Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör belgesinin birlikte alındığı kabul belgesi hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sanaldeha

Garantör belgesinin birlikte alındığı kabul belgesi hakkında

Mesaj gönderen sanaldeha » Çrş May 31, 2023 5:46 am

Merhabalar,
ben RWTH Aachen'dan 2. Semester için kabul almıştım ancak derslerim sayılmadığı için kabul almama rağmen Einschreibung yapamadım. O sırada almanyada yaşayan garantörüme o kabul belgesini yolladım, o da garantör belgesini o kabul belgesi üzerinden aldı. Şimdi ise temmuza kadar 1. Semesterdan kabul almayı beklemem gerekiyor.

Bununla alakalı 2 sorum var:

1.) Kabul belgeleri farklı olduğunda bu vize aşamasında sorun çıkarır mı, bununla ilgili bir bilgisi/deneyimi olan var mı?
2.) Vizeye bu diğer kabul belgesiyle başvurup sonradan başka bir okula veya bölüme kayıt olmam sonrası için bana sorun çıkarır mı?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum ve iyi forumlar diliyorum.

aozkan09

Re: Garantör belgesinin birlikte alındığı kabul belgesi hakkında

Mesaj gönderen aozkan09 » Çrş May 31, 2023 4:56 pm

sanaldeha yazdı: Çrş May 31, 2023 5:46 am Merhabalar,
ben RWTH Aachen'dan 2. Semester için kabul almıştım ancak derslerim sayılmadığı için kabul almama rağmen Einschreibung yapamadım. O sırada almanyada yaşayan garantörüme o kabul belgesini yolladım, o da garantör belgesini o kabul belgesi üzerinden aldı. Şimdi ise temmuza kadar 1. Semesterdan kabul almayı beklemem gerekiyor.

Bununla alakalı 2 sorum var:

1.) Kabul belgeleri farklı olduğunda bu vize aşamasında sorun çıkarır mı, bununla ilgili bir bilgisi/deneyimi olan var mı?
2.) Vizeye bu diğer kabul belgesiyle başvurup sonradan başka bir okula veya bölüme kayıt olmam sonrası için bana sorun çıkarır mı?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum ve iyi forumlar diliyorum.
Şimdi şöyle, benim bildiğim garantör belgesinde aldığın kabul ile ilgili bir ibare yer almıyor olmalı. Sadece geliş sebebi yazıyordur. Benimkinde dil kursu sonrası studium falan yazıyor. Ayrıca garantörlük belgesinin geçerlilik süresine abreise yazdılar benimkinde, ülkeye giriş tarihinden sonraki 5 sene dediler. Yani belli bir ülkeye giriş süresi belirtmediler. Garantör belgende kabulünle ilgili bir şey yazmıyorsa sorun olmaz vize için bence. Ama yazıyorsa, tekrar bir garantörlük belgesi düzenletmen daha iyi olur

sanaldeha

Re: Garantör belgesinin birlikte alındığı kabul belgesi hakkında

Mesaj gönderen sanaldeha » Çrş May 31, 2023 11:05 pm

aozkan09 yazdı: Çrş May 31, 2023 4:56 pm Şimdi şöyle, benim bildiğim garantör belgesinde aldığın kabul ile ilgili bir ibare yer almıyor olmalı. Sadece geliş sebebi yazıyordur. Benimkinde dil kursu sonrası studium falan yazıyor. Ayrıca garantörlük belgesinin geçerlilik süresine abreise yazdılar benimkinde, ülkeye giriş tarihinden sonraki 5 sene dediler. Yani belli bir ülkeye giriş süresi belirtmediler. Garantör belgende kabulünle ilgili bir şey yazmıyorsa sorun olmaz vize için bence. Ama yazıyorsa, tekrar bir garantörlük belgesi düzenletmen daha iyi olur
Cevabın için çok teşekkür ediyorum. Çoğu kişi de bana aynı şekilde söyledi belge elime geçince ilk kabul aldığım yerden direkt başvuracağım vizeye sonrasında rwth'dan kabul gelirse oraya geçerim. Geçen sene 2.0 ile kapatmış benim abitur puanım 2.1'e denk geliyor bakalım hayırlısı :D