Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

SSK ve Almanyada sigorta

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
kitty26

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen kitty26 » Pzt Haz 01, 2009 12:18 am

Bende Hansa merkur\'e yaptirdim..aylik 49 oduyorum..yarin ssk ya gidecem at11 icin basvurucam..simdi Turkiye\'deyim..umarim gitmeden kagidi alabilirim..sen ne kadar oduyorsun arkadasim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 01, 2009 6:26 am

Aylik 29 Euro\'ya da dil kursu ogrencileri icin en dusuk standartlarda saglik sigortasi var.Daha once baska bir baslikta belirtmistim..

https://www.care-concept.de/krankenvers ... nitutor.de

yorumcu

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Haz 01, 2009 7:40 pm

SSK at11 diye bir kagit veriyor. ben yaptirdim. onu alirsaniz birsey odemiyorsunuz.
sadece 8 € odeniyor diye bir sey hic duymadim. hastaneye gitmeden once AOK ya gidip bir belge aliniyor. bununla hastaneye gidilebiliyor. uctretsiz yani

liyan

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen liyan » Prş Tem 09, 2009 11:33 pm

ben bunu yeni okuyorum tekrar gundeme gelmeli bence bu konu :S sanirim bende denemeliyim

yorumcu

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Tem 10, 2009 6:31 pm

bunu deneme olayi diye birsey yok aslinda.
istenilen belgeleri once tukiyedeki SGK ya veriyorsun. ordaki yurt disi burosuna. onlarda uninin tanininp taninmadigini kontral etmek icin ankaraya yoke felan gonderioyrlar.
ordan 1-2 ay sonra belgen geliyor AT11 belgesi.
bunu AOK ya veriyorsun. artik sogorta yaptirmana gerek kalmiyor.
hatta AT11 belgesinin uzerinde uninin baslangic v bitis tarihleri var. ege baslangic tarihinden sonra sen AOK ya sigorta icin odeme yaptiysan o odedigin paralarida geri veriyorlar

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Tem 11, 2009 2:35 am

Ya peki bunu universiteden kabulu olup, Almanca Kursunda olanlarda yapabilir mi ? Yoksa sadece uni\'deyken mi gecerli ?

liyan

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen liyan » Pzr Tem 12, 2009 2:14 am

evet bende bunu merak edyorum dilkursundayiz ama uniye bagli dil kursu olurmu?

deryasiegen

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen deryasiegen » Pzr Tem 12, 2009 1:01 pm

arkadaslar bi de bisey ekleyecegim,almanyada master ya da lisans ogrenimi icin nasildir bilmiyorum ama ben erasmusla giderken butun arkadaslarim AOKya 50 kusur euro aylik bi ucret odediler.ben aldigim bi tuyo sayesinde turkiyede RAY sigortada 6 aylik en kapsamli turunden sigorta yaptirdim yaklasik 200 lira fln odedim(miktari tam hatirlamiyorum ama makul bi ucretti) ve onu kabul ettiler.SSK LI olmayan arkadaslar bunu bi arastirsin bence.

yorumcu

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Tem 13, 2009 5:07 pm

benim bildigim dil kursu sirasinda at11 belgesini alamiyorsunuz. uni kayit belgesi ile oluyor

xstern

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen xstern » Cmt Ağu 29, 2009 9:51 am

[quote]yolcu54 tarafindan yazilan metin:
benim bildigim dil kursu sirasinda at11 belgesini alamiyorsunuz. uni kayit belgesi ile oluyor[/quote]

uni kayit belgesi ile oluyor da kayit olabilmek icin de isteniyo bu belge...

xstern

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen xstern » Cmt Ağu 29, 2009 9:58 am

[quote]omier tarafindan yazilan metin:
okuldan ogrenci belgeniz olmasi lazim, yani turkiyeden cikmadan bunu alabiliosaniz turkiyede yaparsiniz ama diger turlu bilmiyorum..

ya ben nasil yaptigimi kisaca anlatayim.

okula kayit olmak icin , okul benden sigorta istedi.. mecburen (daha kayitli degilim, ogrenci degilim) AOK ya gittim sigorta oldum.

AOK\'daki gorevli, at11 belgesini turkiyeden getir, bedava sigortali olacaksin dedi. Bunun icin, okuldan ogrenci belgesini anneme postaladim. Einschreiben dedikleri taahatlu posta. Cok ucuz 2 euro mu .. En adiii postaya verirseniz 2 haftada gidiyor, 1 euro nun hesabi bu durumda yapilmaz..

Annem\'e ogrenci belgem ulastiktan sonra, o belgeyle beraber, hangi sigorta kurumuna gitti bilmiyorum . Buraya dikkat, o belgeyi cevirttirmedim bile, oradaki memurlar almanca mi bilyolar dedi annem yoksa bise bise anlatti iste.. Nitekim cevirttirmedik.

SSK daki memur, bize at11 belgesini verdi. O belgeyi de annem bana postaladi. Ben de o belgeyi AOK daki memura goturdum. tamam dedi , bisiler anlatti, anlamadim orasini :D sonucta artik para vermiyorum.. Yeni semester da yine ayni islemi tekrarlamak zorundayiz, ama her ay 50 60€ vermekten cok daha iyidir.. He bu arada, aok kartimi falan geri aldilar, artik ihtiyacim yokmus, doktora gitmem gerekirse, dedigim gibi once aok daki adamin ynaina gidip , bi belge almam gerekiyomus..[/quote]

okula kayitli olmadan ogrenci belgesi alinamaz ki?? nasil oldu bu??

yorumcu

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Eyl 01, 2009 4:17 pm

[quote]xstern tarafindan yazilan metin:
[quote]yolcu54 tarafindan yazilan metin:
benim bildigim dil kursu sirasinda at11 belgesini alamiyorsunuz. uni kayit belgesi ile oluyor[/quote]

uni kayit belgesi ile oluyor da kayit olabilmek icin de isteniyo bu belge...[/quote]
ilk etapta AOK ya gidin orda kaydinizi yaptirin.
onunla uni kaydini halledin.
sonra uniye kayit olduktan sonra turkiyede gerekli belgelerle basvurunuzu yapip AT11 belgesini alin.
AT11 in uzerinde baslangic ve bitis tarihleri var(bu uninin Immatrikulationbescheingung unda yazan tarihler. 6 ayi kapsiyor)onceden odenen 1-2 aylik parayi AOK, AT11 teslim ettiginde geri veriyor.

wohll

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen wohll » Sal Eyl 14, 2010 6:25 pm

Ben Uni ye kaydimi yaptim, simdi bana bir "Studienbeschenigung" yollayacaklar, bunun fotokopisini gotursem SGK ye, kabul ederler mi AT11 belgesi icin?
Bir de hep 1-2 ay mi suruyor?
Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 16, 2010 2:50 am

wohll ; once SGK\'dan bunun icin hangi belgeleri istediklerini ogren..Illa ki Bescheinigung\'u isterler ancak baska belgelerde olur bunun yaninda ve Turkce\'ye cevirmeni isteyebilirler.
1-2 ay suren ne ?

emilie

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen emilie » Prş Eyl 30, 2010 11:52 pm

Bisi sormak istiyorum,benim Annem Babam Emekli Sandigina bagli ama ben SSK liyim. (daha once calistigimdan dolayi) Acaba kendi uzerimden bu belgeyi alabilir miyim ve yasalari cok cabuk degisebilen bir ulkede yasiyoruz o yuzden merak ediyorum ogrenciyken sigortamizin odenmesi durumu hala devam ediyor mu?

Simdi diyebilirsiniz biz ne bilelim git ilgili olanlara sor, tamam oyle yapayim :L ama SGK denen kurumda bu konuyla alakadar olan bolumun kim oldugunu ya da orada kimi arayip tam olarak ne sormam gerektigini bilemiyorum. hmmm

ybrk

SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen ybrk » Cum Eki 01, 2010 12:43 pm

[quote]emilie tarafindan yazilan metin:
Bisi sormak istiyorum,benim Annem Babam Emekli Sandigina bagli ama ben SSK liyim. (daha once calistigimdan dolayi) Acaba kendi uzerimden bu belgeyi alabilir miyim ve yasalari cok cabuk degisebilen bir ulkede yasiyoruz o yuzden merak ediyorum ogrenciyken sigortamizin odenmesi durumu hala devam ediyor mu?

Simdi diyebilirsiniz biz ne bilelim git ilgili olanlara sor, tamam oyle yapayim :L ama SGK denen kurumda bu konuyla alakadar olan bolumun kim oldugunu ya da orada kimi arayip tam olarak ne sormam gerektigini bilemiyorum. hmmm[/quote]

Ilgili birim saniyorum Yurtdisi Sigorta Islemleri idi.
Yine de derdini telefonda anlatirsan onlar ilgili birime baglarlar

tsmauzz

Re: SSK ve Almanyada sigorta

Mesaj gönderen tsmauzz » Sal May 30, 2023 6:18 am

Merhabalar, SGK memuru bana şartlı kabul olduğu için turistik at11 gibi bir şey verebileceğinden bahsetti. Buna dair bir bilginiz var mı? Şartlı kabul, normal kabul at11 belgesini etkiliyor mu?