Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize başvurusu belgeler hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
deniz203

Vize başvurusu belgeler hakkında

Mesaj gönderen deniz203 » Pzt Haz 19, 2023 2:29 pm

Merhabalar,
Başvuruda gereken
- Lise diploması
- ÖSYM sonuç belgesi
- Üniversite diploması
- Transkript
belgelerinin orijinali ve iki adet fotokopisi + tercümeleri konusunda kafam karıştı.

Belgelerin orijinalinden kasıt ilk elde ettiğimiz türkçe hali olduğunu sanıyorum, onu götüreceğim o tamam. Ama örneğin ben üniversite diploması ve transkriptimi okuldan ingilizce aldım ve okula onaylattım. Bu onaylı belgeyi okuldan 2 tane daha mı istemem gerek yoksa onaylanmış bir belgenin kendim iki fotokopisini çekip götürebiliyor muyum?

Aynı şey noter onayı için de geçerli. Lise diplomasını çevirtip notere onaylattım. Noterin onayladığı belgeyi alıp kendim iki tane fotokopi mi çekmeliyim yoksa noterden mi fazla sayıda bu belgeden almalıyım?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Vize başvurusu belgeler hakkında

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 21, 2023 4:37 pm

Orjinal belgeleri ve 2 ser tane fotokopisini götüreceksiniz. Konsoloslukta orjinallerine bakip fotokopisiyle karsilastiracaklar ve sonra orjinali geri size verecekler bu kadar basit.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ogan

Mesaj gönderen ogan » Çrş Haz 21, 2023 10:21 pm

Bende aynı sorunun cevabını arıyordum bu belgelerin tercümeli ve noter onaylı olması gerek diye biliyorum peki tercüme etigimiz belgeleri cogaltip ayni belgenin 2 fotokopisini ayri ayrimi onaylatmamiz gerekiyor yoksa belgenin noterden onaylattigimiz halininmi fotokopisini cekmemiz gerekiyor ve ayrica apostil gerekiyormu

ren155

Mesaj gönderen ren155 » Çrş Haz 21, 2023 11:18 pm

Physiker yazdı: Çrş Haz 21, 2023 4:37 pm Orjinal belgeleri ve 2 ser tane fotokopisini götüreceksiniz. Konsoloslukta orjinallerine bakip fotokopisiyle karsilastiracaklar ve sonra orjinali geri size verecekler bu kadar basit.
bunlara ek olarak yeminli tercümeler için 1 fotokopi yeter mi?

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Çrş Haz 28, 2023 12:43 pm

Diğer başlıklarda okuduğum kadarıyla bunun cevabı belgelerin orijinali + yeminli noterli çevirinin orijinali + bu ikisinin de ikişer fotokopisi şeklinde oluyor.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

Ahmet52

Mesaj gönderen Ahmet52 » Prş Haz 29, 2023 2:05 pm

Physiker yazdı: Çrş Haz 21, 2023 4:37 pm Orjinal belgeleri ve 2 ser tane fotokopisini götüreceksiniz. Konsoloslukta orjinallerine bakip fotokopisiyle karsilastiracaklar ve sonra orjinali geri size verecekler bu kadar basit.
Fotokopi dedigimiz peki noter onayi ve apostil olanlar mi yoksa ddirekt orjinalin fotokopisi mi

nevinn34

Mesaj gönderen nevinn34 » Prş Eyl 07, 2023 1:01 pm

Merhabalar, forumda birbiri ile çelişen çok fazla bilgi var da size sormak istedim en güvenilir kaynak sizsiniz sanırım, orijinal + 2 fotokopi dediği yerde fotokopilere noter ve/veya apostil gerekiyor mu?