Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erdemoozclk

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen erdemoozclk » Pzt Haz 19, 2023 3:06 pm

Arkadaşlar merhaba bugün benim izmir 36f vize gorusmem vardı. Çok heyecanlıydım. İlk önce neden geldiniz diye bir soru sordu ben de yüksek lisans dedim. Bunu söylerken bile heyecandan düşünerek söylüyordum her şeyi. Garantör belgemi teyzemlerden aldım ve onlarda yaşayacağım. Karlsruhe de yaşıyorlar. Bu dikkatini çekti ve bunu teyit etmek için sordu ben de evet dedim. Daha sonra bana neden ekonomi okuduğumu sordu ben de cevapladım. Bana daha sonra Dortmund ve Karlsruhe arasındaki mesafeyi sordu.(kabul belgemi Dortmund üniversitesinden aldım). Ben de yaklaşık 4 saat var dedim. Daha sonra anladım hangi amaçla sorduğunu sonra ama daha sonra Dortmund a geçeceğim dedim(heyecan devam ediyor. Orada yurtta kalacağım diyecektim ama heyecandan yurt kelimesinin Türkçesi bile gelmedi. Bana Dortmund da kalacağınız yer var mı dedi. Ben de şuan henüz yok dedim. Bu olaydan sonra masadan kalktı garantör belgemi vs. Aldı ve bir yere gitti. Sanırım birisine bir şey sordu. Bu olay biraz beni gerdi çünkü kendimi heyecandan ifade edemedim ve akıllarında şüphe bıraktım sanırım. Daha sonrasinda Karlsruheyi seçme nedeninizde akrabalarının etkisi var mı dedi. Ben de Dortmund üniversitesinin kendi bünyesinde dil okulu olmadığını ve daha öncesinde karlsruhede bulunduğum için ve adaptasyon sürecinin daha hızlı ilerleyeceğini düşündüğüm için dedim. Ondan sonra bana okul derslerinizden iki üç tane sayabilir misiniz dedi. Heyecanlı bir tanesini söyledim sonra yine heyecandan baya gerildim sanırım anladı bana heyecanlanmana gerek yok sadece bir tane daha söylesen yeter dedi ve bir tane daha söyledim. bu kadar yeterli benim için dedi. Ve tekrar aynı soruyu dedi karslruheyi secmenizin sebebiözellikle akrabalarınız olduğu için mi dedi. Yine aynı şekilde karlsruhede bulunduğumu ve Almanya'daki alışma sürecini hizlandiracagini düşündüğüm için dedim. Sonrasında Almanya'da başka hangi üniversitelerde ekonomi bölümü olduğunu sordu. Marburg da ve Köln de de olduğunu ama C1 yada işletme olduğunu ve ekonomi alanında yoğunlaşmak istediğimi söyledim. Bana okulu gördünüz mü gittiniz mi diye de sordular. Mezuniyetten sonra ne yapacağımı sordu. Ve 3. Kez tekrar karlsruhede dil okulunun özellikle akrabalarının etkisi var mı dedi. Lisede mezun olur olmaz üniye başladığımi ve uniden mezun olur olmaz dil kursuna başladığımi söyledim aynı zamanda üniversite tercihlerinde tek bir bölüm secerek ekonomi okuduğumu söyledim. Bunları hep not aldı bilgisayara. En sonra sizin açınızdan bir eksik veya sorun var mı dedim. O da yoo her şey tamam bütün evraklariniz tamam dedi. Son olarak gün içinde sizi konsolosluktan arayabilirler telefonunuz açık olsun dedi. Benim süreç genel olarak böyleydi. Sadece o soruyu üç kez sormaları biraz tedirgin etti ve keyfimi kaçırdı. Çok heyecandan kendimi ifade edemedigimi düşünüyorum. Umarım bundan dolayı bir sıkıntı çıkmaz

nach_deutschland

Mesaj gönderen nach_deutschland » Pzt Haz 19, 2023 3:33 pm

Herkese merhaba,

Ben şu anda Türk-Alman Üniversitesinde 2. Sınıf öğrencisiyim ve derslerimin tamamını %100 almanca olarak alıyorum. Gelecek sene için TU Ilmenau’nun Wirtschaftsinformatik bölümüne başvurdum ve kabul aldım. Testdaf 15 belgem var. Ancak vize görüşmesi için bazı çekincelerim var örneğin yüksek ihtimalle garantör ile gideceğim ve garantörümü inandırıcı bulmayabilirler diye endişe ediyorum gelirini kanıtlamış olsa bile. Daha önce bu durumla karşılaşan insanlar görmüştüm. Bu durum ne kadar gerçekçi? Diğer sorum ise sizce vize görüşmesinde üniversite bittikten sonra ne yapacaklar diye sordukları zaman ne cevap vermeliyim? Amacım yüksek lisansı Almanya’da yapıp iş arama vizesine başvurup orda kalıcı olmak ama bu cevabı direkt olarak vermek vize çıkışımı olumsuz etkileyebilir mi?

Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.
Technische Universität Ilmenau
Wirtschaftsinformatik

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Haz 19, 2023 3:59 pm

aysenurr yazdı: Pzt Haz 19, 2023 12:00 pm 1 aylık yaptırdım 12 haziranda süresi bitti. Sürenin bittiği tarihten itibaren bir aylık daha yaptırdım. İlkini axa sigortadan yaptırmıştım ikincisini ise enuygun sigorta üzerinden hdi ile yaptırdım daha uyguna geldi.

Orijinal belgeyi aldım ama fotokopi de aldım. Pasaportumla birlikte orijinal belgelerimi de teslim ettiler bugün.
Çok sevindim vizenizin gelmesine. :) darısı bizim gibi bütün bekleyenlere olsun, vizeniz geldikten sonra mı sigorta yaptırın dediler yoksa önce sigorta sonra mı vize dediler? Bizimkinin de süresi doldu, yenileyip eksik evrak maili atan yere yollasam mı acaba? Konsolosluktan yanıt alamıyorum maalesef :(

aysenurr

Mesaj gönderen aysenurr » Pzt Haz 19, 2023 4:18 pm

Teacherrr yazdı: Pzt Haz 19, 2023 3:59 pm Çok sevindim vizenizin gelmesine. :) darısı bizim gibi bütün bekleyenlere olsun, vizeniz geldikten sonra mı sigorta yaptırın dediler yoksa önce sigorta sonra mı vize dediler? Bizimkinin de süresi doldu, yenileyip eksik evrak maili atan yere yollasam mı acaba? Konsolosluktan yanıt alamıyorum maalesef :(
Çok teşekkürler umarım en kısa sürede alırsınız. Ben yaptırıp yollamıştım yenisini sanırım görüşmedi o çünkü yine vizenizi kabul ettik ama sigortayı mutlaka yaptırın dediler, yaptır öyle verelim demediler

ren155

Mesaj gönderen ren155 » Pzt Haz 19, 2023 8:20 pm

erdemoozclk yazdı: Pzt Haz 19, 2023 3:06 pm Arkadaşlar merhaba bugün benim izmir 36f vize gorusmem vardı. Çok heyecanlıydım. İlk önce neden geldiniz diye bir soru sordu ben de yüksek lisans dedim. Bunu söylerken bile heyecandan düşünerek söylüyordum her şeyi. Garantör belgemi teyzemlerden aldım ve onlarda yaşayacağım. Karlsruhe de yaşıyorlar. Bu dikkatini çekti ve bunu teyit etmek için sordu ben de evet dedim. Daha sonra bana neden ekonomi okuduğumu sordu ben de cevapladım. Bana daha sonra Dortmund ve Karlsruhe arasındaki mesafeyi sordu.(kabul belgemi Dortmund üniversitesinden aldım). Ben de yaklaşık 4 saat var dedim. Daha sonra anladım hangi amaçla sorduğunu sonra ama daha sonra Dortmund a geçeceğim dedim(heyecan devam ediyor. Orada yurtta kalacağım diyecektim ama heyecandan yurt kelimesinin Türkçesi bile gelmedi. Bana Dortmund da kalacağınız yer var mı dedi. Ben de şuan henüz yok dedim. Bu olaydan sonra masadan kalktı garantör belgemi vs. Aldı ve bir yere gitti. Sanırım birisine bir şey sordu. Bu olay biraz beni gerdi çünkü kendimi heyecandan ifade edemedim ve akıllarında şüphe bıraktım sanırım. Daha sonrasinda Karlsruheyi seçme nedeninizde akrabalarının etkisi var mı dedi. Ben de Dortmund üniversitesinin kendi bünyesinde dil okulu olmadığını ve daha öncesinde karlsruhede bulunduğum için ve adaptasyon sürecinin daha hızlı ilerleyeceğini düşündüğüm için dedim. Ondan sonra bana okul derslerinizden iki üç tane sayabilir misiniz dedi. Heyecanlı bir tanesini söyledim sonra yine heyecandan baya gerildim sanırım anladı bana heyecanlanmana gerek yok sadece bir tane daha söylesen yeter dedi ve bir tane daha söyledim. bu kadar yeterli benim için dedi. Ve tekrar aynı soruyu dedi karslruheyi secmenizin sebebiözellikle akrabalarınız olduğu için mi dedi. Yine aynı şekilde karlsruhede bulunduğumu ve Almanya'daki alışma sürecini hizlandiracagini düşündüğüm için dedim. Sonrasında Almanya'da başka hangi üniversitelerde ekonomi bölümü olduğunu sordu. Marburg da ve Köln de de olduğunu ama C1 yada işletme olduğunu ve ekonomi alanında yoğunlaşmak istediğimi söyledim. Bana okulu gördünüz mü gittiniz mi diye de sordular. Mezuniyetten sonra ne yapacağımı sordu. Ve 3. Kez tekrar karlsruhede dil okulunun özellikle akrabalarının etkisi var mı dedi. Lisede mezun olur olmaz üniye başladığımi ve uniden mezun olur olmaz dil kursuna başladığımi söyledim aynı zamanda üniversite tercihlerinde tek bir bölüm secerek ekonomi okuduğumu söyledim. Bunları hep not aldı bilgisayara. En sonra sizin açınızdan bir eksik veya sorun var mı dedim. O da yoo her şey tamam bütün evraklariniz tamam dedi. Son olarak gün içinde sizi konsolosluktan arayabilirler telefonunuz açık olsun dedi. Benim süreç genel olarak böyleydi. Sadece o soruyu üç kez sormaları biraz tedirgin etti ve keyfimi kaçırdı. Çok heyecandan kendimi ifade edemedigimi düşünüyorum. Umarım bundan dolayı bir sıkıntı çıkmaz
klasik süreç sorun olacagini cok zannetmiyorum almanca neler sordular

erdemoozclk

Mesaj gönderen erdemoozclk » Pzt Haz 19, 2023 8:30 pm

ren155 yazdı: Pzt Haz 19, 2023 8:20 pm klasik süreç sorun olacagini cok zannetmiyorum almanca neler sordular
a2 goethe sertifikasi
B1 ingilizce belgesi goturum
Ne almanca ne de ingilizce hicbir sormadı. Derslerimi de türkce sordu ben almanca soyledim.aramizda geçen tek almanca sey saydigim 2dersten ibaret. Bu duruma baya sasirdim

sarpaltunel

Mesaj gönderen sarpaltunel » Pzt Haz 19, 2023 10:59 pm

erdemoozclk yazdı: Pzt Haz 19, 2023 3:06 pm Arkadaşlar merhaba bugün benim izmir 36f vize gorusmem vardı. Çok heyecanlıydım. İlk önce neden geldiniz diye bir soru sordu ben de yüksek lisans dedim. Bunu söylerken bile heyecandan düşünerek söylüyordum her şeyi. Garantör belgemi teyzemlerden aldım ve onlarda yaşayacağım. Karlsruhe de yaşıyorlar. Bu dikkatini çekti ve bunu teyit etmek için sordu ben de evet dedim. Daha sonra bana neden ekonomi okuduğumu sordu ben de cevapladım. Bana daha sonra Dortmund ve Karlsruhe arasındaki mesafeyi sordu.(kabul belgemi Dortmund üniversitesinden aldım). Ben de yaklaşık 4 saat var dedim. Daha sonra anladım hangi amaçla sorduğunu sonra ama daha sonra Dortmund a geçeceğim dedim(heyecan devam ediyor. Orada yurtta kalacağım diyecektim ama heyecandan yurt kelimesinin Türkçesi bile gelmedi. Bana Dortmund da kalacağınız yer var mı dedi. Ben de şuan henüz yok dedim. Bu olaydan sonra masadan kalktı garantör belgemi vs. Aldı ve bir yere gitti. Sanırım birisine bir şey sordu. Bu olay biraz beni gerdi çünkü kendimi heyecandan ifade edemedim ve akıllarında şüphe bıraktım sanırım. Daha sonrasinda Karlsruheyi seçme nedeninizde akrabalarının etkisi var mı dedi. Ben de Dortmund üniversitesinin kendi bünyesinde dil okulu olmadığını ve daha öncesinde karlsruhede bulunduğum için ve adaptasyon sürecinin daha hızlı ilerleyeceğini düşündüğüm için dedim. Ondan sonra bana okul derslerinizden iki üç tane sayabilir misiniz dedi. Heyecanlı bir tanesini söyledim sonra yine heyecandan baya gerildim sanırım anladı bana heyecanlanmana gerek yok sadece bir tane daha söylesen yeter dedi ve bir tane daha söyledim. bu kadar yeterli benim için dedi. Ve tekrar aynı soruyu dedi karslruheyi secmenizin sebebiözellikle akrabalarınız olduğu için mi dedi. Yine aynı şekilde karlsruhede bulunduğumu ve Almanya'daki alışma sürecini hizlandiracagini düşündüğüm için dedim. Sonrasında Almanya'da başka hangi üniversitelerde ekonomi bölümü olduğunu sordu. Marburg da ve Köln de de olduğunu ama C1 yada işletme olduğunu ve ekonomi alanında yoğunlaşmak istediğimi söyledim. Bana okulu gördünüz mü gittiniz mi diye de sordular. Mezuniyetten sonra ne yapacağımı sordu. Ve 3. Kez tekrar karlsruhede dil okulunun özellikle akrabalarının etkisi var mı dedi. Lisede mezun olur olmaz üniye başladığımi ve uniden mezun olur olmaz dil kursuna başladığımi söyledim aynı zamanda üniversite tercihlerinde tek bir bölüm secerek ekonomi okuduğumu söyledim. Bunları hep not aldı bilgisayara. En sonra sizin açınızdan bir eksik veya sorun var mı dedim. O da yoo her şey tamam bütün evraklariniz tamam dedi. Son olarak gün içinde sizi konsolosluktan arayabilirler telefonunuz açık olsun dedi. Benim süreç genel olarak böyleydi. Sadece o soruyu üç kez sormaları biraz tedirgin etti ve keyfimi kaçırdı. Çok heyecandan kendimi ifade edemedigimi düşünüyorum. Umarım bundan dolayı bir sıkıntı çıkmaz
Merhaba çok geçmiş olsun umarım olumlu sorunsuz sonuçlanır. Bu bahsettiğiniz görüşme hangi dilde oldu acaba? Türkçe, İngilizce, Almanca?

erdemoozclk

Mesaj gönderen erdemoozclk » Pzt Haz 19, 2023 11:44 pm

sarpaltunel yazdı: Pzt Haz 19, 2023 10:59 pm Merhaba çok geçmiş olsun umarım olumlu sorunsuz sonuçlanır. Bu bahsettiğiniz görüşme hangi dilde oldu acaba? Türkçe, İngilizce, Almanca?
Türkçe geçti bütün mülakat

feyzacerenk

Mesaj gönderen feyzacerenk » Sal Haz 20, 2023 11:51 am

Arkadaşlar bugün 36f vizem elime ulaştı. Buradan çok soru sorup destek aldım o yüzden paylaşmak istiyorum. Tam 81 gün bekledim..

Randevu talebi: 29.01.2023
Randevu günü: 31.03.2023
Eksik evrak isteği: 04.04.2023
Ups kargo mesajı: 20.06.2023

Ve çok şükür aylarca bekleyiş sonrası o kargoyu açıp vizeye ağlayarak bakmayı buradaki herkese nasip etsin Allah. Çok başka bir duyguymuş. Herkese başarılar ve ferahlıklar diliyorum.

berkays

Mesaj gönderen berkays » Sal Haz 20, 2023 1:25 pm

feyzacerenk yazdı: Sal Haz 20, 2023 11:51 am Arkadaşlar bugün 36f vizem elime ulaştı. Buradan çok soru sorup destek aldım o yüzden paylaşmak istiyorum. Tam 81 gün bekledim..

Ve çok şükür aylarca bekleyiş sonrası o kargoyu açıp vizeye ağlayarak bakmayı buradaki herkese nasip etsin Allah. Çok başka bir duyguymuş. Herkese başarılar ve ferahlıklar diliyorum.
Şehir İstanbul mu
İSTANBUL 36F LİSANS
Randevu Talep: 07.12.2023
Atama Tarihi: 07.02.2024
Görüşme Tarihi: 20.02.2024
Vize Geliş Tarihi: 20.03.2024

feyzacerenk

Mesaj gönderen feyzacerenk » Sal Haz 20, 2023 2:05 pm

berkays yazdı: Sal Haz 20, 2023 1:25 pm Şehir İstanbul mu
Evet İstanbul, konsoloslukta görüşme yapmıştım

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Sal Haz 20, 2023 4:28 pm

aysenurr yazdı: Pzt Haz 19, 2023 4:18 pm Çok teşekkürler umarım en kısa sürede alırsınız. Ben yaptırıp yollamıştım yenisini sanırım görüşmedi o çünkü yine vizenizi kabul ettik ama sigortayı mutlaka yaptırın dediler, yaptır öyle verelim demediler
Anladım, çok teşekkür ederim :)))

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Sal Haz 20, 2023 4:30 pm

feyzacerenk yazdı: Sal Haz 20, 2023 11:51 am Arkadaşlar bugün 36f vizem elime ulaştı. Buradan çok soru sorup destek aldım o yüzden paylaşmak istiyorum. Tam 81 gün bekledim..

Sevindim, uzun süre beklemişsiniz gerçtekten. bizim de 53 gün oldu artık ümitleri yitirmek üzereyiz bakalım artık... yolunuz açık oturumunuz bol olsun :)

ramazansen1

Mesaj gönderen ramazansen1 » Sal Haz 20, 2023 4:46 pm

Herkese merhaba 36F Vize başvuru talebi

Eşimle beraber eğitim içn Almanya Konsolosluğuna 29.01.2023 tarihin de randevu talebinde bulunduk aslına bakarsanız süreç bizim için gayet iyi gidiyordu fakat transfergo adında ki şirkettin bize süpriz bir gol atmasıyla sürecimiz bilinmez bir hale dönüştü. Bizim görüşmemiz normal şartlarda 31.03.2023 tarihinde olacaktı. Bloke hesap paramızı transfergo ile göndermeyi tercih etmiştik ve transfergo bizden paramızın kanıtını sordu bu gayet normal ama gösterdiğimiz tüm kanıtlara ragmen vize görüşmemizden 2 gün kala paranızı iade edeceklerini söylediler. Ve tabi ki bunu 29.03.2023 tarihinde mesai bitiminde gönderdiler yani dolasıyla son 1 gün kala bizim paramızı tüm zararıyla iade ettiler. Paramızı bu şekilde geç iade edilince bizde randevumuzu 29.03.2023 tarihi akşamında erteledik. Fakat o tarihten bu yana 12 hafta olmasına rağmen hala randevu ataması beklemekteyiz. Böyle bir durumla karşılaşan ve bize fikir verebilecek var mı ? Ya da bu kadar uzun süreli bekleme süresi normal mi?

Herkese bu süreçte bol şans dileriz. Umarım herkesin gönlüne göre olur.

Zervz

Mesaj gönderen Zervz » Sal Haz 20, 2023 6:58 pm

Arkadaşlar cevap verirseniz çok mutlu olurum, garantörüm Köln'de ki başvuru yaptı bu belge icin malum gereklidir vize için. Ancak belgenin bana değil de konsolosluğa geleceğini söyledi ben de şaşırdım öyle bir şey olamaz ki dedim durumu anlayamadım ne yapmam lazım?

brglkksal

Mesaj gönderen brglkksal » Sal Haz 20, 2023 7:52 pm

Randevu Yeri: Ankara (38f)
Randevu Talebi: 2 Mart
Randevu Günü: 4 Nisan
Eksik Evrak Talebi: 31 Mayıs
Eksik Evrağın Ulaştırılması: 6 Haziran
UPS Kargo Mesajı: 19 Haziran
Vize Geliş: 20 Haziran

Sonunda neredeyse 3 aylık bekleme süresinin sonuna geldim. Gerçekten yıpratıcı ve sabır gerektiren bir süreç. Herkesin en kısa sürede vizesine kavuşmasını diliyorum. Selamlar.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Haz 21, 2023 1:44 am

ramazansen1 yazdı: Sal Haz 20, 2023 4:46 pm Herkese merhaba 36F Vize başvuru talebi

Eşimle beraber eğitim içn Almanya Konsolosluğuna 29.01.2023 tarihin de randevu talebinde bulunduk aslına bakarsanız süreç bizim için gayet iyi gidiyordu fakat transfergo adında ki şirkettin bize süpriz bir gol atmasıyla sürecimiz bilinmez bir hale dönüştü. Bizim görüşmemiz normal şartlarda 31.03.2023 tarihinde olacaktı. Bloke hesap paramızı transfergo ile göndermeyi tercih etmiştik ve transfergo bizden paramızın kanıtını sordu bu gayet normal ama gösterdiğimiz tüm kanıtlara ragmen vize görüşmemizden 2 gün kala paranızı iade edeceklerini söylediler. Ve tabi ki bunu 29.03.2023 tarihinde mesai bitiminde gönderdiler yani dolasıyla son 1 gün kala bizim paramızı tüm zararıyla iade ettiler. Paramızı bu şekilde geç iade edilince bizde randevumuzu 29.03.2023 tarihi akşamında erteledik. Fakat o tarihten bu yana 12 hafta olmasına rağmen hala randevu ataması beklemekteyiz. Böyle bir durumla karşılaşan ve bize fikir verebilecek var mı ? Ya da bu kadar uzun süreli bekleme süresi normal mi?

Herkese bu süreçte bol şans dileriz. Umarım herkesin gönlüne göre olur.
Hangi şehir sizinki? Ankaradan başvurmuştum ben de ertelemek zorunda kaldım bloke hesap yüzünden, keşke randevuya gidip eksik evrak verseydim dedim. Süreç çok uzadı ama 5 hafta sonrasına randevu verdiler, 4 hafta bekledim 1 hafta sonraya gün verdiler. Yani siz evraklarınızı hazır edin çünkü uzun bekleme süresinden sonra hemen tarih verebiliyorlar. İdatayı arayıp sorun bence bir sıkıntı mı var diye. Erteleyince bekleme listesinin sonuna alıyorlarmış. Ben aradım bir kaç kere belki onun etkisi olmuştur.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş Haz 21, 2023 2:21 am

Merhaba, hayirli olsun vizeniz. Siz tam 80 gun bekledim deyince bi tebessum olustu yuzumde. Cunku tam 220(7,5ay) gundur bekliyorum. Darisi basima :)

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Çrş Haz 21, 2023 2:44 am

Ceydak yazdı: Çrş Haz 21, 2023 2:21 am Merhaba, hayirli olsun vizeniz. Siz tam 80 gun bekledim deyince bi tebessum olustu yuzumde. Cunku tam 220(7,5ay) gundur bekliyorum. Darisi basima :)
O neymiş öyle ya, sürecinizle ilgili bir şeyler anlatır mısınız, nasıl bu kadar sürüyor?

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Çrş Haz 21, 2023 12:08 pm

merhaba uzun zamandır her konu başlıgını sessizce okuyup bilgileniyorum hersey için tessekkür ederim ben ve eşim 5 mayıs tarihinde 36f vizesine Ankara konsoloslugundan basvuru yaptık bizimle ilgilenen memurun bize karsı tavrı hayli sertti garantör belgelerimiz ayrı ayrı duzenlendi o yuzden bu sekilde olmaz diye karsı cıktı yinede belgeleri dosyada bıraktık aradan 1 aydan fazla gecmesine ragmen tarafıma ulasılmadı burdan buldugum ALMANYA vize hattına ulasım sagladık Ankara da pasaportum adına herhagi bir işlem yapılmamıs görünüyor Ankara Almanya konsolosluguna asla ulasamıyorum bununla ilgili bilgisi olan var mı? Ankara'da ulaşabilecegim bir numara var mıdır? yardımlarınız için tesekkür ederim :|

Kilitli