Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausländerbehörde-Finansal Kanıt

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
erenozbek

Ausländerbehörde-Finansal Kanıt

Mesaj gönderen erenozbek » Cum Haz 09, 2023 9:13 pm

Merhaba Arkadaşlar
Westfalya Wilhelm Üniversitesinde yüksek lisans öğrencisiyim okulum nisan ayında başladı ve 1.5 yıllik bir bölüm ve 1 yıllık bloke hesabım var.Yabancılar Şubesinden oturum izni randevusu bekliyorum atanması biraz süre alacak sanırım.
Almanyaya geldikten sonra N26 yoluyla hesap açıp bloke hesabımı aktive ettim ve haliyle buradaki yaşam giderleri için bir miktar harcama yaptım.Randevumda 11208 Euro tutarında bir bloke hesabı tekrardan oluşturmalı miyim?Hesabımda 9500 Euro olursa bu durum sıkıntı yaratır mı?Eksik kalan tutar için türkiyedeki ailemden Elternbürgschaft yapabilir miyim?
Cevabınız için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ausländerbehörde-Finansal Kanıt

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 12, 2023 10:35 am

Bütün sorularinizin cevabi tamamen ordaki memurun insiyatifi dahilinde. Bu tür durumlari cok yasadik ve her türlü opsiyon oraya cikti.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kcr.21

Mesaj gönderen Kcr.21 » Pzt Haz 12, 2023 4:03 pm

Merhaba benimde fintibadan Blokeli hesabım var Almanya geldim şimdi tam olarak nasıl aktif edip paramı kullanacağım ve burada bankadan hesap açtım

erenozbek

Mesaj gönderen erenozbek » Sal Haz 13, 2023 4:02 am

Physiker yazdı: Pzt Haz 12, 2023 10:35 am Bütün sorularinizin cevabi tamamen ordaki memurun insiyatifi dahilinde. Bu tür durumlari cok yasadik ve her türlü opsiyon oraya cikti.
Her türlü opsiyondan kasıt nedir örneğin?Memur bu durumu sorun yaptığı takdirde finansal kanıt için ek süre mi veriliyor ya da fiktionbescheinigung mu veriliyor tahmininizce?Ülkeyi terke davet de verebilirler mi?
Cevabınız için teşekkür ederim.

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Cum Haz 16, 2023 12:45 am

27 haziranda bonnda behörde randevum var, gittikten sonra burayı bilgilendireceğim ama şunu söyleyeyim: randevu geri dönüşü posta ile oluyor, postada da finansal olarak ne istediklerini tam yazmamışlar, kontoauszug verpflichtungserklärung fln yazıp geçiştirmişler sperrkonto da yazmıyor. memurun insiyatifine kaldık sanırım tamamen...