Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesinde Aylık Ucret Talebi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
atakanayd98

Garantör Belgesinde Aylık Ucret Talebi

Mesaj gönderen atakanayd98 » Çrş Haz 07, 2023 11:44 pm

Merhaba,

Garantörüm olacak kişi yabancılar polisine ulaştığında, garantör olan kişinin aylık 240 euro ödemesi gerektiğini söylemişler. Ben yalnizca 30 EUR belge parasi verilecek diye biliyordum. Aylık bir ucret odeme soz konusu mu? Yüksek lisans için bu garantorlugu almaya calisiyorum.

İyi forumlar.

aozkan09

Re: Garantör Belgesinde Aylık Ucret Talebi

Mesaj gönderen aozkan09 » Prş Haz 08, 2023 11:27 am

atakanayd98 yazdı: Çrş Haz 07, 2023 11:44 pm Merhaba,

Garantörüm olacak kişi yabancılar polisine ulaştığında, garantör olan kişinin aylık 240 euro ödemesi gerektiğini söylemişler. Ben yalnizca 30 EUR belge parasi verilecek diye biliyordum. Aylık bir ucret odeme soz konusu mu? Yüksek lisans için bu garantorlugu almaya calisiyorum.

İyi forumlar.
Ben ilk kez duydum böyle bir şey, kim demiş bunu yabancılar polisi mi? Bunun hukuki dayanağını göstermelerini isteyin, belki o eyalette farklıdır. Ben de çıkarttım 5 senelik ama sadece 30 euro döküman parası verdim geçtim yani

themissal

Mesaj gönderen themissal » Prş Haz 08, 2023 2:49 pm

aozkan09 yazdı: Prş Haz 08, 2023 11:27 am Ben ilk kez duydum böyle bir şey, kim demiş bunu yabancılar polisi mi? Bunun hukuki dayanağını göstermelerini isteyin, belki o eyalette farklıdır. Ben de çıkarttım 5 senelik ama sadece 30 euro döküman parası verdim geçtim yani

Hocam merhaba yeni mesaj yazdığınız için güncel bilgileri öğrenmek için yazıyorum. Acaba hangi eyalet, şartlar ve süreç hakkında neler yaptığınızı kısaca anlatabilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkür ederim.

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Prş Haz 08, 2023 9:29 pm

themissal yazdı: Prş Haz 08, 2023 2:49 pm Hocam merhaba yeni mesaj yazdığınız için güncel bilgileri öğrenmek için yazıyorum. Acaba hangi eyalet, şartlar ve süreç hakkında neler yaptığınızı kısaca anlatabilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkür ederim.
Bremen'den aldım ben belgeyi. Bremen'de Migrationsamt ya da Auslanderbehörde ilgilenmiyordu bu işlerle. Tüm yurt dışı öğrenci işlerini BSU yani Bremen Service Universität diye bir birime vermişler. Pek bir süreç yok. BSU'ya garantörüm olacak kişi direkt belgelerinin olduğu bir maille başvuru yaptı. Sonrasında BSU ilk müsait olduğu güne randevu verdi. Başvuruyu Perşembe öğlen yaptı, Pazartesi gününe randevu vermişler. Cuma zaten kapalılarmış. Pazartesi günü de gitti aldı belgeyi 30 euro ücret ödedi. Bu kadar.

themissal

Mesaj gönderen themissal » Cmt Haz 24, 2023 12:58 pm

aozkan09 yazdı: Prş Haz 08, 2023 9:29 pm Bremen'den aldım ben belgeyi. Bremen'de Migrationsamt ya da Auslanderbehörde ilgilenmiyordu bu işlerle. Tüm yurt dışı öğrenci işlerini BSU yani Bremen Service Universität diye bir birime vermişler. Pek bir süreç yok. BSU'ya garantörüm olacak kişi direkt belgelerinin olduğu bir maille başvuru yaptı. Sonrasında BSU ilk müsait olduğu güne randevu verdi. Başvuruyu Perşembe öğlen yaptı, Pazartesi gününe randevu vermişler. Cuma zaten kapalılarmış. Pazartesi günü de gitti aldı belgeyi 30 euro ücret ödedi. Bu kadar.
Teşekkür ederim süreç sizde hızlı ilerlemiş sevindim :)

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cmt Haz 24, 2023 2:29 pm

themissal yazdı: Cmt Haz 24, 2023 12:58 pm Teşekkür ederim süreç sizde hızlı ilerlemiş sevindim :)
Benim şansım bremendi. Bremende öğrenci işlerini ayırıp üniversiteye bağlamaları baya iyi sistem, darısı sizin başınıza inşallah

themissal

Mesaj gönderen themissal » Cmt Haz 24, 2023 2:47 pm

aozkan09 yazdı: Cmt Haz 24, 2023 2:29 pm Benim şansım bremendi. Bremende öğrenci işlerini ayırıp üniversiteye bağlamaları baya iyi sistem, darısı sizin başınıza inşallah
İnşallah teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı aslında ama kabule gerek yok sürecin işlemesi için değil mi? Üniye bağlanma olayını Bremen özelinde bilmiyordum sağ olun

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cmt Haz 24, 2023 2:51 pm

themissal yazdı: Cmt Haz 24, 2023 2:47 pm İnşallah teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı aslında ama kabule gerek yok sürecin işlemesi için değil mi? Üniye bağlanma olayını Bremen özelinde bilmiyordum sağ olun
Garantör belgesi için üniversite kabulüne mi gerek yok demek istediniz? Şöyle, o üniversiteden alınan kabule gerek yok ama başka üniversiteden de olsa kabul istiyorlar

themissal

Mesaj gönderen themissal » Cmt Haz 24, 2023 2:54 pm

aozkan09 yazdı: Cmt Haz 24, 2023 2:51 pm Garantör belgesi için üniversite kabulüne mi gerek yok demek istediniz? Şöyle, o üniversiteden alınan kabule gerek yok ama başka üniversiteden de olsa kabul istiyorlar

Aslında şöyle demek istedim, şimdi süreç max 2 ay sürse diye şimdiden arayışıa başlansa diye düşündüm ama kabül nc li olduğu için gelirse 15 Temmuz sonrasında ne zaman olursa artık belki Ağustos filan olacak hani kabulun gelmesini de beklersek çok uzuyor süre, paralel olarak iki süreç ilerler mi diye düşünmüştüm de

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cmt Haz 24, 2023 3:01 pm

themissal yazdı: Cmt Haz 24, 2023 2:54 pm Aslında şöyle demek istedim, şimdi süreç max 2 ay sürse diye şimdiden arayışıa başlansa diye düşündüm ama kabül nc li olduğu için gelirse 15 Temmuz sonrasında ne zaman olursa artık belki Ağustos filan olacak hani kabulun gelmesini de beklersek çok uzuyor süre, paralel olarak iki süreç ilerler mi diye düşünmüştüm de
Kabul olmasa bremende randevu bile vermezlerdi. Zaten şöyle işliyor. Belgeleri maille ikgili kişiye gönderdik. Gittiğinde garanrörüm belgesi hazırdı direkt verdiler. Kabul olmasa randevu da vermezlerdi zaten. Belgeler direkt isteniyor

themissal

Mesaj gönderen themissal » Cmt Haz 24, 2023 3:07 pm

aozkan09 yazdı: Cmt Haz 24, 2023 3:01 pm Kabul olmasa bremende randevu bile vermezlerdi. Zaten şöyle işliyor. Belgeleri maille ikgili kişiye gönderdik. Gittiğinde garanrörüm belgesi hazırdı direkt verdiler. Kabul olmasa randevu da vermezlerdi zaten. Belgeler direkt isteniyor
Anladım hocam, ben kabul belgesinin önceden isteneceğini daha önceden okuduklarımdan çıkaramamışım sandım ki iki süreç eş zamanlı işler sonunda da örtüşebilir ama kabul olmadan başlamıyorsa bile bayağı sarkıyormuş. Başka ne belgeler istenmişti sadece sizden, garantörden olanı az çok tahmin edebiliyorum da sizden istenileni merak ettim.

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cmt Haz 24, 2023 3:14 pm

themissal yazdı: Cmt Haz 24, 2023 3:07 pm Anladım hocam, ben kabul belgesinin önceden isteneceğini daha önceden okuduklarımdan çıkaramamışım sandım ki iki süreç eş zamanlı işler sonunda da örtüşebilir ama kabul olmadan başlamıyorsa bile bayağı sarkıyormuş. Başka ne belgeler istenmişti sadece sizden, garantörden olanı az çok tahmin edebiliyorum da sizden istenileni merak ettim.
Benden işte kabul, pasaportumu falan istediler başka bişey istemediler

Evet iki ayrı süreç, ama siz yine de bir sorun kabulü beklemeden randevu verir misiniz falan diye

Fatihucrr

Mesaj gönderen Fatihucrr » Cmt Haz 24, 2023 3:55 pm

aozkan09 yazdı: Prş Haz 08, 2023 9:29 pm Bremen'den aldım ben belgeyi. Bremen'de Migrationsamt ya da Auslanderbehörde ilgilenmiyordu bu işlerle. Tüm yurt dışı öğrenci işlerini BSU yani Bremen Service Universität diye bir birime vermişler. Pek bir süreç yok. BSU'ya garantörüm olacak kişi direkt belgelerinin olduğu bir maille başvuru yaptı. Sonrasında BSU ilk müsait olduğu güne randevu verdi. Başvuruyu Perşembe öğlen yaptı, Pazartesi gününe randevu vermişler. Cuma zaten kapalılarmış. Pazartesi günü de gitti aldı belgeyi 30 euro ücret ödedi. Bu kadar.
Merhabalar garantorunuzun aylık maaşı ne kadar acaba bjr de kaç kişiye bakmakla yükümlü

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cmt Haz 24, 2023 3:57 pm

Fatihucrr yazdı: Cmt Haz 24, 2023 3:55 pm Merhabalar garantorunuzun aylık maaşı ne kadar acaba bjr de kaç kişiye bakmakla yükümlü
Aylık ne kadar kazanıyor bilmiyorum ama Alman vatandaşı ve bir şirkette avukat. Tek başına yaşıyor evli değil çocuğu yok

atakanayd98

Mesaj gönderen atakanayd98 » Prş Haz 29, 2023 7:38 pm

Merhaba, başlığı açan olarak bir ekleme yapmak istedim. Aradıkları yetkili konuyu yanlış anlamış. Aylık ücretin söz konusu olmadığını belirtmiş.