Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize&Oturum izni

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erich07

Vize&Oturum izni

Mesaj gönderen erich07 » Pzt Eki 25, 2010 11:09 am

vizem 1 yillik ama uniden gelen kabul belgem yarim donemlik bu yuzden oturum izni alirken kabul belgesine mi yoksa vize ye mi bakarlar?Yani 1 sene mi yoksa yarim donemlik mi alabilirm oturum hakkimi? tessekurler

mohsen

Vize&Oturum izni

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Eki 25, 2010 11:35 am

nasil yani yarim donem mi okuyacan :) sorudan bisey anlamadim dil kursun yok mu? veya biraz daha acarsan soruyu daha iyi olur.

ywzslm

Vize&Oturum izni

Mesaj gönderen ywzslm » Sal Eki 26, 2010 9:28 am

avrupada tahminime gore almanyada da ayni sekilde omasi gerekiyor oturum 2 sekilde uzatiliyor 6 aylik ya da 1 senelik sen 1 senelik olarak basvuru yap onlara sana uygun gormezse (okul ve pasaport tarihlerinden dolayi) 6 aylik alir sonra tekrardan yenilersin.

ybrk

Vize&Oturum izni

Mesaj gönderen ybrk » Sal Eki 26, 2010 11:10 pm

Yabancilar dairesi, oturum izni icin basvuru yaptiginda senden "okuyacagin bolumun ogrenim suresini" gosteren bir belge isteyebilir. Studienbescheinigung diye gecer.
Benden istemislerdi mesela.

Senin kabul belgen ilk somestra kabul edildigini gosterse bile, okuldan alacagin bu belge toplam ogrenim suresini gostereceginden 1 senelik oturum izni verirler.

bmwozel

Vize&Oturum izni

Mesaj gönderen bmwozel » Sal Eki 26, 2010 11:22 pm

bana 6 aylik verdi
okul kagidini istiyor
vize ne bakiyor
pasaportun bitis suresi problem degil
turkiyede yaptirdigim saglik sigortasi gecersiz tekrar burda yaptirdim