Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
celinelita

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen celinelita » Cum Haz 02, 2023 1:07 pm

kyoshi yazdı: Çrş May 24, 2023 12:43 pm Teşekkür ederim yanıt için, ne zaman başvuru yaptınız vizeye, ve 44f miydi?
Yok hayır 36f benim. İzmirden eylül ayında başvuru yaptım mart 16 belge teslimi ve mayıs 25 vizem elime ulaştı.

scal3549

Mesaj gönderen scal3549 » Cum Haz 02, 2023 2:15 pm

Arkadaşlar merhaba ben kasım ayında okula başvurmak için a1 goethe sertifika almıştım daha sonrasında bu ay almanyadaki okulun kurs öncesi seviye belirleme sınavı var ona girdim a2 çıktım belge olarak gösterebiliyorum vizede sorun çıkar mı a1 goethe belgesi ve o a2 belgesi ile gitsem red alır mıyım 36 f için ?

LMU13

Mesaj gönderen LMU13 » Cum Haz 02, 2023 2:39 pm

Teacherrr yazdı: Prş Haz 01, 2023 9:13 pm Evet aynı adres. Ben de şaşırdım benim de nrw eyaleti Aachen, ben kabul belgesi vermiştim kayıt belgesi yoktu o zamanda. Okula geç kaldığım için şüphelenmiş olabilirler, ama bu kadar sürer mi bilmiyorum belki aile olarak başvurduğumuz için uzadı süreç.
Benim vizem geldi bugün, 6 Haziran'dan itibaren vermişler. Umarım sizinki de gelir en kısa zamanda

feyzacerenk

Mesaj gönderen feyzacerenk » Cum Haz 02, 2023 2:45 pm

Arkadaşlar sizlere önemli bir sorum var. Lütfen okuyun. 36f Vize görüşmem 31.03.2023 tarihinde İstanbul’da oldu ve 18 nisanda normalda Heidelberg üniversitesinde dil seviye sınavım olacaktı. 25 nisanda da okulum başlayacaktı Görüşmede görevli yetişmeyebilir deyince sonraki dönem başlama opsiyonum olduğunu belirtmiştim. Tam 4 gün sonra beni arayıp ya bir sonraki dönem okula başlama belgemi atmamı ya da en azından sınavın tarihini ileri atacağıma dair bir belge atmam gerektiğini belirttiler. Ben de okulla görüşüp sınava bir on gün kadar sonra girebilecek olmama dair belgeyi konsolosluğa gönderdim. Sonrasında araya çok fazla bayram vs tatili girdi.

Nisan sonunda aradığımda belgelerimin yabancılar dairesinde olduğunu ve sessizlik süresinin ancak mayıs sonunda biteceğini öğrendim. Şaşırdım çünkü görüşmeden hemen üç gün sonra eksik evrak istedikleri için vizemi de hemen göndereceklerini düşündüm.

Mayıs sonunda aradığımda, 26 mayısta sessizlik süresinin yeni bittiğini öğrendim. Görevli kadın en azından süreyi kısaltmak adına okula bir sonraki dönem başlayacağımla ilgili belgeyi istenmeden mail atmam gerektiğini, büyük ihtimalle isteneceğini belirtti. Bu hafta görüştüğümde de pasaportum haftaya gelmezse aramamı söylediler. Okulla görüştüm. Yeni dönem kabulümü attılar fakat tarih Ekim. Benim sorum da şu ki:
Benden sürecin en başında bir eksik evrak istediler, bu dil seviye sınavının tarihine yönelikti fakat sonradan yeni dönem evrağı istenmedi benden. Sizde görevlinin dediği gibi yeni dönem kabulümü istenmeden atmalı mıyım yoksa bu sürecimin daha da uzamasına mı neden olur? Ya da benden bu belgeyi istememeleri vizemin red geleceğine mi işarettir? Çok uzun oldu fakat gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Cum Haz 02, 2023 3:57 pm

LMU13 yazdı: Cum Haz 02, 2023 2:39 pm Benim vizem geldi bugün, 6 Haziran'dan itibaren vermişler. Umarım sizinki de gelir en kısa zamanda
Çok sevindim sizin adınıza :) inşallah bekleyen herkes için…

yavuzhansoylemez

Mesaj gönderen yavuzhansoylemez » Cum Haz 02, 2023 4:04 pm

ren155 yazdı: Çrş May 31, 2023 4:06 pm 6 sayfa derken kac soru sordularki hocam
Hocam genel sorulardı, kaç soru olduğuna bakmadım o heyecanla. Hepsini yanıtladım ancak sorularda zaten burada verilen bilgilerdeki gibiydi.

khszpa

Mesaj gönderen khszpa » Cum Haz 02, 2023 5:44 pm

feyzacerenk yazdı: Cum Haz 02, 2023 2:45 pm Arkadaşlar sizlere önemli bir sorum var. Lütfen okuyun. 36f Vize görüşmem 31.03.2023 tarihinde İstanbul’da oldu ve 18 nisanda normalda Heidelberg üniversitesinde dil seviye sınavım olacaktı. 25 nisanda da okulum başlayacaktı Görüşmede görevli yetişmeyebilir deyince sonraki dönem başlama opsiyonum olduğunu belirtmiştim. Tam 4 gün sonra beni arayıp ya bir sonraki dönem okula başlama belgemi atmamı ya da en azından sınavın tarihini ileri atacağıma dair bir belge atmam gerektiğini belirttiler. Ben de okulla görüşüp sınava bir on gün kadar sonra girebilecek olmama dair belgeyi konsolosluğa gönderdim. Sonrasında araya çok fazla bayram vs tatili girdi.

Nisan sonunda aradığımda belgelerimin yabancılar dairesinde olduğunu ve sessizlik süresinin ancak mayıs sonunda biteceğini öğrendim. Şaşırdım çünkü görüşmeden hemen üç gün sonra eksik evrak istedikleri için vizemi de hemen göndereceklerini düşündüm.

Mayıs sonunda aradığımda, 26 mayısta sessizlik süresinin yeni bittiğini öğrendim. Görevli kadın en azından süreyi kısaltmak adına okula bir sonraki dönem başlayacağımla ilgili belgeyi istenmeden mail atmam gerektiğini, büyük ihtimalle isteneceğini belirtti. Bu hafta görüştüğümde de pasaportum haftaya gelmezse aramamı söylediler. Okulla görüştüm. Yeni dönem kabulümü attılar fakat tarih Ekim. Benim sorum da şu ki:
Benden sürecin en başında bir eksik evrak istediler, bu dil seviye sınavının tarihine yönelikti fakat sonradan yeni dönem evrağı istenmedi benden. Sizde görevlinin dediği gibi yeni dönem kabulümü istenmeden atmalı mıyım yoksa bu sürecimin daha da uzamasına mı neden olur? Ya da benden bu belgeyi istememeleri vizemin red geleceğine mi işarettir? Çok uzun oldu fakat gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum.
Bence sürecin uzaması canınızı sıkmış. Herhangi bir belge lazım yada yanlış olduğunda konsolosluk direkt arıyor zaten. Son süreçte eğer arayıp istemedilerse bence bir problem yok. Ancak konsolosluk tarafından aranmadığınızdan emin olun gözünüzden kaçmış olmasın. Konsolosluk 1 kere arıyor eğer cevap verilmezse emailde atmıyor, tekrarda aramıyor. Siz aradığınızda bilgi veriliyor. Bu hafta aramanızda herhangi bir talep olmadıysa bir sorun yoktur.

Sessizlik süresi 26 Mayıs'ta bittiyse demekki yabancılar polisine 2 Mayıs tarihinde gönderilmiş oluyor. Benim belgelerim 39F için 5 Mayıs'ta iletilmişti kendi yabancılar polisime herhangi bir sessizlik süresine girmeden 1 Haziran'da pasaportum kargoya verildi (fakat benim başvurum Aralık 2022'de işlenmişti sadece yabancılar polisine iletilmemişti). Kargo kısmındada vize bölümündeki arkadaş net bir tarih vermeyip "bugünlerde iletilir" demişti. Yani aşağı yukarı benimle aynı sürede pasaportunuz teslim edilmiş olacak. Panik olmanızı gerektirecek bir durum olduğunu ben düşünmüyorum. Bu süreci düşünmek insanı çok yıpratıyor maalesef. En iyisi normal hayata hiçbir şey olmamış gibi devam edip pasaportun gelmesini beklemek.

feyzacerenk

Mesaj gönderen feyzacerenk » Cum Haz 02, 2023 5:54 pm

khszpa yazdı: Cum Haz 02, 2023 5:44 pm Bence sürecin uzaması canınızı sıkmış. Herhangi bir belge lazım yada yanlış olduğunda konsolosluk direkt arıyor zaten. Son süreçte eğer arayıp istemedilerse bence bir problem yok. Ancak konsolosluk tarafından aranmadığınızdan emin olun gözünüzden kaçmış olmasın. Konsolosluk 1 kere arıyor eğer cevap verilmezse emailde atmıyor, tekrarda aramıyor. Siz aradığınızda bilgi veriliyor. Bu hafta aramanızda herhangi bir talep olmadıysa bir sorun yoktur.

Sessizlik süresi 26 Mayıs'ta bittiyse demekki yabancılar polisine 2 Mayıs tarihinde gönderilmiş oluyor. Benim belgelerim 39F için 5 Mayıs'ta iletilmişti kendi yabancılar polisime herhangi bir sessizlik süresine girmeden 1 Haziran'da pasaportum kargoya verildi (fakat benim başvurum Aralık 2022'de işlenmişti sadece yabancılar polisine iletilmemişti). Kargo kısmındada vize bölümündeki arkadaş net bir tarih vermeyip "bugünlerde iletilir" demişti. Yani aşağı yukarı benimle aynı sürede pasaportunuz teslim edilmiş olacak. Panik olmanızı gerektirecek bir durum olduğunu ben düşünmüyorum. Bu süreci düşünmek insanı çok yıpratıyor maalesef. En iyisi normal hayata hiçbir şey olmamış gibi devam edip pasaportun gelmesini beklemek.
Cevabınız için o kadar teşekkür ederim ki. Gerçekten beklemek çok zorlaştı bu şartlarda. İnşallah dediğiniz gibi olur :)

colakbasri

Mesaj gönderen colakbasri » Cum Haz 02, 2023 8:06 pm

36f - Ankara

Randevu başvuru: 22.05.2023
Randevu atama: 02.06.2023
Randevu tarihi: 23.06.2023

Henüz randevuya 3 hafta var, randevuyu beklediğimden hızlı atadılar. Elinde randevuda sorulan sorularla ilgili pdf vb. olanlar varsa benimle paylaşabilir mi ?

zozoo

Mesaj gönderen zozoo » Cmt Haz 03, 2023 9:08 am

mervanatas10 yazdı: Cum Haz 02, 2023 11:54 am Hocam öncelikle hayırlı olsun. Hocam ben telc b2 sınavına girdim. Konuşma bölümünden geçmişim ama yazma bölümünden kalmışım. Sizce bu sıkıntı olur mu?
İnanın bilmiyorum onu, forumda daha önceden aynı durumu yaşayan biri var mı diye bir search edin isterseniz. Zaten benim dil sınav sonucum gelmeden vize verilmiş oldu pratik olarak o yüzden net bir şey söyleyemiyorum.
Burkicemki yazdı: Cum Haz 02, 2023 9:45 am İtirazı Türkçe mi yazmıştınız?
Hayır, tüm belgeleri Almanca sundum, itiraz mektubu da dahil. Ama önce Türkçe hazırladım tabi.
Burkicemki yazdı: Prş Haz 01, 2023 2:28 pm son bir soru daha sorayim, hangi yurttu acaba? :)
Studentenwerk üzerinden bir oda teklifi yaptılar.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Cmt Haz 03, 2023 10:46 am

36f - Ankara

Randevu başvuru: 16.05.2023
Randevu tarihi: 19.06.2023

Arkadaşlar randevu benim de beklediğimden erken atandı, şimdi şöyle bir sorun var:

Okuldan kabul aldım ancak, dil kursu ve ardından da okul kaydı 31 Temmuz- 25 Ağustos arası yapılıyor. Okula bu konuda mail attım ancak daha erken bir kaydın mümkün olmadığını söylediler. Okulun verdiği cevap mailini ve kayıt işlemlerine dair gönderilen mailin çıktısını da randevuya götüreceğim, fakat eksik evrak isteseler bile neredeyse 1.5 ay sonra açılıyor kayıtlar, arada bu kadar boşluk olduğu için red alma ihtimalim var mı?
Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Randevuya gitmeli miyim yoksa erteleme mi yapmalıyım?

scal3549

Mesaj gönderen scal3549 » Cmt Haz 03, 2023 11:46 am

isilwen yazdı: Cmt Haz 03, 2023 10:46 am 36f - Ankara

Randevu başvuru: 16.05.2023
Randevu tarihi: 19.06.2023

Arkadaşlar randevu benim de beklediğimden erken atandı, şimdi şöyle bir sorun var:

Okuldan kabul aldım ancak, dil kursu ve ardından da okul kaydı 31 Temmuz- 25 Ağustos arası yapılıyor. Okula bu konuda mail attım ancak daha erken bir kaydın mümkün olmadığını söylediler. Okulun verdiği cevap mailini ve kayıt işlemlerine dair gönderilen mailin çıktısını da randevuya götüreceğim, fakat eksik evrak isteseler bile neredeyse 1.5 ay sonra açılıyor kayıtlar, arada bu kadar boşluk olduğu için red alma ihtimalim var mı?
Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Randevuya gitmeli miyim yoksa erteleme mi yapmalıyım?
Şartlı kabul vb aldıysanız bunu belgeyebilirseniz okula kayıt olmaya gerek yok. Şartlı kabul aldığınızda size mail geliyor orda PDF oluyor. Ben şuan okulada kayıt oldum ama okulun dil okuluna kayıt olmadım okul konsolosluk için bana bir yazı yazdı yazı da kısacası şu yazıyordu.Başlık olarak konsolosluğa yazıyordu İsmim soyismim ve buraya gelince kayıt olucak kayıt olucağı kurs başlangıç ve bitiş tarihi kurs için ölçme değerlendirme sınavı başlangıç ve bitiş tarihleri yazan bir PDF attılar bana o yüzden ben oraya gidince kursa kayıt olucam. Böyle bir şey istiyebilirsin. Umarım olur.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Cmt Haz 03, 2023 12:17 pm

scal3549 yazdı: Cmt Haz 03, 2023 11:46 am Şartlı kabul vb aldıysanız bunu belgeyebilirseniz okula kayıt olmaya gerek yok. Şartlı kabul aldığınızda size mail geliyor orda PDF oluyor. Ben şuan okulada kayıt oldum ama okulun dil okuluna kayıt olmadım okul konsolosluk için bana bir yazı yazdı yazı da kısacası şu yazıyordu.Başlık olarak konsolosluğa yazıyordu İsmim soyismim ve buraya gelince kayıt olucak kayıt olucağı kurs başlangıç ve bitiş tarihi kurs için ölçme değerlendirme sınavı başlangıç ve bitiş tarihleri yazan bir PDF attılar bana o yüzden ben oraya gidince kursa kayıt olucam. Böyle bir şey istiyebilirsin. Umarım olur.
Okul bana şartlı kabul edildiğime dair bir pdf ve bir de dil kursuna kaydın online olarak nasıl yapılacağı ile ilgili bir pdf gönderdi (bu pdf'de başvuru tarihlerinin 31.07-25.08 arasında olduğu yazıyor). Ben dil kursuna kayıt yaptıramadığım için okula da kayıt olamadım gibi bir durum var, yani elimde sadece şartlı kabul belgem var.

dlayra

Mesaj gönderen dlayra » Cmt Haz 03, 2023 5:08 pm

O_Dem yazdı: Cum Haz 02, 2023 12:54 pm Arkadaşlar merhaba. Benim 23.05 te konslosluk görüşmemin ardından bana,eksik belge olarak

Anmeldung für einen Sprachkurs (vorliegend handelt es sich um einen Integrationskurs, nicht um einen Sprachkurs)

Şöyle bir mail geldi. Ben 44 f olarak başvurmuştum. Ama dil kabul mektubumu uygun bulmamış. Benden istediği entegrasyonlu bir dil kursu kaydımı yoksa sadece dil kursu olan bir kursun kaydımı( kabul mektubum zaten dil kursu kaydı idi)

Yardımcı olabilir misiniz anlam kargaşası yaşadım.
Integration kursuna kayıt yaptırmışsınız sanırım. Intensive dil kursuna kayıt yaptırmanız gerekiyor.

O_Dem

Mesaj gönderen O_Dem » Cmt Haz 03, 2023 6:18 pm

dlayra yazdı: Cmt Haz 03, 2023 5:08 pm Integration kursuna kayıt yaptırmışsınız sanırım. Intensive dil kursuna kayıt yaptırmanız gerekiyor.
Kurs değişikliği yaptığım taktirde, yeni randevu gerekiyormuş sanırım. Kabul mektubunu Integration İbaresinden çıkartarak yeniletsem sıkıntı olur mu?.

clickism

Mesaj gönderen clickism » Cmt Haz 03, 2023 8:48 pm

Merhaba ben lisans için başvuracağım önümüzdeki sömsestr 39f, dil belgem var. Okul kabul belgem Eylül ortası-sonu gibi hazır olacak yani vize randevu tarihinin de o aralıkta olması lazım. Randevu atama süreleri nasıl İstanbul için? Şimdi randevuya başvursam istediğim kadar erteleme yapabiliyor muyum acaba (bir kereden fazla) erken atanırsa ertelerim, öyle mi yapsam? Yoksa biraz daha beklemeli miyim? Bir de vize türüne göre atama süresi değişiyor mu? Yani dil belgem var, kayıt var 39f diye daha hızlı mı atanıyor yoksa her vize türü için aynı mı? Teşekkürler.

tsmauzz

Mesaj gönderen tsmauzz » Pzr Haz 04, 2023 10:28 am

Benim şartlı kabul aldığım okulum ve dil kursum başka yerde. Bunun vizede bir sorun olup olmayacağını merak ediyorum? Bunun için red yer miyim?

tsmauzz

Mesaj gönderen tsmauzz » Pzr Haz 04, 2023 11:16 am

Tekrardan merhaba, belgelerin hepsi noter onaylı mı olmalı konsolosluk için yoksa sadece yeminli tercüman yeterli midir?

khszpa

Mesaj gönderen khszpa » Pzr Haz 04, 2023 3:27 pm

tsmauzz yazdı: Pzr Haz 04, 2023 10:28 am Benim şartlı kabul aldığım okulum ve dil kursum başka yerde. Bunun vizede bir sorun olup olmayacağını merak ediyorum? Bunun için red yer miyim?
Vizenizin red edilip edilmeyeceği bununla alakalı değil, bir problem olmaz.

khszpa

Mesaj gönderen khszpa » Pzr Haz 04, 2023 3:28 pm

tsmauzz yazdı: Pzr Haz 04, 2023 11:16 am Tekrardan merhaba, belgelerin hepsi noter onaylı mı olmalı konsolosluk için yoksa sadece yeminli tercüman yeterli midir?
Yeminli tercüman yeterli, bazı evlilik dökümanlarında apostillenmesi isteniyor sadece.

Kilitli