Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ecerturk

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen ecerturk » Pzt Haz 12, 2023 8:54 pm

Merhaba arakdaşlar,

Erasmus için garantörlük belgem elime ulaştı ama belgede kafamı kurcalayan bazı noktalar var ilk öncelikle nachgewiesen kutucuğu işaretli ve erasmus stadium ibaresi var. Erasmus stadium ibaresinden de hemen önce "ca. sechs.monate" yani "yaklaşık olarak 6 ay" diye yazılmış ama sol üst köşe boş bırakılmış sanırım bu kısımda akrabamın ne kadar süre sponsor olacağını belirtilmesi gerekiyormuş. Sizce vize başvurumda bu bir sorun olur mu? Daha önce bu şekilde bir garantörlük belgesi alıp vizeye başvuran arkadaşlar da varsa lütfen yardımcı olur musunuz?

https://ibb.co/GJxWrvs belgemin resmini ekledim

aozkan09

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Haz 12, 2023 9:08 pm

ecerturk yazdı: Pzt Haz 12, 2023 8:54 pm Merhaba arakdaşlar,

Erasmus için garantörlük belgem elime ulaştı ama belgede kafamı kurcalayan bazı noktalar var ilk öncelikle nachgewiesen kutucuğu işaretli ve erasmus stadium ibaresi var. Erasmus stadium ibaresinden de hemen önce "ca. sechs.monate" yani "yaklaşık olarak 6 ay" diye yazılmış ama sol üst köşe boş bırakılmış sanırım bu kısımda akrabamın ne kadar süre sponsor olacağını belirtilmesi gerekiyormuş. Sizce vize başvurumda bu bir sorun olur mu? Daha önce bu şekilde bir garantörlük belgesi alıp vizeye başvuran arkadaşlar da varsa lütfen yardımcı olur musunuz?

https://ibb.co/GJxWrvs belgemin resmini ekledim
Belge de bir sorun yok, benimkiyle aynı her şey, tek fark benimkinde kalış sebebinde sprachkurs m. Anschl. Studium yani dil kursu sonrası öğrenim yazıyor, seninkinde erasmus yazıyor. Bir de benim belgemde geliş sebebinin üstündeki planlanan kalış süresi 5 sene yazıyor, tek farkları bunlar

ecerturk

Mesaj gönderen ecerturk » Pzt Haz 12, 2023 9:11 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Haz 12, 2023 9:08 pm Belge de bir sorun yok, benimkiyle aynı her şey, tek fark benimkinde kalış sebebinde sprachkurs m. Anschl. Studium yani dil kursu sonrası öğrenim yazıyor, seninkinde erasmus yazıyor. Bir de benim belgemde geliş sebebinin üstündeki planlanan kalış süresi 5 sene yazıyor, tek farkları bunlar
geri dönüşünüz için teşekkür ederim ben zaten erasmus değişim programıyla gideceğim o yüzden öyle yazmışlar planlanan kalış süresini de üste değil alta yazmışlar bende yaklaşık 6 ay diye :')

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Haz 12, 2023 9:12 pm

Kontrol etmek istersen benim belgem de şöyle, o işaretledğin kısım boş kalacak zaten

https://ibb.co/3rdBGJc

Ayrıca aynı konudan 3 tane açmışsın onları bir düzenle istersen

ecerturk

Mesaj gönderen ecerturk » Pzt Haz 12, 2023 9:16 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Haz 12, 2023 9:12 pm Kontrol etmek istersen benim belgem de şöyle, o işaretledğin kısım boş kalacak zaten

https://ibb.co/3rdBGJc

Ayrıca aynı konudan 3 tane açmışsın onları bir düzenle istersen
ya evet ama silme seneğini bulamıyorum .. belgeni gönderdiğin için de teşekkürler

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Haz 12, 2023 9:17 pm

ecerturk yazdı: Pzt Haz 12, 2023 9:16 pm ya evet ama silme seneğini bulamıyorum .. belgeni gönderdiğin için de teşekkürler
Rica ederim ne demek