama Verfahren'a katıldınız diyor sizde de böyle mi olmuştu? Eğer öyle ise sonraki aşamada ne olmuştu

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Cmt Tem 01, 2023 12:43 pm

themissal yazdı: Çrş Haz 28, 2023 2:29 pm Hocam merhaba tekrardan, bugün Regensburg'tan bir mail aldım da süreç hakkında sormak istedim,
Gültig halini almış ama Verfahren'a katıldınız diyor sizde de böyle mi olmuştu? Eğer öyle ise sonraki aşamada ne olmuştu
Merhabalar, bende de öyle olmuştu, yaklaşık 10 gün sonra da kabul belgesi gelmişti.

eyildirimdev

Mesaj gönderen eyildirimdev » Çrş Tem 05, 2023 1:47 pm

39F ben kabulümü aldığım gibi başvurdum, Martta başvurdum, atanması Nisanda yapıldı ve Mayıs ayına verildi. 2 ay ordan ekledi, vizem de hala gelmedi şu ara yoğunluk var bilginiz olsun.. 22 Mayıs'ta gitmiştim bekliyorum

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Cum Tem 07, 2023 12:24 pm

eyildirimdev yazdı: Çrş Tem 05, 2023 1:47 pm 39F ben kabulümü aldığım gibi başvurdum, Martta başvurdum, atanması Nisanda yapıldı ve Mayıs ayına verildi. 2 ay ordan ekledi, vizem de hala gelmedi şu ara yoğunluk var bilginiz olsun.. 22 Mayıs'ta gitmiştim bekliyorum
Merhabalar, benim 39F vize tarihim bugün atandı temmuzun sonuna. Rica etsem vize görüşmenizin seyri tam olarak nasıldı bahseder misiniz? Forumda 36F veya 41F için çok yazı var ama güncel 39F için bulmak zor. Çok mu farklı oluyor veya direkt kabul ve c1 dil belgesi olduğu için daha rahattan mı alıyorlar? Kısaca bahsedebilirseniz çok sevinirim.

eyildirimdev

Mesaj gönderen eyildirimdev » Cum Tem 07, 2023 6:25 pm

cactusjack yazdı: Cum Tem 07, 2023 12:24 pm Merhabalar, benim 39F vize tarihim bugün atandı temmuzun sonuna. Rica etsem vize görüşmenizin seyri tam olarak nasıldı bahseder misiniz? Forumda 36F veya 41F için çok yazı var ama güncel 39F için bulmak zor. Çok mu farklı oluyor veya direkt kabul ve c1 dil belgesi olduğu için daha rahattan mı alıyorlar? Kısaca bahsedebilirseniz çok sevinirim.
Şöyle anlatıyım, iData esasında evrak toplamakla görevli bir kurum, sana mülakat yapmak gibi bir amaçları yok. Herkesin farklı geçtiğini ben de duydum, benim görüşmemde yalnızca kağıt verdi ve kağıtta İngilizce (almanca okucaksan almanca olur) sorular vardı, sorular da temel sorular yani neden nereye ne amaçla gittiğini soruyor. Okulunda alacağın dersleri bil, benden örnek vermemi istemişti bi kaç dersin ismini. Bir de, ben iData Premium hizmeti aldım, gır gır şamata yani parayı verince özel hizmet sunan bir firmadan çok bir mülakat bekleme :D

kyuryi

Mesaj gönderen kyuryi » Cum Tem 07, 2023 6:43 pm

eyildirimdev yazdı: Cum Tem 07, 2023 6:25 pm Şöyle anlatıyım, iData esasında evrak toplamakla görevli bir kurum, sana mülakat yapmak gibi bir amaçları yok. Herkesin farklı geçtiğini ben de duydum, benim görüşmemde yalnızca kağıt verdi ve kağıtta İngilizce (almanca okucaksan almanca olur) sorular vardı, sorular da temel sorular yani neden nereye ne amaçla gittiğini soruyor. Okulunda alacağın dersleri bil, benden örnek vermemi istemişti bi kaç dersin ismini. Bir de, ben iData Premium hizmeti aldım, gır gır şamata yani parayı verince özel hizmet sunan bir firmadan çok bir mülakat bekleme :D
premium hizmeti randevu tarihiniz atandiktan sonra mi aldiniz? Almadan once miydi? ben o hizmeti sonradan fark ettim de tarih atandiktan sonra ayarlaniyor mu merak ettim

eyildirimdev

Mesaj gönderen eyildirimdev » Cum Tem 07, 2023 7:43 pm

kyuryi yazdı: Cum Tem 07, 2023 6:43 pm premium hizmeti randevu tarihiniz atandiktan sonra mi aldiniz? Almadan once miydi? ben o hizmeti sonradan fark ettim de tarih atandiktan sonra ayarlaniyor mu merak ettim
Ben alırken öyle yapmıştım, ödemesini orda alıyor zaten. Açıkcası öderim dersen yap ama sana kazandıracağı 4 saat + kafa rahatlığı olur değer dersen ara sor.