Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
inspector44

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen inspector44 » Çrş Haz 21, 2023 5:23 pm

Teacherrr yazdı: Çrş Haz 21, 2023 5:12 pm Peki kalacak yer ayarlamanızı istediler mi sizden de? Eşime mail atmışlar kızınız ve sizin için konaklama olması gerekiyor diye
Evet kalacak yer istediler, gideceğimiz şehirdeki bir Türk evini kiralayıp kontratı gönderdi bize sağolsun.

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Prş Haz 22, 2023 1:17 pm

Teacherrr yazdı: Çrş Haz 21, 2023 1:14 pm Ben de aynı şekilde mail aldım. Benim sürecimin tamamlandığını eşimin ve kızımın sürecinin tamamlanmasını bekleyip beklemediğimi sormuşlar. Beklesem bir türlü beklemesem bir türlü. Biz de bir otel rezervasyonu yaptırıp yollamayı düşündük ama kabul ederler mi? Siz de mi otel Rezervasyonu yaptırmıştınız? Buradan ev bulmak neredeyse imkansız. Okuldan family apartment sırasındayız. Sıramız gelmişti vize gecikince ertelemek zorunda kaldık şimdi de kalacak yer istiyorlar şaka gibiler :roll:
Otel rezervasyonu yaptırmıştık. İlk mailde iki ay yeterli degil demişlerdi. 6 ay yaptırdık ve gerekirse uzatılabilir diye not düşülmüştü otel tarafından onu da kabul etmediler maalesef. Ama denemekten zarar gelmez tabi. Dün yabancılar dairesinden cevap geldi. Eşimin dosyası ordaymıs kira sözleşmesi bekliyor. Ben bı an önce gidip ev tutup kira sözleşmesini göndermeyi düşünüyorum. Gerçekten orda değilseniz ev bulmak imkansız.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Prş Haz 22, 2023 3:26 pm

bilgepolat yazdı: Prş Haz 22, 2023 1:17 pm Otel rezervasyonu yaptırmıştık. İlk mailde iki ay yeterli degil demişlerdi. 6 ay yaptırdık ve gerekirse uzatılabilir diye not düşülmüştü otel tarafından onu da kabul etmediler maalesef. Ama denemekten zarar gelmez tabi. Dün yabancılar dairesinden cevap geldi. Eşimin dosyası ordaymıs kira sözleşmesi bekliyor. Ben bı an önce gidip ev tutup kira sözleşmesini göndermeyi düşünüyorum. Gerçekten orda değilseniz ev bulmak imkansız.
Anmeldung kabul eden airbnb var onu deneyeceğiz bakalım. Her ihtimale karşı ben de önceden gideceğim. Herkes bu şekilde daha iyi diyor. Hangi yabancılar dairesi sizinki? Bizim şehir Aachen ama central visa processsing unit den haber geliyor. Bir de 10 temmuza kadar bulun yerinizi yazmışlar o tarihe mümkün değil yetişmez. Ben gidersem o tarihi uzatırlar mı acaba? Sizde durum nasıl?

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Prş Haz 22, 2023 4:37 pm

Teacherrr yazdı: Prş Haz 22, 2023 3:26 pm Anmeldung kabul eden airbnb var onu deneyeceğiz bakalım. Her ihtimale karşı ben de önceden gideceğim. Herkes bu şekilde daha iyi diyor. Hangi yabancılar dairesi sizinki? Bizim şehir Aachen ama central visa processsing unit den haber geliyor. Bir de 10 temmuza kadar bulun yerinizi yazmışlar o tarihe mümkün değil yetişmez. Ben gidersem o tarihi uzatırlar mı acaba? Sizde durum nasıl?
Benim yabancılar dairesi Rotall Inn. Bana da mailler central visa processing den geldi. Ama belli bir tarih vermediler bana. Yabancılar dairesine de Almanya ya gider gitmez ev tutup sözleşmeyi göndereceğim dedim. Sizin durumda da tarihi uzatirlar bence. Problem olacağını sanmıyorum. Mail gelen yere Almanya'ya gidince ev tutup sözleşmeyi göndereceğim yazabilirsiniz eğer airbnb kabul etmezlerse.

tuana

Mesaj gönderen tuana » Cum Haz 23, 2023 4:21 pm

Arkadaşlar merhaba ben almanyada yüksek lisans için başvuruda bulundum ve kabul aldım.Giderken aynı anda yanımda eşim ve çocuğumda götürmek istiyorum.Bunun için ulusal vize için randvu alırken ailenizie yanınızda getireceksiniz kısmına eş ve çocuk için ayrı belgeler var .Şimdi ben bu belgeleri toplayıp sadece ulusal vizeye başvurmam yeterli mş yoksa ulusal vizeye ek olarak aie birleşimine de mi başvurmam gerekiyor ?Aile birleşimi bildiğimiz kadarıyla trde olan bir aile üyesini getirmek için geçerli bir vize .Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim çünkü aylardır doğru bilgiye erişemedik.Şimdiden teşekkürler.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Cum Haz 23, 2023 5:14 pm

tuana yazdı: Cum Haz 23, 2023 4:21 pm Arkadaşlar merhaba ben almanyada yüksek lisans için başvuruda bulundum ve kabul aldım.Giderken aynı anda yanımda eşim ve çocuğumda götürmek istiyorum.Bunun için ulusal vize için randvu alırken ailenizie yanınızda getireceksiniz kısmına eş ve çocuk için ayrı belgeler var .Şimdi ben bu belgeleri toplayıp sadece ulusal vizeye başvurmam yeterli mş yoksa ulusal vizeye ek olarak aie birleşimine de mi başvurmam gerekiyor ?Aile birleşimi bildiğimiz kadarıyla trde olan bir aile üyesini getirmek için geçerli bir vize .Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim çünkü aylardır doğru bilgiye erişemedik.Şimdiden teşekkürler.
Merhaba. Tebrik ederim öncelikle. Kendiniz için başvuru yaparken eşiniz ve çocuklarınızı da dahil edip beraber gittiğiniz kişi sayısı kısmında onların da bilgilerini girerek randevu almanız gerekiyor. Ayrıca sıfırdan aile birleşimi yaparsanız ailenizin süreci çok uzuyor. O dediğiniz gibi sonradan gelenler için daha uygun bir seçenek. Aileniz için istenen belgeler zaten sizden istenen evrakların altında yazıyor. Onlara ek olarak 2 şer fotoğraf (bizden 3 istediler i datada) ve 2 şer başvuru formu doldurulması gerekiyor herkes adına.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Cum Haz 23, 2023 6:38 pm

bilgepolat yazdı: Prş Haz 22, 2023 4:37 pm Benim yabancılar dairesi Rotall Inn. Bana da mailler central visa processing den geldi. Ama belli bir tarih vermediler bana. Yabancılar dairesine de Almanya ya gider gitmez ev tutup sözleşmeyi göndereceğim dedim. Sizin durumda da tarihi uzatirlar bence. Problem olacağını sanmıyorum. Mail gelen yere Almanya'ya gidince ev tutup sözleşmeyi göndereceğim yazabilirsiniz eğer airbnb kabul etmezlerse.
Evet ben de o şekilde bir mail yazdım. Bugün de benim pasaportumu gönderin, karar verilmesini istiyorum dedim. onaylanmıştır diye de ümit ediyorum.... üniversitenin yurduyla konuştuk eşimin de öğrenci olması koşuluyla ev verecekler. 1 temmuzda boşalacak oda varmış yetişirse pasaportum gidip kontratı imzalayıp göndereceğim bakalım

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cum Haz 23, 2023 7:12 pm

Teacherrr yazdı: Cum Haz 23, 2023 6:38 pm Evet ben de o şekilde bir mail yazdım. Bugün de benim pasaportumu gönderin, karar verilmesini istiyorum dedim. onaylanmıştır diye de ümit ediyorum.... üniversitenin yurduyla konuştuk eşimin de öğrenci olması koşuluyla ev verecekler. 1 temmuzda boşalacak oda varmış yetişirse pasaportum gidip kontratı imzalayıp göndereceğim bakalım
Selam, bir şeyi merak ediyorum. Ben önce gideceğim master için, ardından eşimi yanıma almak istiyorum master öğrencisi iken. Şu an nişanlıyız ve ben Almanya'ya gittikten sonra düğünümüz olacak. Bu bir sorun yaratır mı biliyor musunuz? 2 yıldır Almanya'da ikamet ediyor olmam gerek gibi bir şeyler okumuştum ama. Şartlar değişiyor mu?

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Haz 25, 2023 10:08 pm

aozkan09 yazdı: Cum Haz 23, 2023 7:12 pm Selam, bir şeyi merak ediyorum. Ben önce gideceğim master için, ardından eşimi yanıma almak istiyorum master öğrencisi iken. Şu an nişanlıyız ve ben Almanya'ya gittikten sonra düğünümüz olacak. Bu bir sorun yaratır mı biliyor musunuz? 2 yıldır Almanya'da ikamet ediyor olmam gerek gibi bir şeyler okumuştum ama. Şartlar değişiyor mu?
Bilmiyorum sizin durumda nasıl, biz evliyiz beraber başvurduk. Hoş eşim ve kızımın vizesi gelmedi ama… sizin dediğiniz iki yıl Almanya’dan aile birleşimi yapmak için sanırım. Ama aile birleşimi için ev için m2 gelir vs çok detay var. Bence nişanlınız da dil kursu gibi bir şey yapıp orada evlenebilirsiniz. Seyahat hikayelerinin yaptığı gibi birbirinizden bağımsız başvurabilirsiniz.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Haz 25, 2023 10:10 pm

bilgepolat yazdı: Prş Haz 22, 2023 4:37 pm Benim yabancılar dairesi Rotall Inn. Bana da mailler central visa processing den geldi. Ama belli bir tarih vermediler bana. Yabancılar dairesine de Almanya ya gider gitmez ev tutup sözleşmeyi göndereceğim dedim. Sizin durumda da tarihi uzatirlar bence. Problem olacağını sanmıyorum. Mail gelen yere Almanya'ya gidince ev tutup sözleşmeyi göndereceğim yazabilirsiniz eğer airbnb kabul etmezlerse.
Siz ne zaman yazdınız o şekildeki maili? Pasaportunuz elinize ulaştı mı? Şimdi önümüz de bayram yarın çalışırlar mı konsolosluktakiler bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Bbun

Mesaj gönderen Bbun » Pzt Haz 26, 2023 12:08 am

Merhabalar, 41f vize görüşme randevum verildi, eşim için istenen evrakları benim teslim etmem mümkün mü? Bilgisi olan var mıdır

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Pzt Haz 26, 2023 12:48 pm

Bbun yazdı: Pzt Haz 26, 2023 12:08 am Merhabalar, 41f vize görüşme randevum verildi, eşim için istenen evrakları benim teslim etmem mümkün mü? Bilgisi olan var mıdır
Merhaba, gorusmeye beraber gitmeniz gerekiyor diye biliyorum. Atanma icin ne kadar beklediniz ve ne zamana atandi acaba?

Bbun

Mesaj gönderen Bbun » Pzt Haz 26, 2023 6:53 pm

almanyayolculari yazdı: Pzt Haz 26, 2023 12:48 pm Merhaba, gorusmeye beraber gitmeniz gerekiyor diye biliyorum. Atanma icin ne kadar beklediniz ve ne zamana atandi acaba?
Anladım ancak ilk başvuruda tek kişi seçmiştik biz o ayrı bir başvuru yaptı vize için ona tarih atanmadı,benimle gelse içeri alırlar mı kendisini acaba tecrübesi olan var mıdır?

mayıs sonunda başvurmuştum istanbuldan haziran sonunda temmuz 21 için atamam yapıldı.yani bir ay sonra atama bir ay sonra randevu tarihi.

Bbun

Mesaj gönderen Bbun » Pzt Haz 26, 2023 6:57 pm

almanyayolculari yazdı: Pzt Haz 26, 2023 12:48 pm Merhaba, gorusmeye beraber gitmeniz gerekiyor diye biliyorum. Atanma icin ne kadar beklediniz ve ne zamana atandi acaba?
Merhaba,
41F, İstanbul
22.05.2023: Başvuru tarihi
20.06.2023 Randevu atanma tarihi
21.07.2023 Radevu tarihi

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Pzt Haz 26, 2023 9:20 pm

Bbun yazdı: Pzt Haz 26, 2023 6:53 pm Anladım ancak ilk başvuruda tek kişi seçmiştik biz o ayrı bir başvuru yaptı vize için ona tarih atanmadı,benimle gelse içeri alırlar mı kendisini acaba tecrübesi olan var mıdır?

mayıs sonunda başvurmuştum istanbuldan haziran sonunda temmuz 21 için atamam yapıldı.yani bir ay sonra atama bir ay sonra randevu tarihi.
Öyle bir şey yapacaklarını zannetmiyorum. Bence bu konuda idata ile iletişime geçebilirsiniz. Randevu ataması olmadan gitmemenizi öneririm. Bu konuda katılar çünkü mağdur olmayın.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Sal Haz 27, 2023 8:52 pm

Bbun yazdı: Pzt Haz 26, 2023 6:53 pm Anladım ancak ilk başvuruda tek kişi seçmiştik biz o ayrı bir başvuru yaptı vize için ona tarih atanmadı,benimle gelse içeri alırlar mı kendisini acaba tecrübesi olan var mıdır?

Fiziki olarak içeri alınsa bile adına işlem yapılmaz. Çünkü randevu almak demek belgeleri teslim etmek için alınan sıra. Çok katılar, ben derslere yetişemiyorum randevumu erkene alamaz mısınız siz ertelediniz dedim. O zaman bile almadılar maalesef.

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Prş Haz 29, 2023 9:25 pm

Teacherrr yazdı: Pzr Haz 25, 2023 10:10 pm Siz ne zaman yazdınız o şekildeki maili? Pasaportunuz elinize ulaştı mı? Şimdi önümüz de bayram yarın çalışırlar mı konsolosluktakiler bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
22 Haziran'da yazdım. Henüz ulaşmadı bana. Bayram
haftası olduğu için pazartesi çalışmamışlardir. Bayramdan sonraki hafta umarım ulaşır artık 🙏

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Prş Haz 29, 2023 11:33 pm

bilgepolat yazdı: Prş Haz 29, 2023 9:25 pm 22 Haziran'da yazdım. Henüz ulaşmadı bana. Bayram
haftası olduğu için pazartesi çalışmamışlardir. Bayramdan sonraki hafta umarım ulaşır artık 🙏
Evet ben de 23ünde yazdım. Haftaya kavuşuruz inşallah vizelerimize. Peki siz ev bulabildiniz mi? baktığımız evlerden bile dönüt alamıyorum :(

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Pzt Tem 03, 2023 12:02 pm

Teacherrr yazdı: Çrş Haz 21, 2023 1:17 pm Bugün bana mail geldi benim sürecim tamamlanmış eşim ve kızımınki tamamlanmamış onları bekleyip beklemeyeceğini sormuşlar. Ne yapacağımı bilmiyorum airbnb falan tutmayı kabul ederler inşallah
Tebrik ederim çok sevindim sizin adınıza. Umarım eşinizinki de hemen gelir. Ne cevap verdiniz beklemek istediğinizi mi söylediniz ailenizi?
Benim maillerime hala cevap gelmedi. Siz hangi adrese mail attınız ve birden fazla mı attınız acaba?

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Pzt Tem 03, 2023 3:22 pm

Teacherrr yazdı: Prş Haz 29, 2023 11:33 pm Evet ben de 23ünde yazdım. Haftaya kavuşuruz inşallah vizelerimize. Peki siz ev bulabildiniz mi? baktığımız evlerden bile dönüt alamıyorum :(
Malesef bulamadım. Kimse geri dönmüyor. 🤦🏻‍♀️